Jump to content

Československý tankový strom

český technologický strom

• Please log in to reply
427 replies to this topic

Tuccy #1 Posted 30 March 2012 - 10:43 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG

*
POPULAR

Upozornění: Celé téma je ve výstavbě!

V návaznosti na Silentstalkera:
http://forum.worldof...lovensky-strom/
jsem se rozhodl přijít se svou troškou do mlýna, zejména poté, co se mi povedlo ukořistit pár knížek a dostat je do Paříže.

Návrh technického stromu přikládám, jednotklivé větve popíšu v samostatných příspěvcích, v tomto spíš obecná filozofie stromu:

1. Strom sahá do Tieru IX. Tier VIII a IX může být společný pro víc "malých národů". Důvod: tanky pro CW (alespoň nějak) a samozřejmě, business je business, něco kvůli čemu budou lidé kupovat zlato na převod expů  :Smile-hiding:
2. Strom obsahuje pokud možno původní tanky/zbraně, resp. varianty existujících tanků
3. Strom je pestrý a umožňuje vyhnout se přemíře "stejný tank jako v jiném národu". Tu a tam se tomu vyhnout samozřejmě nedá.
4. Strom je "modulární" - umožňuje přidávání po částech.

Zatím předkládám jen obecné informace o vozidlech (název a možné varianty výzbroje), podrobněji je chci rozpracovat později.

Strom koncipuji od začátku v Angličtině, doufám, že v něm bude něco co zaujme jak vás, tak potom hlavně vývojáře. :Smile_honoring:

Upozornění: Celé téma je ve výstavbě!

Spoiler                     

Edited by Tuccy, 15 May 2012 - 06:52 AM.
aktualizace tech. stromu

Tuccy #2 Posted 30 March 2012 - 03:34 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Lehké tanky

Řada tanků je už v Německém stromu - pokusil jsem se navrhnout plnohodnotný mix zbraní které by nabídly alternativu.

Zdroje:
Obrázky - Wiki (pokud není uvedeno jinak)
I. Pejčoch, O. Pejs: Obrněná technika 5, 6
M. Dubánek: Od bodáku po tryskáče

Tier I:
Kolohousenka
Návrh dostatečně bizarního vozidla s kombinovaným podvozkem, ve hře by samozřejmě jezdilo jen na pásech.
Posted Image
zdrroj obrázku: http://www.tanksinwo...olohousenka.php

Spoiler                     

Tier II:
Lehký tank vz.34
První a nepříliŠ úspěŠný "opravdový" tank. Zároveň první z linie "Pragovek". Ve hře by vystupoval jako "pravý" lehký tank (po upgradu na verzi P-IIR), rychlý, slabě pancéřovaný a uváděl by tak sérii lehkých tanků TNH a dále.

Posted Image
Spoiler                     

Lehký tank vz.35
Hlavní zbraň předmnichovské útočné vozby. Byl by "těžký lehký" tank, pomalejŠí, ale lépe pancéřovaný a vyzbrojený než vz.34.
Zároveň se zavedením LT 35 by bylo vhodné provést i změnu PzKpfw 35(t) v Německé větvi, konkrétně změnit u něj složení posádky (přidat nabíječe) a s tím snížit zásobu munice (aby byly oba tanky jeŠtě více odliŠeny).
Posted Image
Spoiler                     

Tier III:
Lehký tank vz.38
Moderně pojatý vrchol série lehkých tanků TNH, TNH-S/LT vz.38 je silně vyzbrojený a přitom pohyblivý tank. Ve stromu vede na střední tank V-8-H / ST vz.39, zatímco v lehké větvi pokračuje jeho menŠí bratr TNH.
Posted Image
Spoiler                     

Lehký tank vz.40
15mm ZB-60
20mm Oerlikon (Tier II)
37mm A7 vz.38 L/46 (Tier II)

Tier IV:
Lehký tank T-15S
37mm A7 vz.38
47mm A9 vz.38
40mm A17
37mm A23

Tier V:
Lehký tank TNH 57/900
37mm A23
47mm A24
57mm A25
Varianta n.a. navržená po válce, s (taktéž navrhovanými) automatickými kanóny.

Tier VI:
Lehký tank T-17

Edited by Tuccy, 15 May 2012 - 09:40 PM.
Přidán LT vz.38

Tuccy #3 Posted 30 March 2012 - 03:34 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Střední tanky

Začínají na V-8H / ST vz.39, dále pak postupují válečnými i poválečnými projekty. Díky třem nákresům koncetů Tanku Všeobecného Použití se mi povedlo rozdělit ho na dva díly. Asi by byly obecně na slabší straně (třeba "náš" projekt T-34/100 byl podstatně nevýhodnější než ten Ruský) ale to by nahradila kvalita řidičů, ne? :)
Spoiler                     

Tuccy #4 Posted 30 March 2012 - 05:17 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Stíhače tanků
Směs reálných a "papíráků".

Spoiler                     

Dělostřelectvo:
Spoiler                     

Tuccy #5 Posted 30 March 2012 - 05:21 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Prémiové tanky

Spoiler                     

Ostravak_CZ #6 Posted 31 March 2012 - 09:52 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
To je great job Tuccy!

paran #7 Posted 31 March 2012 - 10:02 AM

Corporal

• Player
  • 6737 battles
  • 145
Fíha, tohle by bylo super!! :Smile_honoring: Do tohohle bych snad i goldy investoval, jako že jich moc nekupuju.

Tuccy #8 Posted 31 March 2012 - 10:21 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Nezapomínejte, že je to jen návrh - ale rád bych kdybychom ho vyladili do něčeho, co jde poslat a bude mít nějakou šanci na implementaci... Běham následujících dnů budu pomalu přidávat konkrétnější věci k jednotlivým tankům, pokud mne někdo chce předběhnout, bude vítán :D

EDIT: Strom aktualizován, doplněno dělostřelectvo, opravena chyba u ST vz.39 (nesprávně jsem psal 38).

ogloj #9 Posted 31 March 2012 - 10:34 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 7721 battles
  • 1,113
Ahoj, největší slabinu vidim v tier 8 a 9 u středních tanků, já vim že ve výzbroji byly, ale v zahraničí je prostě berou jako sovětské tanky a né české, takže si nemyslim, že bude ochota přidávat do hry v podstatě shodné tanky s T-54, který už ve hře je.
Rusu to hraje nejvíc a už vidim jak by se tvářili, "Proč mají jako nějaký češi, NAŠE tanky ?".

Tuccy #10 Posted 31 March 2012 - 11:09 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Protože je stejně mají už Čiňani  :Smile-hiding:

Jo, jsem si vědom toho, že je to slabina, přidal jsem je tam hlavně kvůli doplnění do max. tieru. Odlišnost proti Sovětské T-54 je samozřejmě hlavně pancíř, na druhou stranu by taky odlišností mohlo být třeba použití kumulativních střel jako prémiových místo podkaliberních u SSSR a Číny.

Udělal jsem náčrt pro LT vz.34 (Tier I).

ogloj #11 Posted 31 March 2012 - 11:15 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 7721 battles
  • 1,113
Já nechtěl rejpat, celkově se v tomhle moc nevyznám, jen z toho mam takovej pocit, že pokud se ty T-54/55 nějak výrazněji neodliší mohlo by jim to vadit.

Silentstalker #12 Posted 31 March 2012 - 12:30 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366
Mně se to líbí, i když na implementaci by to bylo podstatně náročnější než ta verze, kterou jsem navrhoval já - i když také mnohem originálnější. Strach mám jen z výzbroje těch tanků, ale na druhou stranu, Tuccy tohle ví nejspíš mnohem lépe než já.

Problém tady spatřuji v jedné věci: to co jsem navrhoval já bylo postaveno na bázi "Češi sobě" - tank sem, tank tam, hlavně že to má českou posádku a českou vlaječku, ať máme také na co koukat a s čím hrát, i kdyby to byly všechno premiáky. To, co navrhuje Tuccy je plnohodnotný strom se vším všudy, který bych bral sice všemi deseti, ale nese s sebou i všechny nevýhody, které by plnohodnotný samostatný strom měl.

Jmenovitě mne napadají komparativní "výhody" tanků, které u Čechů nespatřuji prakticky nikde: směska předválečných a vysloveně teoretických tanků, postavená v pozdějších tierech na TVP, kterého existuje jediný nákres a kopiích T-55, což by mi ale nevadilo. Jen nevím, jaké výhody by takový strom měl vůči ostatním stromům, nerad bych, aby český strom byl "jako ruský a německý, ale horší".
U českého T-54 a T-55 by se dalo uvažovat o lepším řízení palby, ale ten TVP? Široké pásy? Průchodnost? Ten kanon vz.53 vypadá také docela dobře. Napadá mne, že by českou devizou mohlo být velmi přesné dělo na lehkém podvozku. Jinými slovy: sniper, bez autoloaderu (Francouzi) a bez těžkého pancéře (Němci).

Co těžké tanky? Serie IS (ne, růžový skin ale nechci :) )? Jako premiáky - kořistní Panther? Pz IV?

paran #13 Posted 31 March 2012 - 12:36 PM

Corporal

• Player
  • 6737 battles
  • 145
Těžké tanky se u nás taky projektovaly, ale do stromu by asi neseděli, nicméně takový projekt tanku Tatra třeba jako prémiák http://utocnavozba.w...ank/e-tatra.htm ?

Silentstalker #14 Posted 31 March 2012 - 12:44 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366

View Postparan, on 31 March 2012 - 12:36 PM, said:

Těžké tanky se u nás taky projektovaly, ale do stromu by asi neseděli, nicméně takový projekt tanku Tatra třeba jako prémiák http://utocnavozba.w...ank/e-tatra.htm ?

Proč ne? Je tam české T-34, proč ne české IS? :)

paran #15 Posted 31 March 2012 - 12:51 PM

Corporal

• Player
  • 6737 battles
  • 145
Tak já bych proti české IS nic neměl  :), ale pokud vím, tak v poválečné armádě zavedeny nebyly a i během války je samostatná brigáda v SSSR neměla, těch několik co jsem měly jsme dostaly darem od nějkteré gardové divize (nevzpomenu které) a sloužily jenom na přehlídkách. Mimoto, strom je celkem koncipovanej jako lehký-střední a IS by se tam dala loupnout tak jedině pokud by se udělala odbočka od T 34/85-100 (což není vyloučeno). Ale i tak, WG by asi chtěla, aby ten strom byl něčím extra originální  :unsure:

Tuccy #16 Posted 31 March 2012 - 01:02 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG

View PostSilentstalker, on 31 March 2012 - 12:30 PM, said:

Jmenovitě mne napadají komparativní "výhody" tanků, které u Čechů nespatřuji prakticky nikde: směska předválečných a vysloveně teoretických tanků, postavená v pozdějších tierech na TVP, kterého existuje jediný nákres a kopiích T-55, což by mi ale nevadilo. Jen nevím, jaké výhody by takový strom měl vůči ostatním stromům, nerad bych, aby český strom byl "jako ruský a německý, ale horší".

U českého T-54 a T-55 by se dalo uvažovat o lepším řízení palby, ale ten TVP? Široké pásy? Průchodnost? Ten kanon vz.53 vypadá také docela dobře. Napadá mne, že by českou devizou mohlo být velmi přesné dělo na lehkém podvozku. Jinými slovy: sniper, bez autoloaderu (Francouzi) a bez těžkého pancéře (Němci).

Co těžké tanky? Serie IS (ne, růžový skin ale nechci :) )? Jako premiáky - kořistní Panther? Pz IV?
Obávám se, že by u "čiwstě technických" parametrů náš strom o něco horší byl :/ Muselo by se to dohánět jinými.
Od TVP existují min. 3 výkresy - proto jsem ho roztáhnul na 2 tiery, protože jsou dost zásadně odlišné. První dva mají trup co vychází z T-24 a T-25, s věží "Německého" stylu - svařovaná, hranatá, ošklivá :) Poslední pak má jiný trup, motor V-2 z T-34, odlévaná věž se hodně podobá Leopardu 1 (aspoň zvenčí).
Jedna možná výhoda pro menší ráže (75mm): vyžmundrat tam buben. Tím pádem u TVP by mohl být stabilizovaný a přesný 100mm s velkou průbojností, nebo stabilizovaný a přesný 75mm s bubnovým nabíjením.

Co se těžkých tanků a prémiových týče, sem s návrhy :D i když "čistě" kořistní/spojenecké by byly asi dost nudné a zbytečné - chce to speciality (Tiger, na kterém se testovala ta 75mm s bubnem po válce, příp "československá" T-34/100).

paran #17 Posted 31 March 2012 - 01:09 PM

Corporal

• Player
  • 6737 battles
  • 145
A co třeba jako prémiák plouvucí tank Leták? Plavat by sice umět nemusel, ale měl by čelo stejně zešikmené jako IS 3 a výzbroj 57 mm automatický kanon?

Silentstalker #18 Posted 31 March 2012 - 01:15 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366

View PostTuccy, on 31 March 2012 - 01:02 PM, said:

Obávám se, že by u "čiwstě technických" parametrů náš strom o něco horší byl :/ Muselo by se to dohánět jinými.
Od TVP existují min. 3 výkresy - proto jsem ho roztáhnul na 2 tiery, protože jsou dost zásadně odlišné. První dva mají trup co vychází z T-24 a T-25, s věží "Německého" stylu - svařovaná, hranatá, ošklivá :) Poslední pak má jiný trup, motor V-2 z T-34, odlévaná věž se hodně podobá Leopardu 1 (aspoň zvenčí).
Jedna možná výhoda pro menší ráže (75mm): vyžmundrat tam buben. Tím pádem u TVP by mohl být stabilizovaný a přesný 100mm s velkou průbojností, nebo stabilizovaný a přesný 75mm s bubnovým nabíjením.

Co se těžkých tanků a prémiových týče, sem s návrhy :D i když "čistě" kořistní/spojenecké by byly asi dost nudné a zbytečné - chce to speciality (Tiger, na kterém se testovala ta 75mm s bubnem po válce, příp "československá" T-34/100).

No, to je to, že já jsem odkázaný na google a ty ne :) Otázka ovšem je, vzhledem k tomu, že ty materiály o TVP byly označeny jako "tajné", zda se k něčemu takovému vůbec dá dostat. Neměl bys nějaké obrázky?
Jak je na tom ten kanon A20 v porovnání např. s D10T?

Problém se "specialitami" je ten, že je kromě tebe nejspíš nikdo tady nezná, takže ti s tím nikdo bohužel asi nepomůže (ale doufám, že se pletu, já jsem bohužel čistý laik).

I ty "čistě" spojenecké a kořistní by se IMHO daly nějak ve hře upravit. Třeba kořistní Panther = "opotřebovaný motor", byl by tedy pomalejší. Nebo tak něco... ale to je jen nápad.

Tuccy #19 Posted 31 March 2012 - 01:15 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
A tak leták nemusí jít jako prémiový, ale třeba jako Tier VI...

Edit: Ad zdroje, k tvorbě toho stromu mi pomohla velice zajímavá kniha:
Mgr.Martin Dubánek - Od bodáku po tryskáče - Nedokončené Československé zbrojní projekty 1945-1955, Mladá fronta 2011, ISBN : 978-80-204-2515-7

Minulý víkend jsem byl na skok u rodičů tak jsem to vzal přes Krakatit (chtěl jsem se zmocnit Pejčochovy obrněné techniky 5, 6 - "malé státy" vč. ČSR) a všimnul jsem si i tohohle, spousta zajímavých poválečných projektů včetně kreseb(a pár fotek modelů). Takže nebylo o čem se rozmýšlet... Jen jsem se bál abych při letu zpět nepřekročil limit  :Smile_harp:

ogloj #20 Posted 31 March 2012 - 01:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7721 battles
  • 1,113
Náhodou, až bude fyzika a pujde spadnout do vody by plovoucí tank byla prdel :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users