Jump to content

Konspirační teorie

• Please log in to reply
186 replies to this topic

vojtechas #161 Posted 29 October 2013 - 10:54 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 11276 battles
  • 471
hmm mě se stalo 3krát za sebou že sem střelil s is8 do amx 13 75 první střela: ještě 1 takový zásah a bude po něm=0dmg další střela: poškodili jsme pancíř=0dmg a poslední střela: ještě 1 takový zásah a bude po něm=0dmg pak mu dala 900 dmg artyna a střílel sem mu do korby nikam do věže nebo do pásů přímo do korby a to se neděje jen občas teda aspon u mě

PsychoSnitch #162 Posted 30 October 2013 - 11:22 AM

Lance-corporal

• Clan Diplomat
  • 1570 battles
  • 68
No moje konspiracni teorie byla popsana v jinem vlaknu o artynach, protoze ono to patri tak nejak vsude. Proste imho WG nepocita to co tvrdi ale generuje nahodna cisla. RANDOM(0..10) .. 0 - zadna dmg, 1 - poskozeni pasu, 2 - poskozeni veze atd. popripade tem cislum dava jeste nejakou vahu jak casto mohou nastat.

Duvod proc si to myslim je ten ze s narustajicim poctem hracu je NEEKONOMICKE pro WG kupovat novy HW a posilovat je tak aby to pro tech 100 000 lidi co pari online pocitalo to co ma ( Imho je mozne ze to v zacatcich hry opravdu pocitali ) ale proste s narustem lidi se jim to ekonomicky nevyplati. Mozna maji jine duvody jako treba sitovy provoz ( smerem k jejich serverum ). Treba nekdo rekl spot 2x za sec misto 4x usetri 30% provozu.

Jinak si myslim ze zase s urcitou mirou pravdepodonosti existuji dalsi pravidla. Napriklad prvni rana do neposkozeneho tanku vetsinou konci pouze schozenyma pasama. Viz nekolikrat E100 vs batchat25 a maximalne poskozene pasy.

Dalsi pravidlo tank pod < 10% hp zvysena pravdepodobnost dingu, 0dmg atd ...

A ted do mne ;-)

despa1 #163 Posted 30 October 2013 - 12:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32341 battles
  • 924
To je teda psychoblabol ...

Edited by despa1, 30 October 2013 - 12:08 PM.

Dwane_Dibbley #164 Posted 30 October 2013 - 03:49 PM

Sergeant

• Player
  • 5890 battles
  • 251

View PostPsychoSnitch, on 30 October 2013 - 11:22 AM, said:

No moje konspiracni teorie byla popsana v jinem vlaknu o artynach, protoze ono to patri tak nejak vsude. Proste imho WG nepocita to co tvrdi ale generuje nahodna cisla. RANDOM(0..10) .. 0 - zadna dmg, 1 - poskozeni pasu, 2 - poskozeni veze atd. popripade tem cislum dava jeste nejakou vahu jak casto mohou nastat.

Duvod proc si to myslim je ten ze s narustajicim poctem hracu je NEEKONOMICKE pro WG kupovat novy HW a posilovat je tak aby to pro tech 100 000 lidi co pari online pocitalo to co ma ( Imho je mozne ze to v zacatcich hry opravdu pocitali ) ale proste s narustem lidi se jim to ekonomicky nevyplati. Mozna maji jine duvody jako treba sitovy provoz ( smerem k jejich serverum ). Treba nekdo rekl spot 2x za sec misto 4x usetri 30% provozu.

Jinak si myslim ze zase s urcitou mirou pravdepodonosti existuji dalsi pravidla. Napriklad prvni rana do neposkozeneho tanku vetsinou konci pouze schozenyma pasama. Viz nekolikrat E100 vs batchat25 a maximalne poskozene pasy.

Dalsi pravidlo tank pod < 10% hp zvysena pravdepodobnost dingu, 0dmg atd ...

A ted do mne ;-)

RND(10) je blbost, kdyz strilim na pasy tak detrackuju, pokud na ammorack tak to jde do naboju (pokud trefim). Maximalne mi to obcas hodi haluz ze trefim vez a dam detrack, ale abych strelil do motoru a ono to "narandomilo" treba poskozeni dela, to sem vzivote nevidel.

To, ze s narustajici poptavkou je neekonomicke rozsirovat server muze vymyslet snad jen naprosty ekonomicky antitalent.

Jedine s cim mohu castecne souhlasit je konspiracka pri nizkem HP. Od posledniho patchu se mi zda, ze pridali cosi, cemu rikam "save roll" - dost casto se stane, ze tank u kteryho mate jistotu, ze je na jednu ranu dole budto dingne nebo dostane neuveritelne nizke poskozeni aby mu zustalo HP v radech jednocifernych jednotek. Dalsi ranu uz schyta vetsinou normalne, ale ten "saveroll" mu dava jakousi posledni sanci a zrejme ma za ukol zatraktivnit perky, ktere se zpousteji pri nizkem HP.

M8ii #165 Posted 31 October 2013 - 12:36 PM

Lieutenant

• Player
  • 17290 battles
  • 1,860

View PostDwane_Dibbley, on 30 October 2013 - 03:49 PM, said:

RND(10) je blbost, kdyz strilim na pasy tak detrackuju, pokud na ammorack tak to jde do naboju (pokud trefim). Maximalne mi to obcas hodi haluz ze trefim vez a dam detrack, ale abych strelil do motoru a ono to "narandomilo" treba poskozeni dela, to sem vzivote nevidel.
To, ze s narustajici poptavkou je neekonomicke rozsirovat server muze vymyslet snad jen naprosty ekonomicky antitalent.
Jedine s cim mohu castecne souhlasit je konspiracka pri nizkem HP. Od posledniho patchu se mi zda, ze pridali cosi, cemu rikam "save roll" - dost casto se stane, ze tank u kteryho mate jistotu, ze je na jednu ranu dole budto dingne nebo dostane neuveritelne nizke poskozeni aby mu zustalo HP v radech jednocifernych jednotek. Dalsi ranu uz schyta vetsinou normalne, ale ten "saveroll" mu dava jakousi posledni sanci a zrejme ma za ukol zatraktivnit perky, ktere se zpousteji pri nizkem HP.
Tak ten "save roll" vyzkousej na trenink mape z 10m, mir do jednoho mista nejlip do zadi, jestli to bude odrazet nebo davat 0 DMG, pri last rane.
Cim dal budes tim vetsi sance, ze netrefis pod tim samym uhlem to same misto. Zepredu, ma silnejsi pancir a na velkou vzdalenost opet hrozi ding, nebo mala pene, trefeni externiho modulu, dela, pruzoru, atd.

Edited by M8ii, 31 October 2013 - 12:37 PM.

PsychoSnitch #166 Posted 31 October 2013 - 01:01 PM

Lance-corporal

• Clan Diplomat
  • 1570 battles
  • 68

Vcera nekolik bitev v prijemnem modu 7x7 a rana od ISU-152 do T1 shozene pasy :-). Hned hru na to AMX-1390 do T1 shozene pasy :-)

Edited by PsychoSnitch, 31 October 2013 - 01:08 PM.

PsychoSnitch #167 Posted 31 October 2013 - 01:04 PM

Lance-corporal

• Clan Diplomat
  • 1570 battles
  • 68

View Postdespa1, on 30 October 2013 - 12:07 PM, said:

To je teda psychoblabol ...

Post s velkou pridanou hodnotou od inteligenta co vi vsechno ?

PsychoSnitch #168 Posted 31 October 2013 - 01:06 PM

Lance-corporal

• Clan Diplomat
  • 1570 battles
  • 68

Tim neekonomicke jsem nemyslel jen z pohledu penez, treba tam maji nejake OMEZENI z pohledu architektury systemu, napriklad ze EU1 muze byt slozen maximalne z 256 serveru ? A proto pridavaji EU2,EU3 nekdy v budoucnu a muze jim to vytvatet problem nekde jinde, takze nezli pridavat zelezo je "rozumnejsi" ubrat na funkcionalite.

Samozrejme je to jenom teorie a pravdu vedi jen v minsku ..

buh_vi #169 Posted 31 October 2013 - 01:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 13586 battles
  • 1,696
  • [EHW] EHW

View PostPsychoSnitch, on 31 October 2013 - 01:01 PM, said:

Vcera nekolik bitev v prijemnem modu 7x7 a rana od ISU-152 do T1 shozene pasy :-). Hned hru na to AMX-1390 do T1 shozene pasy :-)

Opravdu se to stalo? Kdysi jsem o tom slyšel vyprávět legendy, ale do dneška bych neuvěřil, že je to možné...

Ano i s AP z T92 můžeš pouze sundat pásy Renaulta UE 57 ->http://wiki.worldoft...attle_Mechanics

Davasedm #170 Posted 31 October 2013 - 04:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10914 battles
  • 77
Vždyť střela z T92 je pomalu větší jak Renault UE!:-D

socanek #171 Posted 31 October 2013 - 04:44 PM

Major General

• Player
  • 30156 battles
  • 5,206
  • [SVINE] SVINE

View PostDavasedm, on 31 October 2013 - 04:32 PM, said:

Vždyť střela z T92 je pomalu větší jak Renault UE!:-D
Dualismum vlna-castice? Coz vlastne vysvetluje vsechny strely, ktere projdou tanky. Tady slo WG v simulaci krapet dal..... nebo pronajali cast serveroveho vykonu CERNu a obcas se to promitne i do hry....

ANIJ #172 Posted 07 August 2015 - 11:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10641 battles
  • 1,312
Je zajímavé, co se řešilo v roce 2012, když fialky nebyly ještě fialky. Nebo už ano?    :)

Edited by ANIJ, 08 August 2015 - 12:16 AM.

Idahou #173 Posted 08 August 2015 - 07:07 AM

General

• Veteran
  • 36689 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

Mám pocit, že nebylo ještě vůbec wn (první bylo tuším effi). No, hlavně nebyli ještě tak velké rozdíli mezi hráči. Beta-testeři samozřejmě kouleli očima nad novými hráči, kteří tenkrát po tisícovkách přicházeli. Kdyby věděli kam až to dojde, asi by raději ihned odinstalovali wot, spálily disk, rozpustili celý komp v kyselině a odjeli na Alijašku pěstovat melouny...

Je to zajímavé, ale i když vezmu v potaz své vlastní nízké standardy (měl jsem 45% wr), tak si jsem jistý, že tu nebylo tolik zombií. Jasný, hráči kteří hráli špatně, tu byli ve velkých počtech, ale hráli, snažili se, přemýšleli. Že by někdo absolutně nereagoval na jakékoliv dění jako je dnes běžné - to opravdu nebylo.

Ovšem konspiračky jako takové zůstali víceméně stejné a mění se jen v drobnostech či společně s mechanikou a fičurami hry

iTrolling #174 Posted 08 August 2015 - 03:16 PM

Captain

• Clan Commander
  • 6765 battles
  • 2,038
  • [0WNED] 0WNED

no, hlavne v ty dobe jeste ani neexistovalo oficialni pocitadlo hpcek, muselo se to modovat pres OTMko a pak si clovek vsiml, jeee, ono jsou tady nejaky tanky s par hpckama (how terrible). 

pak se objevilo tema, kde si koren prolezl statistiky lidi v jedne bitve a s hruzo zjistil, ze bitva neni vybalancovana podle skillu (how terrible). a vznikl predchudce dnesniho XVMka... 

Kozelmara #175 Posted 23 August 2015 - 09:53 PM

Corporal

• Player
  • 34355 battles
  • 148
  • [SCOBA] SCOBA

View PostiTrolling, on 08 August 2015 - 03:16 PM, said:

no, hlavne v ty dobe jeste ani neexistovalo oficialni pocitadlo hpcek, muselo se to modovat pres OTMko a pak si clovek vsiml, jeee, ono jsou tady nejaky tanky s par hpckama (how terrible). 

pak se objevilo tema, kde si koren prolezl statistiky lidi v jedne bitve a s hruzo zjistil, ze bitva neni vybalancovana podle skillu (how terrible). a vznikl predchudce dnesniho XVMka... 

A co tím chtěls vlastně sdělit? WG má všechny tyto údaje a ještě mnohem víc jiných. Není problém si s nimi pohrávat a vydolovat si co je jen libo a na základě toho si pak vytvářet grafy pro jejich potřeby.  Otázka je jednoduchá. Když mám tu moc a ty možnosti vydělávat víc, tak to:

1. dělat nebudu

2. dělat budu

Myslím, že je celkem jasné, která odpověď je ta správná. No, a podle toho se pak hra řídí a chová.

_Poles_ #176 Posted 23 August 2015 - 09:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6840 battles
  • 623
  • [NR-CZ] NR-CZ

sry ale pro [Edited] na tank co ma cca 150hp loaduju HE a nestalo se mi ze bych bouncnul nebo neprobil,holt kdo chce kam ....

Edited by cNNk, 24 August 2015 - 06:41 AM.
Tento příspěvek byl kvůli porušení pravidel upraven moderátorem. Pokud byl příspěvek moderován, uživatel nemá právo upravovat poznámky zapsané v příspěvku moderátorem. ~ cNNk

Jmeno1 #177 Posted 24 August 2015 - 06:26 AM

Field Marshal

• Player
  • 50829 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Tak to ti závidím. HE je absolutně nevyzpytatelná munice, která si dělá co chce podle RNG. Nejvíc deprimujících zážitků jsme měl s houfnicí na SU-152. Občas jsem dal IK např. Panther z boku do věže a pak trefím do věže 2x(!) T20 a uberu mu jednou 17 a podruhé 8 HP. Jsem myslel, že rozmlátím klávesnici. :amazed:

Idahou #178 Posted 24 August 2015 - 07:39 AM

General

• Veteran
  • 36689 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD

No trochu se posunout pokaždé nejde a u některý td (bez věže) je to docela operace aby jsi se dostal znovu do palebný pozice. Pak je pořádnej rozdíl, jestli tam meďák dá ránu za 300 nebo tdečko za 750... přitom můžou střílet povětšinou a v klidu oba, jen ten v tom medku nesmí bejt vocas.

Jako jo... pokud míříš přes celou mapu a dvěstě metrů před tebou tam někdo vjede... to se stává a těžko to nějak ovlivnit, ale pokud máš pozici a pět metrů před tebous e najednou zastaví medko, tak je to debil.

Pokud najíždím do takové pozice, tak počkám až vystřelí td, majedu, střelím, zase uhnu.

Není důvod, aby se tam točilo to td...

Laco1993 #179 Posted 24 August 2015 - 08:17 AM

Sergeant

• Player
  • 39805 battles
  • 210
  • [9-TD] 9-TD

View PostJmeno1, on 24 August 2015 - 05:26 AM, said:

Tak to ti závidím. HE je absolutně nevyzpytatelná munice, která si dělá co chce podle RNG. Nejvíc deprimujících zážitků jsme měl s houfnicí na SU-152. Občas jsem dal IK např. Panther z boku do věže a pak trefím do věže 2x(!) T20 a uberu mu jednou 17 a podruhé 8 HP. Jsem myslel, že rozmlátím klávesnici. :amazed:

to si mal ešte v pohode ja som raz s FV 215b 183 s goldom keď mala ešte 276 pene trafil T95 do kopulky za celých 12 :trollface:

Edited by Laco1993, 24 August 2015 - 08:17 AM.

Kozelmara #180 Posted 24 August 2015 - 08:31 AM

Corporal

• Player
  • 34355 battles
  • 148
  • [SCOBA] SCOBA

View PostJmeno1, on 24 August 2015 - 06:26 AM, said:

HE používám pouze, když nemůžu probít s ničím jiným a nebo pro decap. Ale i pro ten decap to často zklame. Je to skoro nepoužitelná munice. Samozřejmě, krom takových extrémů, jako je houfnice na Hetzeru a podobné případy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users