Jump to content

Pzkpfw II Luchs

• Please log in to reply
51 replies to this topic

hauz #1 Posted 17 April 2012 - 10:12 AM

Sergeant

• Player
  • 29919 battles
  • 211
Zdravím,
máte někdo tuhle malou mršku? Co na ni říkáte?
Mě přijde jako takový RC tank na dálkové ovládání, se kterým je kopec srandy.
Leoparda už mám vyzkoumaného, ale Luchse neprodám. Dneska jsem si tam koupil ventilačku a vylepšený pohon děla :)

Furcifer #2 Posted 17 April 2012 - 11:34 AM

Warrant Officer

• Player
  • 22571 battles
  • 940
  • [KHIL] KHIL
Luchs je naprosto super a mám ho natrvalo jako aktivní v garáži, i když s ním nehraju zas tak moc často. Před nerfem HE mu hodně konkuroval T-46 se 76mm dělem, ale teď je podle mého Luchs nejlepší Tier 3 tank. Nejezdí sice až tak dobře jako obě T-50, ale s rysem zase místo tyranosaurů potkáváte jen kuny, lišky a sem tam ruského medvěda. Hraní s ním je opravdu hravé, přestože dokáže držet výborné statistiky.
Mám na něm ventilaci a dvojí optiku - přece jen je to primárně scout.
Abych jen nevychvaloval - občas mi trochu vadí pomalé otáčení věže a zdá se mi, že 50mm kanón zaměřuje nějak podezřele pomalu.

Derp_Trollington #3 Posted 17 April 2012 - 01:39 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jo, zábavnej stroj, poloměr jeho zatáčení je ještě lepší, než u T-50, na kličkování a blbnutí fajn :) Problém je hlavně strašně pomalá věž a mizerná přesnost děla (hlavně za pohybu). Na Leoparda jsem se dostal během pár bitev jako nic.

Sediknir #4 Posted 23 May 2012 - 05:24 PM

Private

• Player
  • 12768 battles
  • 2
to já mám opacny zkusenosti...vubec mi k srdci neprirostl...50mm zameruje strasne dlouho a i tak trefit se s nim nic moc,,ale jako scout je dobrej..

Deathman_Kenshi #5 Posted 24 May 2012 - 08:45 AM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 24436 battles
  • 636
  • [LEMON] LEMON
Jako platoon 3 Luchs by mohol byt sranda
Ale ked som s nim skusal klasicky scoutovat nic z toho nebylo
Proste na tech low tierech muzete svitit pulku nepratelskeho teamu z krovicka 5 minut a stejne ty arty nenapadne po nich strilet ci TD zacat je pekne odstrelovat mimo jejich dohledu

Jinak je obratnej a docela aj vydrzi

Delo na jeho tier ujde, aim time by mohl byt trosku lepsi ale nemuzete mit vsechno :)

Terka1 #6 Posted 18 August 2012 - 09:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Ahoj, máte nějaké tipy na tento tank, v cz sekci jsem nic nenašla a nijak moc se mi s ním nedaří.. je pomalý, málo vydrží někdy se zadaří, ale nic moc... :Smile_amazed:
Já se snažím jezdit s artinama, protože je pomalý a čekám poblíž až něco zahlídnou, nebo někdo naspotuje a pak ze zálohy a co nejzákeřněji útočím :D S 50tkou dělem to celkem jde, ale zase ta přesnost... Co byste mi radili až nekdy v budoucnu budu mít možnost koupit v tech. stromu? Kudy se vydat?

Omlovám se za hloupé dotazy, ale nikdo učený z nebe nespadl a tak žádám o radu zkušenější tankisty, nebo tankistky :)

http://img607.images.../imageshack.us/

EDIT: Moc se stydím, ale ve vyhledávači jsem opravdu nic nenašla.

EDIT 2: GoliasCZ - co je to VK? :)

Edited by Terka1, 18 August 2012 - 09:36 PM.

Norintheris #7 Posted 18 August 2012 - 09:33 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 19605 battles
  • 1,354
Luchs patří do katerogie scoutů, doporučil bych ti se vydat se jinou cestou. Se tím VK bys prodělala bitvu... :Smile_Default:

Packal #8 Posted 18 August 2012 - 09:36 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
Luchs není špatný, ale Leopard je lepší. Tato větev jsou tanky-průzkumníci, jejich úkolem tedy je objevit nepřítele. Ty ho nemusíš zničit, jen je třeba ho "rozsvítit", aby dělostřelectvo a těžší spojenci měli jednodušší práci. K tomu jsou potřeba pásy, motor a vysílačka. V bitvě se neschovávej vzadu, ale naopak se drž vepředu. Vždycky něco objevit a rychle pryč, skrýt se za dunu, roh, šutr a hlavně být pořád v pohybu. Zkušenosti a kredity za to získáš, neboj. Já vím, jak je osádka na 50%, jde to s ní špatně, proto si ji potom přetrénuj do Leoparda, jak se dostaneš na 90% už je to lepší - tank bude lépe jezdit, na větší vzdálenost objevovat nepřítele atd. Pokud se ti naskytne vhodná příležitost, můžeš zkusit vyrazit na jejich artyny, ale zase se nevyplatí být příliš unáhlený. Mrtvý scout je k ničemu, pokud vydržíš na živu dostatečně dlouho, je přínos i ve faktu, že se artyny o sebe budou bát a třeba i někdo u nich zůstane, aby je chránil.

Silentstalker #9 Posted 18 August 2012 - 09:39 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366
Luchs je opruz a dál bude ještě hůř - pokud se nechceš vyloženě soustředit na skautování (nedoporučuji pro začátečníka), tak Luchse a Leoparda ignoruj. Jinak podle Packala.

Terka1 #10 Posted 18 August 2012 - 09:44 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Děkuji za rady GoliasCz, Packal. :)
Tak mně tedy scoutování s ním nejde, to jsme zkoušela právě ze začátku, ale ta herka se strašidelně pomalu otáčí, do kopce skoro stojí. Snaha byla, ale dopadlo to tak ,že jsem vykoukla, naspotovala a nějaka t50,t46 nebo něco takového rychlého mně pak lehce dohnalo a já neměla nejmenší šanci s takovým šnekinenem utéct... :)
A proto jsem opodál artin a TD, nebo nějaké vetší skupinky, kde nevadí, že jsem pomalá... a jsem tam celkem platná, já mám většinu killů právě takto, že dorážím načaté soupeře...ano tank je primárně určený na scout, ale to mi sním opravdu nejde :(

EDIT: Scoutování mne ani nebaví.. tak se zkusím dostat na nějaký medium tank...

EDIT2: Tak další hra : Snaha o csout byla, ale na rovince to nevytáhnu víc jak na 28+/-  a s touto rychlostí scoutovat mi příjde jako sebevražda :) TAkže návrat k původní taktice, kdy jsem vyrazila vpřed a zakempila to v křovíčku a pomáhala tomu kdo potřeboval. Pomohla jsem zničit 2 tanky (myslim Pnz III a 38čku) třetího jsme měla na mušce, když jsem ujížděla z dostřelu artin, to byla myslím t29, nebo nějaký takový rychlík a měl jen 17 % ... ale zasáhly mně artiny on mně rychle objel a sundal.. škoda.. Mohli být 3 v té chvíli jsme to stejně prohrávali 7 ku 5ti .
http://img802.images.../imageshack.us/

EDIT3 : Tak další hra s tím nej motorem a celkem to jede... žáden kill ..spot jen jeden a le ke konci jsem zabrala základnu :)

Edited by Terka1, 18 August 2012 - 10:43 PM.

n0cturn4l #11 Posted 18 August 2012 - 11:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36292 battles
  • 1,045
Internet: místo, kde muži jsou muži, ženy jsou muži a děti jsou agenti FBI.

iTchyfoot #12 Posted 19 August 2012 - 06:48 PM

Sergeant

• Player
  • 20086 battles
  • 294
pridam aj ja svoje dva centy, ako sa hovori..

Luchs je jeden z mojich najoblubenejsich tankov. nema chybu. hm, az na to pomale otacanie veze, a este pomalsie zameriavanie, ale ostatne kvality Luchsa to bohate vyvazuju. rychly, svizny, zataca fantasticky, a celkom hodne toho aj vydrzi. jednoducho tancik, s ktorym je radost hrat. a v mojom pripade ma aj skvely MM, hadze ma to maximalne medzi Tiery 5-6 (iba raz, okolo pol stvrtej rano, ma to hodilo medzi T9, ale to sa da pochpoit, vtedy moc ludi v hre nebolo, takze nebolo z coho moc vyberat), a tam toho Luchs dokaze vela. nielen ako skaut, mimochodom ja moc neviem hrat ako skaut, nesedi mi ten styl. a s Luchsom nie je problem "ubehat" a ustrielat hocico (T1-6)..

jeden maly priklad (ja, a moj verny Luchs) -

Posted Image

Terka1 #13 Posted 19 August 2012 - 10:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
To mzprx: A můžeš poradit, čím tank vybavit? Maskovací sítí, protistřepinová vložka atp.. ? Na binokulár ještě nemám :(
Mám zatím ventilaci třídy I. Radio VI .
A váha věže a děla , má to nějaký vliv? ... mám dělo padesáku a věž IV ... logicky by se o  projevit mělo... ale mně příjde, že je to jak kdy.. Nejhůř mi luchs jezdí na písku.

Edited by Terka1, 19 August 2012 - 10:46 PM.

Derp_Trollington #14 Posted 19 August 2012 - 11:14 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jestli s tím chceš jezdit, tak si kup 75% posádku. Rozdíl mezi 50% a 75% je naprosto zásadní.

Terka1 #15 Posted 19 August 2012 - 11:29 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Já je postupně trénuju a na posádku nemám, teď jsem koupila síť a posádka má už teď 60.. a ted se mi podařilo pěnké score :)
http://img259.images.../imageshack.us/
Teda neříkám, aby si z toho někdo sedal na zadek, ale já mám náramnou radost, protože je vidět jak ta posádka má vliv a i to jak se po kousíčkách zlepšuju ja :Smile_Default:

JohnTravolta #16 Posted 20 August 2012 - 12:18 AM

Lieutenant

• Player
  • 16389 battles
  • 1,587
Ak chces s tym tankom hravat dlhsie a nahodou mas 20000 striebornych navyse, vytrenuj si velitela na 75%.
Prida to nejake % aj zvysku posadky a bude sa ti hrat lepsie.
Alebo si kup ventilaciu.
Vrtula do lahkeho tanku stoji len 50k, teraz je v zlave za 25 ;)
Kym nemas 100% posadku, kazde % navyse je citit.

Terka1 #17 Posted 20 August 2012 - 12:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Já ji teď koupila...

View PostTerka1, on 19 August 2012 - 10:46 PM, said:

To mzprx: A můžeš poradit, čím tank vybavit? Maskovací sítí, protistřepinová vložka atp.. ? Na binokulár ještě nemám :(
Mám zatím ventilaci třídy I. Radio VI .
A váha věže a děla , má to nějaký vliv? ... mám dělo padesáku a věž IV ... logicky by se o  projevit mělo... ale mně příjde, že je to jak kdy.. Nejhůř mi luchs jezdí na písku.
Teď se podařila celkem hra... akorát že jsme prohráli, já branila základnu z krytu a vyřídila 5 ks :Smile_glasses:
http://img194.images.../imageshack.us/
Ale bylo to o štěstí, žáden scout, jen vyčávání a rychlé výpady. Potom Zásah do mého motoru mne znehybnil.. to byla 1 rána a to jsem stihla sundat 2 a další rána, když jsem chtěla otočit a nastavit věž místo boku...

EDIT: Jsou lepší jako vylepšení torzní tyče, nebo optika za těch 250000? A jaký je rozdíl mezi skládanou a binokulárem?.. je to tam popsané, ale já to nechápu.

EDIT2: Tak už jsem taky sundala spojence.. po startu nevím proč někteří chytráci začnou střílet kolem sebe jen tak.. a todle uděla hetzer a kolem něho jsem projížděla já a ještě nejaký tier 2 americkej..myslel že jsem to byla já a začal po mně plivat asi flak, ne nechala jsem si 3 rány a pak mi došly nervy a prask, prásk a bylo po.. team mi poděkoval : Luch nice shoot atp... :) samo mysleli to ironicky :)
Nepochopím, proč někdo po startu začně střílet..

Edited by Terka1, 20 August 2012 - 02:06 AM.

h4ctor #18 Posted 20 August 2012 - 08:41 AM

Lieutenant

• Player
  • 16457 battles
  • 1,821
1.davat equipment na velice nizky tier je podle mne vyhazovani penez,moc si s tim nezahrajes pokud jenom jedes pres strom nahoru,pokud na to mas tvoje vec :Smile_glasses:
2.skladana optika pridava viditelnost i za jizdy,binos musis cekat 3 vteriny bez pohybu (stacionarni trup,s vezi hybat muzes) nez se aktivuje bonus

3.teamkilleri se vyskytujou,pokud uz chces nekoho strilet dej si pozor abys nebyla modra (tvuj nick v garazi),pokud sejmes nekoho jako modra hrozi ti ban

Edited by MyHairIsOnFire, 20 August 2012 - 08:43 AM.

Terka1 #19 Posted 20 August 2012 - 10:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Musím se pochlubit: Vycvičila jsem si na 75, velitele, střelce a bylo to celkem znát, ale až řidič 75 tomu dal jiskru.. manévry... krásně "umotám" nějakého šneka, zkoušela jsem kv1, ale nestihla jsem a navíc těžko ho prostřelit..
Podařila se mi bitva-tym ty kostely ... Zbyla jsem já a jeden spojenec proti 5ti a to sme ani nevěděli, kde jsou, tak já rychle přes mapu scout.. našla naprosto drze a sebevědomě najela do nich a prakticky najednou svedla bitvu se 3 protivníkama- ty jsem vyřídila :Smile_glasses:
A k tomu jsem zabrala základnu a můj Luchsík byl označen za hrdinu bitvy - Luchs útočník :Smile_veryhappy:
Na druhou stranu tam byl max tier III a protivníci, ti 3 neměli 100 ale jeden 75, 60 a další nevím, takže zase taková šouparáda to nebyla :) Já tam mezi ně vlítla, kryla se za jednoho a je možné že to do něj napálili i ti dva jeho.. :)
http://img594.images.../imageshack.us/
http://img689.images...//imageshack.us
http://img171.images.../imageshack.us/

EDIT: Jak dlouho zůstane můj nick modrý za kill vlastního ? Důvody killu viz výše.

Edited by Terka1, 20 August 2012 - 10:13 AM.

Packal #20 Posted 20 August 2012 - 03:20 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
KV -1 neustřílíš. S tím je problém i s Leopardem, těmto tankům se vyhni hoooodně velkým obloukem. Zásadní taky je motor, nevím, jestli tam máš ten nejlepší, pokud ne, co nejdříve si ho pořiď.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users