Jump to content

Pzkpfw II Luchs

• Please log in to reply
51 replies to this topic

Terka1 #21 Posted 20 August 2012 - 08:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Tady komplet statistika, co můj Luchsík má, jaká posádka... atd..
http://img9.imagesha.../imageshack.us/
http://img651.images.../imageshack.us/
http://img189.images.../imageshack.us/
http://img222.images.../imageshack.us/

Můžete mi něco poradit co se týká nákupu vybavení?
Co se vám, kdo Luchse máte rádi vyplatilo koupit, vylepšit atd..
A pokud ne Luchs, tak kudy v technickém stromu se mám vydat? (Někde jsem četla, že Leoprad lehký tank IV tier stojí za prd a jinde , že je dobrý.)
Našetřeno mám cca 140000.

Děkuji :)

EDIT: Popravdě mám zálusk na binokulár..

Edited by Terka1, 20 August 2012 - 08:44 PM.

n0cturn4l #22 Posted 20 August 2012 - 09:41 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36292 battles
  • 1,045
Binokulár si klidně kup, dá se sundávat zadarmo a můžeš ho kdykoliv přemístit na jiný tank.
A pro pasívního scouta, který sedí v křoví, je to ideální věc.

Edited by hluto, 20 August 2012 - 09:42 PM.

Silentstalker #23 Posted 20 August 2012 - 09:51 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,426
Možná protistřepinovou vložku, z mé (nijak velké) zkušenosti jsou jedním z největších nepřátel rychlých skautů detrackující výbuchy arty. Binokuláry ano, možná také camo síť - pokud stojíš a používáš binokuláry, použiješ i tu síť automaticky.

Kam se vydat - záleží na tom, co skutečně chceš s tím tankem dělat. Leopard je celkem OK v tom co dělá, ale to je prakticky čistý skauting. Jinými slovy: vyjet, spatřit nepřítele, zajet - nebo sedět někde v křoví a "svítit". Rozhodně si tak ale moc nezastřílíš - pokud tě baví naopak objíždět tanky a pálit jim do zad, jdi spíš cestou středních tanků. Panzer III i IV jsou solidní stroje. Celkově se dá říct, že ruské střední stroje dost vydrží, ale nejsou později nijak rychlé (i když nevím jak se T-34/85 chová po přidání nového motoru), americké stroje pálí rychle a jsou velice mrštné, ale jejich zbraně nedělají moc poškození. Německé stroje jsou v podstatě od tieru 6 snipeři - jsou pomalejší a ne tak mrštné, ale jejich zbraně mají často slušnou průraznost a zásahy z nich bolí. Francouzské tanky jsou na nižších tierech zoufalé (zajímavé to začne být od tieru 5 výš), pálí rychle díky autoloaderu, ale jsou VELMI křehké a je hrozně snadné je poškodit, jsou spíše pro pokročilé.

Pakliže chceš hrát "objížděcí" styl, doporučuji ruské nebo americké tanky.

Edited by Silentstalker, 20 August 2012 - 09:52 PM.

colt274 #24 Posted 20 August 2012 - 10:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28773 battles
  • 840
  • [EHW] EHW
T-34/85 s novým motorem dá maximálku (53Km/h) i na rovince...

Terka1 #25 Posted 20 August 2012 - 10:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Moc se omlouvám za OT:
No mně by se líbilo něco jako Luchs.. ale s lepším dělem a lepší odolností... Teď jsem zase vyřídila 4 nepřítele .. zbyla jsem poslední a nezbylo mi něž do nich vjet a trošku je pozlobit...
OT:Někdo mně pozval do čety, proč? Co to je četa v této hře? K čemu.. ?
Je k tomu nutý mikrofon? Já mám sluchátka bez mikrofonu.. mám stolni pc a jiný mikro nemám..

Silentstalker #26 Posted 20 August 2012 - 10:46 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,426

View PostTerka1, on 20 August 2012 - 10:31 PM, said:

Moc se omlouvám za OT:
No mně by se líbilo něco jako Luchs.. ale s lepším dělem a lepší odolností... Teď jsem zase vyřídila 4 nepřítele .. zbyla jsem poslední a nezbylo mi něž do nich vjet a trošku je pozlobit...
OT:Někdo mně pozval do čety, proč? Co to je četa v této hře? K čemu.. ?
Je k tomu nutý mikrofon? Já mám sluchátka bez mikrofonu.. mám stolni pc a jiný mikro nemám..

Četa je prostě skupina - jezdíš s někým. Sluchátka samozřejmě nepotřebuješ, stačí psát, ale s teamspeakem a hlasovou komunikací je to zábavnější. Proč tě pozval? Kdo ví - spousta hráčů slintá po slečnách hráčkách :)

Co se týče toho Luchse - Luchs je asi poslední skautovací tank, který má ještě "rozumný" matchmaking. S Leopardem a VK2801 potkáš naopak většinou tanky, kterým ani nepoškrábeš lak, to jsou čistí skauti.

Terka1 #27 Posted 20 August 2012 - 11:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Tak jsem hrála 3 hry a tier tam myslím byl v průměru 7, 8.. tigry a jiné... to je úplně něco jiného :)
Nevím proč.. já myslela, že někde viděli mou "úchvatnou" sebebražednou taktiku ke konci hry, kdy poberu 2 i víc nepřatel a nakonec hrdinně vyblafnu poslední obláček dýmu :)
Škoda s tím matchmakingem.. a taky mně štve, že ten komp co mám po bráchovi (on dostane novej a od rodičů  slyším "on totiž studuje Vysokou IT a bla bla" .. a mně musí stačit tadle herka :Smile-angry:  )  - Core2Duo 2,4 GH, 4 giga Ram, Grafika nějaká nvidia 1 giga , a zvukovka je nějaká "hihg defionition audio".
A asi proto jsem neslyšela co si povídali.. tedy jen někdy a někoo tlumeně a někoho dobře... ale jinak dodržovali asi "radiový klid" , nebo ten pc od bráchy prostě blbne no...

EDIT: Raději editnu, protože je to OT, hrubý OT :Smile-hiding:

Mně to nastavilo detaily samo a bylo to na "vysoká" šlo to hezky.. ale když mám ještě puštěné todle forum a čtu si tady mezi hrama, tak je to pak pomalejší a tak jsem podle zdejšího vlákna "jak nastavit grafiku" todle provedla a mám i 65frams. Jen ten chat mi vadí no.
Ale já tu nemůžu nic instalovat, protože bratr tu má věci do školy a on tvrdí, že jak já šahnu na počítač, tak to hoří a že mu to hned zaviruju. Tak tam nemám žádný mod, ikdyž jsem si to tam už stahovala a připravovala si to (ten xview, ty rozšířené statistiky hráčů). Ale i tak je to prima, brácha mi za to, že ho poslechnu  a nic mu tam neměním, nenahrávám nechá u toho sedět celý den a ještě mně brání před mámou, aby mně nechala hrát, že prý " je lepší když holka hraje doma, než chlastá a fetuje venku" :Smile_veryhappy:

Omlouvám se za to jak jsem se rozepsala, už budu stručná a budu se snažit maximálně se vyjadřovat k věci a nebudu tvořit OT.
Klidně to moderatori pak smažte.

EDIT2: Ještě přiložím screeny pro představu v jaké vybrané společnosti jsme se pohybovala :)
http://img526.images.../imageshack.us/
http://img19.imagesh.../imageshack.us/

A jedna zvláštnost.. 2 hry jsem přežila a ve třetí mne při scoutu sundala nějaká is7 (?) a dorazil Tigr .
A v té třetí jsem na mně dost scoutila a přitom jsem ve výsledku nic neměla přičteno... a styl scoutu stejný ( takový opatrný) jako když  scoutuju normálně. Ale co, stejne to je prima.. byla jsem tam jak šváb , málá, rychlá..
Jdu spát , zítra se chystám pokořit 250000 na binokulár .

Edited by Terka1, 20 August 2012 - 11:33 PM.

Silentstalker #28 Posted 20 August 2012 - 11:13 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,426
Ten hlasový chat integrovaný ve hře moc nefunguje, většina lidí používá program jménem Teamspeak pro tyhle účely. Kromě toho, ta konfigurace by na WoT měla celkem stačit, pokud osekáš detaily.

Findejs #29 Posted 20 August 2012 - 11:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9119 battles
  • 1,328
Na hlasovou komunikaci je taky dobrej program mumble. TS mi občas dělal s WoT rotyku,obvzlášť s modem,který bzobrazoval ve hře,kdo zrovna mluví.

Terka1 #30 Posted 21 August 2012 - 01:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Mám dálšídotazy spojený s Luchsem ...
1-k čemu mi je dobrá tříštivo/trhavá munice, když nesřílím na živý ? Má smysl to sebou vozit?
2-Jak je zde psáno, leopard raději ne kvůli MM, tak co tedy doporučíte, kudy se vydat... preferovala bych německou větev
http://img402.images...ack.us/����tady technologický strom

Je tedy pro další rozvoj lepší PzIII, nebo ten Leopard.. ale obojí s tím, aby to vydělávalo... dneska jsem měla celkem šok, když všechny ceny za vybavení dvojnásobek, respektive už není sleva...
Já bych se ráda dostala postupně na nějaký střední a mrštný tank se slušným dělěm a přesností.. u Luchse je to někdy divné, trefím vše a někdy netrefím skoro ani artinu potichoučku ze zadu face to back :)
Taky jsem se dočetla o zlaťácích, které se dostávájí nějak do začátků.. já dostala do začátku loltraktor...

EDIT: Jinak všem za trpělivost,ochotu mi poradit, podělit se o zkušenosti.. Děkuji

Edited by Terka1, 21 August 2012 - 01:31 PM.

Silentstalker #31 Posted 21 August 2012 - 01:29 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,426

View PostTerka1, on 21 August 2012 - 01:22 PM, said:

Mám dálšídotazy spojený s Luchsem ...
1-k čemu mi je dobrá tříštivo/trhavá munice, když nesřílím na živý ? Má smysl to sebou vozit?
2-Jak je zde psáno, leopard raději ne kvůli MM, tak co tedy doporučíte, kudy se vydat... preferovala bych německou větev
http://img402.images...ack.us/����tady technologický strom
Je tedy pro další rozvoj lepší PzIII, nebo ten Leopard.. ale obojí s tím, aby to vydělávalo... dneska jsem měla celkem šok, když všechny ceny za vybavení dvojnásobek, respektive už není sleva...
Já bych se ráda dostala postupně na nějaký střední a mrštný tank se slušným dělěm a přesností.. u Luchse je to někdy divné, trefím vše a někdy netrefím skoro ani artinu potichoučku ze zadu face to back :)
Taky jsem se dočetla o zlaťácích, které se dostávájí nějak do začátků.. já dostala do začátku loltraktor...

1) HE munice se chová jinak než protipancéřová. Jmenovitě, poškozuje prakticky vždy, zatímco pancéřová musí "prorazit". Rozdíl je markantní až u děl vyššího tieru, ale obecně se dá říct, že z běžných děl a autokanonů je lepší pálit AP munici, z houfnic (ty poznáš: střílí pomalu, jsou nepřesné, ale mají vysoké poškození HE) HE náboje.

2) Německé střední tanky? Hm - šel bych Panzer III - Panzer III/IV - 3001H - Panther

h4ctor #32 Posted 21 August 2012 - 06:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 16457 battles
  • 1,821
no jelikoz mas jenom 200 her odehranych nebylo by odveci zacit novej ucet pokud sezenes invite code,nevim jestli je nejaka akce rozbehnuta,ale mrkej forum snad se neco objevi

taky si dodelej tutorial,dostanes premium tank zadarmo,myslim tier 2 nebo 3

Edited by MyHairIsOnFire, 21 August 2012 - 06:57 PM.

Terka1 #33 Posted 21 August 2012 - 07:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4284 battles
  • 781
  • [DAK] DAK
Aha to jsem ani nevěděla že ten tutorial mi  k něčemu je.. teď už jezdím s Pnz III A ...
MyhairlsOnFire... pamatuju si tvůj nick... určitě jsme hráli spolu :)

EDIT: Jak se někde říká " Nechci slevu zadarmo" , nebudu si ani měnit účet kvůli nějakému rychlokvašnému nabytí zlaťáků.. rraději si to odmakám a tím získám zkušenosti. Ale díky za tip :)
Teda pokud to chápu tak, že bych si to musela stejně všechno postupně odemykat znova ne? Tak to chápu, sice peníze jsou, ale nejde jen přijít a naklikat si to, co už jsem si odemkla ne?

Edited by Terka1, 21 August 2012 - 07:39 PM.

h4ctor #34 Posted 21 August 2012 - 07:44 PM

Lieutenant

• Player
  • 16457 battles
  • 1,821
nj,vsechno odznovu...ale z dlouhodobeho hlediska by to stejne bylo vyhodnejsi :Smile_glasses:

pokud jsme spolu hrali tak se omlouvam za vsechno co jsem napsal,ja nadavam i kdyz vyhrajem :Smile_veryhappy:

OlegMoskvin #35 Posted 01 February 2013 - 04:54 PM

Private

• Player
  • 8306 battles
  • 27
Je to tu trochu zaspamováno, vrátím se k obecné recenzi.

Moje zkušenosti shrnuté v menší slohovce:

Pro mě jeden z nejoblíbenějších tanků, to jeho zatáčení je naprosto boží.  :Smile_veryhappy:  Při každém losu se dá něco udělat, pokud jste top tier tak je to neskutečný masakr nováčků (já je nechci kosit, ale když ten mm takhle funguje... rekord 9 killů na Malinovce :Smile_trollface-3:. Proti KV-1 toho moc nezmůžete, jenom rychle vykouknout, shodit mu pásy a zdrhnout a poslouchat jeho nadávky :D.

Můj styl hry: používám 5 cm dělo na té druhé věži (z Leoparda), rada wiki, že se má používat první věž a flak mi přijde celkem hloupá. 5 cm dělo je sice za jízdy strašně nepřesné, já ale hraju kontaktně, rychle utáčet... Ta věž se sice moc netočí, ale dobrá rada z Vesničko má středisková: "Tak neotáčej hlavu, otáčej se celej!"   :Smile_veryhappy: Sice není jednoduché nepřátelský tank objíždět a ještě se vytáčet - doporučuju menší odstup (tak aby se mezi vámi dvěma bylo místo ještě pro jeden tank a jezdit něco ve stylu "zvlněné kružnice" , nebo zastavit, vytočit, vystřelit, popojet; nebo třeba popojet, hodit zpátečku, popojet  :Smile_veryhappy: . Jenom si dejte pozor na Chi-Ha, ten japončík má celkem silný pancíř a dobré dělo, na toho je lepší útočit spíše s odstupem (s goldovou municí to možná půjde jednoduše, ale tu opravdu používat nechci). Hezké trollování je jet přímo k nepříteli, ten vás zaměřuje... a vy mezitím v plné rychlosti uhnete střele  :Smile_glasses: . Někdy se povede "haluz kill" když střílíte za jízdy na dálku :Smile_trollface-3: .

Vybavení - snažím se ho co nejvíce odlehčit, nepoužívám poslední vysílačku, 80 kg mi za 40m k rádiusu signálu nestojí. Sice nevídíte všechny tanky, ale situace na bojišti se dá i tak vysledovat.
Použité moduly:
* ventilace - asi není moc co dodat, cpu je na všechny lehké tanky, přidává dohled atd.
* vylepšení podvozku - přidá to hp podvozku, dobře to brání shazování pásů, zatím mě snad ještě neshodili střelbou pásy (jo, taranováním už to někdy jde :Smile_mellow:) navíc to "nic neváží"
* skládaná optika - s tím tankem se pořád hýbu, binokulární dalekohled by se neměl čas aktivovat... navíc bino váží 50 kg a tohle nic.

Vylepšený pohon děla bych taky příliš nevyužil, vzhledem k Luchsově neustálému pohybu, a navíc váží metrák.. to tomu motoru nemůžu udělat.  :Smile_Default: Zkoušel jsem i protistřepinovku (dávno, myslel jsem, že to pomůže proti AP střelám), ale je to naprosto nanic, možná je více odolný při ramování, ale ten modul váží 250 kg! Z Luchse se stala líná mrcha a zábava byla tatam. Maskovací síť mi tím pádem taky nepřipadá jako dobré řešení (aktivace pouze při stání a váží metrák) - radši nic než toto, ale samozřejmě, že někomu může vyhovovat jiný styl hry. Škoda že tam nejde nacpat vertikální stabilizátor :Smile_veryhappy: .

Posádka - skilly a perky:
* Velitel - kanonýr
* Řidič - teď král bažin, přijde kontrolovaný náraz  :Smile-izmena:
* Radista  - prostorová představivost
* Nabíječ - zoufalství  :Smile-izmena:

Edited by OlegMoskvin, 02 February 2013 - 09:04 AM.

XiTiX #36 Posted 01 February 2013 - 05:06 PM

Brigadier

• Player
  • 16321 battles
  • 4,375
  • [0WNED] 0WNED
Luchs som ulozil este pred 8.0 a odvtedy som ho nehral. Ako sa sprava teraz po zavedeni fyziky a zvlneni map? Cez vikendovu akciu som kupil Pz.III a dvakrat mi spadli pasy pri zatacani, tak neviem, ci podobna vec hrozi aj Luchsovi?

OlegMoskvin #37 Posted 01 February 2013 - 05:23 PM

Private

• Player
  • 8306 battles
  • 27

View PostXiTiX, on 01 February 2013 - 05:06 PM, said:

dvakrat mi spadli pasy pri zatacani, tak neviem, ci podobna vec hrozi aj Luchsovi?

To se mi s Luchsem nikdy nestalo.  :Smile_Default:  Stejně tak není problém přejet koleje, nejede tak rychle, aby letěl vzduchem, jenom pozor třeba na nenápadné prudké zkosení terénu, to už se Luchs vzduchem proletí, a pak to pásy nevydrží. Ale to se nastává často.

Edited by OlegMoskvin, 01 February 2013 - 05:23 PM.

DorianGray979 #38 Posted 12 February 2013 - 08:26 PM

Sergeant

• Player
  • 8689 battles
  • 216
Zvoní mu umíráček 8.4 ...

HerrKreutz #39 Posted 12 February 2013 - 11:34 PM

Sergeant

• Player
  • 21041 battles
  • 263
  • [EDPM] EDPM
Souhlas. A taky Leopard dostane pořádně přes papulu...VK2801 se nový MM asi moc netkne.

GodfatherCZ #40 Posted 19 February 2013 - 11:45 AM

Private

• Player
  • 10461 battles
  • 31
  • [KRAVA] KRAVA
Luchs , to byl jeden z mých nejoblíbenějších tanků ve hře ..3x válečník a 15x průzkumník ..bohužel na common testu 8.4 ho šoupli do IV. tieru , a to ten tank podle mě úplně dodělá . A ten tank co ho má v III. tieru nahradit nic moc . Velká škoda , luchsíka jsem nerad prodal , ale nechci se s nim trápit proti IV,V tierům . Pokud bude mít MM takový , že bude top , tak si ho do hry rád vrátim .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users