Jump to content

Przeszkolenie załogi- pytanie

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

Thomeus #1 Posted 19 April 2012 - 07:26 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 519
Witam!
Co się stanie jeżeli przerzucę załogę z jednego pojazdu TD(AT-1) do drugiego(Su-85b) bez uwcześniejszego przeszkalania? Zrobiłem właśnie tak i załoga w nowym pojeździe jest "na czerwono". Wyczytałem, że podobno w takiej sytuacji będzie zdobywać wolniej doświadczenie, a jeszcze gdzieś indziej wyczytałem, że taka załoga z miejsca ma 0% xp. Jak to jest?

slawek87 #2 Posted 19 April 2012 - 07:35 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 143
http://wiki.worldoft.../Crew#Penalties
Jezeli na AT1 miales 100% to po przeniesieniu do SU85b beda mieli 75%. ( jak najedziesz myszka na zdjecie zaloganta to chyba pokaze sie rzeczywista wartosc umiejetnosci)
Z tym ze warto przeszkolic, nawet bez wydawania kredytow bedza mieli 80%, a polecam jendak odzalowanie tych 20 000 sreber

Co do zdobywanego xp to jest tylko stweirdzenie "zdobywaja wolniej), ale nie ma podanych dokladnych wartosci

jakub_czyli_ja #3 Posted 19 April 2012 - 07:36 AM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 5,914
Załoga dostaje połowę doświadczenia, i oczywiście radzi sobie gorzej na czołgu, bo ma odpowiedni bonus ujemny który możesz sobie sprawdzić najeżdżając kursorem nad % jego umiejętności.

javiki #4 Posted 19 April 2012 - 09:26 AM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,672
Ja tak przerzucałem załogi do 5 tieru. Całe czerwone. I dało się grać:) Teraz nawet jak nie mam kasy -to powoli szkolę na dany czołg. Ogólnie do 5 tieru nie opłaca się brac załogi z poprzednika.Po przeszkoleniu traci tak ze jest poniżej 75%-więc lepiej kupowac nowa za 20tyś od sztuki.

Lakhla #5 Posted 19 April 2012 - 10:22 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 728

View PostThomeus, on 19 April 2012 - 07:26 AM, said:

Witam!
Co się stanie jeżeli przerzucę załogę z jednego pojazdu TD(AT-1) do drugiego(Su-85b) bez uwcześniejszego przeszkalania? Zrobiłem właśnie tak i załoga w nowym pojeździe jest "na czerwono". Wyczytałem, że podobno w takiej sytuacji będzie zdobywać wolniej doświadczenie, a jeszcze gdzieś indziej wyczytałem, że taka załoga z miejsca ma 0% xp. Jak to jest?

Przeszkolenie zalogi na inny pojazd z 75% kosztuje 20 tys / zaloganta. I nowy zalogant ma tyle samo za te sama cene.
Nie wspominam juz ze wyszkolone umiejetnosci sa bezcenne.

Jedyna sytuacja w jakiej ma to sens to tylko gdy chcesz zostac na danym czolgu (np w celach zarobkowych i nie rozwijac go dalej) lub jak Javiki wspomnial tyczy sie gry na niskich tierach, na ktorych nie zamierzasz sie zatrzymywac.
Wyzej w drabince nawet przeskakiwanie przez jakis pojazd w celu szybkiego wbicia sie na poziom wyzszy drzewka jest meczarnia bez wyszkolonej zalogi.
Nie wspominam juz ze chlopcy szybko dobijaja do 100% a koszt (nawet przy liczebnej zalodze) zwraca sie szybciutko. Zreszta grac sie niby da, ale roznica w skutecznosci i efektywnosci zalogi jest nieporownywalna. Ja nawet na Marderze czy KV mam zaloge na 100% i nawet jedna z skilami.

Reasumujac - lepiej przeszkolic zaloge na 75% czy nawet 50% a ostatecznie kupic nowa. Jazda na czerwonych to swoiste "kopanie sie w czolo". Oczywiscie moim skromnym zdaniem.

Pozdrawiam

PS. Javiki masz darmowego +, kliknelo mi sie za + zamiast na REPLY za pierwszym razem ;)

Bragolnar #6 Posted 20 April 2012 - 07:55 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 387
Oj, sporo herezji w tym wątku padło...

A więc tak:

Czołgista po prostu przesadzony na inny czołg z tej samej kategorii (lub czołg premium ale z innej kategorii) pracuje na 75% swoich możliwości - czyli majac 100% funkcjonuje na 75%, a 80% - na 60%. Exp zdobywa ale zmniejszony o 50%

Czołgista przesadzony do czołgu należącego do innej kategorii pracuje już na 50% swoich możliwości, exp zdobywa zmniejszony o niewiadomą wartość (do sprawdzenia)

Przeszkolenie za srebro czołgisty na inny czołg z tej samej kategorii zabiera mu 10% podstawowej umiejetności i zostawia wszystkie umiejętności dodatkowe - tak wiec juz mając żołnierza wyszkolenego na 86% lepiej go zachować i przeszkolić na nową maszyne niż szkolić świeżych czołgistów.

Przeszkolenie na czołg z innej kategorii zabiera 20% skila, szkolenia bezpłatne zabierają 20% w obrębie jednej kategorii i 40% przy przeniesieniu na inną.

W czołgach premium nie ma żadnych kar dla czołgistów z czołgu z tej samej grupy, a dla załogi z pojazdów innych kategorii wynosi 25%

slawek87 #7 Posted 20 April 2012 - 08:39 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 143
Bragolnar wejdz na WoTwiki i poczytaj, to nie bedziesz sial tych "herezji" o ktorych mowisz  :Smile-hiding:
link masz w drugim poscie tego tematu

Bragolnar #8 Posted 20 April 2012 - 08:46 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 387

View Postslawek87, on 20 April 2012 - 08:39 AM, said:

Bragolnar wejdz na WoTwiki i poczytaj, to nie bedziesz sial tych "herezji" o ktorych mowisz  :Smile-hiding:
link masz w drugim poscie tego tematu

Wskaż herezje albo przeproś i zamilcz.