Jump to content

škola scoutingu

Jak scoutovat?

• Please log in to reply
156 replies to this topic

rado135 #141 Posted 08 January 2015 - 10:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 68394 battles
  • 574
  • [CSKTD] CSKTD

View PostCharibert, on 08 January 2015 - 09:53 PM, said:

Áno, rozumiem. Ale potom si kladiem otázku, či sú tie binokuláry vôbec k nejakému úžitku.

maju  ale zalezi i na akom tanku ich mas a ako dany tank pouzivas , su  dobre nap. ak nieto  vbehne do stredu mapy  do krikov svieti supera  no sam nestriela , super rata ze zhasnul a tak vybehne a dostane ranu a moze sa len cudovat preco mu ziarovka neblikla

MadBugieSVK #142 Posted 09 January 2015 - 07:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19809 battles
  • 544
  • [_AF_] _AF_

JB3232... hej na MT-25 vozím aj zopár goldov (teraz neviem či 5 alebo 10) ono predsa len s tým flusátkom je problém prebyť niektoré ťažké tanky aj z boku... napr. IS-3 a ten jeho šikmoskosený bočný pancier....

a aj ked Tiger a JgTiger majú relatívne kolmý pancier, aj tak mi to dingalo ostošesť... a to sa snažím väčšinou strielať, ked som kolmo k tanku či zboku či zozadu...

charibert - k dohladu a binokulárom, význam to má... ak aj prekročíš maximálnu spotovaciu vzdialenosť 445m - väčší dohľad slúži k tomu aby eliminoval maskovacie schopnosti súpera... (to sú tie miznúce tanky) príklad. skaut preletí 150m od teba... ty ho zbadáš a svietiš... čas spotnutia je 5-10 s (náhodná hodnota) max plus 2 sekundy ak je skill na posádke... a on frčí smerom od teba ale nejde po volnom priestranstve ale ide skrz kríky, čiže medzi vami je prekážka viditelnosti... čiže za normálnych okolností by si ho mal na 400 m vidieť ale kedže sú tam tie kríky a pod. tak zrazu ho spotovací systém "nevidí" pretože žiadny z checkpointov ako veža, delo, predok, boky spodku nie sú z tvojej pozície vidieť... netreba zabúdať, že ak je nejaký krík pred tebou viac ako 15m tak je pre teba akokeby nepriehladný, ale aj znižuje viditelnosť a dohlad binokulárov... (to si overíš v zoome či je priehladný alebo nie) toto sa využíva ak je nejaký spoter pred tebou tak ty zacúvaš 15 m za krík a môžeš veselo strielať, pretože ťa súper jednoducho nemôže vidieť cez "nepriehladný" krík

typický príklad je mapa - prochorovka a súvislý rad kríkov na stlpci 2... tam je proste tolko kríkov, že aj najlepší tank s dohladom 500 m neuvidí nič skôr ako nejakých 100-150m myslené pred seba... do strán na volné pole samozrejmme vidí do daleka, ale často sa stane, že nejaký malý skaut ako E-25, AMX a pod. sa zrazu zjaví 100 m od teba a ked zacúva nazad tak zrazu pri 150 m znova v tých kríkoch zmizne... preto tam netreba stáť v línii tých kríkov ale trošku bokom od nich na stlpci 1 alebo 3 ak chceš spotiť... naopak ak si TDčko tak sa potrebuješ zašiť zrovna do tých kríkov aby ťa nebolo pri strelbe vidieť...

achai #143 Posted 26 January 2015 - 02:19 PM

Private

• Player
  • 17834 battles
  • 4
  • [VTP] VTP
Pánové, technická otázka: Jak funguje spoting? Jsem v křoví, vidím tank, celou dobu ho sleduji. Pak se předemě dostane nějaký střeďák, já celou dobu sleduji nepřátelský tank, poškození za spot ale dostane ten střeďák co je blíž (a pak samozřejmě zdechne). Není to trochublbost?

ClearEvil #144 Posted 26 January 2015 - 04:02 PM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

Jak funguje spotting a kamufláž

Kruty_Venca #145 Posted 11 February 2015 - 08:06 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3984 battles
  • 68

Dotaz...

Pz. I C, nebo přejít na Luchse?

"Nevěřím" nebo spíš se nevymlouvám na boha jménem MM, ale nechám si poradit...scoutit se postupně učím a pohybuji se tak do 6tého tieru s vyjímkou Tigera. Tady ty tanky jakž takž znám. Tak se ptám.

Vím, že jsou tu borci, co udělají dva kliky, projedou moje statistiky, přesně z toho poznají jak hraju a řeknou:

1) Ser na to, zůstaň u Pz.ka a uč se a uč se

2) Dej si Luchse, není to úplně jiná hra, víc se naučíš a víc se vyřádíš

3) Zůstaň na III.tieru, Luchs je jiná liga

4) Běž na Luchse, vyšší tier bezpodmínečně neznamená těžší hra, eLko je hratelnější

a tak :)

Díky

JB3232 #146 Posted 11 February 2015 - 09:51 AM

Private

• Player
  • 24264 battles
  • 9
  • [LL-CZ] LL-CZ

Jasně, že jdi dál :-)   Na tomhle tieru o nic nejde, problémy s potenciálním prodělkem začínají u IX.

luhocz #147 Posted 11 February 2015 - 10:48 AM

Lance-corporal

• Player
  • 23379 battles
  • 69
  • [-JLT-] -JLT-
Kruty_Venca: a na IV budeš stále potkávat sobě podobné hráče, takže argument, že bys to kazil ostatním a na tom tieru "nemáš co dělat" je chybný. určitý progres je třeba.

RagSalt #148 Posted 11 February 2015 - 11:40 AM

Captain

• Player
  • 23123 battles
  • 2,141
  • [ANV-V] ANV-V
První hranice pro delší pobyt na daném tieru je 5. ale raději 6. tier. Zde se hraje jiným stylem než na těch nejnižších a dá se vyzkoušet mnoho dalších prvků WoTka. Současně se dá něco okoukat ze hry na 8 až 9. tieru.

Kruty_Venca #149 Posted 11 February 2015 - 02:19 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3984 battles
  • 68

Oukey, díky... opět se mi potvrzuje, že s nadhledem řečeno jsou tiery a jsou..."třídy"? Tj. 1-3 tier, 4-6, 7-8 a 9-10.

Postupně se tedy k tomu Luchsovi dopracuju, došperkuju si Pz. aspoň k dokonalosti - teď už jen doladit posádku:)

PanzerGeneralGeorge #150 Posted 30 March 2015 - 03:26 PM

Corporal

• Player
  • 45718 battles
  • 107
  • [-JZD-] -JZD-

View Postachai, on 26 January 2015 - 02:19 PM, said:

Pánové, technická otázka: Jak funguje spoting? Jsem v křoví, vidím tank, celou dobu ho sleduji. Pak se předemě dostane nějaký střeďák, já celou dobu sleduji nepřátelský tank, poškození za spot ale dostane ten střeďák co je blíž (a pak samozřejmě zdechne). Není to trochublbost?

tím že si stoupl před tebe, převzal spotování od tebe. Je blíž k nasvícenému tanku... Tedy za předpokladu, že má dostatečný dohled...

luhocz #151 Posted 15 April 2015 - 05:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23379 battles
  • 69
  • [-JLT-] -JLT-

View PostKruty_Venca, on 11 February 2015 - 02:19 PM, said:

Oukey, díky... opět se mi potvrzuje, že s nadhledem řečeno jsou tiery a jsou..."třídy"? Tj. 1-3 tier, 4-6, 7-8 a 9-10.

Postupně se tedy k tomu Luchsovi dopracuju, došperkuju si Pz. aspoň k dokonalosti - teď už jen doladit posádku:)

Ještě doporučuji sehnat kamaráda a jezdit v četě - ve dvou udoláte i mnohem silnějšího nepřítele. Případně můžete kombinovat scout + arty, kdy jeden svítí a druhý střílí na to, co mu scout spotuje. Navíc když přitom budete komunikovat, tak tím lépe pro vás. Akorát pozor na záludnosti MM - scouty to většinou hází do vyšších tierů, než jsou oni sami - viz tabulka v odkazu.

MukoCZ #152 Posted 13 September 2015 - 04:27 AM

Private

• Player
  • 5696 battles
  • 4

Zdravím lidi.

Jako úplného zelenáče by mne zajímalo zda ta  perfektní instruktáž nazačátku se týká CW nebo i random bitev. Dopracoval jsem se k M41 Buldoku, ale nevím jak uplatnit to co jsem tady nastudoval. Když mám dělat scauting pro T IX a X v random bitce (kam mě to z 80 % hodí;), tak ty už jsou tak vymazlené, že mě předčí jak v dohledu tak i kamufláži. A v random bitvách se nedá mluvit moc o taktice, takže každý vyrazí jiným směrem a okamžitě. Nikdo nečeká  než scauti vyrazí dopředu a něco naspotí aby mohli střílet. Tak že jako scout počkat než se artiny zakempí a potom vyrazit spotit nemá cenu, neb mezitím už se medka pomalu srazí s nepřítelem a nasvěcují samy i pro HT. A když né, tak je mezi armádama tak malý manévrovací prostor že se nemám moc kam schovat a získat body za nasvícení a neumřít při tom. A v koridorových mapách je to úplně o ničem, protože pokud vyrazím abych to stihl před MT tak na to musím šlápnout a většinou to dopadne tak jak je psáno na začátku. Vrhnu se a umřu. Není kam uhnout a většinou o mě ví dřív než je já objevím. A pokud scoutuji opatrně a kreju se tak se kolem mě přežene MT nebo stihač a jsem zas druhej. Možná že v CW kde se postupuje podle domluvy celého týmu a nějaké taktiky tak to je jiné, ale v random bitvách se mi to zatím nedaří aplikovat.

Dík a scoutingu zdar.

MadBugieSVK #153 Posted 24 September 2015 - 06:30 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19809 battles
  • 544
  • [_AF_] _AF_

tak ono bulldog je taký prepadový skaut podľa mňa... ale určite hodný svojho mena... kúše do roztrhania... skôr je to taký dorážač, ako čistý skaut...

ideálny je do týmoviek... kde na jeden zásobník 10x150 dokáže dať T8 dole... tam je to naozaj vrah... zvlášť ked sú dvaja...

v dnešných koridorových a polomestských mapách je to s tým skautením ponekud zložitejšie... takže buď na začiatku pasívne skautiť a nestrielať, alebo sa držať trošku vzadu a ked sa do seba tanky zakusnú, tak napadnúť zboku, vysypať zásobník a zdrhnúť si prebiť...

akú tam máš výbavu... ja na ňom tuším vozím ventiláciu, skladanú optiku a bino... skladačku treba preto, že je rýchly, tak aby niečo naspotil za pohybu, musí mať vyšší dohlad a optika sa hodí v pozdejších fázach hry, kde treba odhalovať zakempencov...

http://www.wotinfo.n...camo-calculator

ked si to tam naskladám, tak rozdiel spotu a spotu nepriatela je napr. v prípade T-62 len niekde okolo 60m k dobru... a aj to len v prípade, že tam medko má výbavu ako nabiják, ventilácia, stabilizátor ak by mal optiku, tak sú sily vyrovnané...

ono muko - skauti ako kategoria sú snad najvyšší level hrania v tejto hre... dobre zahrať skauta, je asi najtažšie... a ty máš príliš málo hier na to aby si dokonale poznal terén každej mapy, weakspoty vyšších tankov a celkovo mechaniku hry... ja by som ti doporučoval na skautov teraz zabudnúť... odjazdiť nejaké heavy a medká a až ked ich budeš mať zmáknuté tak môžeš začať proti nim bojovať v skautovi, ako sa vraví najprv poznaj slabiny súpera...

Edited by MadBugieSVK, 24 September 2015 - 06:32 AM.

pavelcza #154 Posted 02 November 2015 - 07:42 AM

Sergeant

• Player
  • 22804 battles
  • 238

ahoj,

ještě jeden tip - ne přímo scouting, ale obecně LT - včera jsem měl bitvu v Chaffeem na Posvátném údolí, nebyly artyny, tudíž za čím se honit, tak jsem hlídal pravý horní střed (my měli severní bázi), z HTček v horském průsmyku zbyla jen načatá T34, ale objevil se proti ní ještě full HP Tigr II, signalizoval SOS, tak jsem ani neodpovídal, abych nebyl pro smích, ale rozjel jsem se tam a kupodivu jsem hodně pomohl, najel jsem Tigrovi do zad a uloupával mu po 100Hp, nejdřív mě ignoroval, ale pak se začal otáčet, samozřejmě jsem jednu schytal (nedal se objet), ale T34 ho pak v klidu vypla. Pro mě je to poučení, že i s LT se dá v údolí smrti pomoci ;)

stafhaf #155 Posted 03 November 2015 - 12:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21953 battles
  • 398

Tak to je to dilema u lehkých tanků:) Do kdy ještě pasivně svítit, či aktivně nasvicovat, ale držet se mimo nějvětší řež a kdy je ten bezpečný čas vyrazit urvat si damage.

Při dnešní honbě za WN8 je právě lehký tank velmi silný nástroj, jak WN8 zvýšit. Ne spotingem, ale damage dealingem.

Stačí si vzít třeba výše zmiňovaného Luchse. Vozím na něm kulomet. Počkám si, když někdo nedává pozor, přilítnu, nebo vyjedu z poza kopečka, vysolím zásobník a mizím pryč. A pak zas. A zas.

Alfator007 #156 Posted 30 June 2016 - 10:04 PM

Private

• Player
  • 20159 battles
  • 11

Díky za pěknej a hlavně poučnej post, něco je pro mně novinka a něco dělám od začítku a možná dobře. Jezdím Chaffeeho a moc dobře se u toho bavím a hlavně na něj nedám dopustit. Jasně, občas se nezadaří a jsem hnet mrvej ale občas super bitva. Hraju jen random a když chytnu dobrej team, tak to dopadne takto (viz.obr.) :)

https://drive.google...iew?usp=sharing   https://drive.google...iew?usp=sharing

MadBugieSVK #157 Posted 11 July 2016 - 08:31 AM

Warrant Officer

• Player
  • 19809 battles
  • 544
  • [_AF_] _AF_

View Poststafhaf, on 03 November 2015 - 11:38 AM, said:

Tak to je to dilema u lehkých tanků:) Do kdy ještě pasivně svítit, či aktivně nasvicovat, ale držet se mimo nějvětší řež a kdy je ten bezpečný čas vyrazit urvat si damage.

Při dnešní honbě za WN8 je právě lehký tank velmi silný nástroj, jak WN8 zvýšit. Ne spotingem, ale damage dealingem.

Stačí si vzít třeba výše zmiňovaného Luchse. Vozím na něm kulomet. Počkám si, když někdo nedává pozor, přilítnu, nebo vyjedu z poza kopečka, vysolím zásobník a mizím pryč. A pak zas. A zas.

bohužiaľ veľká pravda... a preto veľa ľudí nehrá skauta na spot (čo by mala byť jeho primárna úloha a tým vyhrá bitku), ale ho hrajú na dmg bez záujmu o víťazstvo..

a pritom je to tak jednoduché... spraviť WN9, ktoré bude počítať aj so spotom a po mesiaci tichého rátania výsledkov, to spustiť naplno... nech si každý vyberie čo chce zobraziť... lenže to už dnes nikto neurobí, pretože veľmi veľa šmoulilákom by sa zmenili farbičky :D:D:D a pošramotilo by sa ego...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users