Jump to content

škola scoutingu

Jak scoutovat?

• Please log in to reply
156 replies to this topic

Packal #21 Posted 07 May 2012 - 03:00 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827

View PostJejKey, on 07 May 2012 - 02:28 PM, said:

No, každému podle jeho gusta. Já prostě neodolám vyzobávání německých tanků, boky krásně papírové, otáčení pomalější... ten pocit z uzobaného KT je k nezaplacení :D (Samozřejmě se musí vyrazit ve správný okamžik, že.)

Ono když VKčkem sundáš na ránu na 150m v rychlosti 65km/h S-51. To je sladší pocit, jak jsi potom reportnutý cheater.

Edited by Packal, 07 May 2012 - 03:00 PM.

blafc #22 Posted 08 May 2012 - 07:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4471 battles
  • 86
Pls poradte, mám si vyexpit a koupit T-50, taky bych rád skoutil a T-50 mně fakt láká.

TomasOneil #23 Posted 08 May 2012 - 08:07 PM

Second Lieutenant

• Veteran
  • 10387 battles
  • 1,398
  • [SUP] SUP
T-50 určitě, je s ní zábava a v nízkých tierech dokáže mimo scoutování i ničit tanky. Potom podle toho jak tě bude bavit kup/nekup T-50-2 ;)

ELIXDRAGON #24 Posted 08 May 2012 - 10:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15411 battles
  • 557
T-50 jsem koupil a když už mě nebaví jezdit s velkejma kraksnama, tak jezdím 50-tku. Je s ní sranda, na tanky jako takové zapomeň, nebo se nauč jim vyšroubovat věž, ale TD-čka, když si pěkně zablokuješ a jsou sami :D není lepšího pocitu, když sundáš o tři třídy vyšší tank. Chce to mít u sebe aspoň někoho z klanu, sám když jezdím, tak málo kdy narazím na team, který pochopí co má T-50 v úmyslu a co je její prvořadý úkol. S T-50 totiž lze otočit hru na svou stranu a hezké je, když Ti pak spoluhráči děkujou. A objevit artyny pro své artyny, nebo je rovnou zlikvidovat jo to je pak blažený pocit. Hodně zdaru!

blafc #25 Posted 09 May 2012 - 01:11 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4471 battles
  • 86
Jj vyexpim a koupim si T-50, ale 55k do T-50/2 se mi rvát nechce, můj brácha ji má a vim jaký to je s opravama. :D

Furcifer #26 Posted 10 May 2012 - 08:09 AM

Warrant Officer

• Player
  • 22575 battles
  • 940
  • [KHIL] KHIL
Hráč Tazilon z amerického serveru zpracoval "diplomku" věnovanou primárně VK2801, ale je tam spousta rad týkajících se scoutění obecně, rozbor jednotlivých map, střelba za jízdy apod.
Určitě stojí za čtení
http://www.mediafire...188tn4886uaiesd

Original post
http://forum.worldof...ith-maps-v7204/

blafc #27 Posted 10 May 2012 - 07:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4471 battles
  • 86
Furcifere, vypadá to dobře, až mně někdo na WoT naštve, tak to vypnu, sednu si k tomu a určitě to přelouskám :D

reaper2702 #28 Posted 11 May 2012 - 12:07 PM

Warrant Officer

• Player
  • 78166 battles
  • 742
  • [SUPRE] SUPRE
No mam taky T-50-2 a je sranda s tim hrat, kdyby se nekomu chtelo napsat ostatnim jak hrat a pomahat skoutovi,  taky by to hodne lidi potrebovalo. Jim to clovek spotuje a oni ...., no mnohdy skoda mluvit

A proti scoutum je nejlepsi strilet HE, pak je snazsi je detracknout a killnout. ;-)

Nozdrolomo #29 Posted 16 May 2012 - 12:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17146 battles
  • 68
blafc: Brácha ji taky měl dřív než já a taky nadával, že prodělává každou bitvu. Já takový problém nemám. Chce to najít vhodný cíl. Pokud je tank v horní polovině,tak to už neni skaut ale zabiják. Primární cíle jsou ted francouzi (papíráci), kousek za nima amíci(boky a zadek papírovej). Pokud sem upně dole, tak sem skaut, ale ne sebevrah a i v téhle bitvě se snažim někoho poškodit.
Kašli na lidi co ti na začátku řikají kill arty. Nepřátelé na tebe čekají. Radši něco naspotuj poblíž základny, počkej na jejich skauty a až potom jeď na jejich artyny. Bohužel s timto tankem se mi dost často stává, že je hra bez artyny.
Nedávno se nás v jednom týmu sešly 3xT50/2 na Prochorovce v bitvě max. 7. level. Většina psala, že sme prohrály, ale za chvily se nestačily divit. Asi za 4-5 minut bylo po bitvě. Tiger, IS ani T29 nemá bez pomoci šanci.

PS: Souhlasim s reaper2702 a sem pro založení tématu "škola krytí skautů". Já chápu, že když ospotuju 4 tanky, že chtějí sejmou ten nejsilnější, ale než ho zabijou já budu už dávno prdět do hlíny. Myslim si, že by primárně měli sejmout ten tank, který ohrožuje mě.

Deathman_Kenshi #30 Posted 16 May 2012 - 12:34 PM

Warrant Officer

• Clan Commander
  • 24436 battles
  • 636
  • [LEMON] LEMON
Treba se stavet tak aby ten pro tebe nebezpecnej/rychlej tank byl medzi tebou a arty

Dobra arty primarne strily na cile ktere jsou k ni nejblize

No druhy problem je stretnout dobrou arty :)

ClearEvil #31 Posted 16 May 2012 - 02:19 PM

Field Marshal

• Veteran
  • 15374 battles
  • 12,901

View PostDeathman_Kenshi, on 16 May 2012 - 12:34 PM, said:

Dobra arty primarne strily na cile ktere jsou k ni nejblize

Ona je to někdy nutnost. Onehdá jsem se v Dubovém lesíku v Hummelovi "naháněl" po nádraží se dvěma scouty, naštěstí dorazily postupně a ne na jednou.

Okeanosss #32 Posted 22 May 2012 - 04:06 PM

Corporal

• Player
  • 12134 battles
  • 126

View PostJejKey, on 04 May 2012 - 05:44 PM, said:

Ta volba equipu je docela zvláštní. Všude, kde to jde, nahodit v první řadě vylepšení nosnosti podvozku, naprosto jednoznačně a bezpodmínečně! Zvyšuje to hp podvozku, takže je potřeba větší dmg pro detrack. Detracknutej scout je mrtvej scout a mrtvej scout je na co?
Skládaná optika je jasná věc, naprosto bez diskusí.
A třetí kus? U T-50-2 jednoznačně filtr cyklon, hpčka motoru navíc => při zásahu motoru neodejde, ale bude jenom poškozenej + umožní delší jízdu s vypnutým omezovačem. U VK2801 a Chaffee tak nějak nevím, musím ještě odzkoušet, tam by ryze hypoteticky ventilace místo mít mohla, ale...

Maskovačka na scoutu je IMO zbytečná, minimálně T-50 a T-50-2 jsou v křoví dostatečně neviditelné (rozsvítí se až na 50m vzdálenost, kdy už svítí všechno) i bez jakéhokoliv camo-boostu (skill/camo net). Možná to bude potřeba na Chaffee nebo VKčku, protože jsou o trochu větší, neměřil jsem.

Skilly jsou jasné, vyhnat dohled co možná nejvíc ( = velitel, radista), pro kempení v křovíčku se hodí žárovka, maskování, příp. opravy (double detrack...).

Ja jazdim s T-50-2 a namiesto tych pasov tam mam mokru bednu, pasy zevraj pomahaju v kluckovani ale zeby to pridavalo HP to som nevedel, prakticky kazdy vystrel do boku T52 konci amorack alebo detrack, a velmi casto mam doubledetrack, zda sa mi ze kazdy druhy detrack je prave double co ma vytaca lebo som bezmocny, cyklon pomaha velmi, odkedy ho mam sa mi motor neznicil, iba poskodil a  to je tiez uplna sprostost lebo kazdu bitku ho mam v tahu. ked som ten tank kupoval v 7.0 tak sa mi zdal o hodne odolnejsi.

Ostravak_CZ #33 Posted 22 May 2012 - 04:23 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Tak na toho Leoparda si prostě zatím nemůžu zvyknout. V bitvách podobného tieru, kde nemusím scouti je to děsná zábava a výsledky bývají víc než dobré. Při bitvě, kde zastupuji scouta je to pro mě tryzna. Zdá se mi v porovnání s jinýma scoutama pomalejší a hlavně pomalu zatáčí a při manévru hodně ztrácí rychlost :( . I ty "třináctkové" AMX udělají větší práci než já. Abych jen nenádával tak se mi s ním taky zadařilo klasicky v Prochorovce na západní straně v keři pasivním scoutěním odhalit pro naše síly vše postupující, ale to je jen malý kladný záchvěv. Doufám, že VK bude obratnější a nebude tak náchylné k poškození jak pásů tak motoru nebo mmo racku. Jinak se scoutit snažím podle zde pospsaných rad vyjížděním z horizontu a podobně, takže díky moc za ně všem přispěvovatelům.

Edited by Ostravak_CZ, 22 May 2012 - 04:24 PM.

Packal #34 Posted 22 May 2012 - 04:39 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827

View PostOstravak_CZ, on 22 May 2012 - 04:23 PM, said:

Tak na toho Leoparda si prostě zatím nemůžu zvyknout. V bitvách podobného tieru, kde nemusím scouti je to děsná zábava a výsledky bývají víc než dobré. Při bitvě, kde zastupuji scouta je to pro mě tryzna. Zdá se mi v porovnání s jinýma scoutama pomalejší a hlavně pomalu zatáčí a při manévru hodně ztrácí rychlost :( . I ty "třináctkové" AMX udělají větší práci než já. Abych jen nenádával tak se mi s ním taky zadařilo klasicky v Prochorovce na západní straně v keři pasivním scoutěním odhalit pro naše síly vše postupující, ale to je jen malý kladný záchvěv. Doufám, že VK bude obratnější a nebude tak náchylné k poškození jak pásů tak motoru nebo mmo racku. Jinak se scoutit snažím podle zde pospsaných rad vyjížděním z horizontu a podobně, takže díky moc za ně všem přispěvovatelům.

Tak tě asi zklamu. Pokud ti to nejde s Leopardem, s VK to bude dvojnásobné utrpení. MM tě bude stále házet jako scouta, obratnost je stejná, maximálka lepší, ale ty rozměry... S tímto nemůžeš hrát jako s Leopardem nebo T-50-2. Na pasivní scoutění zapomeň tuplem. Je to velké jako PzIV se Schmallturmem, každý se do toho trefí a až budeš opravu platit 9 500, z bitvy si přivezeš 3 000, moc nadšený nebudeš. VK mám, ale raději tahám Leoparda. S tím VK je to hrozně o držku, jezdím s ním děsně zbaběle, něco nasvítit a rychle pryč. Na nepřátelské artyny se vrhnu až v okamžiku, kdy vím, že nenarazím na nějaký tank/stíhač. Ta 105 je dobrá, ale děsně ošidná, na AMX zrovna nabíjím AP, protože ty HE jsou na ně děsně neúčinný (nechápu, pancíř 00nic a ubírám tomu po 100-150HP stejně jako IS, Tigeru...). Také se dá dobře využít jako lovec scoutů, ale zase je ta 105 náladová, jednou dám T-50-2 na ránu, pak 5x za sebou tomu ubírám po méně než 100HP.

Ostravak_CZ #35 Posted 22 May 2012 - 04:47 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Tak teda dík, no :Smile_trollface-3: ale tak těch zbylých 25k ještě doexpím a zkusím ho...aspoň do sbírky všech VKček. Já si Lea koupil, protože mi chybělo průzkumnické ocenění...párkrát po 7-8 detekovaných, ale 9 jsem nedávno udělal až s E-50 :Smile_great: . No po doexpení se asi budu muset vrhnout na jiný národ nebo ještě prubnou PzKpfw 38 nA. Díky za reakci

Blue_S #36 Posted 22 May 2012 - 05:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32332 battles
  • 302

View PostOstravak_CZ, on 22 May 2012 - 04:47 PM, said:

Tak teda dík, no :Smile_trollface-3: ale tak těch zbylých 25k ještě doexpím a zkusím ho...aspoň do sbírky všech VKček. Já si Lea koupil, protože mi chybělo průzkumnické ocenění...párkrát po 7-8 detekovaných, ale 9 jsem nedávno udělal až s E-50 :Smile_great: . No po doexpení se asi budu muset vrhnout na jiný národ nebo ještě prubnou PzKpfw 38 nA. Díky za reakci

Já jsem začínal také s leopardem a VK a můžu říct že scoutění s těmito tanky je opravdu těžké potom jsem zkusil T-50 do které jsem se okamžitě zamiloval protože ta pohyblivost oproti leopardovi je neuvěřitelná ,mánévrovat můžeš do aleluja bez ztráty takřka jediného km/h sice má tušim menší dohled ale to vem čert.:D A potom T-50-2 je vrchol!! :DTenhle tank miluju snad ze všech nejvíc a většinu bitev si opravdu užívám.Malinovka,prokhorovka,steps to sjou mapy kde mám snad 90% uspěšnost výher + SCOUTA a většinou přežiju i do konce pokud nedělám voloviny :D.

Takže T-50-2 já ti mohu jen doporučit.Je pravda že docela trpí na detracky ale stejně má jen málo HP a každá rána je buď rovnou tvá smrt nebo 80% hP dole takže to že ti sundaj pásy je už takřa stejně jedno.Takže tvuj ukol je jednoduchej nenechat se hitnout! :D

crueface #37 Posted 30 May 2012 - 09:35 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10252 battles
  • 59

View PostELIXDRAGON, on 08 May 2012 - 10:13 PM, said:

T-50 jsem koupil a když už mě nebaví jezdit s velkejma kraksnama, tak jezdím 50-tku. Je s ní sranda, na tanky jako takové zapomeň, nebo se nauč jim vyšroubovat věž, ale TD-čka, když si pěkně zablokuješ a jsou sami :biggrin: není lepšího pocitu, když sundáš o tři třídy vyšší tank. Chce to mít u sebe aspoň někoho z klanu, sám když jezdím, tak málo kdy narazím na team, který pochopí co má T-50 v úmyslu a co je její prvořadý úkol. S T-50 totiž lze otočit hru na svou stranu a hezké je, když Ti pak spoluhráči děkujou. A objevit artyny pro své artyny, nebo je rovnou zlikvidovat jo to je pak blažený pocit. Hodně zdaru!

Ahoj,s WoT prakticky začínám,takže bych se zeptal na to,co to znamená "vyšroubovat věž". Scoutím s T-50 a jsem v třetině cestě za T-50-2.
Díky

Ostravak_CZ #38 Posted 30 May 2012 - 09:47 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Myslím, že tím měl na mysli tzv. "vytáčení" soupeřova tanku. Pokud máš rychlý tank, tak se přiblížíš k nepřiteli a děláš kolem něj kolečka. On se tě snaží zaměřit, nestíhá to ani s pomocí podvozku a ty mu můžeš pomalu z boku nebo zezadu ubírat/shazovat pás. Soupeř je prostě neškodný.

crueface #39 Posted 30 May 2012 - 01:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10252 battles
  • 59
Já si myslel,že tím,že bych kolem něj dělal kolečka,by se mu "vyšroubovala" a zasekla věž :Smile_veryhappy:

Jinak tahle věc mi zatím moc nejde,při točení se kolem takovýho tanku včetně ARTY,mi nejde moc míření a ARTYna mě většinou sejme. Zdá se mi,že T-50 má slabý dělo..anebo mířím na špatný části tanku.

XiTiX #40 Posted 30 May 2012 - 02:00 PM

Brigadier

• Player
  • 18121 battles
  • 4,598
Ja by som sa v tej chvili nehanbil pouzit auto-aim, kym si to nacvicis. Pri tankoch, kde mam moznost pouzit stabilizer a proti cielom, ktore maju pancier mensi ako premerne pene mojho kanonu (arty) to zacvaknem do autoaimu a sustredim sa hlavne na to, aby som jazdil a mieri mi to samo. Je to lamerina, ale co uz :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users