Jump to content

nic nie warte KW1, KW2,T150, KW3 - wasze opinie

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
127 replies to this topic

Mandoleran #21 Posted 08 May 2012 - 11:29 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 22672 battles
  • 4,920
  • [-BD-] -BD-
KW-1 posysa, podobnie T-150, KW-2 lepszy niż był, KW-3 po bufie zwiazanym ze zmianą tieru jest na nim bardzo dobry

Splott #22 Posted 09 May 2012 - 12:03 AM

Private

• Player
  • 4044 battles
  • 7
KW-1 z 85 jest okej ale brakuje penetracji, trzeba sie modlic zeby wylosowalo z naszymi tierami. 122 robi gowniany dmg i nie ma sensu, jedyny sensowny wybor to 85.
KW-2 - troll comeback !. Po bardzo dlugiej przerwie i graniu nonstop na 107, powrocilem do trollguna. A to dlatego ze teraz losowania KW-2 sa bardzo hardcorowe (nonstop 8 tiery, raz wyjatkowo 6 tier, raz wyjatkowo 10 tier... ) tak jakby MM stworzony pod trolla. 107 jaka byla taka jest dalej dobra (moze ciut szybciej laduje), lecz majac taki MM to juz brakuje penetracji, bo mimo ze 8 tiery przebije ale tylko z bliska. Dlatego postanowilem wrocic do trolla i...pozytywne zaskoczenie. Po pierwsze laduje znacznie szybciej, w koncu nie strzela sie raz na rok. Mimo ze czas celowania jest ciagle dlugi ale zaskoczyla mnie....celnosc tego dziala. Jest wg mnie lepiej niz to bylo na starym KW. Przede wszystkim nie zaskakuje jak 107, celny jest na tyle na ile sie skupi celownik. Balem sie nieduzego DMG ze wzgledu na nerf HE (122 jest tragiczna dalej) ale tu tez zaskoczenie, srednio zadaje grubasom 350-400 dmg, a Lorrainowi hita sprzedalem dzis za 750 dmg. Nie dosyc ze sam troll sam w sobie jest dobry, to dzieki temu ze KW-2 jest na 6 tierze ma wiecej HP, i jak cos pojdzie nie tak, to przynajmniej nie schodzisz na strzala od grubasow czy SPG, tylko masz szanse zdazyc dzieki wiekszemu HP i szybszemu ladowaniu na jeszce jeden strzal. Fajnie sie nim gra. Nie jest wybitnym moneymakerem (w tym celu robie SU-85), ale daje frajde, i zarabia lepiej niz KW-1 (choc przyznam sie ze jeszce dobrej bitwy nie mialem w KW-1)

Uwaga uwaga - co mnie negatywnie zaskoczylo to cena za naprawe KW-1. Teraz, majac znacznie slabsze dzialo, malutka wieze, ciutek mniej HP powinna byc cena naprawy nizsza, a jest...wyzsza. Porownajcie to sobie z KW-2 to szczeki was opadna. KW-1 naprawiam za 4000, KW-2 za 4500-5000............... Troche to smiechu warte. Oba wymaxowane.

Wielka szkoda ze nie udalo mi sie kupic KW-3, a odblokowane mialem juz od bardzo dawna. Z tego co czytam to ma wrecz zbugowany pancerz. Godmode normalnie, choc mam nadzieje ze nie jest az tak zle jak pisza ludzie.

T150 nie znam.

uchinator #23 Posted 09 May 2012 - 01:27 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 12322 battles
  • 581

View PostSplott, on 09 May 2012 - 12:03 AM, said:

...

Uwaga uwaga - co mnie negatywnie zaskoczylo to cena za naprawe KW-1. Teraz, majac znacznie slabsze dzialo, malutka wieze, ciutek mniej HP powinna byc cena naprawy nizsza, a jest...wyzsza. Porownajcie to sobie z KW-2 to szczeki was opadna. KW-1 naprawiam za 4000, KW-2 za 4500-5000............... Troche to smiechu warte. Oba wymaxowane.

...

W tej niedawnej 'zmianie' zarobków czyli obniżeniu zysku na 5 i 6 tierwoych money makerach tylko KW nie zostało ruszone. WG poczekał jedną łatę i wprowadzono 'cichą' modyfikacje czyli jak zauważyłeś 'obrobili' KaWuszke podwyższając koszty naprawy. W sumie nie popsuli KW, wprowadzili 2 'nowe' czołgi z gorszymi zarobkami :/

Choc nie powiem i tak jeździ siś nimi przyjemnie i KW nie jest już OP jak na 5 tier. w T1 HT można stawać z nią do zawodów prawie na równi ;-)

KakaowyDuszek #24 Posted 09 May 2012 - 03:51 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 18752 battles
  • 992
  • [P2WL] P2WL
kw 2 kw3 t 150 sprzedałem więc nie wiem jakie są ale kw 1 zostawiłem i bardzo fajnie się nim gra jeśli jest się górnej połówce nie koniecznie top tier

Rifking #25 Posted 09 May 2012 - 06:22 AM

Official Kamikaze

• Player
  • 25582 battles
  • 102
Krótko i na temat:
Kw-1--- DO żyda
t-150 --- Na złom
Kw-2 --- Na części można zostawić z trollem
Kw-3 --- Jak masz zamiar jeszcze pośmigać to warto zostawić

jakub_czyli_ja #26 Posted 09 May 2012 - 06:44 AM

First Sergeant

• Player
  • 31832 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-
W związku z dużą ilością czołgów oraz żałosnymi losowaniami, przetrenowałem wczoraj tylko KW-1 i KW-3.

W przypadku KW-1 skończyło się sprzedażą - maczmaker został zepsuty - zamiast obniżyć tier to go podwyższyli, jednocześnie zabierając najlepsze działa, więc teraz KW-1 jest często free fragiem. Jego topowe 85mm szału nie robi, jest niesamowicie podobne do 85mm z SU-85 (gdzie też szału nie robi).
Mam wrażenie że sam czołg względem KW dostał buffa do bounsającego pancerza, z 85mm na SU-85 musiałem specjalnie celować w dolną płytę aby przebić.

KW-3 - Toto zaczęło jeździć i mam kilka rzeczy do grindowania. Z daleka potrafi wytrzymać trafienie z T34. Jeszcze tylko muszę wykombinować, jak używać działa z IS do flankowania, kiedy na flankowanie prędkość nie pozwala.

kpt_Tomek #27 Posted 09 May 2012 - 07:06 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 28815 battles
  • 135
Bardzo dobry ruch z tymi tankami - wcześniej był KV z op działami i było źle - teraz jest to unormowane i dopasowane do innych tanków i ? Źle !#@ bo nie mogę ściągać gości na hita ! Bo is 4 był nie do przebicia ! A co mają powiedzieć ludzie grający innymi t4, t5, t6, którzy spotykali się z takim KV i padali na hit.
Kw-1 - jest ok jak na swój tier - normalny tank
Kw- 2 - nie grałem sprzedałem - nie będę grał
KW- 3 jak na VII tier jest ok
IS-8 - fajny tank  - szybki i zwrotny z b.dobry działem - wymaga innego stylu gry - przyjemnie się gra - pewnie będą zawiedzeni ludzie, którzy przyzwyczaili się do niezniszczalnego is4. Pancerz słaby owszem, ale gra mi się przyjemniej niż is 4 wcześniejszym.

Fishmachine #28 Posted 09 May 2012 - 08:39 AM

First Sergeant

• Player
  • 5226 battles
  • 1,737
  • [SAPSQ] SAPSQ
Ależ się wątek narzekający zrobił, wszyscy nagle znienawidzili KW za brak imba trolla.
Tymczasem KW-1 jest wciąż niezłym czołgiem tieru V - dzięki obniżonej sylwetce łapie dużo mniej strzałów, a druga wieża odbija AP prawie jak KW-3. Z armatą 57mm jest maszyną do mielenia niższych tierów jeszcze lepszą niż Churchill. Z armatą 85mm radzi sobie spokojnie z wszystkimi czołgami swojego tieru. Z minitrollem 122mm uszkodzi w zasadzie każdy czołg z jakim się spotka - co prawda nie będzie to 300-500hp, ale 150-200 schodzi, a do tego ma wyższe ROF, więc nie jest już glasscannonem którego każdy o IQ>50 może sklepać przez 25 sekund po strzale. Co prawda MM obecnie wygląda na zepsuty, ale podejrzewam, że odpowiedzialne są za to hordy wysokotierowych graczy, którzy rzucili się do testowania swoich zabawek po patchu i stąd tak wysokie losowania dla KW - podobna sytuacja była na serwerze testowym, gdzie jeździły głównie wysokie tiery. Jeżeli natomiast rzeczywiście znerfiony został koszt naprawy, to brzydkie zagranie ze strony WG.
Ogólnie - KW-1 jest całkiem normalnym czołgiem tieru V, po prostu nie jest już magicznym jednostrzałowcem do trollowania wysokich tierów.

Magicznym trollem jest teraz KW-2. Podskoczył o jeden tier, ma więcej HP, rusza się żwawiej, strzela trochę szybciej i szybciej kręci wieżą. Losowania ma podobne jak miał KW, podskoczył jednak jednocześnie na liście priorytetowych celów. Wygląda na to, że będzie to duchowy następca Troll-KW, wymagający nieco więcej skilla, ale mający też większy potencjał ze względu na wyższy DPS. Po paru bitwach nie wygląda to źle - tam gdzie KW padało na jeden strzał, KW-2 mocno oberwie, ale jeszcze się odgryza.

T-150 - tego nie mam jeszcze do końca wyskillowanego, pojeździłem dwie bitwy (w środku stawki) z minitrollem 122mm i... daje radę. Ugryzłem wszystko co trafiłem, parę strzałów wysokich tierów się ode mnie odbiło, te co weszły nie zabiły, nawet chyba żadnego krytyka nie dostałem - choć to może być kwestia słabego rozeznania w weakspotach tego czołgu. Z ZIS-6 powinien być jeszcze lepszy. Generalnie, grało mi się nim nawet lepiej niż KW-3, ale to pewnie kwestia mojej skłonności do szarżowania w tym ostatnim.

KW-3 - ciężko coś powiedzieć o jego zbalansowaniu, bo jestem w nim w zasadzie na początku grindowania, a z ZIS-6 na tym tierze jest słabawo, szczególnie jak trafi się na dziesiątki. Podejrzewam, że wymaksowany będzie mógł zrobić niezłą masakrę, ale to się zobaczy.

Edited by Fishmachine, 09 May 2012 - 08:40 AM.

ComandoreBombardiero #29 Posted 09 May 2012 - 08:40 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5529 battles
  • 91
  • [XIV] XIV
Nareszcie przepakowane KV zrównano z innymi czołgami! :Smile_honoring:
Bardzo mnie to cieszy jako kierowcę Hetzera i StugIII bo liczne strzały za 0 i ginięcie od jednego shota KV to była przesada. Tak samo "ding!" słyszany z mapy artylerii strasznie irytował. :arta:

Widać teraz jak słabi byli kierowcy KV sprzed patcha :P , skoro masowo zaczęli je wyprzedawać, skarżąc się na lewo i prawo jaki to okropnie słaby czołg.

No cóż, nie jesteście już bogami na polu bitwy ale to nie znaczy od razu, że KV-1/2 jest słaby.
Po prostu od nowa musicie się nauczyć grać, na normalnym czołgu, zamiast nierealnie przepakowanego jeżdżącego bunkra :P

Pozdrawiam i przepraszam, że pierwszy mój post na forum był tak ironiczny :D
Kapitan B. ;)

Pietryna #30 Posted 09 May 2012 - 08:42 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2411 battles
  • 68
Wg mnie mogli to zostawić tak jak było. KW wcale nie był niezniszczalny. Po prostu był specyficznym czołgiem i trzeba było się nauczyć przeciw niemu grać. Panuje taka tendencja że obniża i ułatwia się wszystko zamiast zmusić ludzi to własnego rozwoju.

Pierwsze moje przygody na Lee i M4 to szkoda było gadać. Uciekałem od KW jak najdalej bo nie było tego jak zniszczyć(lee mnie na KW raz pocisnął z góry, waląc w dachy - miał wsparcie M6 i M4 E8 które mnie trochę szachowały). Potem M4 i armata M1A1. Cóż troll to szkoda słów. 107 właściwie też mnie miała na strzał albo dwa ale KW nagle przestał być potworem. Fakt miałem go na 5-6 strzałów ale jak widziałem że opiekuje się kimś innym(jak miał działo skierowane w moją stronę to się zmywałem :P) to już go nie zostawiałem samemu sobie ciesząc się że mogę uciec bez problemu tylko waliłem ile wlezie z bardzo dobrym skutkiem. Po wizjerach, bokach lodówki itp. dziwnych miejscach. Żadko kiedy pociski się odbijały.

Wg mnie KW został tak załatwiony bo za dużo ludzi nim zarabiało a zarabiał naprawdę bardzo dobrze. W tej chwili KW2 ciężko mi wyjść na plus bo tak jak mówiłem. Nie mam pojęcia jak nim grać. Na I linie się nie nadaje bo padnie natychmiast. Z drugiej linii troll celny jak mało co... 107 jeszcze się nie dorobiłem i chyba się nie dorobię.

Edited by Pietryna, 09 May 2012 - 08:43 AM.

Kajin #31 Posted 09 May 2012 - 08:43 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 11388 battles
  • 166
  • [CKSS] CKSS
Ja powiem tak:

KW-1 fajny czołg, do pogrania ale tylko 4F
KW-2 stary dobry KW, wiecej HP, tylko MM gorsze bo na VI tierze ale różnic w gameplayu nie zauważyłem
KW-3 z nowym, mocniejszym silnikiem jeździ się elegancko :) to, że teraz jest na VII tierze to wcale mi nie przeszkadza, i tak miał podobny MM wcześniej
T-150 ogólnie nie przypadł mi do gustu, sprzedałem po 2 bitwach. Na VI tierze wolę jednak VK3601H lub KW-2

Ogólnie czołgi są fajne ale jak każdym czołgiem trzeba pograć, żeby zobaczyć co naprawdę są warte.

Szalona #32 Posted 09 May 2012 - 09:24 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 11292 battles
  • 1,512
  • [1PADS] 1PADS
Z punktu widzenia graczy CW ten patch przyniósł - nową 10, nowego 9 do taktyk typu "trolowanie" i 2 wolne miejsca w garażu (a w zasadzie 4, bo w końcu można wywalić z garażu KW i KW-3).

batonikPL #33 Posted 09 May 2012 - 09:29 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 7689 battles
  • 227
  • [TIB] TIB
Też co nieco pograłem nowiutkimi czołgami :)

KW-1 - zostawiam go tylko, żeby przejść do IS-ów, potem na złom :arta:
KW-2 - gra mi się nim całkiem nieźle, ze 107-ką jakoś nie zauważyłem zbytnich problemów... Typa udało mi się przebić ze 2 razy :D Tylko na jagdpanther straszne rykoszety lecą :x Ale zrobię mały teścik i spróbuję pograć trollem ^^
t-150 - poszedł na żyletki ... nie taki zły, ale w MOJEJ ocenie gorszy od KW-2 .
KW-3 - za dużo o nim nie mogę powiedzieć... trochę pograłem;  (załogę przeniosłem z t-150, więc 90% członków na 100%) ; jak na razie mnie nie zawiódł :) chociaż i tak nie pokazał swojej pełnej klasy (ulepszona tylko wieża)

Pożyjemy, zobaczymy :Smile-izmena:

Mandoleran #34 Posted 09 May 2012 - 09:37 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 22672 battles
  • 4,920
  • [-BD-] -BD-

Widać teraz jak słabi byli kierowcy KV sprzed patcha :P , skoro masowo zaczęli je wyprzedawać, skarżąc się na lewo i prawo jaki to okropnie słaby czołg.
Jakby to powiedział bohater archaicznego polskiego mordobicia z czasów Amigi: "Wyskocz brudasie" :P
KW w moim garażu miało rację bytu tylko z jednego powodu - był nim 152mm troll gun którym regularnie uwielbiałem wkurzać wysokotierowych mastachów i pokazywać im gdzie ich miejsce. Żadnych pedalskich 107mm itp, podobnie jak czołg ten u mnie nie miał nigdy funkcji zarobkowej. Pure FUN.
Obecnie 152mm jest punkt wyżej w MM z czego się cieszę (większa szansa na strolowanie tiera X ), a to co zostało na tier 5 jest mi niepotrzebne skoro wszystkie wyjscia z niego mam porobione a ponado nie ma już atutu o którym pisałem wyżej.

Barkmann #35 Posted 09 May 2012 - 09:42 AM

Sergeant

• Player
  • 14109 battles
  • 348
Moim zdaniem teraz jest dobry balans na 5 tierach. KV 1 stal sie teraz konkurencyjny wzgledem innych ht 5 tieru.

KV-2 to poprostu kv wczesniejszy tylko wyzszy tier. Z takim pancerzem i uzbrojeniem jest to wystarczajacy tier dla tego czolgu a z trolem moze nawet ugryzc 10 tiery. Na 5 tierze byl poprostu za silny i nie wymagal zbyt wielu umiejetnosci aby druzyna wyposazona w ten czolg na topie spokojnie wygrala.

KV-3 super pasuje na 7 tier z takim pancerzem i dzialem. Potrafi sporo rykoszetowac nawet od najwyzszych tierow.

Widac niektorym ludziom poprostu brakuje umiejetnosci i nadal by chcialy miec OP tank na 5 i 6 tierze. Teraz drzewko Radzieckie zostalo ladnie zbalansowane w stosunku do innych i widac ze idzie to w dobrym kierunku oby tak dalej.

Tankerson #36 Posted 09 May 2012 - 09:53 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 7810 battles
  • 662
A który z KW lepiej zarabia?

Vonskee #37 Posted 09 May 2012 - 09:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20903 battles
  • 96
  • [-FPG-] -FPG-
na wstępie uzgodnijmy jedno, KW-3 było ukrytym tierem 7 a KW było jakimś ewenementem, nie podlegającym klasyfikacjom, dlatego wszystkim tak dobrze się tymi czołgami grało i rozpoczęły się płacze :)
Po przesunięciu KW-3 na swój właściwy poziom stał się on zwykłą niczym nie wyróżniającą się 7.
KW-1 jest świetnym czołgiem i mi gra się nim równie przyjemnie co poprzednią wersją zważywszy na najwazniejsze: 5 tiery w patchu 7.3 zostały przesunięte w MM o jeden poziom w dół. Więc 9 na 10 bitew jesteśmy najsilniejszym pojazdem w bitwie.
KW-2 to nic innego jak poprzednie KW z tymże ma gorszy MM bo jest teraz losowane jako rasowa 6.
T150 nie ocenię bo od razu sprzedałem.
Uważam te zmiany jak najbardziej na + ponieważ poprzednie wersje KW i KW-3 były najzwyczajniej w świecie oszukane w stosunku do innych czołgów z tego samego tieru

Edited by Vonskee, 09 May 2012 - 09:58 AM.

MoriOmega #38 Posted 09 May 2012 - 09:59 AM

Lance-corporal

• Player
  • 8745 battles
  • 10
Ja tam nie narzekam, fakt że ostatnio na "Zygfrydzie" 8 na 10 strzałów w Tygrysa było "tym go nie pokonamy" ale u mnie KW-1 wciąż pozostaje w garażu. Czołg wyraźnie został "naprostowany" i w końcu przestał byc OP - bo nie ukrywajmy że był. I teraz gra oddzieli chłopców od mężczyzn jeżdżących KW-1, bo jak mówi mój kumpel:

Tu nie ma pie..a tu są wojska pancerne!
Boli tylko ciche kombinowanie przy zarobkach.

Natomiast KW-2 pójdzie chyba na żyletki.
Notorycznie losowanie na tiery 8-9, marna skuteczność 107 i trolla przeciwko takim poziomom, i przede wszystkim chimeryczne zarobki na tym czołgu będącego obecnie na 6 tierze skłania mnie do pozbycia się go z garażu.
Acz wszystko jeszcze w fazie testowej i zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Vonskee #39 Posted 09 May 2012 - 10:00 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20903 battles
  • 96
  • [-FPG-] -FPG-

View PostTankerson, on 09 May 2012 - 09:53 AM, said:

A który z KW lepiej zarabia?

KW-1, najczęściej jesteś najsilniejszym pojazdem w bitwie a co za tym idzie najwięcej napsujesz i wytrzymasz a to przekłada się na kase. Jest tanie w naprawie

przemas87PL #40 Posted 09 May 2012 - 10:04 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 24170 battles
  • 241
  • [CPDP] CPDP
Ja ze swojej strony:

KW1, KW2, T-150 od razu poszły na złom. Nawet nie próbowałem tym jechać bo co mi znajomi mówili i co można na tych czołgach zamontować to żal. Chyba nowym królem V tiera będzie T1HT albo PZ4.
KW3 daje radę.
KW4 jeszcze nie mam ale chyba będzie podobnie jak z T110 z powodu wieżyczki z karabinem.
IS8 to trochę chłopiec do bicia
IS4 się poprawił