Jump to content

Polskie czołgi w WoT na 100 % ! :)

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
138 replies to this topic

Knecht336 #1 Posted 16 May 2012 - 06:51 PM

Junior Sergeant

• Clan Diplomat
  • 17664 battles
  • 196
Na amerykańskiej stronie natrafiłem na 14 odcinek "Wy pytacie, my odpowiadamy", którego o dziwo nie ma jeszcze u nas <_<
ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo znalazłem w nim jedno ładne pytanie a zarazem piękną odpowiedź :rolleyes:

Tanks of what nations will join “pan-European” tech tree?

Poland, Hungary and Czechoslovakia initially, but the list is not yet finished.

Sądząc po wypowiedzi i o samym drzewku mieszanym będzie to wyglądać tak że każdy kraj występujący w tej zbiorowej nacji będzie miał swoją jedną linię np. Węgrzy będą mieć zapewne linię TD-ków bo mieli kilka projektów naprawdę fajnych niszczycieli, o Czechach nic nie kojarzę i nie wiem czy mieli jakieś projekty czołgów średnich, ciężkich, jedyne co mi wiadomo że same zakłady Skoda były potężne, więc może im dadzą tylko lekkie czołgi ze względu na to że tylko takie produkowali. Nam dadzą może linię średnich np. TKS -> 7TP->10T->14TP-> 3 warianty 20/25TP to łącznie do 7 tieru, na 8 i 9 nie wiem co mogą dać. Ciężkie czołgi ? Tutaj nie wiem z jakiego kraju mogą dać, a SPG dadzą pewnie włoską bo tam było parę projektów z "dużymi działami" ;)  Przedtem myślałem że ta nacja mieszana będzie wyglądała tak że będzie kilka linii czołgów, poszczególnych państw które będą się kończyć na jakimś tierze w zależności od czołgów i projektów danego kraju, nie koniecznie na 10 tierze HT czy 9 MT itd, na pewno też poszczególne linie np. MT nie będą wyglądać tak że do 4 tieru dadzą polskie czołgi a później jakieś np. Włoskie, bo jakby to wyglądało, robimy załogę do np.7 tieru a potem musimy zmienić np. na Czechów bo 8 i 9 tier należy do nich :D W każdym bądź razie wiemy że nasze czołgi będą na pewno ale to i tak odległa przyszłość, bo wpierw muszą jeszcze uzupełnić obecne potem dodać Brytyjczyków, Japończyków, potem jeszcze te nowe uzupełnić i dopiero ta mieszana frakcja na końcu :blink:

phunkracy #2 Posted 16 May 2012 - 07:21 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5442 battles
  • 129
Nie ma Włochów? Olaboga.

xSkinnYx #3 Posted 16 May 2012 - 07:21 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 17811 battles
  • 585
wooow jeśli dobrze zrozumiałem w pytaniu to chodzi o mieszane drzewko europejskie? Mam nadzieję że te drzewko sie ukaże nie dłużej jak za 3 miesiące :)

adi781 #4 Posted 16 May 2012 - 07:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5239 battles
  • 22
To super wiadomośc!!! Już się doczekać nie moge...

Edited by adi781, 16 May 2012 - 07:27 PM.

Patas007 #5 Posted 16 May 2012 - 07:45 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12735 battles
  • 122
  • [-PFN-] -PFN-

View PostxSkinnYx, on 16 May 2012 - 07:21 PM, said:

wooow jeśli dobrze zrozumiałem w pytaniu to chodzi o mieszane drzewko europejskie? Mam nadzieję że te drzewko sie ukaże nie dłużej jak za 3 miesiące :)

3 miechy heh dobre.Przed tym jeszcze wychodzą 2 inne drzewka i zapewne będą wypełniane tak jak francuskie.Jeszcze bardzo długo....

Loofah #6 Posted 16 May 2012 - 07:46 PM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 22733 battles
  • 10,705
Ukaże się za pewnie koło 1,5 roku i raczej nie wcześniej... najpierw nowe linie czołgów w istniejących drzewkach, potem brytyjskie, japońskie, uzupełnianie tego wszystkiego i potem dopiero europejskie, dlatego nie spodziewałbym się ich wcześniej niż za rok na pewno.

Knecht336 #7 Posted 17 May 2012 - 12:43 AM

Junior Sergeant

• Clan Diplomat
  • 17664 battles
  • 196

View Postphunkracy, on 16 May 2012 - 07:21 PM, said:

Nie ma Włochów? Olaboga.
Niektórzy czytać nie potrafią. Napisali że jeszcze lista państw w tej nacji mieszanej nie jest zamknięta i raczej na pewno Włosi będą.

View PostxSkinnYx, on 16 May 2012 - 07:21 PM, said:

I kolejny... Obliczając ile jeszcze musi patch-y minąć i ile wody upłynie w Wiśle to dopiero gdzieś od patch-a  8.0 wzwyż możemy się spodziewać dodania tej mieszanej nacji.

Narazie do tego czasu proponuję poruszyć kwestię jakby wyglądało polska linia, w pierwszym poście przedstawiłem jakby to wyglądało wg mnie ;)

bigossi5 #8 Posted 17 May 2012 - 12:59 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 15219 battles
  • 238
  • [-A_C-] -A_C-
Ja już to czytałem, na blogu overlorda jest ładniej opisane
Tu jest wycinek tego:
N8. EU tree

EU tech tree is a sort of all-star team, comprising vehicles from Sweden, Finland, Hungary, Romania, etc., basically each and every European nation that has produced at least one vehicle suitable for the designated time line. Among those nations there are a few quite big ones in terms of tank production, like Italy, Poland or Czech Republic (Czechoslovakia), we haven't really made up our minds on. There is a possibility that separate trees for at least some of them will be made up. However they still can be incorporated into one common, larger tree. The only real problem with that kind of joint tech tree is that there is an obvious lack of high tier vehicles. Having digged up a bunch of military archives we made the issue less acute. However it still exists. We have managed to complete draft EU tech tree, that's of course raw and not polished at this stage, it can and will be changed hundred of times before the official announcement comes. It's quite safe to say that the tree will get its own (oh yes, it was hard) tier 10 HT, tier 9 MT and TD, and top tier SPG. So the tree is going to be quite branchy, though  getting tighter to the top tiers.
A tu link do samego bloga na którym jest dużo więcej ciekawych rzeczy opisanych:
http://overlord-wot.blogspot.com/

Edited by bigossi5, 17 May 2012 - 01:01 AM.

flysold #9 Posted 17 May 2012 - 06:30 AM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 24621 battles
  • 1,774
  • [PGSZ] PGSZ

View PostKnecht336, on 16 May 2012 - 06:51 PM, said:

Przedtem myślałem że ta nacja mieszana będzie wyglądała tak że będzie kilka linii czołgów, poszczególnych państw które będą się kończyć na jakimś tierze w zależności od czołgów i projektów danego kraju, nie koniecznie na 10 tierze HT czy 9 MT itd, na pewno też poszczególne linie np. MT nie będą wyglądać tak że do 4 tieru dadzą polskie czołgi a później jakieś np. Włoskie, bo jakby to wyglądało, robimy załogę do np.7 tieru a potem musimy zmienić np. na Czechów bo 8 i 9 tier należy do nich :D...
Nie wiadomo, może zrobią załogi nie narodowe tylko (jak drzewko europejskie) to pomieszają załogantów z krajów europejskich i stworzą "nację europejską". Odpowiadałoby to logice przyjętej w grze. No ale jak będzie ostatecznie to przekonamy się najwcześniej za rok...

dzidek_1 #10 Posted 17 May 2012 - 07:24 AM

First Sergeant

• Player
  • 10497 battles
  • 1,236
prototyp polskiego tanka:

http://ww2drawings.j...yTanks/25TP.htm

Maurice_G #11 Posted 17 May 2012 - 07:34 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 13753 battles
  • 882
  • [TORO] TORO
Jedynie patriotyzm i jakaś forma narodowej dumy mnie przekonuje do oczekiwania na polskie czołgi, nawet wymiksowane z całą zbieraniną z okolicy (bez obrazy innych nacji i bez wywyższania naszej myśli technicznej). Raczej w naszych barwach niczego się nie spodziewam, co odstawałoby znacząco od czołgów już występujących w grze - nie byliśmy zbytnimi innowatorami w tej dziedzinie, a raczej powielaliśmy typowe rozwiązania z okresu (no, może zastosowanie diesla w 7TP było odejściem od standardu).

Bardziej niecierpliwie oczekuję drzewka brytyjskiego - rozwijanie kilku linii wozów bojowych na podstawie różnych koncepcji użycia czołgów, które funkcjonowały w sztabach brytyjskich dość długo (w innych krajach raczej skupiano się na jednej koncepcji i jej podporządkowywano rozwój broni pancernej), co może zaowocować bardzo różnorodnymi czołgami na dość wysokich tierach. Przynajmniej takie mam marzenia :)

flysold #12 Posted 17 May 2012 - 09:11 AM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 24621 battles
  • 1,774
  • [PGSZ] PGSZ

View Postdzidek_1, on 17 May 2012 - 07:24 AM, said:

prototyp polskiego tanka:
http://ww2drawings.j...yTanks/25TP.htm

25TP jak najbardziej - szczególnie z armatą przeciwlotniczą
http://www.1939.pl/u...2_24/index.html
i najlepiej w wersji jednowieżowej - żeby nie wyglądał jak sowiecki T-28.

flysold #13 Posted 17 May 2012 - 09:56 AM

First Sergeant

• Clan Diplomat
  • 24621 battles
  • 1,774
  • [PGSZ] PGSZ

View PostMaurice_G, on 17 May 2012 - 07:34 AM, said:

Jedynie patriotyzm i jakaś forma narodowej dumy mnie przekonuje do oczekiwania na polskie czołgi, nawet wymiksowane z całą zbieraniną z okolicy (bez obrazy innych nacji i bez wywyższania naszej myśli technicznej). Raczej w naszych barwach niczego się nie spodziewam, co odstawałoby znacząco od czołgów już występujących w grze - nie byliśmy zbytnimi innowatorami w tej dziedzinie, a raczej powielaliśmy typowe rozwiązania z okresu (no, może zastosowanie diesla w 7TP było odejściem od standardu)....

Nikt tutaj nie twierdzi, że byliśmy w okresie międzywojennym potęga pancerną. Ale nie powinniśmy mieć też żadnych powodów do wstydu. warto pamiętać, że odrodzone polskie państwo istniało zaledwie 20 lat i miało w związku określony potencjał gospodarczy przekładający się na rozwój przemysłu zbrojeniowego.

Powielanie pomysłów (i ich doskonalenie) to standard w przemyśle (nie tylko zbrojeniowym), więc to także nie żadna ujma, że polscy konstruktorzy szukali inspiracji. Ale też całkiem dobrze kombinowali, czego dowodem jest choćby 7TP, który w boju przewyższał niemieckie odpowiedniki.

Ja z przyjemnością przejechałbym się 7TP, 25TP czy też TKS-D

wojtoon #14 Posted 17 May 2012 - 01:04 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 26132 battles
  • 163

View PostKnecht336, on 16 May 2012 - 06:51 PM, said:

...
Węgrzy będą mieć zapewne linię TD-ków bo mieli kilka projektów naprawdę fajnych niszczycieli, o Czechach nic nie kojarzę i nie wiem czy mieli jakieś projekty czołgów średnich, ciężkich, jedyne co mi wiadomo że same zakłady Skoda były potężne, więc może im dadzą tylko lekkie czołgi ze względu na to że tylko takie produkowali...

Pogratulować wiedzy.
Kilka fajnych niszczycieli. Dosłownie kilka ... sztuk. Dodatkowo kilka Toldi'ch i tyle. Reszta to zdobyczne mardery, panzery, i od święta tygrysy które dostali od bratniego narodu. Brawa też za pominięcie najbardziej zmechanizowanej armii w przededniu wojny. To że Czechosłowacja się poddała to nie znaczy że można pominąć takie maszynki jak LT 35 czy LT 38 na których zaczynała karierę połowa gości imienia których medale staramy się zdobyć w grze. Już w czasie wojny tylko skoda (a to przecież nie jedyne zakłady w Czechach) produkowała chociażby hetzery i setki tysięcy ciężarówek, samochodów, wozów specjalistycznych...

Koniec, bo się uniosłem...

dkfan #15 Posted 17 May 2012 - 01:24 PM

First Sergeant

• Player
  • 25931 battles
  • 1,372
  • [GHOUL] GHOUL

View Postflysold, on 17 May 2012 - 09:11 AM, said:

25TP jak najbardziej - szczególnie z armatą przeciwlotniczą
http://www.1939.pl/u...2_24/index.html
i najlepiej w wersji jednowieżowej - żeby nie wyglądał jak sowiecki T-28.

Niestety jedyna armat aprzeciwpancerna którą mieliśmy to  kal. 37 mm wz. 1936 Bofors penetracja wg standardów WG 40mm, a więc wystarczająca dla tierów 1-3.
Z bardziej fantazyjnych rozwiązań wzorowanych na niemieckich i radzieckich pomysłach to być może twórcy skłonni byliby dac nam armatę plot. 75mm wz36 L50 (50 kalibrów) inż Szymańskiego , prędkość wylotowa 950m/s sugeruje że miałaby szanse na parametry penetracji powyżej 100mm, na poziomie niemieckiej 75mm kwk40/L48

47mmL52  wz 1939 będąca wkładką do starej armaty 75mm, pociski w niej testowane (odrzucone ze względu na słabe parametry) z 1150m pzrebijały 50mm pancerza, można więc założyć lepszą penetrację na odpowiedniej amunicji.

Ewentualnie Bofors 40mm wz 1936 używany czasami do strzelań na wprost, z 2000m przebijał 30mm pancerza, więc ze 100 około 70-80mm, jakkolwiek napewno nie zostałaby wybrana ze względu na drastyczną szybkostzrelność > 100 strzałów na minutę.

Skalski #16 Posted 17 May 2012 - 04:44 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 18110 battles
  • 681
  • [OGON] OGON
Wybornie. w końcu jakiś konkret.

Proponuję wszystkim zainteresowanym prejrzeć stary temat, bo juz pojawił sie tam szereg drzewek, niektóre z podzespołami.

Między innymi moje własne:
Spoiler                     

KamMatys_PL #17 Posted 17 May 2012 - 06:17 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14456 battles
  • 30
  • [POGO2] POGO2
No zapowiada się ciekawie tylko jestem ciekaw kiedy oficjalnie ogłoszą, że pracują nad tym projektem :Smile_popcorn1:  

Jeśli wprowadzą drzewko brytyjskie to będą musieli usunąć Churchilla jako czołg premium.Zastanawiam się czy do tej grupy nie dołączą też Szwackie czołgi ale i tak zapowiada się ciekawie.

Fredziosz #18 Posted 17 May 2012 - 07:06 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 18058 battles
  • 1,028
  • [FHA] FHA
Taaa.

Już to czuję - z Fiata przeskok na Szweda a potem Węgra z którego można iść na Hiszpana ?

Ja tego drzewka jakoś nie widzę

Edited by Fredziosz, 17 May 2012 - 07:07 PM.

Knecht336 #19 Posted 17 May 2012 - 08:56 PM

Junior Sergeant

• Clan Diplomat
  • 17664 battles
  • 196

View Postwojtoon, on 17 May 2012 - 01:04 PM, said:

Pogratulować wiedzy.
Kilka fajnych niszczycieli. Dosłownie kilka ... sztuk. Dodatkowo kilka Toldi'ch i tyle. Reszta to zdobyczne mardery, panzery, i od święta tygrysy które dostali od bratniego narodu. Brawa też za pominięcie najbardziej zmechanizowanej armii w przededniu wojny. To że Czechosłowacja się poddała to nie znaczy że można pominąć takie maszynki jak LT 35 czy LT 38 na których zaczynała karierę połowa gości imienia których medale staramy się zdobyć w grze. Już w czasie wojny tylko skoda (a to przecież nie jedyne zakłady w Czechach) produkowała chociażby hetzery i setki tysięcy ciężarówek, samochodów, wozów specjalistycznych...

Koniec, bo się uniosłem...
No widać że się uniosłeś, gdzieś mam to ile masz lat, dla mnie możesz mieć 30 a zachowałeś się teraz jak 7 latek nie potrafiący czytać i myślący że wszyscy dookoła chcą go wnerwić to on od razu obraża ich wszystkich :Smile_Default:
Naprawdę nie chcę cię obrażać bo mam trochę kultury ale chociaż przeczytałbyś ze zrozumieniem. Piszesz że Węgrzy mieli tylko hetzery, mardery itd. od Niemców i parę swoich małych niszczycieli, dobra fajnie spoko, a zauważ że ja napisałem że mieli kilka projektów fajnych niszczycieli, PROJEKTóW a nie niszczyciele które mieli cały czas na wyposażeniu, a chodzi o takie:

http://img62.imagesh...95/12001419.jpg

Na 100% jestem pewny że to TD 9 tieru w te mieszanej nacji

http://img717.images...7/2476/p12a.jpg

Kolejny na 8 tierze

http://img528.images...8/4660/p11j.jpg

Następny

I co się czepiłeś tej Czechosłowacji, czy ja poniżyłem ich armię ? Znam wystarczająco dobrze historię, nie będę się zaraz chwalił że jestem mądrzejszy od ciebie  bo nie wiem jaką ty posiadasz wiedzę ale widzę że ją posiadasz. Znowu czytanie ze zrozumieniem, bez urazy, ja napisałem że Czesi nie mieli "chyba" bo nie jestem pewny projektów czołgów średnich i ciężkich, jedynie ten t-25 MT ale więcej nie ma, HT na pewno nie mieli w projektach, nie pominąłem ich lekkich czołgów bo były dobre, nie obraźiłem ich w tamtym poście, napisałem jedynie że tylko te lekkie czołgi produkowali. Tak wiem że zakłady skoda były potężne, już to napisałem wcześniej i wiem to wszystko co Ty napisałeś, a nawet jako ciekawostkę same zakłady skoda miały taką wydajność produkcji jak cały przemysł zbrojeniowy Brytanii sprzed 2WŚ, a niestety Czesi stracili je przez Brytolów stosujących głupią politykę ustępstw zwaną "apeasementu", najbardziej boli że My nie żyliśmy wtedy z nimi w dobrych relacjach, bo jakby tak było to bylibyśmy ich sojusznikiem, a wówczas gdy Hitler żądał od nich tych Sudetów to Czesi z naszą pomocą stawiliby zbrojny opór, a nasza i ich jeszcze lepsza armia, bardziej zmechanizowana pokonałby szwabów ale co tam gdybać,było jak było. I tak jeszcze jedno, nie musisz na mnie najeżdżać bo ja na nikogo nie wyjechałem a Ty zaatakowałeś mnie jakbym cię bardzo uraził albo nie wiem co zrobił :Smile_Default:

Edited by Knecht336, 17 May 2012 - 09:01 PM.

jakub_czyli_ja #20 Posted 17 May 2012 - 09:25 PM

First Sergeant

• Player
  • 31874 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-

Spoiler                     
Na 100% jestem pewny że to TD 9 tieru w te mieszanej nacji
Przypuszczam że wątpię: Assault gun (tank destroyer) project based on the chassis of 44M TAS medum tank (other project) and armed with german 88 mm L/71 gun on casemate.
Co najwyżej 6 tier, jak Jadźka Panterowska.

Spoiler                     
Kolejny na 8 tierze
Raczej na 5, albo wręcz 4: http://ww2drawings.j...44M-Zrinyi1.htm

Spoiler                     
Następny
3 tier. Albo połączony z tym poprzednim na 4.

Na tych obrazkach są podpisane typy, co było takiego trudnego w poszukaniu, co te pojazdy woziły?