Jump to content

Specjal: Monte Cassino

• This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

Falathi #21 Posted 17 May 2012 - 04:04 PM

Field Marshal

• Player
  • 22143 battles
  • 11,568
  • [-FHH-] -FHH-

View Postflysold, on 17 May 2012 - 03:40 PM, said:

W opisie do eventu polski udział w tych walkach zmarginalizowali, a już polskiej formacji całkowicie pominęli :( Kłania się sowiecka wersja historii  :(

PS Minus to za co? Jest tu ktoś kto wstydzi się polskiego udziału w walkach o Monte Cassino?

Informacje o Andersie, roli II Korpusu i o 12 Pułku to mało? Całkowicie pominięte?
Przepraszam bardzo, ale prawda jest taka że nie tylko my tam walczyliśmy.
Prawdą jest również, że po kilku szturmach zajęliśmy Monte Cassino bo Niemcy zostali zmuszeni do odwrotu. Ta bitwa jak rzadko która stanowiła wspólny wysiłek armii sojuszniczych.
Wizja w której to nasi samotnie szturmem zdobywają klasztor jest piękna ale nie całkiem odpowiada prawdzie.

flysold #22 Posted 17 May 2012 - 04:25 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 6775 battles
  • 1,085
  • [AZP] AZP
Nie mówię o wizjach fantastycznych. O udziale Polaków jest sporo w literaturze fachowej. Niestety, nawet w 10% nie oddaje tego opis na http://worldoftanks....ino-special-pl/

Napisałem - i nadal podtrzymuję - że polski udział :

1. zmarginalizowano. Bo w operacji Honker (11-19 maja 1944), której dotyczy obecny event Polacy odegrali główną rolę płacąc za to dużymi stratami. Tymczasem o naszych jest tylko, że zdobyli wzgórze a wkrótce potem je oddali (tak jakby byli jakimiś wymoczkami - tymczasem oni odparli 5 natarć), a potem "spotkali się" (to brzmi jakby na spacer poszli) z brytyjską dywizją, a potem zawiesili flagę.

2. pominięto całkowicie udział formacji pancernej. Bo ani słowem o tym (i 12 Pułku Pancernym "Skorpion", który dotarł czołgami tam, gdzie trudno było wyobrazić sobie dotarcie nawet piechocie) nie ma w opisie do eventu.

Tak traktowany był przez dziesiątki lat udział Polaków w tej operacji przez sowietów i władze PRL, a wielu uczestników tych walk, którzy wrócili do kraju było prześladowanych (nawet jeszcze w latach 80). Dlatego przypuszczam, że opis eventu pochodzi z sowieckich lub postsowieckich książek, w których Polacy walczyli dzielnie, ale tylko u boku Armii Czerwonej a nie u tego siedzącego w kieszeni amerykańskich burżujów Andersa

Edited by flysold, 18 May 2012 - 12:58 AM.

Paindemonium #23 Posted 17 May 2012 - 04:26 PM

Captain

• Player
  • 22659 battles
  • 2,128

View PostFalathi, on 17 May 2012 - 04:04 PM, said:

Informacje o Andersie, roli II Korpusu i o 12 Pułku to mało? Całkowicie pominięte?
Przepraszam bardzo, ale prawda jest taka że nie tylko my tam walczyliśmy.
Prawdą jest również, że po kilku szturmach zajęliśmy Monte Cassino bo Niemcy zostali zmuszeni do odwrotu. Ta bitwa jak rzadko która stanowiła wspólny wysiłek armii sojuszniczych.
Wizja w której to nasi samotnie szturmem zdobywają klasztor jest piękna ale nie całkiem odpowiada prawdzie.

Zgadzam się. Cholernie nie znoszę gdy nasi rodacy zaczynają się oburzać i obrażać na każdego bo coś o nas pominięto a tak naprawdę byliśmy tylko częścią tej bitwy a nie jej fundamentem. Pretensje samozwańczych pseudopatriotów są tu niemile widziane.

PS; CHOLERA! Za co minusujecie ten event?! Tyle dają a dla was nadal źle. Ja rozumiem 2 miechy temu to mieliśmy sposobność do narzekania.... ale teraz ja was nie rozumiem. Ktoś to ładnie powiedział kiedyś że Polak wiecznie niezadowolony... co za naród...

Edited by Paindemonium, 17 May 2012 - 04:32 PM.

Jordanion #24 Posted 17 May 2012 - 04:41 PM

Corporal

• Player
  • 13852 battles
  • 179
  • [DPA_W] DPA_W

View PostPaindemonium, on 17 May 2012 - 04:26 PM, said:

Zgadzam się. Cholernie nie znoszę gdy nasi rodacy zaczynają się oburzać i obrażać na każdego bo coś o nas pominięto a tak naprawdę byliśmy tylko częścią tej bitwy a nie jej fundamentem. Pretensje samozwańczych pseudopatriotów są tu niemile widziane.

PS; CHOLERA! Za co minusujecie ten event?! Tyle dają a dla was nadal źle. Ja rozumiem 2 miechy temu to mieliśmy sposobność do narzekania.... ale teraz ja was nie rozumiem. Ktoś to ładnie powiedział kiedyś że Polak wiecznie niezadowolony... co za naród...
Masz + bo dzieci już rage'ują.  Oni to najlepiej by chcieli, żeby Lowe miało zniżkę 75% a X tiery były dawane za bez cen. Special jest dobry, ponieważ jak przystało na bitwę II WŚ, obniżyli autentyczne czołgi, które brały udział w walkach. Zobaczycie nadejdzie dzień, że community się wkurzy i co najwyżej przecenią ms-1.

Iluvatar94 #25 Posted 17 May 2012 - 04:43 PM

Sergeant

• Player
  • 29749 battles
  • 250
Też nie rozumiem, po co minusujecie ten event? Za mało wam? Czy to już po prostu przyzwyczajenie, że co nie dadzą, to źle?
Brawo, w ten sposób sami o sobie świadczycie.

Exedy #26 Posted 17 May 2012 - 04:54 PM

Corporal

• Player
  • 17959 battles
  • 184
Fakt faktem, pewnie nie skorzystam z tych zniżek na te czołgi niskich tierów... jednak, na pewno znajdzie się ktoś kto się ucieszy z tych zniżek ;) Proste i logiczne, że praktycznie nie ma szans na zrobienie eventu z którego zadowolony będzie każdy gracz zwłaszcza przy takiej ilości graczy...

Prawda jest taka, że często jak Ci którzy nie cieszą się teraz z tego eventu (ja też) to korzystają z tego inni, np: osoby, które mniej grają i nie mają takich czołgów. A np: gdy my cieszyliśmy się z innym promocji to oni byli niezadowoleni, więc po prostu nie ma co płakać tylko grać dalej bo równie dobrze mogli by nie dawać w ogóle eventów to wtedy by się chciało nawet zniżke na loltraktora :D

Maniutek7 #27 Posted 17 May 2012 - 04:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4577 battles
  • 88
Mi tam pasuje przemaluje sobie Shermanka :Smile_blinky:

Paindemonium #28 Posted 17 May 2012 - 04:59 PM

Captain

• Player
  • 22659 battles
  • 2,128
Spora grupa naszych forumowiczów z Polski powinno złożyć papiery do PISu. Tam idealnie by się nadawali do szukania we wszystkim zwady :). Porównać mógłbym to na tą nagonke na Niesiołowskiego (nie żebym był z PO czy go bronił). Nasłali na niego babkę z kamerą z Solidarni 2010, z innych kamer widać i słychać jak prowokuje, naszła na Niesiołowskiego, który powiedział tylko Won i uchylił lekko kamerę (widać to z innej kamery) a PIS momentalnie do prokuratury pozew daje i krzyczy wszech i wobec że pobił dziennikarkę i zniszczył kamerę! OPAMIĘTAJCIE SIE! Bo robicie to identycznie ale w strone WG ale WG też nie bronię też nie są kryształowi :).

flysold #29 Posted 17 May 2012 - 05:01 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 6775 battles
  • 1,085
  • [AZP] AZP

Zgadzam się.

Widzę, że także znasz historię walk o Monte Cassino tylko z sowieckich/postsowieckich książek.

Cholernie nie znoszę gdy nasi rodacy zaczynają się oburzać i obrażać na każdego bo coś o nas pominięto a tak naprawdę byliśmy tylko częścią tej bitwy a nie jej fundamentem.

Ja się ani nie obrażam ani nie oburzam. Zwróciłem tylko uwagę na fakty przekłamujące historię. Nie chcesz ich poznać - Twoja sprawa. za to nie pojmuję popierania zakłamywania historii.

Pretensje samozwańczych pseudopatriotów są tu niemile widziane.

Za to widzę, że samozwańczy antypatrioci mają się świetnie. Idąc tą droga powinno się nawet usunąć w opisie eventu nazwisko Andersa i jeszcze przeprosić za polską krew wylaną pod Monte Cassino

Exedy #30 Posted 17 May 2012 - 05:04 PM

Corporal

• Player
  • 17959 battles
  • 184
Ja nie moge... dlaczego w każdym temacie, ktoś musi zawsze znajdować jakieś teorie spiskowe, obrażanie albo wyskakuje tutaj z polityką?!
><:Smile_amazed:

panzernick_patiomkin #31 Posted 17 May 2012 - 05:04 PM

Private

• Player
  • 9232 battles
  • 24
W związku z poszerzeniem oferty umiejętności załogi już dawno spodziewałem się eventu z expem dla załogi x2, który kiedyś już miewał miejsce.

Event z kasą x2 byłby również świetny jednak mam wrażenie że to nie jest zgodne z linią GW, tym bardziej że teraz niemal z każdą aktualizacją w sklepie będą dodawane premium tanki które ktoś będzie musiał kupić.

siwobrody #32 Posted 17 May 2012 - 05:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 52582 battles
  • 311
podoba mi sie ze opis bitwy jest pozbawiony charakterystycznych bzdur typu "bohaterscy polacy zdobyli monte cassino" - nie , polacy tam weszli jak juz nikogo nie bylo a cala zasluga nalezy sie czarnuchom z maroka czyli tzw. "francuzom"

poza tym specjal do kitu :Smile_mellow:

flysold #33 Posted 17 May 2012 - 05:13 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 6775 battles
  • 1,085
  • [AZP] AZP

View Postsiwobrody, on 17 May 2012 - 05:07 PM, said:

podoba mi sie ze opis bitwy jest pozbawiony charakterystycznych bzdur typu "bohaterscy polacy zdobyli monte cassino" - nie , polacy tam weszli jak juz nikogo nie bylo a cala zasluga nalezy sie czarnuchom z maroka czyli tzw. "francuzom"

Nie zachęcam by były tam bzdury. Wręcz chciałbym by tam nie było - bzdur/przekłamań, które tam się znalazły.
A jeśli ktoś niewiele wie o udziale polskich żołnierzy (w tym pancerniaków)  to zachęcam do poczytania, na początek choćby w Wiki:
http://pl.wikipedia....d_Monte_Cassino cały przebieg operacji
http://pl.wikipedia....o_Monte_Cassino o pancerniakach

Sam event uważam, że jest w miarę ok chociaż na niczym sam nie skorzystam. W końcu czołgi historyczne, pasujące do stron walk, do których odnosi się ten event. Może z tej okazji odkupię Stuga (wymaksowana załoga od dawna nudzi się w koszarach) i powspominam grę tym TD. Tylko te opis "historyczny" mnie zirytował

Edited by flysold, 17 May 2012 - 05:22 PM.

Paindemonium #34 Posted 17 May 2012 - 05:16 PM

Captain

• Player
  • 22659 battles
  • 2,128

View Postflysold, on 17 May 2012 - 05:01 PM, said:

Widzę, że także znasz historię walk o Monte Cassino tylko z sowieckich/postsowieckich książek.

Ja się ani nie obrażam ani nie oburzam. Zwróciłem tylko uwagę na fakty przekłamujące historię. Nie chcesz ich poznać - Twoja sprawa. za to nie pojmuję popierania zakłamywania historii.

Za to widzę, że samozwańczy antypatrioci mają się świetnie. Idąc tą droga powinno się nawet usunąć w opisie eventu nazwisko Andersa i jeszcze przeprosić za polską krew wylaną pod Monte Cassino

Do patriotów nic nie mam.. z resztą ich już u nas nie ma :). Mam tu pretensje do pseudopatriotów. Zasada ich działania jest następująca" Sąsiad pobrudził nam płot gdy kosił trawę, to my mu spalimy dom.

NiezlySzajs #35 Posted 17 May 2012 - 05:16 PM

Corporal

• Player
  • 18985 battles
  • 158
  • [PL-BR] PL-BR

View PostPaindemonium, on 17 May 2012 - 04:59 PM, said:

Spora grupa naszych forumowiczów z Polski powinno złożyć papiery do PISu. Tam idealnie by się nadawali do szukania we wszystkim zwady :).

dobrze to ująłeś

FrostShooter #36 Posted 17 May 2012 - 05:43 PM

Private

• Player
  • 4625 battles
  • 9
"podwójny exp dla Polaków za pokazanie noobom jak się zdobywa górkę ;) " Nie sami Polacy szturmowali Monte Cassino. Brytole i Hamburgery chyba zrobili coś więcej niż szturm a'la "newbie na loltraktorach"

nienasycony #37 Posted 17 May 2012 - 05:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 27416 battles
  • 617
  • [KFOR1] KFOR1
Dałbym +3 w skali szkolnej, nie jest źle.
Chwała Bohaterom !

Edited by nienasycony, 17 May 2012 - 05:47 PM.

jakub_czyli_ja #38 Posted 17 May 2012 - 05:47 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37753 battles
  • 3,491
  • [XII-2] XII-2

View PostFrostShooter, on 17 May 2012 - 05:43 PM, said:

"podwójny exp dla Polaków za pokazanie noobom jak się zdobywa górkę ;) " Nie sami Polacy szturmowali Monte Cassino. Brytole i Hamburgery chyba zrobili coś więcej niż szturm a'la "newbie na loltraktorach"
No, na przykład rozpierdzielili bombami zabytkowy nieobsadzony wojskiem klasztor robiąc idealne miejsce do obrony.

Pan_Maczek #39 Posted 17 May 2012 - 05:52 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 17033 battles
  • 123
  • [PIT] PIT
Ja nie jestem sympatykiem PiS, ani tej drugiej..."peło". Uważam jednak, że jeśli jest możliwość czymś chlubnym pochwalić,  to po prostu należy się chwalić. Żadnej ujmy to nie przynosi. Oczywiście rozsądek zawsze jest wskazany,
Rzeczywiście polskie ataki na Monte Cassino były jednym z elementów - wcale nie tak małym jak chcieliby to rysować niektórzy - całości działań w rejonie Cassino. Faktem jest także, że niemieccy "obrońcy" klasztoru właściwie wycofali się. Nie zrobili tego jednak tak jak sugerują tu niektórzy oddając teren tak po prostu. Polacy okupili możliwość zatknięcia flagi na szczycie PONAD TYSIĄCEM ofiar. Mówiąc oględnie nie był to taki sobie rajd na górę. Powody dla których Niemcy postanowili oddać teren i wycofać się były praktycznie dwa: sytuacja strategiczna  w rejonie i zasoby: coraz bardziej kurczące się zarówno rezerwy ludzkie jak i ich kondycja.
Jeśli jednak ktoś mówi brednie, że Polacy weszli na szczyt ot tak, bo im Niemcy pozwolili i było pusto (bo taki sens ma wiele grafomańskich banialuków tutaj) , to mnie k*****a krew zalewa. Według tego pochwalać będziecie teorię o tym, że 1 Dywizja Pancerna gen. Stanisława Maczka odegrała marginalną rolę w zamknięciu tzw. "Worka pod Falaise", że Polacy zrujnowali Bredę, a w bitwie o Ankonę dostarczali wodę.

Edited by Pan_Maczek, 17 May 2012 - 06:06 PM.

Raindog_PL #40 Posted 17 May 2012 - 05:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6239 battles
  • 57

View PostDeathbringer, on 17 May 2012 - 02:43 PM, said:

Super jedyny 6 tier to Jpanzer IV który jest takim dziadostwem że nawet za darmo bym go nie chciał z powrotem w garażu...

JagdPzIV jest świetny, tylko trzeba nim umieć grać. Od boku przebija spokojnie Tigera II, jest w miarę dynamiczny,celny, szybko celuje i przeładowuje. W sumie na razie lepiej grało mi się nim, niż Su-100... inna sprawa, że później czeka na nas niespodzianka w postaci JagdPanthera, którym gra się naprawdę nieźle.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users