Jump to content

Specjal: Monte Cassino

• This topic is locked This topic is locked
73 replies to this topic

DarkwolfPL #41 Posted 17 May 2012 - 06:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3968 battles
  • 59
Mogli by zrobić w zakładce gdzie wybiera się bitwy, przycisk o nazwie "event". Po jego kliknięciu walczymy na mapie klasztor, jedna drużyna broni klasztoru po środku mapy, druga stara się go odbić. Było by to ciekawsze, niż te zniżki na pojazdy :P

Tankerson #42 Posted 17 May 2012 - 06:12 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 11433 battles
  • 394
Hmmm co kupić w związku z tym specjalem M4, Wolverina (musiałbym doexpić bo jestem na T82) czy Pz IV (jestem na nA)?

Paindemonium #43 Posted 17 May 2012 - 06:12 PM

Captain

• Player
  • 22659 battles
  • 2,128

View PostDarkwolfPL, on 17 May 2012 - 06:09 PM, said:

Mogli by zrobić w zakładce gdzie wybiera się bitwy, przycisk o nazwie "event". Po jego kliknięciu walczymy na mapie klasztor, jedna drużyna broni klasztoru po środku mapy, druga stara się go odbić. Było by to ciekawsze, niż te zniżki na pojazdy :P

Za dużo roboty, za dużo eventów... nie wyrobili by się.

Gwynbleidd81 #44 Posted 17 May 2012 - 06:13 PM

Private

• Player
  • 35727 battles
  • 11
Do zbudowania nastroju:
http://www.youtube.c...h?v=WxCZ7MFrou8

Dar0WW #45 Posted 17 May 2012 - 06:17 PM

Corporal

• Player
  • 22795 battles
  • 197

View Postjakub_czyli_ja, on 17 May 2012 - 05:47 PM, said:

No, na przykład rozpierdzielili bombami zabytkowy nieobsadzony wojskiem klasztor robiąc idealne miejsce do obrony.

Ani to nie Polacy podjeli decyzję o nalotach ani Polacy ich nie przeprowadzali.

Specjal spoko, raczej nic mi się nie przyda, ale co tydzień przez 4-5 dni 3x albo 5x exp to byłaby przesada. Tylko mogli być dać zarobki większe na niektórych maszynach. Po za tym, jeszcze kilka miesięcy temu special był co kilka tygodni a teraz są prawie co tydzień, to jasne, że każdy nie może d... urywać. Są dobrze dopasowane.

DarkwolfPL #46 Posted 17 May 2012 - 06:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3968 battles
  • 59

Hmmm co kupić w związku z tym specjalem M4, Wolverina (musiałbym doexpić bo jestem na T82) czy Pz IV (jestem na nA)?
Polecam Pz IV, Dobry z niego sniper , świetny moneymaker i najważniejsze, po wymaksowaniu bardzo przyjemny. Jedyny minus (pomijam czołg pzkpfw38nA) to denerwujące grindowanie najlepszego działa.

Falathi #47 Posted 17 May 2012 - 06:18 PM

Field Marshal

• Player
  • 22143 battles
  • 11,568
  • [-FHH-] -FHH-
Proszę troszkę spokojniej, zachowujmy się, to nie sejm.

Sądzę, że jeśli chodzi o historię najważniejsze jest przekazanie informacji historycznych w odpowiednich proporcjach, bez biczowania się ale i bez bohaterszczyzny. Zwracam przy tym uwagę że wprowadzenie historyczne do tego wydarzenia to dosłownie kilka akapitów gdy o samej bitwie napisano grube tomy więc wiadomo, że można przedstawić wszystko BARDZO pobieżnie.
Owszem, nasi w końcu zdobyli klasztor po kilku krwawych szturmach ale samo zajęcie ruin było WZGLĘDNIE proste ponieważ Niemcy zostali zmuszeni do opuszczenia pozycji.
To, że do tego doszło nie jest wyłącznie naszą zasługą - swoje zrobili Hindusi i Amerykanie, podobnie jak ANZAC a ważną rolę odegrał manewr Marokańczyków. A propos udziału Marokańczyków to odegrali BARDZO ważną rolę w zmuszeniu Niemców do ustąpienia, ale z drugiej strony zapoznajcie się ze znaczeniem słowa 'Marocchinate'. To TEŻ jest fragment historii tej bitwy.

Mamy swoje zasługi jeśli chodzi o Monte Cassino i wynik całej bitwy ale Alianci wygrali nie tylko dzięki nam. Z drugiej strony mieliśmy w tym znaczący udział dokładnie tak samo jak pod Falaise, jak w walkach o Ankonę, w wyzwoleniu Bredy, w szturmie na Berlin.

harryDolny #48 Posted 17 May 2012 - 06:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25493 battles
  • 372

View PostTankerson, on 17 May 2012 - 06:12 PM, said:

M4 jest częściej niż wolverine w ewentach

DominiXD #49 Posted 17 May 2012 - 07:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14779 battles
  • 659
No dokładnie. Raz może była zniższa na M18, ale oczywiście wtedy nie miałem go zbadanego. A tak KW-13 już chyba 3 razy ostatnio był a M18... Nawet nie wiem ale 1 nie przekroczyło.

aquasplash1 #50 Posted 17 May 2012 - 09:03 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 12477 battles
  • 216
Byłem w jednosce  w wojsku w piechocie górskiej w  kłodzku i pewnego dnia mieliśmy lekcje histori  i był sztarszy pan który uczestniczył w tej bitwie i nie wiarygodne  dla mnie było co oni tam zrobili  szli po trupach dosłownie

__Anomander__ #51 Posted 17 May 2012 - 09:25 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 41874 battles
  • 1,489
  • [-SZAK] -SZAK
Jak sądzicie, panowie, kupić Churchilla? Idzie coś z tego ubić? Bo obserwując go tylko jako kompan/przeciwnik to wydaje mi się on nieźle opancerzony, ale powolny i bez dobrego działka. Dałoby się z niego wycisnąć dużo kredytów? ;)

riddik33 #52 Posted 17 May 2012 - 09:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 62010 battles
  • 304
max 40 tysi jak masz premke to lepiej kv-2 albo t 49 przyjemniej sie nimi gra i nie kosztują golda  na premce tyle samo zarobią

Pan_Maczek #53 Posted 17 May 2012 - 10:13 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 17033 battles
  • 123
  • [PIT] PIT

View PostFalathi, on 17 May 2012 - 06:18 PM, said:

Proszę troszkę spokojniej, zachowujmy się, to nie sejm.

Sądzę, że jeśli ...   ...swoje zasługi jeśli chodzi o Monte Cassino i wynik całej bitwy ale Alianci wygrali nie tylko dzięki nam. Z drugiej strony mieliśmy w tym znaczący udział dokładnie tak samo jak pod Falaise, jak w walkach o Ankonę, w wyzwoleniu Bredy, w szturmie na Berlin.
Wrócę po raz ostatni do tematu. Tu nie chodzi o to, aby wsadzać sobie palec w oko i mówić, że nie tylko nasze ręce mają palce. Jeśli brałeś udział w wielkiej rzeczy i Tobie się udało dojść do końca, to główna zasługa spada na Ciebie. Bo TOBIE się udało, a o innych wspomina się, że Ci pomogli. Jak doskonale wiesz olbrzymi wkład w rozszyfrowanie Enigmy mieli Polacy. Ale kogo to obchodzi (poza Nami)? Dokończyli ją Anglicy i na Nich spada cały splendor, a o roli polaków wspomina się mimochodem, niejednokrotnie negatywnie lub wprost lekceważąco. Nie działajmy więc zgodnie z powiedzeniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie". Jest się czym chwalić, wiec należy w trąby dąć i tyle. Im głośniej, tym lepiej. :Smile_Default:

Do kolegi "od Churchill'a". Jeśli chcesz być wdzięcznym celem dla innych, kup, zapłać i zapłacz...Wybór należy oczywiście do Ciebie. :Smile_veryhappy:

Deathbringer #54 Posted 17 May 2012 - 10:25 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 24511 battles
  • 329

View PostRaindog_PL, on 17 May 2012 - 05:54 PM, said:

JagdPzIV jest świetny, tylko trzeba nim umieć grać. Od boku przebija spokojnie Tigera II, jest w miarę dynamiczny,celny, szybko celuje i przeładowuje. W sumie na razie lepiej grało mi się nim, niż Su-100... inna sprawa, że później czeka na nas niespodzianka w postaci JagdPanthera, którym gra się naprawdę nieźle.

Ale penetracja kuleje jak cholera, chyba że strzelasz ze złota... A su 100 ma działo 122 więc daje 2 razy więcej obrażeń... Już su85 V tieru ma 107 z ponad 160 penetracji więc jpanzerek jest dziadowski w porównaniu to innych tego tieru i do czego przychodzi nam w nim strzelać... Pewnie z boku przebije ale ile okazji masz flankować niszczycielami ?

flysold #55 Posted 18 May 2012 - 12:56 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 6775 battles
  • 1,085
  • [AZP] AZP

Sądzę, że jeśli chodzi o historię najważniejsze jest przekazanie informacji historycznych w odpowiednich proporcjach, bez biczowania się ale i bez bohaterszczyzny. Zwracam przy tym uwagę że wprowadzenie historyczne do tego wydarzenia to dosłownie kilka akapitów gdy o samej bitwie napisano grube tomy więc wiadomo, że można przedstawić wszystko BARDZO pobieżnie...

Jeśli jednak daje się polski opis do eventu to warto wysilić się, by dać tam chociaż 2-3 zdania o udziale polskim w oparciu o fakty, a już szczególnie wątku pancernym - przecież to idealnie pasuje do WOT. Zamiast tego są przekłamania i przemilczenia.

Owszem, nasi w końcu zdobyli klasztor po kilku krwawych szturmach ale samo zajęcie ruin było WZGLĘDNIE proste ponieważ Niemcy zostali zmuszeni do opuszczenia pozycji.

Hmmm, tyle, że Polacy nie przeprowadzali żadnych krwawych szturmów na klasztor. Atakowali wzgórza i przełęcze w rejonie Monte Cassino, których przejęcie było niezbędne do ataku na klasztor. Naprawdę polecam poczytać trochę o tej ciekawej bitwie

To, że do tego doszło nie jest wyłącznie naszą zasługą - swoje zrobili Hindusi i Amerykanie, podobnie jak ANZAC a ważną rolę odegrał manewr Marokańczyków.

Oczywiście, wygranie tej ofensywy była dziełem zbiorowym. Nie chodzi o to, by przypisywać sobie cudzą/całą chwałę, tylko o to, by nie deprecjonować polskiego udziału. A niestety do tego doszło.

View PostPan_Maczek, on 17 May 2012 - 10:13 PM, said:

Wrócę po raz ostatni do tematu. Tu nie chodzi o to, aby wsadzać sobie palec w oko i mówić, że nie tylko nasze ręce mają palce. Jeśli brałeś udział w wielkiej rzeczy i Tobie się udało dojść do końca, to główna zasługa spada na Ciebie. Bo TOBIE się udało, a o innych wspomina się, że Ci pomogli. Jak doskonale wiesz olbrzymi wkład w rozszyfrowanie Enigmy mieli Polacy. Ale kogo to obchodzi (poza Nami)? Dokończyli ją Anglicy i na Nich spada cały splendor, a o roli polaków wspomina się mimochodem, niejednokrotnie negatywnie lub wprost lekceważąco. Nie działajmy więc zgodnie z powiedzeniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie". Jest się czym chwalić, wiec należy w trąby dąć i tyle. Im głośniej, tym lepiej. :Smile_Default:

Dokładnie tak. Walki pod Monte Cassino bez wątpienia należą do tych kart wojennej historii, które dają powody do dumy.

PS A to pomnik polskich pancerniaków - zrobiony z ich Shermana wysadzonego na pułapce minowej pod Monte (krzyż jest z gąsienic).Widać jeszcze oryginalne malowanie maskujące

Posted Image

Edited by flysold, 18 May 2012 - 09:34 AM.

Janar #56 Posted 18 May 2012 - 05:46 AM

Private

• Player
  • 12071 battles
  • 25

View PostDominikoPL, on 17 May 2012 - 09:25 PM, said:

Jak sądzicie, panowie, kupić Churchilla? Idzie coś z tego ubić? Bo obserwując go tylko jako kompan/przeciwnik to wydaje mi się on nieźle opancerzony, ale powolny i bez dobrego działka. Dałoby się z niego wycisnąć dużo kredytów? ;)

Sam go mam i jestem zadowolony. Granie bez premki to zawsze pewny zysk - od 10 do 30 tys na bitwe (juz po odliczeniu naprawy i amunicji).
Działko ma słaby dmg ale nie sugerujcie się tym. Churchil to prawdziwy siewca śmierci. Nadrabia to penetracją i wysokim RoF.
W dodatku w 80% przypadków MM sprawia, że jestem na 1 miejscu... Wtedy zazwyczaj jedynym poważnym zagrożeniem jest arta :)

NiezlySzajs #57 Posted 18 May 2012 - 11:53 AM

Corporal

• Player
  • 18985 battles
  • 158
  • [PL-BR] PL-BR

View PostDarkwolfPL, on 17 May 2012 - 06:09 PM, said:

coś podobnego chcą wprowadzić w 7.4 jest filmik http://www.youtube.c...feature=g-all-u

Generalnews #58 Posted 18 May 2012 - 12:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44437 battles
  • 623
  • [MOSG] MOSG

View PostDeathbringer, on 17 May 2012 - 03:35 PM, said:

podwójny exp dla Polaków za pokazanie noobom jak się zdobywa górkę ;)

Popieram w 100% :D

DRACOOLLA #59 Posted 18 May 2012 - 01:34 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 20306 battles
  • 774
  • [SAMI] SAMI

View PostGuardianW, on 18 May 2012 - 11:53 AM, said:

coś podobnego chcą wprowadzić w 7.4 jest filmik http://www.youtube.c...feature=g-all-u
Ciekawe, czy CW zostanie pod tym kierunkiem zmodyfikowane. (podział na atakujących, obrońców i boje spotkaniowe w przed lądowaniem...)

Edited by DRACOOLLA, 18 May 2012 - 01:34 PM.

roguc8 #60 Posted 18 May 2012 - 02:01 PM

Private

• Player
  • 2973 battles
  • 9
Monte Cassino = Polish Power!!!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users