Jump to content

10 grzechów głównych początkującego czołgisty

Popularny dekalog

• Please log in to reply
163 replies to this topic

Gniewomir85 #41 Posted 23 May 2012 - 09:46 AM

Corporal

• Player
  • 16653 battles
  • 120
  • [-AIM-] -AIM-

View PostMandoleran, on 23 May 2012 - 08:46 AM, said:

2. "Witam. Mam Pytanie" - zakładanie tak podpisanych topicków to proszenie sie o ciężki trolling oraz czasem opieprz od moderator. Zanim założysz topic użyj funkcji szukania (9/10 takich topicków powiela już istniejące, które powielają już istniejące, które powielają juz istniejące...), wysil się i do ciężkiej cholery daj tytuł który zasugeruje czytającemu czego od niego potrzebujesz.

PS
jak nie nadaje się do tej listy dorzuć trzecią z grzechami popełnanymi przez noobich na forum :P

Na forum bawię się od niedawna, więc chyba nie jestem najlepszą osoba by katować forumowych noobków. ;) Aczkolwiek, jak nazbieram kilka więcej postów i obserwacji, to nie widzę problemu. Lubię się czasem wyzłośliwiać, a to perfekcyjna okazja. ;)

Gwynbbleid #42 Posted 23 May 2012 - 11:29 AM

Warrant Officer

• Player
  • 32082 battles
  • 591

View Postjaviki, on 22 May 2012 - 10:37 AM, said:

Jakubie-ale ile frajdy jest kiedy ty jako jedyny bronisz calą flankę w np T34 -i zatrzymujesz 4-6 czolgów wroga?
Albo wszyscy jadą jednym właściwym kierunkiem-a Ty broniąc bazy dostajesz całą masę orderów  ?
Dokładnie. Nie dalej jak dzień, dwa temu w dwie suki zatrzymaliśmy na kole polarnym lemmingtrain złożony z 7 czołgów. Każdy z nas zaliczył po 4 fragi. Gdybyśmy poszli z resztą, to bitwa byłaby przegrana a nasze konta może wzbogaciłyby się o 1 fraga. Oczywiście zasada ta nie działa zawsze, ale ja mam więcej frajdy z tego jak samotnie powalczę z przeważającymi siłami wroga niż jak walczę o miejsce w tramwaju lemmingów po to żeby strzelić.

NotF0und #43 Posted 23 May 2012 - 11:30 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 26796 battles
  • 284
A ja znalazłem sposób na Twoje 3 pierwsze grzechy, odpisuje od razu: Co to jest? Klub pedałów, czy gra? Jak szukacie kumpli, to na forum, albo czaterię.
Czasem zbiorę wiązankę zwrotną od paru graczy, ale od razu cisza się robi na czacie, odzywają się tylko formalnie i tylko teksty związane z grą  :Smile_trollface-3:

Bruner_PL #44 Posted 23 May 2012 - 05:13 PM

Captain

• Player
  • 26474 battles
  • 2,330
  • [NESI] NESI
Samotna czy dwuosobowa ochrona flanki jest o tyle dobra o ile nie siedzimy w M5 Stuarcie w bitwie IX tierów :Smile-bajan2:  Conajmniej artyleria musi nas wtedy wspierać :arta:

Edited by Bruner_PL, 23 May 2012 - 05:13 PM.

panzersanczo #45 Posted 23 May 2012 - 07:48 PM

Private

• Player
  • 4280 battles
  • 35

View PostHarv3steR, on 22 May 2012 - 04:04 PM, said:

Ja także uważam, że samotna obrona punktu w czasie kiedy lemmingi jadą drugą stroną nie ma sensu. Robiłem tak odkąd wbiłem w WoT IV tier i praktycznie ZAWSZE źle na tym wyszedłem. Wyjątkami są sytuacje kiedy mam czołg, który na prawdę jest w stanie przeważyć na polu bitwy ale to są nie częste sytuacje. Mam już dość ginięcia śmiercią tragiczną, objeżdżany nie przez 3 medy, ale 3 heavy tanki. Ten punkt moim zdaniem w większości sytuacji się nie sprawdza.

Ja zaś zawsze staram się jechać w inną stronę niż lemmingi, nie mam jakiegoś specjalnego parcia na wyniki, ot gra jak gra. Nawet jeżeli zginę szybko, mam świadomość, że wykonałem swoją robote porządnie.
Szczególnie pamiętam jedną akcję kole podbiegunowym. Ja w IS3(na koncie kumpla, bo zaraz usłyszę, że nie mam IS3:D), wspierany dośc mocno prze artę, po jednej stronie, cała drużyna gdzieś tam indziej. Powstrzymaliśmy 2 Tigery, jednego KT, i ze 3 medy V-VI tiery. W między czasie lemmingi zrobiły swoje.

Edited by panzersanczo, 23 May 2012 - 07:49 PM.

ComandoreBombardiero #46 Posted 24 May 2012 - 08:45 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5939 battles
  • 51
Podoba mi się to, co napisał Gniewomir. A już strasznie wkurza mnie czytanie po raz 666 "siema, kto pl" jakby to miało jakiekolwiek znaczenie... Ja rozumiem, że nie każdy zna angielski, ale ile można... :facepalmic:

Jesteśmy bodaj jedynym narodem który musi wszystkim dookoła oznajmić swoją przynależność narodową.

Nie dość, że to po nicku widać, bo większość ma cośtam_PL, to jeszcze muszą wszystkim to oznajmić... a większość rozmów i tak nie zawiera nic dotyczącego taktyki. To jest zabieranie tylko miejsca które można na nią poświęcić.

Osobiście dużo gram Artą i lubię jak ktoś mi napisze, że będzie mi spotował i mam go wspierać w tym i tym rejonie. Wtedy wiem jak się ustawić i gdzie przycelować. Pisanie 20 razy "elo joł kto z Polski ale nooby, wszyscy za mną" nic nie daje nikomu, bez względu na narodowość.

Co do dobijania, szybki czołg z 3% niszczy artylerię tak samo jak ten ze 100%. Czasami niestety trzeba marnować naboje i na takich - gdy się zbliżą, lub gdy widzimy że mają dobre miejsce i spotują naszych.

P.S. Su-51 naprawdę tak wolno przeładowuje? :( Dorobiłem się dopiero SU-5 i zbieram na SU-8, dużo przede mną)
P.S.2 Co do lemming train to jazda z nimi jest bardziej zabawna niż odpowiedzialne pilnowanie drugiej flanki, a czasami taki atak się o dziwo udaje. Oczywiście, jak napisałem, jest mniej odpowiedzialna. Ale wszyscy jesteśmy dziećmi :Smile-playing:

Pozdrawiam i ode mnie plus za pierwszy post tego tematu. :Smile_Default:
Ja

ishvarta #47 Posted 24 May 2012 - 09:19 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30836 battles
  • 82

View PostComandoreBombardiero, on 24 May 2012 - 08:45 AM, said:

P.S. Su-51 naprawdę tak wolno przeładowuje? :( Dorobiłem się dopiero SU-5 i zbieram na SU-8, dużo przede mną)

Jeśli idziesz przez su-5 to raczej do s-51 nie dotrzesz ;) su-8 ma przeładowanie ok 20-25s (dawno nie jechałam) a su-14 z najlepszym działem ok 40s.

Mandoleran #48 Posted 24 May 2012 - 09:28 AM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 32534 battles
  • 3,330
  • [-BD-] -BD-
Su-14 ma przeładowania ze 35s, 40s to właśnie bociek ma

ishvarta #49 Posted 24 May 2012 - 10:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 30836 battles
  • 82
38,5 dokładnie. Mam wentę i załogę 80% pierwszego skilla

Mandoleran #50 Posted 24 May 2012 - 10:13 AM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 32534 battles
  • 3,330
  • [-BD-] -BD-
Ramer dorzuć...

Maurice_G #51 Posted 24 May 2012 - 10:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 18006 battles
  • 515
  • [TORO] TORO

Podoba mi się to, co napisał Gniewomir. A już strasznie wkurza mnie czytanie po raz 666 "siema, kto pl" jakby to miało jakiekolwiek znaczenie... Ja rozumiem, że nie każdy zna angielski, ale ile można... :facepalmic:

Jesteśmy bodaj jedynym narodem który musi wszystkim dookoła oznajmić swoją przynależność narodową.

Nie dość, że to po nicku widać, bo większość ma cośtam_PL, to jeszcze muszą wszystkim to oznajmić... a większość rozmów i tak nie zawiera nic dotyczącego taktyki. To jest zabieranie tylko miejsca które można na nią poświęcić.

A może to jakiś wyraz słowiańskiej otwartości czy dumy? Dużo też jeździ graczy z końcówkami cz, sk, srb, albo ru. W czasach bety widywałem też slo, teraz jakoś nie trafiam na Słoweńców.

Falathi #52 Posted 24 May 2012 - 10:29 AM

General

• WG Staff
  • 17375 battles
  • 9,963
  • [WG] WG
Comandore Bombardiero, zupełnie nie wiem czemu przypomniał mi się nick PLpolakPL.

Ciekawe skąd pochodził.

Odrobina kultury przed walką nie zaszkodzi, w końcu to tylko gra. Gorzej, jeśli powitanie wygląda tak, jak napisałeś.

Z tego względu min. nie używam polskiego kiedy piszę na randomach. Nie wszyscy zrozumieją. Jeśli w dodatku omawiamy sytuację taktyczną to angielski jest praktycznie musem.

Maurice_G #53 Posted 24 May 2012 - 10:53 AM

Warrant Officer

• Player
  • 18006 battles
  • 515
  • [TORO] TORO
Ale mnie osobiście bardziej drażni niemiecki zwyczaj poszukiwania chętnych do klanów.
Start gry, a gość po 3 razy puszcza wiadomość na pół czatu, że "neue deuches clan suche...", sprawdzam potem kolesia i klan, a tu w klanie 2-3 ludzi o średnim WR oscylującym w dolnej okolicy 50%.
Lepiej by sobie Loewa kupił za te pieniądze...

Gniewomir85 #54 Posted 24 May 2012 - 11:14 AM

Corporal

• Player
  • 16653 battles
  • 120
  • [-AIM-] -AIM-

Nie jedynym - na szczęście. Ale u rodaków wkurza mnie to najbardziej i robią to - obawiam się - najczęściej. Wyobrażam sobie co by się działo, gdyby każda narodowość naraz zaczęłaby konwersować z rodakami, gdy w jednym meczu może się ich pojawić z 5-6. :]

W tej chwili (rammer) + załoga 100+60 + 203 mm B-4 = ~37sec z groszami na przeładowanie. Można to przyspieszyć za pomocą BiA (kosztem kamuflażu), ale już nie wentylacji, bo S-51 to otwarty pojazd. Ale i tak warto było grindować S-51 z KW. 203mm lubi (gdy ma dobry dzień) działać na zasadzie one shoot, one kill. Zwłaszcza gdy możesz postrzelać do medów i francuzów, albo po bokach.  

View PostMaurice_G, on 24 May 2012 - 10:53 AM, said:

Ale mnie osobiście bardziej drażni niemiecki zwyczaj poszukiwania chętnych do klanów.

Znowu - to nie tylko niemiecki zwyczaj. Dopisuję to jako kolejny "grzech". :)

Maurice_G #55 Posted 24 May 2012 - 11:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 18006 battles
  • 515
  • [TORO] TORO
@UP

Jakoś niemieckie mi wpadają częściej w oko, sprawdzam dla śmiechu.

Dopisz jeszcze: kampa stockowym wozem z ogłaszaniem tego przy każdej zachęcie do działania. Albo od razu przy starcie.
Raz, że nawet stockowy czołg ma szansę na odwrócenie uwagi przeciwnika lub spotowanie, a w skrajnym przypadku cap; dwa - im dłużej będziesz osłabiał drużynę biernością, tym dłużej będziesz tym stockiem się woził - bez punktów za wykrywanie, uszkadzanie czy jakiekolwiek działanie.

Bez komentarza pozostawię fakt, że mało jest czołgów, które muszą zaczynać jako stocki, zwykle coś powinno być wymyślone na wcześniejszych tierach.

Błędem też jest kupowanie czołgu za "wszystkie pieniądze". Lepiej pociułać dłużej na dokupienie jakichś modułów odkrytych na niższych tierach (działo, radio, silnik - nie ma takich?! Patrz poprzednie zdanie, noobie!) i przekwalifikowanie załogi za te 20k, niż uczenie jej znów od 50%.

Alex077 #56 Posted 24 May 2012 - 11:50 AM

Corporal

• Player
  • 38612 battles
  • 118
Jak jeszcze jeden raz 'naganiacz' zarekomenduje swój klan to mało co przeszkadza, ale niekiedy potrafi być upierdliwy i raz 'zagada' na kanale drużyny za chwilę na ogólnym i jakby kto niedowidział tego co wkleił na początku znowu 'poprawi' na kanale drużyny.
Mnie bardziej irytują 'sektorowi klikacze'.

Gniewomir85 #57 Posted 24 May 2012 - 12:09 PM

Corporal

• Player
  • 16653 battles
  • 120
  • [-AIM-] -AIM-

View PostMaurice_G, on 24 May 2012 - 11:36 AM, said:

Dopisz jeszcze: kampa stockowym wozem z ogłaszaniem tego przy każdej zachęcie do działania. Albo od razu przy starcie.
Raz, że nawet stockowy czołg ma szansę na odwrócenie uwagi przeciwnika lub spotowanie, a w skrajnym przypadku cap; dwa - im dłużej będziesz osłabiał drużynę biernością, tym dłużej będziesz tym stockiem się woził - bez punktów za wykrywanie, uszkadzanie czy jakiekolwiek działanie.

KV-4: "I have stock gun, i will camp in base"
Ja: "Your armor is also stock?"
KV-4: "No, only my gun"
Ja: "I was beeing sarcastic."

:)

rishyu #58 Posted 24 May 2012 - 12:26 PM

Second Lieutenant

• Military Reserve
  • 6218 battles
  • 1,156

Kiedy strzelasz krzaki w promieniu 15metrów tracą 70% bonusu do kamuflażu. Tak dla ciebie, jak i dla twoich sojuszników.

To nie jest prawda.

kamuflaż spada w promieniu 50m tylko dla ciebie. Sojuszników to nie dotyczy

jakub_czyli_ja #59 Posted 24 May 2012 - 12:28 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37701 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

View PostMaurice_G, on 24 May 2012 - 10:53 AM, said:

Start gry, a gość po 3 razy puszcza wiadomość na pół czatu, że "neue deuches clan suche...", sprawdzam potem kolesia i klan, a tu w klanie 2-3 ludzi o średnim WR oscylującym w dolnej okolicy 50%.
Lepiej by sobie Loewa kupił za te pieniądze...
Lewa pewnie już ma :)

ComandoreBombardiero #60 Posted 24 May 2012 - 12:30 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5939 battles
  • 51
Co do stocka to niestety czasami sfrustrowani gracze robią głupoty (wiem, bo sam po np. 8 porażkach z rzędu wpadam w furię i w 9. bitwie strzelam focha :Smile-tongue:  hehe). Zdecydowanie najtrudniej jest grać stockowymi czołgami i tutaj MM powinien być lepszy. Np. wrzucanie stockowego, wolnego VK3601H między tiery 7/8/9 jest sadyzmem. Co innego jak się już wyrobi moduły (ja nadal robię...). Na swoje usprawiedliwienie dodam, że nigdy nie kampię będąc top tankiem :Smile_blinky:

Jeśli chodzi o Niemców szukających klanu to także bywa to irytujące, np. wczoraj miałem bitwę w której jeden Niemiec się ogłosił, drugi się zgłosił i już nie brali udziału w bitwie tylko stali sobie w krzakach pod bazą i pisali do siebie ws. klanu...
Miazga.

Co do SU-51 - nigdy nie wiadomo co mi przyjdzie do głowy :p Może pójdę tą drogą :)

Pozdrawiam
S.

Also tagged with Popularny, dekalog

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users