Jump to content

Działa Samobieżne

• Please log in to reply
28 replies to this topic

Ozoner #1 Posted 27 May 2012 - 12:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10743 battles
  • 16
  • [POGO2] POGO2
Witam, dziś chciałbym przedstawić swój 1 poradnik ;) i myślę że nie ostatni na temat Artyleriiw WoT.
Temat będzie bardziej ogólny ponieważ wszystkimi rodzajami artylerii gra się w sumie tak samo

1.Czym jest Artyleria i do czego służyła w histori :
Spoiler                     

2. Artyleria (działa samobieżne) w World of Tanks
Spoiler                     

3. Podstawy które powinien znać każdy artylerzysta
Spoiler                     

4. Jak grać artylerią?
Spoiler                     

5. Sztuczki
Spoiler                     

Jest to mój pierwszy poradnik, opierałem się na własnym doświadczeniu z gry artylerią drzewka USA.
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi proszę pisać, dopiszemy/poprawimy ;) Dodatkowe screeny postaram sie wrzucić jeszcze dziś.

Poprawione 'ż'

rishyu

Edited by rishyu, 28 May 2012 - 04:27 PM.

zriel #2 Posted 27 May 2012 - 12:18 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 7068 battles
  • 1,104
Po pierwsze to działa samobieżne !! Bieżyć bo biegać - uczyli tego chyba w szkole, prawda ?

zarazzrobiecidziurke #3 Posted 27 May 2012 - 12:21 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 12620 battles
  • 326
Przydałby się, przyklejony gdzieś na forum, poradnik z ortografii :)

Ozoner #4 Posted 27 May 2012 - 01:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10743 battles
  • 16
  • [POGO2] POGO2
Wybaczcie ortografia nie byla moja mocna stroną :D zaraz poprawimy ;p

ishvarta #5 Posted 27 May 2012 - 01:47 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12176 battles
  • 125
po pierwsze: ortografia i interpunkcja - masakra, nie da się czytać
po drugie: mało co w tym poradniku, brak najważniejszych zasad artylerzysty (zmiana pozycji po każdym strzale, przewidywanie ruchów wroga, pilne obserowanie sytuacji na minimapie, obserwacja reakcji teamu na randomach, bo czasem TRZEBA dobijać jak widać że gracze tego nie robią)
po trzecie: małe masz doświadczenie w grze artylerią. Bez urazy, sama mam z 1k bitew łącznie na arcie i się za pisanie poradników nie biorę bo nie czuję się ekspertem. W takim poradniku przydałyby się opisy drzewek, poszczególnych art, plusy i minusy - w sumie nie wiem czy gdzieś już czegoś takiego na forum nie ma

Raegs1592 #6 Posted 27 May 2012 - 01:59 PM

Private

• Player
  • 1812 battles
  • 1
W miare poradnik nieco można się dowiedzieć, ogólnych rzeczy o grze.

Ozoner #7 Posted 27 May 2012 - 02:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10743 battles
  • 16
  • [POGO2] POGO2
Opisy art chyba nie maja zbytnio znaczenia bo roznia sie tylko poszczegolne paramety(szybkostrzelność, czas celowania itd), moduły i mobilnośća rozpisac drzewka art i dopisać ich plusy zrobił by sie niezły spam, a poradnik starałem się zrobić w miare ogólny bo jeśli grasz np Hummelem a M41 czy SU-8, to są tylko drobne róźnice miedzy nimi, a gra sie praktycznie tak samo.. gdybym mial ruską artę wątpie by zmienił się mój styl gry.
Prawie nikt nie zmienia pozycji po strzale, tylko po wykryciu. Gralem z wysoko tierowymi artami nie spotkalem sie z zmiana pozycji po strzale, każdy tkwi w miejscu póki go nie wykryją.

Jedyne co mogę zrobić to rozpisać amerykańskie drzewko.. bo tylko takim mialem okazje grać.

w każdym razie liczę również na sugestie innych graczy, jak napisałem wyżej opieram się na własnym doświadczeniu, mogłem nieco przeoczyć, a inni dopowiedzieć wkoncu od tego jest forum ;)

ishvarta #8 Posted 27 May 2012 - 02:10 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12176 battles
  • 125
Ha a skąd wiesz, że cie wykryli? Skąd wiesz czy wroga arta nie patrzy w twoją stronę? W sumie masz rację, że są jedynie drobne różnice ale są. Jedne są celniejsze, inne mają splasha, jeszcze inne zasięg na 1/3 mapy.

Kwerty #9 Posted 27 May 2012 - 02:33 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 18439 battles
  • 323
  • [AAP] AAP
Brakuje wielu ważnych informacji:
- Porównanie art nacji po względem właściwości
- Zmiany pozycji po strzale
- o tym, że trzeba celować lekko za wroga
- przydałby by się podstawowe miejscówki gdzie się ustawiać na mapach
- jakie moduły wkładać arty
- o kontrowaniu arty (Skanowaniu Smugowym pociusku wroga :P), że smuga wychodzi z końca lufy, więc walić zaa smuge, lub jeszcze trochę dalej lub bliżej (zakładając, że przeciwnik po strzale się relokuje)
Strasznie mało konkretów w tym poradniku i wychodzi na to, że praktycznie niczego się nie dowiadujemy.

javiki #10 Posted 28 May 2012 - 06:43 AM

First Sergeant

• Player
  • 21516 battles
  • 1,688
  • [KKM] KKM
No i ślicznie wypunktowaliście kolegę. Jednak może zamiast tego czego brakuje-napiszcie to co wiecie-On dołoży -i powstanie lepszy poradnik. Nikt poza Ozonerem nie zechciał tego wcześniej zrobić-więc pomóżmy mu-a posłuży nam wszystkim. Na forum jest wielu świetnych artylerzystów WOTowych -niech podadza kilka ciekawostek. I tak bez skila-i cięzkiej pracy -artylerzysty nie będzie. Mam kolegę który Artę niemiecką zrobił praktycznie tylko na ewentech i bonusowym expie-i nie umiał grać, a jak się wziął za ruską -to spodobała mu sie na tyle że więcej gra arta niź HT.

JKMD #11 Posted 28 May 2012 - 07:11 AM

Lance-corporal

• Player
  • 2876 battles
  • 85
,"zakądkach" "samobierzne" "mianowiciĘ" "kamuflarzu" "dziórze" i najlepsze "modółów" W jednym zdaniu napisałeś poprawnie, w drugim z błędem. Wiec przestań zganiać na ortografię....

Edited by JKMD, 28 May 2012 - 11:09 AM.

_Hoarfrost_ #12 Posted 28 May 2012 - 08:03 AM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 7953 battles
  • 2,174
  • [1PADX] 1PADX

Temat będzie bardziej ogólny ponieważ wszystkimi rodzajami artyleri gra się w sumię tak samo

No to chyba by było na tyle, jeśli chodzi o przydatność poradnika.

NewMultiShow #13 Posted 28 May 2012 - 08:29 AM

First Sergeant

• Community Contributor
  • 27336 battles
  • 1,393
  • [FAME] FAME
A może pomyślicie, że nie każdy gracz, który przegrał na arcie kilka k bitew, nie chce nagle mówić na forum wszystkich informacji? Temat jest z dupy, osoba, która zrobiła ten topic nie zna się na artylerii. Potrzeba do tego przegrania kilka k bitew na każdej z nich, a nie jedna linia i spec wielki. A informacje o tym, że mało kto się przestawia, oznacza tylko, że jesteś jedną z tych osób, które padają skontrowane przez tych inteligentnych artylerzystów.

ishvarta #14 Posted 28 May 2012 - 08:49 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 12176 battles
  • 125
Co do relokacji to w sumie temat rzeka. Przydaje się znajomość przeciwnika (widzę u wroga SU-8 - ustawiam się w rogu mapy i gram spokojnie, widzę hummela - relokuję się). Często trzeba oceniać sytuację, np u wroga mamy 1-2 artylerie, widzimy, że są zajęte naszymi HT walczącymi tam gdzie artyleria może strzelać. Wtedy bardziej niż relokacją można zająć się kontrowaniem lub wspieraniem naszych jeżeli nie możemy strzelić tam gdzie jest wroga arta. Czasem trzeba się poświęcić (wiesz, że arta wroga patrzy na ciebie i nie zdążysz się ruszyć, ale strzelasz, bo twój strzał może przesądzić o losie bitwy np na celowniku masz top tanka wroga). Ile bitew tyle sytuacji :Smile-tongue:

Edited by ishvarta, 28 May 2012 - 08:50 AM.

___rudy102 #15 Posted 28 May 2012 - 10:16 AM

First Sergeant

• Player
  • 18500 battles
  • 1,389
Ortografia, interpunkcja, brak jakiejkolwiek zawartości. Kilka oczywistości i tyle, no ale jak mogło być inaczej, skoro autor ma z artylerią tylko troszkę większe doświadczenie od mojego, które uważam za prawie żadne, a dziś będę miał tak jak on artę V tieru .. Takie tematy powinno się od razu wrzucać do śmietnika i upominać, przynajmniej słownie, za śmiecenie na forum.

Edited by ___rudy102, 28 May 2012 - 10:16 AM.

duzyn #16 Posted 28 May 2012 - 10:18 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10167 battles
  • 34
Kurde, każdą gra się tak samo..........Su-26, Su-5 , M7 Priest, Sturmpanzer II i Grille, tego się dorobiłem jako słaby altylerzysta grając bez premki i pestek za złoto,

Z IV trieru mi najlatwiej gra się M7, duzo pestek - mogę sobie postrzelać na slepo jak nic się nie dzieje, na starcie oddać jeden strzał na chybił trafił, Wadą jest to, że zazwyczaj przy dużej ilości HT ciężko coś zdjąć, staram się nie dobijać poniżej 20%, chyba że jest to pierwsza bitwa x2 :-) ,lub ewidentnie dostajemy jako drużyna w tyłek. Przy obronie bazy jak zostajesz z HT to wrogie HT chcą i tak ustrzelić artę :-) wtedy mój HT ma chwilke więcej czasu na celowanie - czasami się udaje, chociaż nie rozumiem po co ganiać za M7 grając jakimś IS, ale co czołgista to obyczaj. jak zmieniam pozycję to mi się celownik rozłazi, kolejny szybki celny  strzał z M7 to fart. Amerykanie dużo stzrelają a czy celnie kogo to obchodzi :P, ważne że dużo ............
Nie piszę o kasie i doświadczeniu bo  gram dla fanu , szkoda mi kasy na konto premium , wiem że bez premki ciężko się gra więc nie mam co się napinać ................

Cytat

"Pierwszą rzeczą o której każdy się przekonuje jest to że artyleria jest Najmniej wytrzymała spośród innych czołgów za to posiadająca Najsilniejsze działa"

Najsilniejszy to był kiedyś Pudzianowski..........

Maurice_G #17 Posted 28 May 2012 - 10:59 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 14062 battles
  • 882
  • [TORO] TORO

View PostOzoner, on 27 May 2012 - 12:13 PM, said:

Witam, dziś chciałbym przedstawić swój 1 poradnik ;) i myślę że nie ostatni na temat Artyleri w WoT.

Przeczytałem, wróciłem do pierwszego akapitu i załkałem z przerażenia...
Może napisz poradnik dla jeżdżących czołgami? W zasadzie każdym gra się tak samo - jedziesz i strzelasz. A! I nie dajesz się zabić w czym powinien pomóc ci pancerz.

Odnoszę wrażenie, że dział "Poradniki" powinien zostać objęty jakimś specjalnym nadzorem. Poza stylem, ortografią i redakcją chałupniczo kleconych poradników poraża zawartość merytoryczna, a raczej jej brak.

Doskonały poradnik dla artylerzystów można znaleźć na którymś polskim "portalu dla czołgistów".

http://world-of-tank...artylerzysty/1/

Polecam, dowiesz się z niego co nieco na temat gry artylerią i pisania poradników.

Edited by Sevard, 28 May 2012 - 09:38 PM.

ishvarta #18 Posted 28 May 2012 - 12:10 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 12176 battles
  • 125
ze strony podanej przez poprzednika polecam też pół żartem pół serio:
http://world-of-tank...sztuki_sun_tzu/
przesympatyczny tekst dla fanów artylerii

NotF0und #19 Posted 28 May 2012 - 04:04 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 21670 battles
  • 379
200 - 250 gier na arcie, z tego wszystkie na jednej nacji, to jeszcze nie Twój czas na pisanie poradników

ComandoreBombardiero #20 Posted 29 May 2012 - 07:53 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5888 battles
  • 91

View PostNotF0und, on 28 May 2012 - 04:04 PM, said:

200 - 250 gier na arcie, z tego wszystkie na jednej nacji, to jeszcze nie Twój czas na pisanie poradników

A dodać trzeba, że prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero od tieru V (o czym się boleśnie przekonałem kupując SU-8), a autor wątku artą poziomu V zrobił tylko 190 bitew.

Swoją drogą - prośba do doświadczonych artylerzystów o pokazowe wideo jak grać artą tieru V na mapie Przełęcz.

Pozdrawiam
CB

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users