Jump to content

Jakie wybrać umiejętności?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

Bolt65 #1 Posted 29 May 2012 - 12:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 13
Witam.

Co dac na drugą umiejętność w IS3, Lowe,Su-85,Tygrysek? Na pierwszą w każdym czołgu mam towarzysze broni tylko w Su-czce mam kamuflaz . Nie moge się zdecydować...dla dowódcy żarówka a dla reszty po prostu naprawa? Czy moze warto w te nowe umy inwestowac?

Edited by Bolt65, 29 May 2012 - 12:21 PM.

nemrod #2 Posted 29 May 2012 - 12:19 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 936
tylko i wyłącznie naprawa - to podstawa dla praktycznie każdego czołgu

Elmis66 #3 Posted 29 May 2012 - 12:31 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 635
Ja daję raczej naprawę na całej załodze, a potem to nowe fiu-bździu. Nie wiem, czy jest to taktycznie dobre posunięcie, ale czekanie na naprawę gosiek jest irytujące bez naprawy.
A co tego, które z nich, to na dowódcy mam mentora, na gunnerze i driverze to co zmniejsza rozjazd celownika, na radiowcu zasięg widzenia, a loader nie ma nic ciekawego dla czołgów nie cierpiących na ammo racka.

DriveBy #4 Posted 29 May 2012 - 12:35 PM

First Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 2,412
Pierwsze repair, tylko na ruskich TD i scoutach możesz rozważać camo.

Są co prawda wyjątki, np. suczce możesz dać żarówkę. W pozostałych przypadków wszyscy na repair to najlepsza opcja.

DzudoHonor #5 Posted 29 May 2012 - 01:03 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 114
A graliście z żarówą? Dla mnie jest bardzo ważna niezależnie od czołgu, używam jej wszędzie (LT, MT, TD i HT) i zawsze się przydaje. AMX i T-54 często używam do spotowania czyli na początku bitwy pędzę w jakiś wysunięty krzak i potem tylko z radością oglądam grad pocisków lecący na wroga który nie wie co się dzieje i wyzywa nas od cziterów, w takich sytuacjach muszę wiedzieć czy udało mi się pozostać niewidzialnym bo inaczej szybko ukrócą moje spotowanie. Poza tym nieraz trafia się okazja żeby postrzelać z odległości, też warto wiedzieć czy pozostaje niewidzialny czy zaraz dostanę gonga od arty. Na TD chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego ten skill jest ważny. HT na niektórych mapach (np Prokhorovka, Malinovka, Komarin czy Murovanka) są zmuszone do walki w krzaczorach, warto wiedzieć czy można bezkarnie pruć do przeciwnika czy trzeba się chować bo zaraz pociski walić w masowych ilościach. Do tego w każdym czołgu przydaje się do ostrzegania przed ukrytym przeciwnikiem, widzę że zostałem wyspotowany to się nie pcham na otwartą przestrzeń gdzie mogę oberwać, albo jadąc przez jakiś las wiem że wróg jest blisko bo mnie zauważył, bez żarówy można minąć o kilka metrów arte czy tedeka schowanego w krzaku i dostać w plecy.

Co do innych umiejętności to naprawa musi być tylko kwestia na którym miejscu, u mnie dla niektórych załogantów spadła na 3 miejsce żeby mieć od razu skille które muszą mieć 100% do działania, teraz jest dobrze bo 3 skill zbliża się do 100% a wcześniej skrzynka z narzędziami pomagała.

Edited by DzudoHonor, 29 May 2012 - 01:08 PM.

mnik1 #6 Posted 29 May 2012 - 01:21 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,890
Parę ogólnych rad -

Kamuflaż - tylko na tedekach (najlepiej ruskich, tak jak słusznie zauważa DriveBy) i skautach. Szkolenie kamo na czołgach ciężkich to pomyłka, na medach w 90% przypadków też.

Żarówa - zależy od stylu gry. Jeżeli grasz agresywnie, to żarówa na wiele ci się nie zda - i bez niej będziesz wiedział, że wróg cię wykrył. Przydaje się za to na pasywnych scoutach i czołgach, które z definicji mają kampić (tedekach).

Naprawa - na czołgach ciężkich i medach obowiązek, na tedekach opcjonalna, na arcie i czołach lekkich - zbędna. Zdetrackowany T-50-2 i tak jest martwy, a arta, jeżeli już dostaje, to zwykle też ginie od jednego strzału.

Reszta skilli - cóż, to zależy od pojazdu. Niektóre mocno zyskują po wyszkoleniu przykładowej "jazdy terenowej", innym wielkie różnicy ten skill nie robi. Poczytaj opisy, zajrzyj na forum, poeksperymentuj - na pewno znajdziesz mieszankę, która w twoim wypadku sprawdzi się najlepiej.

Marpov #7 Posted 29 May 2012 - 02:05 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,370

View Postmnik1, on 29 May 2012 - 01:21 PM, said:

Naprawa...czołach lekkich - zbędna. Zdetrackowany T-50-2 i tak jest martwy

Na T-50-2 może i zbędna (nie fascynuje mnie ten gatunek), ale na AMX 13 90 jak najbardziej mi się przydaje.
Coraz częściej właśnie dzięki naprawie udaje mi się odstawić niezły "rajd" na randomie i nie kończy się on przedwczesnym i bezsensownym zgonem. A zestaw naprawczy zostaje na działo/ammo rack.

Edited by Marpov, 29 May 2012 - 02:06 PM.

gamling1981 #8 Posted 29 May 2012 - 02:10 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 243
Ja jako pierwszą daję jednak towarzyszy a dopiero nr 2 naprawa. Pierwszą wybija się stosunkowo szybko a drugą jednak sporo dłużej. Towarzysze do działania potrzebują jak wiadomo 100% a naprawa nie. Więc wydaje mi się, że tak jest po prostu korzystniej.

Edited by gamling1981, 29 May 2012 - 02:11 PM.

mnik1 #9 Posted 29 May 2012 - 02:16 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,890

View PostMarpov, on 29 May 2012 - 02:05 PM, said:

Na T-50-2 może i zbędna (nie fascynuje mnie ten gatunek), ale na AMX 13 90 jak najbardziej mi się przydaje.
Coraz częściej właśnie dzięki naprawie udaje mi się odstawić niezły "rajd" na randomie i nie kończy się on przedwczesnym i bezsensownym zgonem. A zestaw naprawczy zostaje na działo/ammo rack.

Niedokładnie się wyraziłem, mój błąd.

Chodziło mi o czołgi lekkie, których głównym zadaniem jest spotting - T-50-2, po cześci VK2801 i Chaffee. Te pojazdy często tańczą na ostrzu noża, pośród grubych czołgów wysokich tierów, i w ich przypadku naprawa jest zbędna, bo jeżeli w takiej sytuacji dostaniesz detracka, to już nic cię nie uratuje, nawet jeśli jakimś cudem uda ci się gąskę naprawić w 9 przypadkach na 10 nie uda cię nabrać odpowiedniej prędkości i uciec, zanim przyfrunie druga kulka.

A na AMXach 13 75/90 naprawa jest jak najbardziej przydatna - w ich przypadku spotting to tylko dodatek do całości, często-gęsto gra się nimi po partyzancku a w takich sytuacjach naprawę lepiej mieć.

Marpov #10 Posted 29 May 2012 - 02:32 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,370

View Postgamling1981, on 29 May 2012 - 02:10 PM, said:

Ja jako pierwszą daję jednak towarzyszy a dopiero nr 2 naprawa.

Kurde ja na Batmobilu miałem towarzyszy na 100%, ale coś mi nie pasowało w grze nim.
Wywaliłem tak dla testu i zamieniłem np. na gładką jazdę u kierowcy i jakoś granie na nim stało się przyjemniejsze.
Niby towarzysze dawali kopa dla umiejętności całej załogi, ale specjalizacja przynajmniej w moim przypadku lepiej się sprawdza.

Podkreślam, że to są subiektywne odczucia odnośnie towarzyszy broni.

Edited by Marpov, 29 May 2012 - 02:35 PM.