Jump to content

VK1601 Leopard

• This topic is locked This topic is locked
36 replies to this topic

Joseph_from_Pilsen #1 Posted 20 June 2012 - 04:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15685 battles
  • 637
Bych si chtěl postěžovat na tohle funny vozítko, je to sice lepší scout než ostatní německý křápy, ale pořád hodně mizernej, protože má 2 zásadní vady

1) hodně průměrný motor (do kopce to prostě příliš nejede a akcelerace je dost nic moc) a z toho plynoucí ztráty rychlosti
2) dělo, které neprostřelí ani mnohé artyny

Oproti T50 je to hodně velký handicap. Na T50 má jedinou výhodu, a sice vyšší hmotnost, takže snadno odbouráte T50ky tím, že se s nimi prostě srazíte. Dohled to taky kdovíjaký nemá (350m je slabota) a optiku za 600.000 do leoparda opravdu nehodlám kupovat. Tímpádem není moc použitelný na pasivní spotting.

Ostravak_CZ #2 Posted 20 June 2012 - 05:06 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Pomalá akcelerace a razantní ztráta rychlosti při zatáčení jsou podle mě největší nevýhody. S dělem problém nemám. Pokud se mi podaří dojet k nějaké těžké arty tak ji stačí stát za prdelí. při reloadingu něco přes dvě sekundy si někdy měním na HE. A kanón se ani v bitvách proti stejným tierům neztratí.
S T-50 bych nesrovnával. To je kapitola sama pro sebe.

Packal #3 Posted 20 June 2012 - 05:33 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
Leo je jeden z mých Milášků. Mám na něm 350% osádku, zvýšenou nosnost podvozku, větráček a optiku a je to perfektní scoutík. Na Malinovce jsem s ním nahrál i 40 000 (bez prémka). Není problém s ním vydělat 15 000. Oproti T-50 možná nic moc, ale mně se zdá perfektní. Dělo také ujde (ustřílel jsem s ním i Lorrainea (nabíjel no).

Furcifer #4 Posted 20 June 2012 - 05:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21583 battles
  • 934
Telepatie :)
Zrovna dneska ráno se mi po Leopardovi zastesklo a znova jsem ho koupil a vytunil equipem i posádkou, abych získal srovnání s T-50.
Oproti T-50 má Leo otřesnou akceleraci a samozřejmě i horší manévrovatelnost. To mi nejvíc vadí, pokud se odněkud potřebuju rychle zdekovat - je potřeba hrát o trochu opatrněji a víc předvídat.
Na druhou stranu má Leo lepší dohled a navíc i radistu (sit. awareness), takže ve finále vidí mnohem líp než jeho ruský protějšek. Ono se může zdát, že nejde o velký rozdíl, ale na některých mapách má každý metr dohledu navíc cenu zlata.
Co se týká děla a střelby, tak mi přijdou oba tanky zhruba rovnocenné.
Je to jen subjektivní dojem, ale Leo mi připadá o něco náchylnější na shození pásů a o hodně na zničení motoru.

Ostravak_CZ #5 Posted 20 June 2012 - 06:58 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Na testu jsem zkoušel Lea s benzínem 105 oct. a ten rozdíl byl razantní. Kdo, ale vyhodí desítky zlatých za každou bitvu. A ještě jako malé plus (pro mě velké) pokládám design Leoparda. Mi se strašně líbí, no a srovnávat ho s hnědou sovětskou nudlí ani nemá cenu. :Smile_Default:

Matho123 #6 Posted 16 October 2012 - 09:57 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7639 battles
  • 314
Pomaly sa končí moje trápenie s leopardom. On apriori nie je vôbec zlý, len doplácam na pár vecí :
- slabú posádku (92%)
- je to môj prvý scout a len sa s ním učím
- no a na ten neštastný kanón. Po pravde, ak ma nasadí proti vysokým tierom je mi to lauter jedno, tam aj tak ide o to nasvietiť, prípadne nájsť a zničiť arty. Problém ale nastáva, keď ma to nasadí proti tier VI, čo sa posledné bitky stáva veľmi často.
S kanónom tieru III som tam skôr pre srandu.

Až teraz, na záver, zisťujem, že mu dosť pomáha 100 okt benzín. Tých 5k za to jednoznačne stojí.

Dnes večer si s ním dám pár rozlúčkových hier, naškriabem potrebných 3k expov(s 3násobkom za win to pôjde svižne) a poletí s garáže. A začnem si tuniť vk28

Irbis_cz #7 Posted 16 October 2012 - 04:32 PM

Private

• Player
  • 37897 battles
  • 31
  • [B-HAT] B-HAT

View PostMatho123, on 16 October 2012 - 09:57 AM, said:

Pomaly sa končí moje trápenie s leopardom. On apriori nie je vôbec zlý, len doplácam na pár vecí :
- slabú posádku (92%)
- je to môj prvý scout a len sa s ním učím
- no a na ten neštastný kanón. Po pravde, ak ma nasadí proti vysokým tierom je mi to lauter jedno, tam aj tak ide o to nasvietiť, prípadne nájsť a zničiť arty. Problém ale nastáva, keď ma to nasadí proti tier VI, čo sa posledné bitky stáva veľmi často.
S kanónom tieru III som tam skôr pre srandu.

Až teraz, na záver, zisťujem, že mu dosť pomáha 100 okt benzín. Tých 5k za to jednoznačne stojí.

Dnes večer si s ním dám pár rozlúčkových hier, naškriabem potrebných 3k expov(s 3násobkom za win to pôjde svižne) a poletí s garáže. A začnem si tuniť vk28

No tak to si piš, že si užiješ s VK víc trápení než s Leopardem. Měl jsem VK a najezdil jsem s ním 800 bitev a musím říct, že Leopard má oproti němu několik kladů.

1. Skoro vždy vydělá i když team prohrál  (s prém. bývám v plusu okolo 15.000, VK standartně prodělá -5.000, když máš kliku a nezničej tě hned tak jsi na nule)
2. Je menší (praktikuji spíš pasivní scouting) VK je obrovská kraksna a spotnou tě hned
3. Slabé dělo je sice u Leoparda problém, ale jsi scout ne útočný tank, arty jsou pro tebe jen zákusek a ty na ně máš navést vlastní a ne s nima bojovat, tvůj primární úkol je spotovat. Pokud nadáváš na dělo u Leoparda tak 105 mm na VK tě přivede do šaškárny (jeden z pěti výstřelů instant kill jinak okolo 100 damage, louskáš arty V tieru ale vyšší jsou sakra problém a nepřežiješ moc dlouho aby jsi si svou spanilou jízdu zopakoval).
4. Pokud (asi jako všichni co jezdí s Leopardem) nadáváš na to, že T-50 je lepší nebo, že tě vše rozcupuje na jednu ránu u VK se budeš střetávat s nepřáleským scoutem ve formě AMX? a T-50-2. Leopard je na svém tieru schopen zabít nepřátelského scouta (u T-50 a ELC se mě osvědčil ram) s VK je to dost na vážkách.

Jinak pokud to mohu radit Leoparda neprodávej, je to můj oblíbený tančík a když ho budeš praktikovat jako pasivního scouta (žárovka nezbytná) tak s ním budeš celkem spokojen.

win 51%
Posádka 386 %
velitel BiA, žárovka, maskování
radista BiA, prostorová před., maskování
řidič BiA, král bažin, maskování
nabíječ BiA, zoufalství, maskování

výbava ventilace, bino, maskovačka

Matho123 #8 Posted 16 October 2012 - 05:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7639 battles
  • 314
Irbis_cz máš pravdu. Skúšam na tvoju radu na pasívny scouting (bino+sieť) a krásne výsledky. Trojnásobok dal dokonca 2,9k expov bez jediného výstrelu :)
+1

Irbis_cz #9 Posted 16 October 2012 - 06:50 PM

Private

• Player
  • 37897 battles
  • 31
  • [B-HAT] B-HAT

View PostMatho123, on 16 October 2012 - 05:27 PM, said:

Irbis_cz máš pravdu. Skúšam na tvoju radu na pasívny scouting (bino+sieť) a krásne výsledky. Trojnásobok dal dokonca 2,9k expov bez jediného výstrelu :)
+1

Jsem rád, že jsi to zkusil a uspěl jsi. Musím říct, že já jsem se k tomuto způsobu prokousal až po cca. 400 bitvách takže jsou to hořce nabyté zkušenosti. Žel bohu se tak nedá hrát každá mapa, ale na vetšině si najdeš flek kde se schováš a něco, byť i málo uvidíš. Krása na tom je ta, že jsi víc životaschopný a variabilní, ne styl najedu, sliznu a umřu  :Smile_Default: . Leopard holt není T 50 a když uhýbáš tak tě pomalu dohoní i KV. Lovu zdar a pamatuj, leopard je zákeřný lovec napadající nic netušící oběti ne lev bojující na "férovku"

Lupus_Spatium #10 Posted 19 November 2012 - 10:10 PM

Private

• Player
  • 3180 battles
  • 5
Jo souhlasím že do kopce strácí rychlost ale i tak je rychlej nedávno jsem sním byl v bitvě kde jsem projel celou nepřátelskou líniji a přitom zničil dva jejich stíhače takže stím dělem de něco zničit když se chce.

octavius43 #11 Posted 05 December 2012 - 12:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65176 battles
  • 911
s kazdym tankom sa da ustrielat nieco ,len s niektorymi musis len na boky alebo zadok ,s T-50-2 som predvcerom ustrielal E100 bez goldov ostavalo jej 500 a ja som ju dokoncil,bol z toho hotovy  :Smile_trollface-3:  .

HerrKreutz #12 Posted 23 December 2012 - 10:26 AM

Sergeant

• Player
  • 20235 battles
  • 245
Tak jsem pořídil Leoparda včera ve slevě, a oproti Luchsu nebo i Pz.III je to děs a běs. Sice tam mám nejlepší motor a podvozek, ale mám dojem, že řidič převodovku začne vyrábět až v momentě, kdy se chci rozjet. Koní/tuna to má dost, ale nějak je to nechce používat. Pravda, na ozkoušení jsem dal posádce jen rychlokurs, ale stejně. Pz.III je proti tomuhle rychlý démon a postrach artyn.

Furcifer #13 Posted 23 December 2012 - 11:52 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21583 battles
  • 934
No jestli chceš super jízdní vlastnosti, pořiď si T-50. Leopard je poměrně těžký, což se na akceleraci projevuje, ale zase na druhou stranu se s ním výborně ramuje. Navíc styl ježdění s Leo hráče celkem dobře připraví na následující VK2801.

Derp_Trollington #14 Posted 23 December 2012 - 12:18 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jakto? Leopard má dělo úplně k ničemu, VK je úplně o něčem jinym...

Furcifer #15 Posted 23 December 2012 - 12:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21583 battles
  • 934
Reagoval jsem na příspěvek od HerrKreutz týkající se pohyblivosti Leoparda. Proto jsem taky v kontextu k VK2801 záměrně napsal "ježdění" (kam počítám i zmíněný ramming) nikoliv "hraní". Palebná síla je samozřejmě někde úplně jinde.
Zvlášť na ten ramming hodně lidí zapomíná, já nezřídka vidím Leoparda dingat o skoromrtvý tank, do kterého by mu stačilo jen vrazit.

Meletti #16 Posted 23 December 2012 - 02:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16841 battles
  • 611
ano, Leopard je na lahky tank velmi dobre opancierovany, a ma slusny pocet zivotov. trochu ma problem s akceleraciou, kvoli vahe, ale zase v plnej rychlosti si tu rychlost aj udrzi pri rozumnom manevrovani, vdaka velmi dobremu motoru. ako pisal Furcifer, s Leopardom si ako skaut mozes dovolit veci, ktore by pre inych skautov bola ista sebevrazda. to delo je flusatko, ale na skautov a arty staci, aj ked arty na vyssich tieroch je lepsie ramovat. nastastie ma Leopard velmi pohyblivu vezu, narozdiel od Luchsa, ktoreho top veza ma hrozne otacanie.

Edited by Meletti, 23 December 2012 - 02:16 PM.

HerrKreutz #17 Posted 23 December 2012 - 10:51 PM

Sergeant

• Player
  • 20235 battles
  • 245
TOP věž jsem z Luchse radši sundal. Neměl jsem na to nervy :) Luchs dobrej, ale PZ.IIIA mi přišla obratnější a dokonce s podobným výhledem. Každopádně díky za info. Leopard se mi líbí, tak si ho asi nechám, ikdyž že bych chtěl cíleně grindovat směr VK, to asi ne.
Umí to VK pocuchat i tanky vyšších tierů?

Oberst1939 #18 Posted 24 December 2012 - 11:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16274 battles
  • 379
Leoparda jsem prvních 30 her nenáviděl a dalších asi 100 miloval. Hlavním problémem bylo to, že jsem se s ním snažil jezdit jako s T 50. Bohužel leopard má pouze rychlost v rovině, ale v zatáčkách a stoupáních ztrácí dost rychle. Je to ale vynikající spotter a top dělo dokáže protrolovat veškeré tanky do tier VIII.

Když jsem začal hrát stylem - dojedu na dobrý spot, zalezu, spotnu, jak se rozpoutá boj trolluju zezadu. Když dovolí příležitost, jedu na artiny, když ne jdu spotovat jinam. Největší chyba je snaha projet, nebo osvítit všechny nepřátele na začátku bitvy. Vždy umřete, týmu nepomůžete a navíc nedostanete xp. Potom, co jsem toto pochopil moje winratio vystoupalo někam na 65%.

Jako bonus jste lepší než jakýkoliv tank IV tieru (armor, pohyblivost, dělo) problém můžou být jen TD. Většinu děl IV tieru zepředu dingáte. S jakoukoliv tier IV si to 1 na 1 můžete rozdat bez problémů.

Nakim_CZ #19 Posted 06 January 2013 - 08:32 PM

Corporal

• Player
  • 19214 battles
  • 107
Top Gun, netřeba dodávat více...  :Smile_glasses:
http://mwreplays.com...y/99RNIE398268/

HerrKreutz #20 Posted 10 January 2013 - 03:20 PM

Sergeant

• Player
  • 20235 battles
  • 245
Sice nenatáčím, ale dnes to stálo za to: Hrdina, Mistr dělostřelec a Kamikadze. Válečník utekl o 0,2 sekundy. Od nepřátelského týmu se mi dostalo jednoho z nejvyšších ocenění: "motherfucker leopard"  :Smile_trollface-3:
Z počátku jsem tenhle tank bral jako nutné zlo před VK2801, ale začíná mě bavit čím dál víc. A na rozdíl od T-50 nebo AMX-40 se na něj nechá koukat... :Smile_great:

Attached Files

• Attached File   shot_029E.jpg   123.71K

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users