Jump to content

Zwycięzcy konkursu z okazji operacji Bagration zostali wyłonieni!

• This topic is locked This topic is locked
13 replies to this topic

Community #1 Posted 05 July 2012 - 11:45 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,543
Czas ogłosić zwycięzców konkursu, którzy okazali się być najskuteczniejsi na polu bitwy i zasługują na otrzymanie nagród! Czy jesteś zwycięzcą? Sprawdź!

Pełen tekst wiadomości

Falathi #2 Posted 05 July 2012 - 12:06 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19932 battles
  • 11,327
  • [WG] WG
Gratulacje dla zwycięzców!

Xindox #3 Posted 05 July 2012 - 01:21 PM

Sergeant

• Player
  • 10528 battles
  • 256
"Dzięki tej operacji udało się siłom Związku Radzieckiego wyzwolić Białoruś i część krajów nadbałtyckich."  :Smile_veryhappy:
Wybaczcie, nie mogłem się oprzeć...

SztywnyPan #4 Posted 05 July 2012 - 01:22 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13844 battles
  • 647
  • [REPT] REPT
Może zbytnio się czepiam lecz to nie pierwsza sytuacja, gdy artykuł zawiera sformułowania, które za grosz się "kupy nie trzymają". :| Przykładem może być końcówka ostatniego zdania, brzmiąca: "(...)którzy otrzymają nagrodę w postaci małych gór deszczu" - przecież to zdanie nie ma żadnego sensu. Rozumiem, że autor artykułu starał się zabłysnąć iście poetyckim talentem, ale radzę mierzyć siły na zamiary, gdyż w przeciwnym wypadku powstają takie "zdaniowe potworki" jak ten przytoczony powyżej.

Znów oczywiście nie mogło zabraknąć kolejnego niemal propagandowego podejścia do roli Jedynej Najjaśniejszej Armii Czerwonej w historii, w słowach brzmiących: "W zeszłym miesiącu zorganizowaliśmy konkurs dedykowany odważnym mężczyznom i kobietom, którzy brali udział w operacji Bagration, która zmiażdżyła niemieckie siły we wschodniej Europie i zmusiła ich do odwrotu na zachód. Dzięki tej operacji udało się siłom Związku Radzieckiego wyzwolić Białoruś i część krajów nadbałtyckich." Cześć i chwała dzielnym radzieckim wojskom, które zaprowadziły pokój i poszanowanie praw w Europie Wschodniej i Środkowej! Cześć i chwała komunistycznym rządom, które pozwoliły rozkwitnąć rejonom biednej Wschodniej Europy. Cześć obrońcom, którzy własną piersią chronili te biedne tereny przez przeszło 40 lat od zepsucia kapitalistycznym zachodem i zdeprawowanym wolnym rządom! Na wieczność - cześć i chwała!

Falathi #5 Posted 05 July 2012 - 02:27 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19932 battles
  • 11,327
  • [WG] WG
Jak by się dobrze zastanowić... konkurs jest dedyskowany odważnym mężczyznom i kobietom, ale nie pisze dokładnie, po której stronie ... :Smile_blinky:

Raffi_1941 #6 Posted 05 July 2012 - 09:01 PM

Corporal

• Player
  • 17283 battles
  • 103
Wybaczcie Panowie ale Bagration to był sztorm a barbarossa wypada przy tej operacji jak szklanka wody wlewana do zlewozmywaka. Niemicki front już nigdy nie odzyskał spójności był poszarpany z prostego powodu Rosjanie wyeliminowali grupę armii środek. Pod tym kątem rosjanie lepiej zdali egzamin w 1941 i w dodatku odrobili lekcje ucząc się od niemców blietzkriegu.

DeusExMachina20 #7 Posted 06 July 2012 - 09:46 AM

Corporal

• Player
  • 20236 battles
  • 147
Chciałbym spytać szanownych forumowiczów jak to jest. Zdobyłem w tym konkursie 101 punktów niestety nie widze się na liście zwycięzców na 2 miejscu. W jaki sposób można zawalczyć o swoje z tymi darmozjadami? To mi się nie mieści w głowie

eFse7en #8 Posted 06 July 2012 - 11:07 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 30850 battles
  • 97
  • [PAPKO] PAPKO

View PostDeusExMachina20, on 06 July 2012 - 09:46 AM, said:

Chciałbym spytać szanownych forumowiczów jak to jest. Zdobyłem w tym konkursie 101 punktów niestety nie widze się na liście zwycięzców na 2 miejscu. W jaki sposób można zawalczyć o swoje z tymi darmozjadami? To mi się nie mieści w głowie

Może źle podliczyłeś punkty, albo nie spełniłeś jakiegoś wymogu.

Napisz tutaj najpierw szczegółowo ile miałeś w każdej z trzech bitew killsów/assyst/wyspotowanych, i jakie dostałeś achievmenty, to ci podlicze punkty.

Pamiętaj że bitwy musiały zostać przejechane pojazdami wymienionymi na liście: http://worldoftanks....ration-contest/ w czasie Piątek (22) - Poniedziałek (25) do godziny 24:00, a wysłane do środy do 24:00

Być może też zrobiłeś błąd i policzyłeś zabitych dodatkowo jako uszkodzonych, albo dodałeś jakiś medal który nie był punktowany: Stalowa ściana, rozpruwacz itd.

W każdym razie jeżeli faktycznie się pomylili, to poczekaj na odpowiedź moderatora. Jeżeli nie odpisze do jutra, to napisz ticketa do supportu.

DeusExMachina20 #9 Posted 06 July 2012 - 11:25 AM

Corporal

• Player
  • 20236 battles
  • 147
Zasady zrozumiałem dobrze, więc nie ma mowy o pomyłce przy liczeniu. Ticket już posłałem ponieważ niestety wyjeżdżam dzisiaj na urlop i nie będzie mnie przez 3 dni. Mam nadzieje że przez ten czas sprawa się nie rozpłynie.
P.s. Pojazd również się zgadza, korzystałem z M10 Wolverine.

Edited by DeusExMachina20, 06 July 2012 - 11:26 AM.

Reboon #10 Posted 06 July 2012 - 07:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 51319 battles
  • 53

View PostRaffi_1941, on 05 July 2012 - 09:01 PM, said:

Wybaczcie Panowie ale Bagration to był sztorm a barbarossa wypada przy tej operacji jak szklanka wody wlewana do zlewozmywaka. Niemicki front już nigdy nie odzyskał spójności był poszarpany z prostego powodu Rosjanie wyeliminowali grupę armii środek. Pod tym kątem rosjanie lepiej zdali egzamin w 1941 i w dodatku odrobili lekcje ucząc się od niemców blietzkriegu.

Wybacz Panie, ale nie moge sie z Tobą zgodzic, jak sam wspomniałeś rosyjska ofensywa to był sztorm, pisanie o tym że ruscy nauczyli sie wojny błyskawicznej jest błedem,  oni od początku do końca lecieli na masówke, wystarczy porównać liczbe sprzetu i postepy wojsk w obu operacjach. Jedynie alianci zachodni pojęli o co chodzi i skutecznie wykorzystywali tą taktyke.

Raffi_1941 #11 Posted 06 July 2012 - 09:57 PM

Corporal

• Player
  • 17283 battles
  • 103

View PostStaszekAlcatraz, on 06 July 2012 - 07:55 PM, said:

Wybacz Panie, ale nie moge sie z Tobą zgodzic, jak sam wspomniałeś rosyjska ofensywa to był sztorm, pisanie o tym że ruscy nauczyli sie wojny błyskawicznej jest błedem,  oni od początku do końca lecieli na masówke, wystarczy porównać liczbe sprzetu i postepy wojsk w obu operacjach. Jedynie alianci zachodni pojęli o co chodzi i skutecznie wykorzystywali tą taktyke.

No to podsumujmy. Rosjanie zajeli wszystkie tereny które niemcy zobyli w ciągu roku tak czy nie?
Straty niemieckie były miażdżące i nieodwracalne i nieodnawialne tak czy nie?
A w jakiej to dużej bitwie pancernej anglosasi dali łupnia niemcom??

Wiesz ile czołgów pozostało w polskiej brygadzie przy zamykaniu korka pod falles?
Jak tak piszesz że rosjanie szli na masówke to wyobraź sobie że pod kursk niemcy ściągli wszystkie swoje główne siły pancerne. Czy ci sie podoba, czy nie Niemcy też popełniali dziecinne szokujące błędy (Na początku operacji bagration dywizje pancerne podróżowały sobie miedzy południem a centralnym frontem nie mogąc sie zdecydować gdzie chcą walczyć :) ) na tym polega wojna i to czy ktos wygrywa czy nie. Ja jestem jednak dumny że największą operacje II wojny światowej przygotował rosjanin polskiego pochodzenia.

sorki za powielanie ale nie opublikował się za pierwszym razem

A co do niemieckiego blietzkriegu pod koniec wojny to niemcy dali pokazówke w ardenach. To ja dziękuję.

Można z tym polemizować, z niektórymi twierdzeniami z kolei można sie zgodzić ale PROSZĘ...ten post to kompletna przegrana w boju z zasadami języka polskiego ze szczególnym uwzględnieniem ortografii...
Proszę pisać poprawnie!
Falathi

Edited by Falathi, 07 July 2012 - 11:33 AM.

Reboon #12 Posted 07 July 2012 - 06:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 51319 battles
  • 53
Masz racje Kontrofensywa Radziecka wyzwoliła tereny zajęte przez III Rzesze w rok. Tyle że Barbarossa te same tereny zajęła w 6 miesięcy :)  Wyjaśnie najprościej jak sie da: start 22 VI 1941 -> meta (osiągnięcie linii Leningrad-Moskwa-Rostów) 5 XII 1941
Statystyki:
Barbarossa 2:1 w ludziach i 8:1 w sprzęcie na korzyść rosjan
Kontrofensywa radziecka 1,5:1 w ludziach 5:1 w sprzecie na korzyść rosjan
Gdzie Ty tu u ruskich widzisz Blitzkrieg???

Jak już wspominasz o bitwie na łuku Kurskim to dodaj że ruscy znali plany inwazji niemieckiej na kilka miesiecy wcześniej i zdołali w tym czasie np. wykopać 5 000km okopów i położyć 400 000 min i pomimo tego stracili okolo 8 000 czołgów i td`ków przy stratach niemieckich 1 300 pojazdów. Niemcy nie osiągneli tego co chcieli, wiec przegrali, a ruscy z takimi stratami sie pogodzili, bo... uwaga słowo klucz: lecieli na masówke i bez trudu mogli uzupełnic te braki.

Niemcy popełniali błędy, chyba nic w tym dziwnego gdy armią dowodzi kapral...
Po bombardowaniach przemysłu rzeszy, braku dostaw, latem 1944 roku na froncie wschodnim liczącym z grubsza 1500 km, jednego dnia było sprawnych nie więcej niż 200 Tygrysów i właśnie takie mikroskopijne siły tworzyły legende, wiec nie gloryfikuj juz tak tych rosjan nawet polskiego pochodzenia.
Podczas Zimnej Wojny ZSRR miało kilkadziesiąt tysięcy czołgów, NATO nie miałoby zadnych szans to kolejny dowód na to że oni zawsze lecieli i będą lecieć tylko na ilość a nie jakość.

Edited by StaszekAlcatraz, 07 July 2012 - 06:29 PM.

Falathi #13 Posted 07 July 2012 - 06:58 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19932 battles
  • 11,327
  • [WG] WG
Kwestia tego, dlaczego Niemcy przegrali wojnę, czy Barbarossa była sukcesem, czy był nim Bagration i wreszcie czy Armia Czerwona zwyciężyłaby NATO to są złozone zagadnienia, w paru kwestiach się tego nie zamknie bez ogromnych uproszczeń.

Dlatego proponuję nie bawić się w off topic, tylko zamiast tego zapraszam do działu off top, gdzie można podyskutować na każdy z tych ciekawych tematów...

Xindox #14 Posted 08 July 2012 - 05:29 PM

Sergeant

• Player
  • 10528 battles
  • 256

View PostRaffi_1941, on 06 July 2012 - 09:57 PM, said:

Można z tym polemizować, z niektórymi twierdzeniami z kolei można sie zgodzić ale PROSZĘ...ten post to kompletna przegrana w boju z zasadami języka polskiego ze szczególnym uwzględnieniem ortografii... Proszę pisać poprawnie! Falathi
O przegrywaniu z językiem polskim to niech się lepiej Szanowna Redakcja nie wypowiada! Wiadomości na głównej są tak katastrofalnie tłumaczone, że aż mnie boli, kiedy to czytam! Dlaczego nie pozwolicie tego zrobić komuś kompetentnemu, chociaż przeprowadzić korektę! Ja się chętnie podejmę, o czym już wielokrotnie pisałem.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users