Jump to content

Tiger P - jakou taktikou hrát

• Please log in to reply
149 replies to this topic

usk2 #1 Posted 02 August 2012 - 04:52 PM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
Ahoj,
tak jsem právě naspořil zkušenosti na Tiger Porsche a zakoupil
ale mám 2 věci: jednak je sviňsky líný, což se zlepší až vydělám a namontuji vybavení z VK3001 P (který mi přijde jinak dobrý)

ale hlavně mě dostalo že když ho mám poškozený tak si ani na sebe (Tiger P) snad vůbec nevydělá, pokud mě zmasakrují, tak za opravu asi dám kolem 9 000 !
tak se chci zeptat jestli to taky neni Patchem 7,5, nezměnilo se to ? to mi přijde šílený, místo toho abych sbíral peníze a zkušenosti na vybavení tak si musim na provoz vydělat
tankama Pz IV nebo VK3001 P abych vůbec mohl s Tigrem P vyjet !

Premiový účet kupovat nechci, zlatáky sem si pořídil, ale používat je nechci, chci si je nechat naspořený na nákup jiných tanků

Ikarases #2 Posted 02 August 2012 - 05:04 PM

Lieutenant

• Player
  • 9439 battles
  • 1,629
  • [PR_PH] PR_PH
Ten tank taky nezničí 3 střely... Požívej front armor (200mm), největší prioritu má dělo, těch 70mm penetrace jde znát...

Jo, snížili mu výdělek o 4%, aby měl stejně jako Tiger (H), protože je lepší...

Říkej si něco o výdělku až budeš hrát VK2801, tam to bude teprve sranda :Smile_Default:

P.S. Můžu ti sem hodit replay jak s ním hrát, dostal jsem s ním 3300 XP (x3)...

Edited by Ikarases, 02 August 2012 - 05:06 PM.

usk2 #3 Posted 02 August 2012 - 05:14 PM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
VK2801 je teda ještě hornší ?  no já myslim že tam asi už nepostoupim

VK3001P  se mi ze začátku nelíbil ale nyní je to můj oblíbený tank, s pásy, motorem, věží je celkem rychlý, Porsche Tiger snad taky budu

mám namontovat na Tiger P novou věž anebo tu nemontovat ? (asi změnili strom vývoje)  ta věž pak nikam nepokračuje, další tank ji nemá
dělo mám sice vyzkoumaný ty z VK3001P ale jestli sem to pochopil správně tak teď mám jen 7,5 a  8,8 musim znova zakoupit (a penez mám 0 zatim motory a pásy budu řešit)

tak se chci zeptat jestli mám tu věž lepší koupit (Porsche Ausf  F)
a jestli mám děla vyzkoumaná rovnou přeskočit a našetřit kredity na to nejlepší možný u tohoto tanku a to koupit ((mám právě 0 peněz)

ten tank ani nevadí že nevydělává ale hlavně oprava moc stojí

nějakej hasičák nebo olej nebo větrák by mi pomohl ?  posádku sem zakoupil jen základní, průběžně se bude školit v bitvách

Ikarases #4 Posted 02 August 2012 - 05:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 9439 battles
  • 1,629
  • [PR_PH] PR_PH
No, VK2801 se musí umět hrát, aby měla zisk...

VK3001P má hlavní zbraň akceleraci a potom dělo (ale nevím, ale proč se tank samotný pomalu otáčí)...

Věž ti dá jenom +20 front armor (120mm), zkoumal jsem ji až jako úplně poslední... Tier 8 8,8mm dělo má o 70mm větší penetraci než tier 7 8,8mm, takže tohle jako první je NUTNOST...

Pokud před nějakým modulem potřebuješ pásy, tak je vyzkoumej (co jiného ti zbývá)...

Řekl bych, že pokud vystřelíš v zápase pár střel, něco spotneš atp. tak si na sebe vydělá... Hlavní síla je používání front armor (ještě ji třeba trochu natočit), jinak mě se s ním daří skvěle... Samozřejmě musíš dostat match, kde máš max tier 7 nebo 8, protože potom už mají všechny děla dost velkou penetraci i na 200mm...

Derp_Trollington #5 Posted 02 August 2012 - 05:38 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
1) tier7 tank s 50% posádkou je kravina, koupit aspoň 75%
2) koupit aspoň rychlonabíják a dostat se co nejdřív k 88 L/71
3) používat opravárenskou sadu, lékárničku a hasičák, použití něco stojí, ale třeba přežiješ a můžeš toho víc naložit
4) věž koupit (větší armor, víc hp)
5) moc bych to nenatáčel (růžky mají jen 80mm)
6) schovávat ten malinkej spodní plát

Ikarases #6 Posted 02 August 2012 - 06:27 PM

Lieutenant

• Player
  • 9439 battles
  • 1,629
  • [PR_PH] PR_PH

View PostJejKey, on 02 August 2012 - 05:38 PM, said:

1) tier7 tank s 50% posádkou je kravina, koupit aspoň 75%
2) koupit aspoň rychlonabíják a dostat se co nejdřív k 88 L/71
3) používat opravárenskou sadu, lékárničku a hasičák, použití něco stojí, ale třeba přežiješ a můžeš toho víc naložit
4) věž koupit (větší armor, víc hp)
5) moc bych to nenatáčel (růžky mají jen 80mm)
6) schovávat ten malinkej spodní plát

Tak posádka se dá přetrénovat za stejnou cenu jako kupuješ novou, takže to není ani moc problém...

10-20 stupňů se dá natočit vždycky...

Spodní plát je OK, takhle mi snad ještě nikdo nedal fire a natočením ti to ani nemusí projít až k motoru...

Derp_Trollington #7 Posted 02 August 2012 - 06:36 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Záleží na tom, jak máš šikovnýho soupeře, boky jsou strašně slaby a ten růžek má jen 80mm, takže je to strašnej weakspot. Totéž spodní plát. A pokud se dobře pamatuju, tak TigerP ani Ferda po zásahu zepředu motor/plameny nechytá.

Ikarases #8 Posted 02 August 2012 - 06:43 PM

Lieutenant

• Player
  • 9439 battles
  • 1,629
  • [PR_PH] PR_PH

View PostJejKey, on 02 August 2012 - 06:36 PM, said:

Záleží na tom, jak máš šikovnýho soupeře, boky jsou strašně slaby a ten růžek má jen 80mm, takže je to strašnej weakspot. Totéž spodní plát. A pokud se dobře pamatuju, tak TigerP ani Ferda po zásahu zepředu motor/plameny nechytá.

V tier 7,8 zápasech je to v klídku, ani moc nemíří, a když jo, tak max. na turret... Furt musí být natočená front armor, jinak těch 80mm prorazí všechno... Turret je taky docela weakspot, 100mm (120mm) není moc, skoro je to jako zbytek tanku...

V tier 9,10 ti armor nepomůže, všechno už má pen +200, takže tak maximálně doufat a natáčet... :Smile_Default:

usk2 #9 Posted 03 August 2012 - 01:02 AM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
jakou taktiku mám použít ? ve městě moc neumim ale už to neni tak hrozný, ze začátku mi hlavně nejvíc vyhovovaly otevřený místa, STEPPES
nejvíc mě irituje cena té opravy, 9000 pokud nepřežiju a to většinou ne, nyní je to lepší s pásy a motorem, za chvíli snad bude dělo
co hasičák a další věci ?
posádku mám na 65 % (72 + - 7 %) co s tim, mám to už nechat bejt a postupně se  ,,docvičí" ?

_Kick_ #10 Posted 03 August 2012 - 01:14 AM

Corporal

• Player
  • 21623 battles
  • 140
  • [SL4V] SL4V
Jo, docvičí.. Hasičák a další spotřebáky určitě používat(pokud už nejsi na pocizi kdy je to zbytečné).. Mě se moc líbil a i mi vydělávat, s L71 se zněj stane dobrej zabiják :Smile_blinky:

usk2 #11 Posted 03 August 2012 - 02:45 AM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
hele a jak se ten hasičák vlastně používá ? stačí to koupit 1x pro každej tank a je to na furt, anebo se to musí kupovat vždycky ? já se v tom nějak nevyznám, u Vk3001 a Pz4 jsem dal kupovat hasičáky a další vybavení a nepřišlo mi že by se to nějak zlepšilo, ono se to použije samo když je pořeba nebo to musim nějak (něco zmáčknout na klávesnici) aktivovat, když mě zasáhnou do motoru ?
a to platí i pro ten vysokooctranový benzín ?
hlavně je to na furt, anebo před každou bitvou doplnit ?

dělo 8.8 vyzkoumaný akoupený, pásy taky, zbývá turret, jinak nyní je to dobrý

Edited by usk2, 03 August 2012 - 02:45 AM.

Cliunwolf #12 Posted 03 August 2012 - 07:27 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 8491 battles
  • 320
@Usk2: Už jsi to dotahl až na tier 7  ale přitom postrádáš i některé základní vědomosti o hře :/
Počítám že jsi neprošel ani tutorialem, takže namísto ptaní na základy WoT si projdi informace v následujících odkazech a jestli ti poté nebude ještě něco jasné, tak se teprve zeptej.

Trochu starší věc - Příručka pro začínající tankisty v CZ:
http://forum.worldof...-tankisty-v-cj/

Něco o taktice v CZ od Maniaxe:
http://forum.worldof...niax´s-tactics/

Videa WoT Tips:

konkrétně s přehledem weakspotů:

Odkaz na užitečnou databázi techniky ve WoT:
(při výběru tanku je dole položka "vulnerability" s hitzonami)
http://www.wotdb.info/

Projistotu i WoT wikipedie:
http://wiki.worldoftanks.eu/Main_Page

Neber to pls ve zlém, ale pravdou je, že hráči tvého ražení (tj. bez znalosti základních principů hry, s EF cca 600 a tiery 7/8+) jsou pohromou pro svůj tým v bitkách. Nicméně když obětuješ čas a projdeš si výše uvedené věci, tak se zlepší jak tvé výkony, tak zábavnost hry pro tebe samého.

PS: Doporučuji jezdit s někým zkušenějším v četě, nebo ještě lépe najít si klan a nechat se vyškolit.

usk2 #13 Posted 03 August 2012 - 01:42 PM

Sergeant

• Player
  • 10051 battles
  • 258
díky já to projdu - je to pravda, vůbec sem návod nikdy neviděl a hned začal hrát (kupodivu to jde), návody zásadně nečtu .-)))

Terentius #14 Posted 03 August 2012 - 11:06 PM

Major

• Player
  • 12950 battles
  • 2,522
  • [UC0RN] UC0RN
No ono to právě nejde podle výsledků. Takže doporučuji si hezky všechno projít a vyhrabat se z té pozice hráče, který když se objeví v bitvě tak zbytek týmů úpí. Ale to se dá snadno změnit, jen musíš chtít.

Derp_Trollington #15 Posted 23 September 2012 - 08:48 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Z tohoto tanku jsem velmi zklamán. Jakmile člověk potká někoho, kdo používá mozek ( = střílí na střechu věže/poklop/spodní plát/růžky), je s ním konec.
Růžky jsou tady výrazně větší, než u Ferdinanda a celkově je předek tanku tvarován trochu jinak.
Mobilita je slabší, 30 km/h na rovince to sice vytáhne, ale než se tam dostane, trvá to strašně dlouho.

Co se týče odolnosti... Subj. KV-3 vydrží mnohem víc. Nemá růžky, dá se úhlovat, dá se s ní dělat sidescraper, má odolnou věž. Vést útok s tím v podstatě nejde (narozdíl od Ferdinada) a stát vzadu je zas docela plýtvání jeho potenciálem.
Ale aspoň je to dobrá průprava na Tigera H - jenže tam mne ty průstřely nebudou tolik překvapovat. :Smile-hiding:

suchac502 #16 Posted 23 September 2012 - 09:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24060 battles
  • 301
  • [PRASE] PRASE
Tiger P a Tiger H jsou dle meho zcela rozdilne tanky,
Mezitim co H ztraci na armoru, dohani to mobilitou (dela jsou stejna), uhlovat vzhledem ke 100vce panciri stejne moc nejde, projde vse.. jen jak s tim clovek pocita hraje za nej opatrneji.. (max. je 30km/h, ale je na ni skoro furt, Pcko se na max. rychlost dostane maximalne tak z kopce)

s Pckem to chce trochu jinej styl, po par bitvach jsem si ho taky oblibil, zepredu je o neco lepsi drzak... doporucuju uhlovat (pokud koukate zpoza rohu budovy, tak schovat roh, a telo otocit o nejakejch 45° a druhej roh zarovnat do roviny - snad to jde pochopit), Pcko je vyrazne pomalejsi nez Hcko, ma pomalejsi vez (aspon mi to tak prijde) a pomaleji se i toci... kdyz si clovek zvykne da se to hrat.. chce si to spis najit nejake pozice z boku, a rezat do jejich hlavni fronty na odvedeni pozornosti..

Celkove mi ani jeden tank neprijde nejak hrozny jen je dulezite kam ostatnim mirit, aby prosel.. Tiger totiz pomerne rychle nabiji a tak to z boku docela stipe :)
bohuzel Pcko (jak tu zminil Jejkey), prostreli dnes temer kazdy, protoze vseobecne znamy weakspot vez, rohy ... pouziva 90% hracu... mozna by pomohlo se trosku hejbat, ale i tak ten ponorkovej vlez do veze nejde minout

EDIT: 2 usk2, je potreba ho mit na full, do te doby budes jen trpet, az budes mit pasy,motor, delo, vez... tak se to bude dat ze to i neco vydela.. s tim zaklanim delem se 130mm pene, je to opravdu bida.. bohuzel ho budes muset chvili dotovat.. potom se da uzivit :Smile_Default:

Edited by suchac502, 23 September 2012 - 09:06 PM.

DemonSemen #17 Posted 23 September 2012 - 09:10 PM

Captain

• Player
  • 15827 battles
  • 2,146
Aniz by tomu nasvedcovaly moje stats, Tiger P byl tank, ktery jsem si uzival nejvic. Ma na svuj tier skvely pancir (200mm korba), pokud te to nehodi v mm hodne dolu, tak potkavas lidi, u kterych je maximum taktiky strileni do spodniho platu - a to je pak famozni dingaci party (tady nesouhlasim se dvema prispevky vyse, podle me zkusenych znalcu weakspotu tohohle tanku neni rozhodne 90%, neni jich ani 20%, protoze jich jezdi docela malo, spis vidam klasicke Tigry).
Nadto je sice pomalej, ale v elite stavu se vetsinou dotahnes na vetsi bratricky typu Tiger II a pokud delas bitvu (jsi v mm nahore), vetsinou dojedes na mista prvnich stretu pote, co uz si tam vymenila par ran medka. Ergo jdes do "rozdelanyho" a to je podle me presne pozice pro Tiger (P) - kdyz uz je par nepratel vyjancenejch a ty se pred nima vykulis s timhle neprustrelnym mamutkem.

Velkou, velkou, velkou nevyhodou je, ze ten tank nevydelava. Mozna jsem jenom levej, ale tenhle kousek mi fakt moc kreditu neprinesl, mozna drahe opravy, co pamatuju, tak kolem 10k...

Edit: jeste jedno drobne plus - je v technologickem stromu prijemne umisten - dostanes se z nej pres klasickeho Tigra na druhou vetev, dostanes se z nej samozrejme primo na Maus, ale dostanes se z nej take na Ferdinanda. Proto ho hodlam znovu koupit a vydelat si s nim na Ferdu.

Technologics #18 Posted 09 October 2012 - 07:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25445 battles
  • 1,040
  • [EHW] EHW
Ako je to s mobilitou po namontovani druhych pasov?
Hral som zatial len jednu hru, kupil som vylepsene torzne tyce, aby som tam mohol dat dlhu 88. Mam na tom vsetko top, okrem veze a podvozku. Je to ale extremne neohrabane. KV-3 a 4 je oproti tomu luxus. Zlaty Tiger H :).
Navyse je to skarede ako noc, o pol druhej na obed.

KeinCZ #19 Posted 09 October 2012 - 08:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6622 battles
  • 69
Pásy a motor ti výrazně pomůžou a hlavně posádka. Tiger P jsem ze začátku nenáviděl, než jsem si je jej vytunil na elitní stav.Teď je to můj nejoblíbenější tank, někdy se až stydím co všechno si sním můžu dovolit, jen je třeba si držet všechny před sebou.

Jinak mimo mísu, nad Tier 7 už nejdu, bez premium to nemá cenu (Dal jsem do hry už 1000czk, víc už ani korunu) a díky jezdícím prototypům to je takové scifi. Nejzábavnější mi stejně příjdou tiery V, VI.

Edited by KeinCZ, 09 October 2012 - 08:58 PM.

Technologics #20 Posted 09 October 2012 - 09:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 25445 battles
  • 1,040
  • [EHW] EHW
Motor mam top z ferdinanda, pytam sa cisto na pasy.

A co sa vyssich tierov tyka, da sa v pohode vyexpit a uzivit aj tier 10 bez premia.. len clovek musi hrat efektivne.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users