Jump to content

Wasze opinie o Matchmakerze - dyskusja (v 2.0)

ArtyPartyGamingZone aka This is SP(ARTA)

• Please log in to reply
5772 replies to this topic

F3N1K5 #1961 Posted 22 July 2013 - 11:47 AM

First Sergeant

• Player
  • 7679 battles
  • 1,838
  • [TON] TON

View Postkowan69, on 22 July 2013 - 09:14 AM, said:

Wczoraj po pierwszej rekordowej od ponad tygodnia serii zatrważających 4 zwycięstw z rzędu, przez 3 kolejne! losowania w drużynie 1 top tier mniej. Z czego w jednej T62A i super szybkostrzelna arta T92, naprzeciw T11cośtam5 Fochowi i i JagzE-100. To jest jakaś patologia jak się wynik zna przed bitwą.  Po 3 epickich wpier...dzielach system wraca do normalności.

Nie wiem co za geniusz wpadł na pomysł, żeby artę równać do niszczyciela czy HTka.  Tak samo TDki wysokich tierów powinny mieć chyba losowanie jak arta - tyle samo po obu stronach.  Jak w 1 drużynie jest 1, a w drugiej 6 albo 7, to wynik też jest raczej łatwy do przewidzenia.
Po patchu 0.8.6 można śmiało uprawiać jasnowidzenie, z niemal 100% skutecznością.  Tak trochę głupio się gra, jak wynik jest z góry ustalony. Pytanie tylko czy to wynik ignorancji Panów twórców, czy jest to działanie w pełni zamierzone.

wiesz patrząc na organizację pewnych rzeczy i na podejście banalnej sprawy jak konkurs z kartkami, gdzie gracz ma pisemne potwierdzenie doręczenia kartki urodzinowej do siedziby WG, a WG w żywe oczy wali błotem "kartka nie doszła", o to sorki wielkie... dla mnei jest to totalny brak profesjonalizmu - każdy PROFESJONALISTA idzie w takiej sytuacji na rękę klientowi... każdy !!! więc jak oni zawalają takie pierdoły, plus dziury w mapach, dosłownie dziury pułapki<=click, plus lewitujące drzewka, plus problem z celowaniem przy krawędziach, podam dokładne miejsce:
Posted Image
kwadrat J1 - jest tam taki ładny poprzeczny pagórek równoległy do ścieżki, tuż nad czerwonym okręgiem... stancie sobie tam w trybie szturmu od zachodniej strony, czyli po lewej stronie pagórka patrząc z tej perspektywy... nie ważne w jaki czołg wsiądziecie, zawsze wzdłuż krawędzi pagórka pocisk walnie wam w ZOL !!! mrówki prędzej wykurzycie niż traficie w czołg wroga, mimo że go widać !!! trzeba się ładnie wystawić, żeby trafić w tym miejscu w czołg przeciwnika... mam to sprawdzone na kilku różnych czołgach, lekkich, medach, ciężkich, wysokich, niskich, z długą lufa, z krótką lufą i NIE JEST to wina kamery na pojeździe !!! do WG nie dociera, że maja źle zrenderowane mapy po liftingu, ale co ja wiem, prawda? przecież nie mam wykształcenia w tej materii... jestem tępym graczem, który zaledwie od 17 lat nawala w sieciówki... takich byków w teksturowaniem to ja nie widziałem w Quake'u, Unrealu, Half Life, a nawet w Wolfenstein, jednej z pierwszych gier 3D !!! WG nie widzi powiązania między dziurą, jaką znalazłem na piaszczystej rzece, a tym wałkiem z pagórkiem i celowaniem wzdłuż krawędzi - ja widzę prosty związek - źle nałożone tekstury... ale przecież ja jestem tępy gracz bez kwalifikacji w tworzeniu gier...

także patrząc na ten bajzel ogólny, to śmiem twierdzić, że WG samo nie ogarnia tego MM'a i jego "losowości"... pierwsza rzecz - na cholere mi patch, żeby zmienić MM'a? przecież MM powinien się znajdować na serwerze i jego konfiguracja powinna się odbywać albo przez windowsowe okienko, albo przez linuksowe okienko, albo staromodnie przez plik config !!! co patch to WG rzeźbi z MM... wniosek - sami nie ogarniają tego co stworzyli, jak Frankie swojego potwora zszytego z trupów... do MM'a nei potrzeba patcha - jest coś nie halo, wchodzę w plik ustawień i sprawdzam, testuję i wgrywam nowy plik, serwer się resetuje i mamy nowe ustawienia, tak? ja tępy gracz tak robiłem na moich serwerach... gracze w ogóle się nie martwili tym faktem... wywalałem komunikat "prace techniczne", kumpel do pomocy i góra godzinka i poprawione... głupi najarani szczyle lepiej zarządzają serwerami niż 15-letnia firma... poważne błędy naprawia się natychmiast, a nie katuje graczy do kolejnego patcha... pierdółki, to się poprawia w 24h i update 5MB, a nie czekanie 2 miesiące aż skleroza zrobi swoje... MM już mógł być dawno poprawiony, ale po co? pierwszy test 0.8.7, drugi test 0.8.7... doczekamy się tego przed oficjalnymi obchodami 15-lecia WG? ta firma lubi katować graczy błędami... wczorajsza bitwa ja moim KV-1 na samym dole tabeli, a top tankiem => arta VII tieru !!!

View PostEstaror, on 22 July 2013 - 10:51 AM, said:

Przez ostatni tydzien po 230 grach miałem 64% Wr do wczoraj.
Sprawiłem sobie TOG-a i jagtigera 8.8.I normalnie przestałem potrafić grać w tą gre.GRy na TOG-u większość gier to były gry typu 2-9 w pierwszych 3 minutach juz nawet boty by lepiej grały.
Na Jagtigerze MM robił sobie zemnie jaja albo gry typu przeciwnik 9 x9t a mój 5x 9t albo u przeciwnika  3-os pl topowe klanów typu KAZNA.a umnie pomidory.

Chce mięc wprowadzone 2 opcje do MM.Możliwość gry tylko i wyłacznie na swoim tierze danego pojazdu i możliwość gry solo bez plutonów.Skoro mam możliwość wyłaczenia sobie smiesznych trybów gry to nie powinno być problenów z tym jak to oni nazywaja(poziomem trudnosci żeby graczowi sie nie nudziło i nie odchodził od gry)
Wole czekac minute dłużej niz grać gry jak ta
http://zapodaj.net/4...cf8c.jpg.html   /9 graczy z drużyny przeciwnej nie zadało dmg reszta oddała po 2-3.

Miałem mase gier gdzie widywałem ludzi z tego forum z UNICi,322,1SBP,EFFE który nawet w plutonach lamili tak więc nie wierze zę 60%+ WR to jest jakis nadzwyczajny skill indywidualny tylko akurat to jest te 5-10% dodatkowego WR którzy rzcua fałszywy obraz na umiejętnosci gracza.

ja miałem bitwę wczoraj - koleś z teamu całe 30 sekund pisałem, że gracze na su100 to wymiatacze i trzeba na nich uważać i ich ubić... a ja mu w kołko "i..?" i on mi tłumaczy bla bla bla... ja mu napisałem, że każdy wróg jest niebezpieczny, bot czy nie bot... ktoś tam się odezwał, że boty nie są niebezpieczne, na to ja mu "bot jest nieświadomym zwiadowcą dla wroga, zabij wrogiego bota, oślepisz wroga"... oczywiście prawie cały team poleciał (ruinberg) standardowo na domki po prawej... ja i jeszcze 3 pojechaliśmy w miasto na białą bazę... oczywiście powszechna wiadomość - wygraliśmy, bo team ubił dwóch wymiataczy na su100... nikt nie zauważył nawet, że ja 3 razy zbiłem capa i zatrzymałem 7 czołgów na tyle długo, że team zdążył dojechać... oczywiście zginąłem... potem się kapnąłem, że kolesie w su100, to był 1SBP... błogosławiony brak XVM'a !!! gram trzeźwo i ubijam wroga strategicznie, anie latam jak na polowaniu za fioletowymi i niebieskimi... i dobrze, że jestem żółty, przynajmniej mnie traktują jak nieszkodliwego bota...

dlatego pisałem - kolorek z XVM'a to nie wszystko i pozdrawiam wszystkich, którzy płaczą na MM'a, bo XVM im pokazuje tomaty... a kogo ma pokazywać, jeśli wg mojego posta wyżej i linku z niego widać, że 88% graczy ma mniej niż 1000 bitw, WR poniżej 50%, średni exp poniżej 300 na bitwę... ja grałem dużo na lekkich i kiedyś wg XVM'a byłem zielony, jednak ktoś se coś ubzdurał i zostałem pomarańczowy... ta XVM i WG promuje tylko dmg i fragi, więc nie dziwmy się, że mamy boty w lekkich i artach, że HT zamiast atakować kampi całą rundę na spawnie itd... i tak można mnożyć...

edit: szkoda że screena nie zrobiłem, bo tabelka MM została zmieniona drugi raz... pierwsza tabelka po wejsciu 0.8.6 pokazywała, że t14 może być rzucany na tier V... obecna tabelka pokazuje, że jest tier V i VI !!!, pierwszą tabelkę miał Falathi w swoim temacie o MMie... gdzieś w tym temacie jest link do tamtego topicu..., tyle że obrazek zmienił się tam również, bo to był link... prosty zabieg, który sam stosowałem - wrzucasz na serwer inny obrazek o nazwie takiej samej jak stary obrazek i podmieniasz...

Edited by dare_devil_81, 22 July 2013 - 11:59 AM.

cManiek #1962 Posted 22 July 2013 - 12:12 PM

Sergeant

• Player
  • 22746 battles
  • 265
  • [322] 322

View Postkromol99, on 21 July 2013 - 08:07 AM, said:

Ten match marker jest teraz po prostu do kitu. Przykładem może być bitwa Tigerem P na X tiery, lub też gra GW Panther na VII tiery. :amazed:

Bzdura. Tiger P nigdy nie będzie walczyć z tierem X, chyba że świadomie wejdziesz do bitwy w plutonie z czołgiem tier wyżej - tak więc tylko i wyłącznie Twoja wina.
Arty dostały nerfa, więc tier SPG opowiada teraz tierowi innych czołgów, nie widzę problemu.

View PostBagder, on 21 July 2013 - 11:51 AM, said:

Problemem jest filozofia WG, że wszystko trzeba równać do średniej. Grasz za dobrze - to jesteś tak losowany, żebyś nie miał szans na zwycięstwo.

Kolejna bzdura. Jakimś cudem niektórzy mogą wygrywać każdego dnia - immunitet?

View PostEstaror, on 21 July 2013 - 01:15 PM, said:

JA często widuje plutony 3-os powiedzmy 3 tier vs 3-os pluton 7 t w tej grze.I jest to w normalnych porach dnia przy dość dużej frekwencji na serwerze.

Powiedzmy balans typu 3x marder vs 3xt29 no ale oczywiscie mardery i ich drużyna ma szanse wygrać bo liczy się skill :D

A to w ogóle już jakaś abstrakcja. :amazed:
Poproszę screena, bo nie widziałem jeszcze ani razu takiego przypadku.

Edited by cManiek, 22 July 2013 - 12:14 PM.

remfire1 #1963 Posted 22 July 2013 - 12:19 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 32662 battles
  • 535
  • [PL_DS] PL_DS

View Postdare_devil_81, on 22 July 2013 - 11:47 AM, said:

kwadrat J1 - jest tam taki ładny poprzeczny pagórek równoległy do ścieżki, tuż nad czerwonym okręgiem... stancie sobie tam w trybie szturmu od zachodniej strony, czyli po lewej stronie pagórka patrząc z tej perspektywy... nie ważne w jaki czołg wsiądziecie, zawsze wzdłuż krawędzi pagórka pocisk walnie wam w ZOL !!! mrówki prędzej wykurzycie niż traficie w czołg wroga, mimo że go widać !!! trzeba się ładnie wystawić, żeby trafić w tym miejscu w czołg przeciwnika... mam to sprawdzone na kilku różnych czołgach, lekkich, medach, ciężkich, wysokich, niskich, z długą lufa, z krótką lufą i NIE JEST to wina kamery na pojeździe !!! do WG nie dociera, że maja źle zrenderowane mapy po liftingu, ale co ja wiem, prawda? przecież nie mam wykształcenia w tej materii... jestem tępym graczem, który zaledwie od 17 lat nawala w sieciówki... takich byków w teksturowaniem to ja nie widziałem w Quake'u, Unrealu,
A może nie musi docierać, bo doskonale o tym wiedzą ?  I może jest więcej takich tricków o których wie tylko garstka graczy , która też zna podobne tricki związane z MM ? Ktoś przecież musi mieć  staty takie ktorymi można kłuć w oczy 99% graczy . Graczy którzy co by nie robili to i tak będą średnio zwycięzali co druga bitwę ( z malutkim odchyłem na + lub - ) , i będ wniebowzięci że udało im się jednego dnia podnieść WR o 0,05% .... a w kolejnym dniu będą się denerwowali że im spadnie o 0,07% .

F3N1K5 #1964 Posted 22 July 2013 - 01:34 PM

First Sergeant

• Player
  • 7679 battles
  • 1,838
  • [TON] TON

View PostcManiek, on 22 July 2013 - 12:12 PM, said:

Bzdura. Tiger P nigdy nie będzie walczyć z tierem X, chyba że świadomie wejdziesz do bitwy w plutonie z czołgiem tier wyżej - tak więc tylko i wyłącznie Twoja wina.
Arty dostały nerfa, więc tier SPG opowiada teraz tierowi innych czołgów, nie widzę problemu.

wydłużenie czasu ładowania, arta ląduje jako top tank bitwy i to nie jest problem? a jak to się ma do tego?

http://wiki.worldoft...ics#Matchmaking

przykład arta VI tieru ma być wg MM'a losowama do Vi, VII i VIII tieru, a obecnie jest losowana w 90% na tiery IV, V i VI !!! to nie jest problem? ja uważam, że to duży problem, bo arta dostaje za cel czołgi szybsze, mobilniejsze, ze słabszym pancerzem, kompletnie nie adekwatne do jej siły rażenia i czasu przeładowania... congrats

Kolejna bzdura. Jakimś cudem niektórzy mogą wygrywać każdego dnia - immunitet?

gracz od kiedy? luty 2011 !!! Ty swoje średnie WR dawno nabiłeś i MM ma ciebie w innym koszyku losowań i to jest immunited... MM nie będzie działal wstecz i nie będzie CI teraz dawał bitw ze średnim 10% WR żeby zrównać Cię do kochanych 50%, bo od razu byś się kapnął, że ktoś coś miesza na Twoją niekorzyść... więc ponieważ Ty jesteś w skrajnym koszyku losowań, masz święty spokój, dostaniesz baty raz na jakiś czas, poza tym kto ma CI dać te baty? z takim stażem nikt nie powinien Ci naskoczyć i powinieneś sukcesywnie nabijać do 90% WR !!! bo zgodnie ze statami serwera graczy Tobie podobnych jest aż... mniej niż 0.1%, to jest aż 6000 graczy z 60mln...więc czysto teoretycznie powinna Ci dupę kopać tylko 0.5% graczy, więc WR powinieneś mieć spokojnie 90%, patrząc logicznie, a nie pierniczoną statystyczną krzywą, którą sugeruje się MM... dużo łatwiej manewrować WR graczy, którzy są w takim koszyku jak ja 45-55% WR, bo 88% nieogarów nie wpadnie na to, że ich przegrana, może być skutkiem chorego ustawienia MM'a, który daje wszystkim "równe" szanse... policz sobie ile byś musiał wtopić bitw, żeby spaść do 50% WR i teraz zastanów się, czy WG jest aż tak bezmyślne, żeby to zrobić? ja mam balans +/- 100 bitw między jednym a drugim procentem, więc co? 20 wygranych, 40 przegranych... i tak sukcesywnie dojdę do 50% WR, a każda kolejna bitwa pogłębia dołek, bo muszę więcej odrobić... ja gram rok i wiem, że przez ten rok MM został skopany... zejdź na niższe tiey i pgraj tak z dwa miechy i zobacz czy jest tak różowo... i to co pisałem - bycie w klanie i granie w plutonach wpływa na WR, bo masz ekipę, z którą się komunikujesz nawet na randomie... ja gram solo i poza podstawową komunikacją, na którą reagują szczątki graczy, nie mam opcji ustalenia taktyki, skomunikowania się "ja go biorę z tej strony, a ty go weź z drugiej" albo scoutem "jadę tu, celuj tam"... na prawdę - każdemu cwaniakowi pro, polecam grę na poziomach IV-VI tier be kolegów na randomie, tak z pół roku i zobaczycie różnicę w graniu... albo zrób eksperyment - załóż konto, graj jak bot na WR 48%, dobij tak z 1,5k bitew i potem zacznij grać swoim stylem jak pro i zobaczymy czy wyjdziesz z tego 48%... góra na 50%, wyżej MM Cię nie puści, bo musi zachować cholerną statystyczną krzywą... krzywą, która jest obłudą w 50% szansie na wygraną... 50% szans na wygraną to jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy staje naprzeciw siebie dwóch równorzędnych przeciwników... jeśli którykolwiek jest lepszy, nie ma prawa być inaczej, jak większa szansa dla lepszego, a MM usilnie równa, by dać złudzenie równych szans na wygraną...
poczytaj to

MM - przez całe 5 dni (bo wczoraj nie grałem) WR na poziomie 55-59% więc moje 60-dniowe WR poczło na 53% a ogólne na 52%... czułem w kościach, że mam dziś nie grać... co mi zafundował MM? pierwszych 8 bitew i wygrałem aż jedną... bilans za dziś jak na razie to 51 bitw i 35% WR !!! czyżbym zapomniał jak się gra? wczoraj nie grałem, poszedłem na spacer po południu, grzecznie spać, dziś późno wstałem, więc jestem wypoczęty... nawet sobie w ciągu dnia przerwę zrobiłem, bo może ze mną coś nie halo... siadam znowu i ciąg dalszy serii... łaskawe 0,98 K/D mam tylko dzięki temu że w kilku bitwach miałem powyżej 3 fragów...  dmg dzisiaj zrobiłem większy niż normalnie, bo zawsze miałem nieco powyżej 400 DPB a teraz mam ponad 600 DPB... no więc co jest przyczyną tego, że nagle po 5 dniach dobrej serii zacząłem grać jak ostatnia dupa ?!?! po dzisiejszej grze moje WR spadło do wartości sprzed tygodnia czyli do 51% !!! przykro mi, ale żaden pracownik WG, ani żaden ich zwolennik nie powie mi, że MM nie dąży uparcie do zasranej równowagi statystycznej... gdybym był hazardzistą, to bym się założył, że jutro nagle skilla odzyskam i moje czołgi zaczną trafiać i przestaną łykać wszystko jak ciekawskie dziecko raczkujące po dywanie...

i wyjaśnij mi jak to jest możliwe, że przez 5 dni jest ok, a potem nagle "gram" jak  łamaga... człowiek głupieje, bo nagle umiejętności nie mają znaczenia... coć co właziło 100 razy nagle nie weszło... tak po prostu...

edit: mogę zgadywać jak MM dobiera graczy, ktoś tam ma 70% WR, ktoś 40%, ktoś 50 itd... i tak sobie losuje, aż mu się uzbiera ładne 50% średniego WR z 15 graczy dla każdego teamu... WG zapomina o kilku kwestiach:
- WR nie oddaje w 100% zdolności gracza, ja rzekłbym że oddaje w niewielkim procencie, bo WR gracza zależy również od drużyny, a im gracz słabszy, tym bardziej zależy ono od drużyny
- ponieważ WR słabego gracza zależy od drużyny, to co może w bitwie zdziałać jeden dobry gracz ze stadem słabych graczy? wystarczy, że jeden team dostanie 2 pro i 13 noobków, a drugi team dostanie 1 dobrego, 5 średnich i 9 noobków... kto wygra? odpowiedź prosta i szansa na wygraną wcale nie jest 50% dla obu drużyn... ba - nigdy takowa nie powinna być, a MM usilnie swoim mieszaniem do tego dąży...

Edited by dare_devil_81, 22 July 2013 - 01:47 PM.

uggp #1965 Posted 22 July 2013 - 05:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5901 battles
  • 74
Lepiej mi szło na tym Locuscie. No to czas wyrównać staty.
Najpierw przez 30 sekund MM kombinował jak złożyć team (zobaczcie jaka jest liczba osób)
Spoiler                     
Potem "balansuje"
Spoiler                     
Oczywiście bitwa szybko zakończona
Spoiler                     
No ale przecież to czołg premium. Zapłacone! Więc trzeba oddać co zabrane ;) No więc następna walka
Spoiler                     

Oczywiście wygrana.

... tak od skrajności do skrajności

megami #1966 Posted 22 July 2013 - 05:47 PM

Sergeant

• Player
  • 3224 battles
  • 426
No i zjebany mm zbił mi WR na JgPanterze w tej chwili z wypracowanego przed 8.6 57 do 54... albo takie bitwy: Posted ImagePosted Image albo takie losowania: Posted ImagePosted Image

Edited by megami, 22 July 2013 - 06:14 PM.

mcjrosa #1967 Posted 22 July 2013 - 07:02 PM

Sergeant

• Player
  • 25150 battles
  • 362
  • [PHH] PHH
Rozbraja mnie mm plutonów. Przed chwila miałem gre gdzie każdy zespół dostał 3 osobowy pluton. Jeden zespół 3x V tier (KV1, BRB i Stug , WR 47, 53 i 53) a druga drużyna III, II i I tier i to 3 zawodników z których NAJLEPSZY miał WR 43 % i 280 walk.

Darciel #1968 Posted 22 July 2013 - 08:17 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 13843 battles
  • 650
  • [GB-R] GB-R
jest do niczego 3 tiery nie powino wywalać na 5 a B1 ciægle wywala na 5 tiery a problem jest z przebiciem 4

Bragolnar #1969 Posted 23 July 2013 - 07:29 AM

Sergeant

• Beta Tester
  • 35295 battles
  • 426
  • [LLSD] LLSD

View Postdare_devil_81, on 21 July 2013 - 07:13 PM, said:

MM - przez całe 5 dni (bo wczoraj nie grałem) WR na poziomie 55-59% więc moje 60-dniowe WR poczło na 53% a ogólne na 52%... czułem w kościach, że mam dziś nie grać... co mi zafundował MM? pierwszych 8 bitew i wygrałem aż jedną... bilans za dziś jak na razie to 51 bitw i 35% WR !!! czyżbym zapomniał jak się gra? wczoraj nie grałem, poszedłem na spacer po południu, grzecznie spać, dziś późno wstałem, więc jestem wypoczęty... nawet sobie w ciągu dnia przerwę zrobiłem, bo może ze mną coś nie halo... siadam znowu i ciąg dalszy serii... łaskawe 0,98 K/D mam tylko dzięki temu że w kilku bitwach miałem powyżej 3 fragów...  dmg dzisiaj zrobiłem większy niż normalnie, bo zawsze miałem nieco powyżej 400 DPB a teraz mam ponad 600 DPB... no więc co jest przyczyną tego, że nagle po 5 dniach dobrej serii zacząłem grać jak ostatnia dupa ?!?! po dzisiejszej grze moje WR spadło do wartości sprzed tygodnia czyli do 51% !!! przykro mi, ale żaden pracownik WG, ani żaden ich zwolennik nie powie mi, że MM nie dąży uparcie do zasranej równowagi statystycznej... gdybym był hazardzistą, to bym się założył, że jutro nagle skilla odzyskam i moje czołgi zaczną trafiać i przestaną łykać wszystko jak ciekawskie dziecko raczkujące po dywanie...

Może cię ząb bolał?
Ale skoro złapałes system za rękę na ustawianiu - co byśmy zobaczyli jakbyś podesłał paczke replayów?
Oszustwa MM i w kółko drużyny noobów przeciw prosom?
Festiwal strzałów za zero, dziwnych rykoszetów i niskiego damagu?
Czy po prostu dużo słabych bitew?

View Postdare_devil_81, on 22 July 2013 - 12:42 AM, said:

(...)
. to co mnie dziś spotkało, to była kpina z balistyki ja mam t-34-85, koleś mi wyjeżdża churchillem jedyneczką z działkiem od churchilla trójeczki, czyli duża pena mały dmg i co? strzałem w przednią płytę rozwala mojego "rudego" w drobny mak... rozumiem 50% HP, jeszcze bym ścierpiał, ale poczułem się jakby mi przywalił w dupę kv-1s !!!

Na takie cuda to już replay jest obowiazkowy...

View Postdare_devil_81, on 22 July 2013 - 01:34 PM, said:

gracz od kiedy? luty 2011 !!! Ty swoje średnie WR dawno nabiłeś i MM ma ciebie w innym koszyku losowań i to jest immunited... MM nie będzie działal wstecz i nie będzie CI teraz dawał bitw ze średnim 10% WR żeby zrównać Cię do kochanych 50%, bo od razu byś się kapnął, że ktoś coś miesza na Twoją niekorzyść... więc ponieważ Ty jesteś w skrajnym koszyku losowań, masz święty spokój, dostaniesz baty raz na jakiś czas, poza tym kto ma CI dać te baty? z takim stażem nikt nie powinien Ci naskoczyć i powinieneś sukcesywnie nabijać do 90% WR !!! bo zgodnie ze statami serwera graczy Tobie podobnych jest aż... mniej niż 0.1%, to jest aż 6000 graczy z 60mln...więc czysto teoretycznie powinna Ci dupę kopać tylko 0.5% graczy, więc WR powinieneś mieć spokojnie 90%, patrząc logicznie, a nie pierniczoną statystyczną krzywą, którą sugeruje się MM... dużo łatwiej manewrować WR graczy, którzy są w takim koszyku jak ja 45-55% WR, bo 88% nieogarów nie wpadnie na to, że ich przegrana, może być skutkiem chorego ustawienia MM'a, który daje wszystkim "równe" szanse... policz sobie ile byś musiał wtopić bitw, żeby spaść do 50% WR i teraz zastanów się, czy WG jest aż tak bezmyślne, żeby to zrobić? ja mam balans +/- 100 bitw między jednym a drugim procentem, więc co? 20 wygranych, 40 przegranych... i tak sukcesywnie dojdę do 50% WR, a każda kolejna bitwa pogłębia dołek, bo muszę więcej odrobić... ja gram rok i wiem, że przez ten rok MM został skopany... zejdź na niższe tiey i pgraj tak z dwa miechy i zobacz czy jest tak różowo... i to co pisałem - bycie w klanie i granie w plutonach wpływa na WR, bo masz ekipę, z którą się komunikujesz nawet na randomie... ja gram solo i poza podstawową komunikacją, na którą reagują szczątki graczy, nie mam opcji ustalenia taktyki, skomunikowania się "ja go biorę z tej strony, a ty go weź z drugiej" albo scoutem "jadę tu, celuj tam"... na prawdę - każdemu cwaniakowi pro, polecam grę na poziomach IV-VI tier be kolegów na randomie, tak z pół roku i zobaczycie różnicę w graniu... albo zrób eksperyment - załóż konto, graj jak bot na WR 48%, dobij tak z 1,5k bitew i potem zacznij grać swoim stylem jak pro i zobaczymy czy wyjdziesz z tego 48%... góra na 50%, wyżej MM Cię nie puści, bo musi zachować cholerną statystyczną krzywą... krzywą, która jest obłudą w 50% szansie na wygraną... 50% szans na wygraną to jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy staje naprzeciw siebie dwóch równorzędnych przeciwników... jeśli którykolwiek jest lepszy, nie ma prawa być inaczej, jak większa szansa dla lepszego, a MM usilnie równa, by dać złudzenie równych szans na wygraną...
poczytaj to

Ciekawa teoryjka...
Czyli tak:
- zakladamy nowe konto
- wbijamy na nim wysoki W/R (początek pewnie jest nie manipulowany, bo to ewidentnie da sie zrobić)
- gramy tyle bitew ile trzeba by nastapił przydział do koszyka (ile tych bitew trzeba??)
- wpuszczamy bota na to konta, a bot utrzymuje 55% WR zamiast typowych 40%
I drugi objaw tego mechanizmu:
- dobry gracz wsiada na konto jakiegoś nooba i nawet jesli gra tak dobrze jak u siebie, to wyników nie ma, system utrzymuje mu bieżace W/R na niziutkim poziomie.

Ktoś wierzy że to tak działa? Rzecz jak najbardziej testowalna...

i wyjaśnij mi jak to jest możliwe, że przez 5 dni jest ok, a potem nagle "gram" jak  łamaga... człowiek głupieje, bo nagle umiejętności nie mają znaczenia... coć co właziło 100 razy nagle nie weszło... tak po prostu...

A może jednak umiejetności naraz spadły, bo go ząb boli albo piwa było za dużo?

edit: mogę zgadywać jak MM dobiera graczy, ktoś tam ma 70% WR, ktoś 40%, ktoś 50 itd... i tak sobie losuje, aż mu się uzbiera ładne 50% średniego WR z 15 graczy dla każdego teamu... WG zapomina o kilku kwestiach:
- WR nie oddaje w 100% zdolności gracza, ja rzekłbym że oddaje w niewielkim procencie, bo WR gracza zależy również od drużyny, a im gracz słabszy, tym bardziej zależy ono od drużyny
- ponieważ WR słabego gracza zależy od drużyny, to co może w bitwie zdziałać jeden dobry gracz ze stadem słabych graczy? wystarczy, że jeden team dostanie 2 pro i 13 noobków, a drugi team dostanie 1 dobrego, 5 średnich i 9 noobków... kto wygra? odpowiedź prosta i szansa na wygraną wcale nie jest 50% dla obu drużyn... ba - nigdy takowa nie powinna być, a MM usilnie swoim mieszaniem do tego dąży...

Teoria druga, sprzeczna z tą pierwszą o koszykach...
Gdyby tak działała to:
- XVM regularnie pokazywałby szanse wygranej bliskie 50% (tak nie jest...)
- dobry gracz wsiadajacy na konto słabego robiłby istna masakre i wyciągał lokalny WR bliski 100% (tak nie jest...)
- średni gracz wpuszczony na konto kogos dobrego nie miałby szans wygrać (ktoś może stestować?)
- seria porażek (spowodowana bólem  zęba albo nadmiarem/niedoborem piwa) byłaby rekompensowana serią łatwych wygranych jak tylko skill wróci do normy
- WG wprowadzając taki system po prostu by się tym pochwaliło - bo to nie jest nic innego jak ważony MM o który wielu graczy na forach prosi i którego nikt nie uznałby za coś lewego (byłyby tylko wrzaski że źle działa...)

Tyle odnośnie tych "teorii manipulacji".
Przypominam że sam mechanizm opisany w patencie MM ma tendencje do powodowania "czarnych serii" jak ktoś ma kiepski dzień, jedocześnie przerywając "serie białe". I więcej manipulacji nie trzeba by wyjaśnić "cuda MM"

FatesWhisper #1970 Posted 23 July 2013 - 08:45 AM

Sergeant

• Player
  • 5784 battles
  • 250

View Postdare_devil_81, on 22 July 2013 - 01:34 PM, said:

gracz od kiedy? luty 2011 !!! Ty swoje średnie WR dawno nabiłeś i MM ma ciebie w innym koszyku losowań i to jest immunited... MM nie będzie działal wstecz i nie będzie CI teraz dawał bitw ze średnim 10% WR żeby zrównać Cię do kochanych 50%, bo od razu byś się kapnął, że ktoś coś miesza na Twoją niekorzyść... więc ponieważ Ty jesteś w skrajnym koszyku losowań, masz święty spokój, dostaniesz baty raz na jakiś czas, poza tym kto ma CI dać te baty? z takim stażem nikt nie powinien Ci naskoczyć i powinieneś sukcesywnie nabijać do 90% WR !!! bo zgodnie ze statami serwera graczy Tobie podobnych jest aż... mniej niż 0.1%, to jest aż 6000 graczy z 60mln...więc czysto teoretycznie powinna Ci dupę kopać tylko 0.5% graczy, więc WR powinieneś mieć spokojnie 90%
Dziwnym trafem moje WR sukcesywnie rośnie. Nie zaobserwowałem żadnych zachowań MM wykraczających poza losowość. Zdarza się, że mam gorszy zespół, zdarza się że mam lepszy. Mniej więcej równie często. 60 mln graczy? Widzę, że jesteś podatny na marketingowe brednie WG. 60 mln to jest zarejestrowanych kont, graczy aktywnie grających jest znacznie mniej. Więc Twoje wyliczenia są dość naciągane. Poza tym wiele razy na tym forum już było podkreślane, walczymy 15 vs 15, drużyny są dobierane losowo (w ramach ograniczeń co do wagi i tierów czołgów) - te dwa fakty powodują, że WR większości graczy oscyluje blisko 48-49%. Gdybyśmy walczyli 100 vs 100, to rozkład WR byłby jeszcze bardziej skupiony wokół średniej, bo umiejętności jednego gracza traciłyby na znaczeniu. A jak byśmy walczyli 1 vs 1 to wtedy mógłbyś się spodziewać istnienia graczy z WR w okolicach 90% i 10%. (Wtedy nawet istnieliby gracze z WR 0% - botom nikt by nie pomógł w wygranej).

T18_Master #1971 Posted 23 July 2013 - 08:57 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 609 battles
  • 704
Dare_Devil.

Daruj sobie już tłumaczenia.
Do niektórych nie dotrzesz.
To klasa ludzi, dla których rządy pracują dla dobra ogółu społeczeństwa, firmy farmaceutyczne to "Matka Teresa" mająca w statucie jako punkt pierwszy  dobre zdrowie ludzkości i eliminację chorób, "zdrowa" dieta dla plebsu ma ich odchudzić (vide przeciętny Amerykanin, Brytyjczyk), a zarządy wielkich firm jak WG zostawiają jakikolwiek ekonomiczny element swojej działalności statystycznemu przypadkowi.

Edited by T18_Master, 23 July 2013 - 09:07 AM.

kowan69 #1972 Posted 23 July 2013 - 09:17 AM

First Sergeant

• Player
  • 12186 battles
  • 3,488
Kolejny dzień, znowu 4 wygrane z rzędu i znowu cuda. 3 losowania pod rząd, 2x z 1 topem mniej, i 1x z 2 topami mniej. Wszystko oczywiście wpier...dziele.
To nie losowość, to schemat, istny dzień świstaka.

Proste pytanie; dlaczego przed patchem 0.8.6 różne ilości czołgów danego tieru w obu drużynach były rzadkością, a teraz to w zasadzie norma? Bym to jeszcze rozumiał przy licznych plutonach, które potrafią namieszać, tylko takie kwiatki trafiają się też bez plutonów. Tak ciężko znaleźć po 5 graczy na top, gdzie na grę oczekuje 60?

F3N1K5 #1973 Posted 23 July 2013 - 10:42 AM

First Sergeant

• Player
  • 7679 battles
  • 1,838
  • [TON] TON

View PostFatesWhisper, on 23 July 2013 - 08:45 AM, said:

Dziwnym trafem moje WR sukcesywnie rośnie. Nie zaobserwowałem żadnych zachowań MM wykraczających poza losowość. Zdarza się, że mam gorszy zespół, zdarza się że mam lepszy. Mniej więcej równie często. 60 mln graczy? Widzę, że jesteś podatny na marketingowe brednie WG. 60 mln to jest zarejestrowanych kont, graczy aktywnie grających jest znacznie mniej. Więc Twoje wyliczenia są dość naciągane. Poza tym wiele razy na tym forum już było podkreślane, walczymy 15 vs 15, drużyny są dobierane losowo (w ramach ograniczeń co do wagi i tierów czołgów) - te dwa fakty powodują, że WR większości graczy oscyluje blisko 48-49%. Gdybyśmy walczyli 100 vs 100, to rozkład WR byłby jeszcze bardziej skupiony wokół średniej, bo umiejętności jednego gracza traciłyby na znaczeniu. A jak byśmy walczyli 1 vs 1 to wtedy mógłbyś się spodziewać istnienia graczy z WR w okolicach 90% i 10%. (Wtedy nawet istnieliby gracze z WR 0% - botom nikt by nie pomógł w wygranej).

nie znam Twojej historii WR, więc Ci nie powiem dlaczego Twoje WR rośnie... poza tym ja nie napisałem, że nie ma wyjątków od reguły... napisałem że jest 88% botów, noobów, nazwij jak chcesz i gra jest dobiera pod nich... każdy nastawiony na zysk będzie tak kreował produkt, żeby trafiał do jak najszerszego grona odbiorców, a to, że od czasu do czasu załapie się ktoś poza - to tylko na jego korzyść... co do podatności na marketingowe zabiegi WG - specjalnie używam pewnych liczb i zwrotów, bo WG samo się tym szczyci - mamy przecież wersję 8.6, a nie 0.8.6 !!! mamy 60mln zarejestrowanych, nie ważne, że połowa to duble, bo gracze mają konta na NA, EU i RU, nie ważne że kolejny procent tych kont to kolejne duble od zbanowanych graczy, albo od tych, którzy stwierdzili że mają dupiate staty i zaczęli od nowa... kolejna magiczna liczba to 2 lata EU, albo jeszcze lepsza - 15 lat WG !!! WG samo sobie nakręca takie liczby i samo z siebie kpi, bo robi błędy początkujących programistów... statystyki serwera są liczone dla wszystkich, jedyny mój błąd polegał na tym, że brałem staty z EU i nie przekalkulowałem tego na całą społeczność WoT... więc ten 0.1% można oszacować w okolicach 15-20tyś. graczy ze wszystkich serwerów WoT, czyli z 60mln zarejestrowanych... większość statystyk jest liczona dla wszystkich graczy, wliczając w to nawet tych, co grają raz na 3 miesiące i tych co pyknęli raptem 5 bitw i zrezygnowali z gry... sprytny marketingowy zabieg pokazujący "zainteresowanie" grą... prawda jest taka, że zainteresowanie jest grubo mniejsze, ale tego nikt z WG przecież nie ujawni tak? nie podadzą przecież na takim Intel Extreme, że tylu i tylu zbanowanych graczy założyło drugie konto... na moich serwerach zbanowany nie miał życia, bo był banowany IP aż do skutku... WG banuje konta, nie adresy IP, więc zbanowany wraca a WG to zlewa, bo ma kolejnego do 60mln graczy, który z czasem znów zacznie płacić za gold, premkę itd.

te dwa fakty o których piszesz bardzo ładnie manipulują rozgrywką, bo ja nie mam 50% szans na wygraną - jeśli system stwierdzi, że mój czołg ma dużą wagę bojową, to wrzuca go do bitwy ze słabszymi przeciwko silniejszym - i to jest manipulowanie, fakt, że zaprogramowane w MM'a ale jednak manipulowanie... gracze nie powinni być dobierani w taki sposób do rozgrywki !!! MM powinien wybierać mapę i dobierać graczy pod kątem tieru i rodzaju pojazdu, co najwyżej pod kątem umiejętności, ale losować dobrych do dobrych, żeby skill rósł, a nie pakuje wymiatacza do słabego teamu i albo nawali 10 fragów, albo dostanie baty, zależnie od poziomu głupoty członków drużyny... dosłownie głupoty !! myśmy wczoraj przegrali wygrana bitwę - było 10:5 i prawie zdobyliśmy bazę, ale oczywiście kolejny bot w kv-1s (tych jest od groma) plus jeszcze 3 inne HT, kampiły w bazie i łaskawie dupy na pomoc nie ruszyły... wróg ubił medy i walka skończyła się przegraną 11:11 bo bazy nie zdobyliśmy, ani wroga nie wykończyliśmy (szturm dla jasności)

co do WR jeszcze - nikt mi nie podał konkretnych argumentów jak to jest, że 5 dni z rzędu mam WR prawe 60%, a potem nagle 30% !!! tak z dnia na dzień ?! do Bragolnara:

wczoraj nie grałem, poszedłem na spacer po południu, grzecznie spać, dziś późno wstałem, więc jestem wypoczęty... nawet sobie w ciągu dnia przerwę zrobiłem, bo może ze mną coś nie halo... siadam znowu i ciąg dalszy serii... łaskawe 0,98 K/D mam tylko dzięki temu że w kilku bitwach miałem powyżej 3 fragów...
piwa nie piłem w tym dniu... o dziwo może właśnie dlatego, że nie piłem, bo poprzednie dni zawsze jedno pifko było do rozgrywki... co do replayów - poszukam i jeszcze dziś wrzucę, bo trochę tego mam z tym t-34-85, a nie pamiętam mapy...
jak bardzo chcesz, to podeślę Ci cały zeszły tydzień replayów włącznie z 5-dniową serią wygranych i niedzielną serią wtop... OK? policz ile mam bitw z wyższymi tierami i dlaczego aż tyle... i poprawka - ja nie oceniam kogoś jako bota, bo tak pokazuje XVM - oceniam po bitwie...

edit: i napisałem jeszcze jedną istotną rzecz, do której nikt się nie przyzna - granie z kumplami z klanu... zawsze jest to jakaś pomoc w bitwie, ja nie mam żadnej pomocy, poza telepatyczną komunikacją z ogarniętymi graczami...

Edited by dare_devil_81, 23 July 2013 - 10:44 AM.

Darciel #1974 Posted 23 July 2013 - 02:04 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 13843 battles
  • 650
  • [GB-R] GB-R
Dziś opowiem moją bitwe B1 na el haluf spotkaniowy na 5 tierach
Pojechałem na moim b1 na mordownie z t-34 i kw-1 byli całkowiecie stokowi xvm pokazywał że to pomidory i to ich pierwsze bitwy po drógiej stronie  kw-1 pomidor "debil zara się dowiecie" i jeszczw jeden kw niebieski rozwalony przea ammorack.
Po trudnej walce zostałem ja pz38na medium iii m5 i ktoś jeszcze na capie a ten kw-1 pomidor wjechał na capa i potem zjechał i tak 3 razy i wygraliśmy "miał 12000 bitew śr ef 200"

Hymm ale co ta opowieść ma wsólnego do MM?
Proste ja dostałem w 5 buraki a oni jedego. xvm dawał 4% na wygraną.
Nieraz macie takie bitwy że u nich jest czołg IX tieru więcej,że u nich dobrzy gracze u nas nie,jedziemy bite 3 IX tiery po obu stronach super m103 i E-75 stokowe u nich IX są wymaksowane
to jest zrąbane

T18_Master #1975 Posted 23 July 2013 - 02:33 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 609 battles
  • 704
@Darciel

Nie pij, gdy masz zamiar pisać na forum. Albo nie pisz, gdy jesteś "zrobiony".
Dawno nie widziałem takiego bełkotu połączonego z lekceważeniem czytelnika.

http://i1.memy.pl/ob...karny_kutas.jpg

Edited by T18_Master, 23 July 2013 - 02:34 PM.

paw791 #1976 Posted 23 July 2013 - 03:01 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4447 battles
  • 89
Matchmaker jest fajny . Jak mialem stockowego Is3 to mnie rzucal na 9-10. Teraz jak mam wymaksowanego plus gold ammo w zapasie to mnie rzuca na 6-8.

magnat28 #1977 Posted 23 July 2013 - 05:03 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 6995 battles
  • 127
niech wg zrobi cos z dziecmi kture graja w ta gre,po pierwsze psują gre dorosłym,po druge zuważyłem że duzo ludzi używa wulgaryzmów w trakcie gry takie cos nie powinno istniec w tej grze jak dzieciaki po 8 do 17 roku życia,w ten sposub szerzy sie też rasism wsrud graczy różny narodowosci.ja juz nie pamietam kiedy wygrałem choćiaż 5 razy pod żąd to jest załosne podchodze do gry chciałbym cos wygrać a tu porażka za porażką,albo druzyna noobkuw i w tym też dużo polskich dzieci grają.   jedynie czasem w nocy cos sie da ugrac,na kv-1 natrzepałem prawie 200 tsiecy doswiadczenia tez dało sie zarobic przy tym a teraz gówno zarobisz na tym czołgu tyle moge powiedziec ta gra juz przestaje byc dobra rozrywka tylko rzeznia,i kupa wulgaryzmów i jedny wielkim oszustwem gdzie wiekszosc graczy robi w taki sposub ze jada 3 7 tiery na 1 kv-1,takie cos to ma byc fairplay.i tak jest niemalże co 2 lub 3 mecz.albo losowanie t 32 do 10 tiera gdzie ja mam działo z 6 albo 7 tiera bodajze bo nie pamietam jakie mam dokładnie.

Szymon1807 #1978 Posted 23 July 2013 - 07:46 PM

Private

• Player
  • 3499 battles
  • 8
@up
Spoiler                     

Tutaj macie mistrzowski pokaz MM:

Spoiler                     

Wygraliśmy 15:10
Żeby nie było, screen był zrobiony grubo przed wejściem 8.6, a ja zdobyłem więcej doświadczenia niż nasz KW-4, (odpowiednio 506 i 360, obydwaj zostaliśmy zniszczeni).
I moje pytanie: co MM chciał osiągnąć przez takie losowanie?

Attached Files

• Attached File   qwqw.jpg   23.8K
  • Attached File   shot_055.jpg   315.49K

uggp #1979 Posted 23 July 2013 - 08:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 5901 battles
  • 74
Wygląda na to, że jedyna losowość w tej grze to godzina o której włączymy WoTa. Już minuta to niekoniecznie bo czasami MM czeka nie wiadomo na co, nawet jak ma z czego wybrać.
Gdy naciśniemy start... to już tylko algorytmy i funkcje.
Wczoraj wiatr w oczy a dzisiaj... No właśnie. Wszystko wchodziło. Ciekawe czy jakbym założył sobie opaskę na oczy czy było by wiele gorzej.
Co to za przyjemność z wygranej jak widzę, że przeciwnik całkiem dobrze gra, ale nic mu nie wchodzi. Przecież to widać!
Mi tam staty latają koło d...y. Wieczorem człowiek chciałby się rozerwać, no ale przy takiej fikcji, to jakaś komedia wychodzi.

jotemizor #1980 Posted 23 July 2013 - 08:22 PM

Private

• Player
  • 1039 battles
  • 4
Na serwerze NA jeszcze czegos takiego nie widzialem.
Spoiler                     

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users