Jump to content

Tiger II

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

PanzerDivision82 #1 Posted 16 August 2012 - 05:13 PM

Sergeant

• Player
  • 10963 battles
  • 252
  • [MIND] MIND
Kupilem wlasnie Koenig Tigera :Smile_Default:
W zwiazku z tym kilka pytan:
1) Jakie moduly w pierwszej kolejnosci przebadac? mam juz najlepszy silnik zalozony ale mam dylemat w co najpierw zainwestowac(?): gaski czy dzialo 10,5mm (pierwsze) a moze wieze od Henschel'a???
Wolne to cholerstwo strasznie (stock, poza silnikiem, bo juz zalozony)
2) Jak tym grac najlepiej (wiadomo, na razie only wsparcie i camp bo stock maszyna): assault, wsparcie ataku(2ga linia), defensywa czy jak uwazacie bedzie najlepiej, tak zeby z torbami nie pojsc po naprawie?
3) Czy po wymax'owaniu to dobra maszyna i warto w nia inwestowac cred'ki i exp'a, bo poki co klne na ten sprzet w kazdej bitwie...
Z gory wielkie dzieki za pomoc :Smile_great:

KakaowyDuszek #2 Posted 16 August 2012 - 05:23 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 19086 battles
  • 996
  • [CARBO] CARBO
Działo powinno być teraz priorytetem, tym bardziej że można je mieć bez wieży i gąsek. Potem gąski bo udźwigu nie wiele zostanie następnie wieża,  i radio . Moduły to na pewno wentylacja, dosyłacz bo do standard a trzecie zwykle to stabilizator/szybsze celowanie. Nie grałem KT ale często jest moim przeciwnikiem i wiem że to dobry czołg po wymaxowaniu.

jakub_czyli_ja #3 Posted 16 August 2012 - 06:02 PM

First Sergeant

• Player
  • 32910 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-
Bierz wieżę, bo inaczej jak ktoś kumaty zobaczy co wozisz na pace, to ci nawtyka.
Pierwsza 10,5 jest taka se, druga jest fajna. KTk nawet z długą 88 daje ładnie radę, bo strzela szybko i w 8 tiery się wbija.

I sugeruję najpierw przeszukać forum.

WielkiM #4 Posted 16 August 2012 - 08:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18217 battles
  • 97
Tygrys II wymaksowany to całkiem przyjemny pojazd. Długa 105 obowiązkowa i druga wieża. Dobrze wykątowany potrafi sporo odbić. Dla tierów IX i X to żaden przeciwnik - bynajmniej przynajmniej dla mnie.
Niemniej daje sporo frajdy, szczególnie jak wylądujesz w górnej części tabeli.

ps. nigdy nie stawaj frontalnie do przeciwnika, bo dolna płyta jest miękka jak plastelina - zawsze kątuj!

Edited by WielkiM, 16 August 2012 - 08:13 PM.

unh0ly #5 Posted 16 August 2012 - 08:11 PM

Sergeant

• Clan Commander
  • 25498 battles
  • 352
  • [WHYME] WHYME

View PostWielkiM, on 16 August 2012 - 08:08 PM, said:

Tygrys II wymaksowany to całkiem przyjemny pojazd. Długa 105 obowiązkowa i druga wieża. Dobrze wykątowany potrafi sporo odbić. Dla tierów IX i X to żaden przeciwnik - bynajmniej dla mnie.

Rady dobre, ale... kurde jak mnie drażni, jak ktoś bynajmniej używa zamiennie z przynajmniej.

WielkiM #6 Posted 16 August 2012 - 08:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18217 battles
  • 97
Racja - mój błąd - miało być przynajmniej :)

Egzekutor_Sedris #7 Posted 16 August 2012 - 08:22 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 18900 battles
  • 140
  • [KAM1] KAM1

View PostPanzerDivision18, on 16 August 2012 - 05:13 PM, said:

1) Jakie moduly w pierwszej kolejnosci przebadac? mam juz najlepszy silnik zalozony ale mam dylemat w co najpierw zainwestowac(?): gaski czy dzialo 10,5mm (pierwsze) a moze wieze od Henschel'a???
2) Jak tym grac najlepiej (wiadomo, na razie only wsparcie i camp bo stock maszyna): assault, wsparcie ataku(2ga linia), defensywa czy jak uwazacie bedzie najlepiej, tak zeby z torbami nie pojsc po naprawie?
3) Czy po wymax'owaniu to dobra maszyna i warto w nia inwestowac cred'ki i exp'a, bo poki co klne na ten sprzet w kazdej bitwie...

1. Wszystko zależy co kto sobie bardziej ceni :) ja rozwinąłem Tigera II w ten sposób Gąski -> 105(krótka) -> Wieża Henschel'a -> 105 ( silniki miałem już rozwinięte).

2. Jeżeli chodzi o samą grę no cóż preferuje agresywną grę zależnie od sytuacji musisz reagować.. Tiger II jest wolny :) więc musisz wyczuć co się może stać bo później już się nie wrócisz jeśli będzie trzeba.

3. Uważam, że warto pomimo nerfów jest to dla mnie jedna z najlepszych maszyn Tieru VIII.

Edited by Egzekutor_Sedris, 16 August 2012 - 08:24 PM.

marasenha #8 Posted 17 August 2012 - 08:17 AM

First Sergeant

• Player
  • 20467 battles
  • 1,872

View PostPanzerDivision18, on 16 August 2012 - 05:13 PM, said:

1. Ja najpierw wziąłem gąski, potem wieżę i na końcu expiłem długą 10,5 cm, bo krótką miałem za wolne doświadczenie. Moim zdaniem wszystkie działa są okej, długa 88ka ma trochę za małe obrażenia na ten tier, ale jest w miarę szybkostrzelna, krótka 105ka jest mniej celna niż dwie pozostałe, ale dmg ok, a ostatnia to już naprawdę cudo.
2. Nawet jak wymaksujesz KT, to nie ma co się pchać do pierwszej linii, chyba, że jesteś absolutnie na topie listy. Jak rzuci na IX czy X tier, to druga linia, ewentualnie pojechać za medami i wspierać je, a nie pchać się do wymiany ognia największych koksów. Kątowanie pancerza to obowiązek, nie jest trudno to wyczuć, a rykoszety od równych tobie tierem lecą aż miło.
3. Warto - to bardzo przyjemny pojazd, dużo lepszy niż jego poprzednik.

morgliht #9 Posted 17 August 2012 - 11:47 AM

Lance-corporal

• Player
  • 27400 battles
  • 75
Tu masz link gdzie znajdziesz więcej informacji.: http://forum.worldof...opic/100024-kt/

Devourer1 #10 Posted 17 August 2012 - 11:49 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 21929 battles
  • 826
  • [_IP_] _IP_
Ja założyłem najpierw krótkie działo 105mm, wprawdzie koszmarnie drogie pociski, ale zadaje większe obrażenia i przez top szybciej exp leci (mam ponad 400 średni exp - na tigerze I miałem ok 320 )
Wczoraj założyłem dopiero gąsienice, teraz zaczynam zbierać na wieżę i topowe działo.

Oba silniki i radio powienieś mieć z poprzednich czołgów.

jakub_czyli_ja #11 Posted 17 August 2012 - 12:23 PM

First Sergeant

• Player
  • 32910 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-

View PostDevourer1, on 17 August 2012 - 11:49 AM, said:

Ja założyłem najpierw krótkie działo 105mm, wprawdzie koszmarnie drogie pociski, ale zadaje większe obrażenia i przez top szybciej exp leci (mam ponad 400 średni exp - na tigerze I miałem ok 320 )
Z premką?

Flyagaric #12 Posted 17 August 2012 - 01:07 PM

First Sergeant

• Player
  • 26298 battles
  • 3,954
  • [ZORRO] ZORRO

View Postmarasenha, on 17 August 2012 - 08:17 AM, said:

1. Ja najpierw wziąłem gąski, potem wieżę i na końcu expiłem długą 10,5 cm, bo krótką miałem za wolne doświadczenie. Moim zdaniem wszystkie działa są okej, długa 88ka ma trochę za małe obrażenia na ten tier, ale jest w miarę szybkostrzelna, krótka 105ka jest mniej celna niż dwie pozostałe, ale dmg ok, a ostatnia to już naprawdę cudo.
2. Nawet jak wymaksujesz KT, to nie ma co się pchać do pierwszej linii, chyba, że jesteś absolutnie na topie listy. Jak rzuci na IX czy X tier, to druga linia, ewentualnie pojechać za medami i wspierać je, a nie pchać się do wymiany ognia największych koksów. Kątowanie pancerza to obowiązek, nie jest trudno to wyczuć, a rykoszety od równych tobie tierem lecą aż miło.
3. Warto - to bardzo przyjemny pojazd, dużo lepszy niż jego poprzednik.

Zgadzam się z kolegą.
@1. Gąski zwykle biorę z free eXPa i tak było. Potem wieża, bo sam jak widzę stockową to w nią bez litości ładuję - łyka wszystko. Potem krótką 10.5, bo grało mi się nią znakomicie. Mniejsza celność nie jest wielkim problemem, bo zwykle skracam dystans, a ma ciut lepszy RoF. Teraz mam topową lufę i w sumie gra mi się tak samo.
@2. Prawda. Top tiery ładują go jak chcą, jak jest się na topie i kątujesz to zdarzy się odbić strzał z T32 i VK45a, ale ogarnięte IS-3, inne TK i KW-4 dziurawią bez problemu.
@3 gra mi się nim świetnie i wręcz gry kończą się za szybko. Niemoc nastaje tylko w grach z najwyższymi tierami, kiedy twój team gra jak boty. Jak sam jesteś w czołówce to nawet przegrane walki dają okazję napsuć krwi wrogowi. Na 8mym nie ma kiepskich czołgów. Niektóym mniej pasuje VK45 lub KW-4, ale to nie znaczy, że są kiepskie.

Edited by Flyagaric, 17 August 2012 - 01:31 PM.

Byrtek64 #13 Posted 17 August 2012 - 01:28 PM

Private

• Player
  • 3681 battles
  • 6
Nie chce otwierać nowych tematów i śmiecić, panowie jakie moduły do Tigera II?
Warto kupić naprawę? Bo mechanizm szybszego przeładowania i wentylacja na bank, ale nie jestem pewien co to naprawy i stabilizatora..

PanzerDivision82 #14 Posted 17 August 2012 - 01:40 PM

Sergeant

• Player
  • 10963 battles
  • 252
  • [MIND] MIND

View PostDevourer1, on 17 August 2012 - 11:49 AM, said:

Wczoraj założyłem dopiero gąsienice, teraz zaczynam zbierać na wieżę i topowe działo.

Oba silniki i radio powienieś mieć z poprzednich czołgów.
Silnik (max) juz zalozony to samo z radiem... oba wy'exp'ione na Tiger'ze 1ce.
O moduly glowa mnie nie boli, zawsze zakladam: dosylacz(musowo) w pierwszej kolejnosci, potem wentylacja i oslona przeciwodlamkowa badz szybsze skupianie celownika.
Dzieki za rady, mysle, ze najpierw walne pierwsza 10,5mm, potem polece z wiezyczka od Henschel'a, gaskami by na koncu pierdyknac max 10,5mm.
Jeszcze raz dzieki za pomoc :Smile_honoring:  wszystkim!

PanzerDivision82 #15 Posted 17 August 2012 - 01:50 PM

Sergeant

• Player
  • 10963 battles
  • 252
  • [MIND] MIND

View PostByrtek64, on 17 August 2012 - 01:28 PM, said:

Nie chce otwierać nowych tematów i śmiecić, panowie jakie moduły do Tigera II?
Warto kupić naprawę? Bo mechanizm szybszego przeładowania i wentylacja na bank, ale nie jestem pewien co to naprawy i stabilizatora..
Warto... przynajmniej do czasu zdobycia umiejetnosci "Naprawa" u czlonkow zalogi, chyba nikt nie lubi stac na detrack'u w szczerym polu i brac baty od wrogiego team'u korzystajacego z okazji :arta:
Potem albo ja sobie zostawiasz (duuuuuzo szybciej stawiasz pojazd na gaski i reperujesz moduly jesli masz dodatkowo umiejetnosc "naprawa" juz wyuczona) albo wymien na szybsze skupienie badz ciezka oslone przeciwodlamkowa, moim zdaniem najsensowniejszy mix dodatkow w HT'kach.

jakub_czyli_ja #16 Posted 17 August 2012 - 01:52 PM

First Sergeant

• Player
  • 32910 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-
Nie ma to jak się zatrzymać w rozwoju na 7 tierze i nie zauważyć, że jest dostępny stabilizator.
Ze stabem z długiej 10,5 można strzelać często po nakierowaniu wieżyczki na cel.

Edit: i naucz się używać opcji edycji albo wielokrotnego cytowania żeby nie walić posta pod postem.

Edited by jakub_czyli_ja, 17 August 2012 - 01:52 PM.

PanzerDivision82 #17 Posted 17 August 2012 - 02:35 PM

Sergeant

• Player
  • 10963 battles
  • 252
  • [MIND] MIND

View Postjakub_czyli_ja, on 17 August 2012 - 01:52 PM, said:

Nie ma to jak się zatrzymać w rozwoju na 7 tierze i nie zauważyć, że jest dostępny stabilizator.
Ze stabem z długiej 10,5 można strzelać często po nakierowaniu wieżyczki na cel.

Edit: i naucz się używać opcji edycji albo wielokrotnego cytowania żeby nie walić posta pod postem.
Pewnie nie zauwazyles, ze "stab'a"/"skupiacza" vel "ulepszony system naprowadzania" tez mam pozakladany na swoje maszyny (chocby z post'ow powyzej)... congratulations, more please!
Widac sam jeszcze nie ogarnales opcji "Quote" skoro z niej nie skorzystales w swoim poscie ad moj post, wiec z laski swojej nie cisnij innym o cos z czego sam nie korzystasz/ogarniasz :Smile-tongue:
Btw: twoj post jest tak "konstruktywny", ze az mi rece opadaja :facepalmic:, wiec reszta niech bedzie milczeniem...
Jesli, az tak cie boli widok post'a pod post'em, wnioskuje iz cierpisz na "syndrom moderatora", badz aplikowales na owe stanowisko ale zlali cie gestym moczem.
Sorry wszystkich za spam :Smile_blinky:

jakub_czyli_ja #18 Posted 17 August 2012 - 03:04 PM

First Sergeant

• Player
  • 32910 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-

View PostPanzerDivision18, on 17 August 2012 - 02:35 PM, said:

Pewnie nie zauwazyles, ze "stab'a"/"skupiacza" vel "ulepszony system naprowadzania" tez mam pozakladany na swoje maszyny (chocby z post'ow powyzej)... congratulations, more please!

Tak, groszku, jak tutaj:

View PostPanzerDivision18, on 17 August 2012 - 01:40 PM, said:

O moduly glowa mnie nie boli, zawsze zakladam: dosylacz(musowo) w pierwszej kolejnosci, potem wentylacja i oslona przeciwodlamkowa badz szybsze skupianie celownika.
Wytłuściłem.
Szybsze skupianie celownika to gld, od Gun Laying Drive, i to jest dostępne w niemieckich czołgach od początku.
Ale właśnie na 8 tierze wchodzi niespodzianka: stabilizator. On nie powoduje że celownik się skupia szybciej, tylko że jest skupiony bardziej tak o. Tylko trzeba sprawdzić dostępne wyposażenie a nie zatrzymać się w rozwoju i walczyć o utrzymanie tego stanu.

Widac sam jeszcze nie ogarnales opcji "Quote" skoro z niej nie skorzystales w swoim poscie ad moj post
To było z litości, ale skoro sam się prosiłeś, to masz wyżej utrwalone dla potomności.

, wiec z laski swojej nie cisnij innym o cos z czego sam nie korzystasz/ogarniasz :Smile-tongue:
Btw: twoj post jest tak "konstruktywny", ze az mi rece opadaja :facepalmic:, wiec reszta niech bedzie milczeniem...
Jesli, az tak cie boli widok post'a pod post'em, wnioskuje iz cierpisz na "syndrom moderatora", badz aplikowales na owe stanowisko ale zlali cie gestym moczem.
Sorry wszystkich za spam :Smile_blinky:
Ehh, zazwyczaj dowiaduję się ciekawych rzeczy o swoim życiu po którejś tam kolejnej wymianie postów, a nie od razu, ale i tak mile łechce to moją próżność.
A post pod postem wygląda po prostu głupio, i człowiek może się zacząć zastanawiać, że jeżeli piszący takie posty ma problemy z obsługą forum, to jak sobie rzeczywiście radzi w grze, i ile warte są jego rady.

Devourer1 #19 Posted 17 August 2012 - 10:21 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 21929 battles
  • 826
  • [_IP_] _IP_

View Postjakub_czyli_ja, on 17 August 2012 - 12:23 PM, said:

Z premką?

Nie no bez. Troche jest róznica też,bo win ratio lepsze mam u Tigera II na razie (ponad 60% - ok 30 bitew) niż u Tigera I (ok 47% - ponad 300 bitew)

roguc8 #20 Posted 17 August 2012 - 10:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2358 battles
  • 24
Cześć,

1. Ja zbadałem pierwsze działo, później gąski, wieże, II-gie działo i na końcu radio.
2. Zależy od sytuacji, KT jest w miarę uniwersalnym czołgiem, jedynie rasz to dla niego problem bo 27 km/h nie powala
3. Po wymaksowaniu czołg jest bardzo fajny. Wydaje mi się że jest jednym z top taknków VIII tieru.

P.S

Pamiętaj, że jeśli nie masz premki ciężko biedzie ci nim zarobić. Nawet problem może być z samym utrzymaniem. Amunicja do najlepszego działa jeb bardzo droga.