Jump to content

Subforum in limba romana!

Forum romana clanuri matern language ROMANIAN forum

• Please log in to reply
1466 replies to this topic

Poll: New ROMANIAN forum inside this game? (1608 members have cast votes)

You have to complete 250 battles in order to participate this poll.

Do you agree to get a ROMANIAN forum ?

1. Voted YES, its time for that....! Sunt de acord (1348 votes [91.02%] - View)

Percentage of vote: 91.02%

2. NO, I don't want.. Nu doresc (65 votes [4.39%] - View)

Percentage of vote: 4.39%

3. Voted I don't care... Nu ma intereseaza (68 votes [4.59%] - View)

Percentage of vote: 4.59%

Vote Hide poll

SirEduardPaul #1401 Posted 03 August 2016 - 10:58 PM

Private

• Player
  • 11092 battles
  • 1
  • [LUPY] LUPY

Noah, dragi romani, nu va agitati ca pa astia de la WG ii doare'n cur de voi/noi. 

Cum de altfel ii doare in cur de tot. Grafica superba, sunet pe masura, fizica acceptabila, gameplay de cacat !!!

A fost fain la inceput, cand o trupa de programatori buni s-au hotarat sa faca ceva foarte fain. Dupa aia au venit "investitorii" sau corporatiile, si a inceput bairamul (au schimbat gameplay-ul pentru "more money" )

Am urmarit un interviu al unui VP de la WG si am retinut asta : "WoT trebuie sa fie distractiv cand te joci".

Sincer sunt foarte nemultumit de MM pentru ca nu da posibilitatea unui jucator bunicel sa creasca in cacatul ala de statistica facuta de ei, asta daca nu sunt intr-un clan. Cand este vorba de clan, este altceva, acolo ai sansa sa dovedesti ce stii pentru ca ai suport real.

Bine, ma tot tiganesc cu panaramele astea de la "Wargaming.net Customer Service Representative" sa le explic ca jocul a devenit frustrant de ceva timp. Nu sunt singurul care se plange ca din 40 de jocuri - ai sansa la castig 5-10 ori indiferent cum joci. Deci MM sux.

Ok, am mai observat o chestie, poate imi confirmati si voi sau nu.

Incepe jocul, te pregatesti sa ii trimiti inamicului un proiectil direct intre ochi. Full aim, premium rounds, crucea fix in lateral, acolo unde il doare mai tare. Iti zici ca din prima il termini (il tintesti chiar in munitie sau rezervor). Click ... cacat, da in iarba, senile sau te miri pe unde, dar in el - ioc'. Asta este la primul shoot. Atunci am stiut ca meciul este pierdut. In 95% din cazuri a fost asa (la sute de jocuri am observat asta). Si joc de mult timp.

Aaaa, au fost cazuri cand am avut lovituri imposibile, parca proiectilul era ghidat. Din pacate, probabil, ca dadeau pe langa jocatorii din echipa adversa. 

Sincer asta nu este un MM real. De fapt, trebuie cumva sa te faca sa cheltuiesti bani.

Recunosc, sunt un jucator mediocru cu multa rabdare, si imi place sa dau "punct ochit, punct lovit" (100% aim).

Dar totusi, va rog, jucati cu ideea la ceea ce v-am scris mai sus ingrosat. Vreau sa stiu daca ma insel sau nu.

Tnx & spor

Edited by SirEduardPaul, 03 August 2016 - 11:03 PM.

mos_gerila #1402 Posted 13 August 2016 - 07:54 PM

Private

• Player
  • 15150 battles
  • 2

eu am alta problema am cumparat cont premium ci tank M4A1 Revalorise si e o rabla de facut puncte pentru inamici nu poti face mare lucru ca nu da nici macar un ricoseu as vrea sa il schimb ma poate ajuta cineva cu informatii?

Send__nUdes #1403 Posted 13 August 2016 - 08:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16602 battles
  • 312

View Postmos_gerila, on 13 August 2016 - 09:54 PM, said:

as vrea sa il schimb ma poate ajuta cineva cu informatii?

Trebuie sa faci  Ticket la Support   :   https://eu.wargaming.net/support/tickets/create

Si vezi daca iti dau "refund" ...   asta daca l-ai cumparat  de pe website (adica din Shop)

Daca l-ai cumparat  din joc ,  adica din tech tree cu gold-ul avut in garaj ..... adios, nu iti vor face refund.

PS :   ca un mic sfat -  instaleaza  Server-ul de teste  si cand  este Online  intra si testeaza  tancurile premium care te intereseaza  inainte sa le cumperi.

The_Last_Jedi #1404 Posted 24 August 2016 - 11:24 AM

Corporal

• Player
  • 33832 battles
  • 119
Cel putin 21.000 romani inrolati in clanuri romanesti. Probabil inca pe atat asa zisi randomisti. Inca de ordin k prin clanuri straine, unele chiar de top. O fi mult? O fi putin? O fi suficient pentru a capta interesul? Suntem vorbitori de limba engleza si francofoni pe deasupra, dar oare meritam, ca si clienti WG, un minim de atentie/respect prin infiintarea acestei "ramuri"?

Schultz #1405 Posted 25 August 2016 - 02:46 AM

Sergeant

• Veteran
  • 7618 battles
  • 374
  • [-AA-] -AA-
De fapt, la ora actuala sunt undeva peste 600.000 de jucatori romani de WoT. :D

mircea541real #1406 Posted 30 August 2016 - 07:13 PM

Private

• Player
  • 6644 battles
  • 4

Am ajuns de rasul curcii

Posted Image

Send__nUdes #1407 Posted 30 August 2016 - 10:05 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16602 battles
  • 312
Esti nou pe internet ?

The_Last_Jedi #1408 Posted 07 October 2016 - 02:12 PM

Corporal

• Player
  • 33832 battles
  • 119

View PostSchultz, on 25 August 2016 - 03:46 AM, said:

De fapt, la ora actuala sunt undeva peste 600.000 de jucatori romani de WoT. :D

N-am cum sa stiu exact. Stiu ce am gasit personal pana la 1 septembrie apartinand de clanuri.

bebetm #1409 Posted 18 October 2016 - 11:17 AM

Private

• Player
  • 16825 battles
  • 1
salut , vreau sa cumpar cont premium si de 2 zile incerc cu mai multe carduri de pe mai multe calculatoare , tablete etc , si imi zice ca ,, sorry , something went wrong . action temporarily unavailable. please try later. " Si voua va scrie la fel ? p.s. nu am moduri . 

Edited by bebetm, 18 October 2016 - 12:25 PM.

PizzaMatii #1410 Posted 08 December 2016 - 04:21 PM

Corporal

• Player
  • 10179 battles
  • 107
  • [BOTII] BOTII

Au mai fost probleme la plata cu cardul.   ( probabil  firma care intermediaza plata cu cardul pentru Wargaming a avut probleme)

Pentru viitor, poti folosi  Paysafe Card.  

Sau  poti cumpara gold de la tonomatele QIWI  din unele magazine, nu prea este avantajos la sume mari  dar mie mi-a mers de fiecare data. 

Raportul este 1 leu = 50 gold  

(si in fuctie de suma mai dau ei cateva golduri bonus, eu am bagat de 20 lei  = 1000 gold si am primit  1036 gold)

Giogione #1411 Posted 10 December 2016 - 08:51 PM

Private

• Player
  • 33554 battles
  • 17
  • [WUN-1] WUN-1
Salutare ! Ar fi ceva extraordinar să avem forum în limba română . E la fel de binevenit , cred eu , atât pentru RO cât și pentru MD .

Giogione #1412 Posted 10 December 2016 - 09:14 PM

Private

• Player
  • 33554 battles
  • 17
  • [WUN-1] WUN-1

View PostSirEduardPaul, on 03 August 2016 - 11:58 PM, said:

Noah, dragi romani, nu va agitati ca pa astia de la WG ii doare'n cur de voi/noi. 

Cum de altfel ii doare in cur de tot. Grafica superba, sunet pe masura, fizica acceptabila, gameplay de cacat !!!

A fost fain la inceput, cand o trupa de programatori buni s-au hotarat sa faca ceva foarte fain. Dupa aia au venit "investitorii" sau corporatiile, si a inceput bairamul (au schimbat gameplay-ul pentru "more money" )

Am urmarit un interviu al unui VP de la WG si am retinut asta : "WoT trebuie sa fie distractiv cand te joci".

Sincer sunt foarte nemultumit de MM pentru ca nu da posibilitatea unui jucator bunicel sa creasca in cacatul ala de statistica facuta de ei, asta daca nu sunt intr-un clan. Cand este vorba de clan, este altceva, acolo ai sansa sa dovedesti ce stii pentru ca ai suport real.

Bine, ma tot tiganesc cu panaramele astea de la "Wargaming.net Customer Service Representative" sa le explic ca jocul a devenit frustrant de ceva timp. Nu sunt singurul care se plange ca din 40 de jocuri - ai sansa la castig 5-10 ori indiferent cum joci. Deci MM sux.

Ok, am mai observat o chestie, poate imi confirmati si voi sau nu.

Incepe jocul, te pregatesti sa ii trimiti inamicului un proiectil direct intre ochi. Full aim, premium rounds, crucea fix in lateral, acolo unde il doare mai tare. Iti zici ca din prima il termini (il tintesti chiar in munitie sau rezervor). Click ... cacat, da in iarba, senile sau te miri pe unde, dar in el - ioc'. Asta este la primul shoot. Atunci am stiut ca meciul este pierdut. In 95% din cazuri a fost asa (la sute de jocuri am observat asta). Si joc de mult timp.

Aaaa, au fost cazuri cand am avut lovituri imposibile, parca proiectilul era ghidat. Din pacate, probabil, ca dadeau pe langa jocatorii din echipa adversa. 

Sincer asta nu este un MM real. De fapt, trebuie cumva sa te faca sa cheltuiesti bani.

Recunosc, sunt un jucator mediocru cu multa rabdare, si imi place sa dau "punct ochit, punct lovit" (100% aim).

Dar totusi, va rog, jucati cu ideea la ceea ce v-am scris mai sus ingrosat. Vreau sa stiu daca ma insel sau nu.

Tnx & spor

Salutare ! În principiu nu MM face proiectilul să o ia razna . Cred că e vorba despre statistica jucătorului care trebuie nenorocită pentru ca el să poată băga bani . Am și eu câteva exemple cu proiectilul care nu nimerește ținta chiar dacă ochirea este completă și chiar exemple când cade în afara cercului de ochire . În acele lupte , chiar dacă șansele echipei sunt de 60 - 70% pentru câștigarea luptei și chiar o câștigă , eu pe panoul final sunt în coada clasamentului cu cele mai mici daune sau chiar 0 dmg. , de cele mai multe ori netrminând lupta „rămas în acțiune” . În alte lupte , pe care de altfel le am și înregistrate , am avut tancuri lovite sau chiar distruse trăgând din mers , toate astea cu Bishop , să nu mai spun de „punct ochit punct lovit” prin ferestre sau alte spații ciudate cu probabilitate spre 0 să nimerești ceva . Chiar azi am avut o luptă în care am distrus 7 tancuri , cu Bishop , din care 4 le-am distrus din mers . Asta s-a întâmplat pe server EU2 , că pe EU1 am parte cel mai des să trag la marginea cercului de ochire sau pe lângă el .

Giogione #1413 Posted 10 December 2016 - 09:24 PM

Private

• Player
  • 33554 battles
  • 17
  • [WUN-1] WUN-1

View Postmircea541real, on 30 August 2016 - 08:13 PM, said:

Am ajuns de rasul curcii

Posted Image

Mi s-a întâmplat și mie minunea asta cu ro=gypsi . A durat ceva până m-am prins că a folosit chestia asta ca să ne irite pe toți românii care eram în echipă ca să pierdem . Probabil că era alt român . Strategia i-a mers , noi toți am stat de scris ca să-l înjurăm și nu am mai jucat , echipa lui a câștigat la scor și noi am făcut 0 dmg. Acum , de când nu mai merge să discuți cu echipa adversă , nu mi s-a mai întâmplat nici măcar o dată .

Schultz #1414 Posted 11 December 2016 - 04:42 PM

Sergeant

• Veteran
  • 7618 battles
  • 374
  • [-AA-] -AA-
Salut. Incearca te rog sa faci o singura postare uniforma. Nu prea merge sa faci  3 postari consecutive.

DeusExMachina__ #1415 Posted 11 December 2016 - 10:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 50919 battles
  • 83
  • [_WTB_] _WTB_

View PostSchultz, on 11 December 2016 - 05:42 PM, said:

Salut. Incearca te rog sa faci o singura postare uniforma. Nu prea merge sa faci  3 postari consecutive.

Lasa omul sa isi verse amarul .

Uite ca merge sa faca si 3 postari consecutive.

Schultz #1416 Posted 11 December 2016 - 11:27 PM

Sergeant

• Veteran
  • 7618 battles
  • 374
  • [-AA-] -AA-
Sa isi verse, dar regulile forum-ului spun altceva. Eu il avertizam doar, ca poate vede un moderator.

Alinux #1417 Posted 24 December 2016 - 09:08 AM

Private

• Player
  • 33812 battles
  • 9

View PostMao89, on 18 April 2014 - 07:46 AM, said:

Fara suparare dar si pe majoritatea romanilor ii doare tot acolo de forumul in limba noastra. Topicul asta a fost inceput in 2012 si nici acum n-am reusit sa strangem 1000 de voturi pozitive.

doar ce am votat 

PizzaMatii #1418 Posted 25 December 2016 - 03:16 PM

Corporal

• Player
  • 10179 battles
  • 107
  • [BOTII] BOTII
QDWE3L2M4SA2XBZ4   -  3 x consumabile pentru fiecare natie + 4 x rezerve personale   (asta este ala din Calendarul din shop)

X29NXRX35U9FA7JT - da niste rezerve personale, cate 1 pentru xp, crew xp si free xp   (asta este ala din GIF-urile postate pe Facebook)

Kandly #1419 Posted 09 January 2017 - 04:58 PM

Player

• Player
  • 823 battles
  • 804

Salut,

Am inclus link-ul către acest topic în feedback-ul meu săptămânal în cazul în care nu a fost observat până acum (nu am apucat să trec prin toate paginile). :)

Nu pot promite nicio schimbare, evident, însă vă pot transmite sugestiile mai departe oricând.

Mă bucur să vă cunosc!

Numai bine,

Kandly

Tikky_tank #1420 Posted 09 January 2017 - 06:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 46276 battles
  • 390
  • [RO-SR] RO-SR

View PostGiogione, on 10 December 2016 - 09:14 PM, said:

Salutare ! În principiu nu MM face proiectilul să o ia razna . Cred că e vorba despre statistica jucătorului care trebuie nenorocită pentru ca el să poată băga bani . Am și eu câteva exemple cu proiectilul care nu nimerește ținta chiar dacă ochirea este completă și chiar exemple când cade în afara cercului de ochire . În acele lupte , chiar dacă șansele echipei sunt de 60 - 70% pentru câștigarea luptei și chiar o câștigă , eu pe panoul final sunt în coada clasamentului cu cele mai mici daune sau chiar 0 dmg. , de cele mai multe ori netrminând lupta „rămas în acțiune” . În alte lupte , pe care de altfel le am și înregistrate , am avut tancuri lovite sau chiar distruse trăgând din mers , toate astea cu Bishop , să nu mai spun de „punct ochit punct lovit” prin ferestre sau alte spații ciudate cu probabilitate spre 0 să nimerești ceva . Chiar azi am avut o luptă în care am distrus 7 tancuri , cu Bishop , din care 4 le-am distrus din mers . Asta s-a întâmplat pe server EU2 , că pe EU1 am parte cel mai des să trag la marginea cercului de ochire sau pe lângă el .

​Bishop e fratele mai mic a lu' FV304. Asta e tata lor, e cea mai precisa artilerie din tot jocul si are cea mai mare bolta. Ma distrez maxim pe Himmelsdorf cu inamici de tier 8 care se lipesc de ziduri in speranta ca nu vine DHL-ul cu "factura" de 135-455 dmg :)

Cele mai placute lovituri:

- 1115 dmg dat la un Loewe dintr-o lovitura (am nimerit ammorack)

- 880 dmg la un Tiger II (240 din lovitura, restul din incendiu)

- 880 dmg din 2 lovituri la un T28HTC lipit cu laterala de peretele unui grajd (pacat ca s-a scos chatul intre echipe, eram curios ce injuraturi stie)

In plus, cu echipajul cu 4 skilluri reusesc sa ma ascund mai bine decat un light - un chaffee a trecut la 100m de mine fara sa ma vada (eram in tufis pe Siegfriedline) si asa am reusit sa mai resetez o data baza, cu 10 secunde inainte de final :)

Also tagged with Forum, romana, clanuri, matern, language, ROMANIAN, forum

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users