Jump to content

Najlepsza artyleria 2-8 tier

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

proud_pl #21 Posted 17 October 2012 - 06:12 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 856

View Postm4tteo, on 04 September 2012 - 04:14 PM, said:

widzę że sporo o niemieckich artach wypowiedzi może ktoś by się wypowiedział o francuskich albo o amerykańskich wyższych tierach ;] to może być przydatne nie tylko mi ale również innym graczom pozdrawiam m4tteo;]

Jedyne o czym mógłbym się wypowiedzieć to Lorr 155(50) - do Lorki 155(51) mam jeszcze niecałe 50k expa.

Nikt nigdy nie robił mi w związku z nią problemów na kompaniach. Ba! Kilkukrotnie zdarzyło się, że właśnie 155(50) była preferowana jako uzupełnienie S-51 bądź GWP. Ten SPG jest niesamowicie szybki. Może o tym świadczyć fakt, że gdy rozpoczyna się bitwa to pędząc na wybraną wcześniej pozycję (zazwyczaj niestandardową, która ze względu na odległość jest niedostępna dla art innych nacji) wyprzedzam wszystko jak leci - niemal wszystkie medy, a nawet czołgi lekkie. xD W końcu rozpędza się to błyskawicznie do prędkości 60km/h. ;D Prędkość przydaje się również w końcowych fazach bitew kiedy to warto zmienić pozycję i dosięgnąć czołgi, które cały czas chowały się za jakimś kamyczkiem bądź chałupką i obserwować ich zdziwienie skąd dostają, bo "artyleria tam przecież nigdy nie staje". Raz miałem również bitwę, gdzie na placu pozostały tylko same arty (w mojej drużynie ja i M41 - u przeciwnika bodajże S-51, GWP i GW Tiger). Również wtedy Lorr pokazała swoje nietypowe zastosowanie, bo pognałem przez las (Murovanka) i najpierw wyspotowałem S-51 (którą ubił M41), a potem sam face to face rozbiłem dość mocno zaskoczonego GW Tigera oraz potrolowałem trochę GW Panther zanim przeładowałem działo.

Co do reloadu. Bez BiA, z załogą na 100% oraz rammerem czas przeładowania wynosi niecałe 17 sekund, co nadrabia trochę marne obrażenia jakie "generują" trafienia z przeciętnego działa Lorki. Większe obrażenia (takie ponad 900) tak na dobrą sprawę wbiłem tylko na Lorraine 40t, T29, T34 oraz jakichś medach. Jeden jedyny raz wpadł w IS'a 7 pocisk za przeszło 1000dmg - normalnie obrażenia oscylują w granicach 250 - 400 punktów.

Jeszcze taka drobna kwestia dotycząca załogi. Gdy przesiadamy się z AMX'a 13F3AM to musimy odesłać jednego załoganta (za cholerę nie pamiętam którego...) do baraków, a wstawić na to miejsce świeżynkę - Radiooperatora. "Problem" jest taki, że ów radiooperator wylatuje znów po przeskoczeniu na Lorraine 155(51), a powraca wcześniej odesłany przez nas załogant z baraków, dlatego ewentualnie radzę nie wysyłać go na permanentną emeryturę a zachować na Lorkę 155(51).

pawelszafa23 #22 Posted 17 October 2012 - 07:04 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 245
T92 - na gold ammo jest miodzio, w statystykach jest 13 m splashu ale w praktyce to około 8 m. Na zwykłem ammo około 6-7 m splashu. W miarę celna i namierza cel około 7 s. Nie warto używać AP. Szybko się obraca i w miarę szybko jeździ. Strzela co około 40s z rammerem. Medy do 10 tierach przy bezpośrednimi trafieniu schodzą na hita (rzadko). W ht wchodzi za 1000-1800. Jedynie niemieckie ht i td są wyjątkami w nie wchodzi 600-1200.

Batchat 155- ładuje 65s z wentylacją, 4 pociski w magazynku, strzelamy co 5s. Nie ma różnicy miedzy gold ammo, a zwykłem (może minimalna). Celna tak samo jak obj lub celnijsza (czyli bardzo celna). Dmg na hita to około 350-600 czyli nie wiele. Szybko namierza cele. Około 4-5s. Bardzo zwlania na zakrętach i wolno się obraca. Mam bardzo funkcjonalną wieżę. Obraca się ona w zakresie 360 stopnii.
Gw typ E - jak będzie potrzeba to napiszę  :Smile_glasses:
Jak chcecie z chęcią dam powtórki z T92.

Edited by pawelszafa23, 17 October 2012 - 07:05 PM.

Anidudu #23 Posted 18 October 2012 - 01:45 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 313
T92 namierza okolo 15 sekund, a nie 7. Czyli jak jest sie w polowie ladowania to juz najlepiej zaczac celowac w porzadanym kierunku. HT - 500 - 2200 przy czym splashem dosc czesto robi sie wiecej niz trafieniem bezposrednim (w szczegolnosci w Mausa).
Co do niemcow to musze sie zgodzic. Trudno to artyleria ubic. I chocby z tego powodu kierowcy JagdPz E-100 powinni przestac tak bardzo narzekac na tego niszczyciela.
No i rzecz jasna ta artyleria nie jest celna. Bo nie musi...

Rosomak94 #24 Posted 18 October 2012 - 03:11 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 273
To, która arta jest najlepsza to pojęcie obiektywne - każda arta ma swoje wady i zalety. osobiście polecam całkiem przyjemną serię niemiecką - tylko stockowy GW Tiger był badziewny. Niemiecka arta to kompromis między siła ognia, a celnością. Jeśli wolisz mobilność kosztem dmg wybierz francuzów - na razie jestem na etapie Lorraine'a 155 50 i jest naprawdę przyjemny, jak napisał kolega wyżej dmg raczej niski, jednak po przycelowaniu w płytę silnikową potrafi wejść nawet za 1100 (mój rekord, na Loewe). co do pozostałych nacji to się nie wypowiem, bo nie dorobiłem się wyższych tierów.

pawelszafa23 #25 Posted 18 October 2012 - 04:17 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 245

View PostAnidudu, on 18 October 2012 - 01:45 PM, said:

T92 namierza okolo 15 sekund, a nie 7. Czyli jak jest sie w polowie ladowania to juz najlepiej zaczac celowac w porzadanym kierunku. HT - 500 - 2200 przy czym splashem dosc czesto robi sie wiecej niz trafieniem bezposrednim (w szczegolnosci w Mausa).
Co do niemcow to musze sie zgodzic. Trudno to artyleria ubic. I chocby z tego powodu kierowcy JagdPz E-100 powinni przestac tak bardzo narzekac na tego niszczyciela.
No i rzecz jasna ta artyleria nie jest celna. Bo nie musi...

Z tym namierzaniem to jest kwestia subiektywna Kwestia czy dużo poruszyłeś pojazdem jest ważna. Ja już na początke sobie wybieram obszar w który walę i zbytnio nie obracam pojazdem. Jedynie po strzale trza zwiewać.

AuSeR #26 Posted 19 October 2012 - 08:49 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 61
Witam, czy zauwazyliscie przez ostatnie 3-4dni spadek celności GWTigera?
normalnie mnie kurwica bierze, wiekoszc pociskow leci zupelnie nie tam gdzie powinna
wczesniej bez problemow z 1000m dalo sie w srodek poslac szelke, teraz z 300m leci chuj wie gdzie...
ostatnio nawet z przylozenia nie trafilem... moze 1mm celownika wystawalo nad czolg i oczywiscie tam musialo poleciec...
przez ostatnio okres musze liczyc tylko i wylacznie na splash, po 200-300dmg, na kazdej bitwie jestem na 10-15k kredytow w plecy
chcialem sie spytac poprostu czy zauwazyliscie cos takiego?

p.s.
chcialem dodac tylko, ze nie placze tylko stwierdzam fakty, np. na malinowce przy kosciole podczas obrony, tydzien temu wchodzilo wszystko, teraz leci albo 10m na bok, albo w wode tam na dole... a strzelam tak samo...

powinni zmniejszyc losowość strzalow, wolalbym celowac 5 sek dluzej, a wiedziec ze poleci chociaz w okolice centralnego punktu

Edited by AuSeR, 19 October 2012 - 09:03 PM.

kuleszp #27 Posted 24 October 2012 - 10:19 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 100
Ja posiadam 2 arty więc wypowiem się na ich temat.
Pierwsza to amx 105 AM pojazd 4 tieru.
Jest to dość przyjemna arta do gry szybko strzela ,dość celna ,obrażenia w granicach 100- 320.
I dodatkowo dość zwrotna i szybka.
Drugim pojazdem jest S 51.(6 tier)
Jest to arta o dość dużym uderzeniu (szczególnie przy 203mm),średnie obrażenia 580 -730.
Zdarzają się również obrażenia powyżej 1000.(raz udało mi się wyeliminować jagdtigera 1 strzałem - 1800 hp)
Niestety jest dość powolna czas przeładowania ok 35 sek(z haubicą 203mm).
szczerze polecam ww arty ,a szczególnie S 51 gdyż może sporo narozrabiać.

felix8024 #28 Posted 24 October 2012 - 10:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 75

View PostAuSeR, on 19 October 2012 - 08:49 PM, said:

Witam, czy zauwazyliscie przez ostatnie 3-4dni spadek celności GWTigera?
normalnie mnie kurwica bierze, wiekoszc pociskow leci zupelnie nie tam gdzie powinna
wczesniej bez problemow z 1000m dalo sie w srodek poslac szelke, teraz z 300m leci chuj wie gdzie...
ostatnio nawet z przylozenia nie trafilem... moze 1mm celownika wystawalo nad czolg i oczywiscie tam musialo poleciec...
przez ostatnio okres musze liczyc tylko i wylacznie na splash, po 200-300dmg, na kazdej bitwie jestem na 10-15k kredytow w plecy
chcialem sie spytac poprostu czy zauwazyliscie cos takiego?

p.s.
chcialem dodac tylko, ze nie placze tylko stwierdzam fakty, np. na malinowce przy kosciole podczas obrony, tydzien temu wchodzilo wszystko, teraz leci albo 10m na bok, albo w wode tam na dole... a strzelam tak samo...

powinni zmniejszyc losowość strzalow, wolalbym celowac 5 sek dluzej, a wiedziec ze poleci chociaz w okolice centralnego punktu

ta celność spada tylko w twoim przypadku.
jak ostatnio miałeś serie zwycięstw i podskoczyłeś w ratingu wygrane do przegranych to serwer rzuca cie do słabszych teamow.
oprócz tego ze drużyna jest słaba to jeszcze twoje strzały mają zaniżoną celność.
serwer podkręcił stopień trudności, dając ci gówniany team i jeszcze procent celności zaniżył.

pomaga mieć wymaksowaną drużynę i perki ale i tak lubi walić po obwodzie celownika, da sie to czasami oszukać specjalnie celując skrajnościami celownika..