Jump to content

zakup promocyjnego wyposażenia

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

tomekpow #1 Posted 18 August 2012 - 06:41 PM

Private

• Player
  • 915 battles
  • 8
witam,w związku z przeceną wyposażenia mam pytanie czy warto kupować ponad standardowe (dosyłanie,optyka itp) te inne (drążki skrętne,napełniane zbiorniki i cała reszta)
obecnie jestem na etapie IS gdzie to raczej zbędne a  czy przyszłościowo będzie to wyposażenie potrzebne w następnych T ,powiedzcie co jest całkiem zbędne i nie warte kupna.
pozdrawiam

Cossack_PL #2 Posted 18 August 2012 - 06:49 PM

Sergeant

• Player
  • 16738 battles
  • 269
Drążki skrętne to bardzo przydatna rzecz, zwiększają udźwig i możesz zamontować wieżę/działo itp. bez ulepszonych gąsienic.
Dla większości czołgów najlepszy zestaw to dosyłacz, stabilizacja i wentylacja. Optyka raczej tylko dla spotterów (T-50-2 choćby). Dla SPG i TDków dosyłacz i szybsze celowanie (celowanie przyda się zwłaszcza na ruskich TD i wszystkich artach).
Zbiorniki paliwa są praktycznie bezużyteczne, nie kupuj ich.

http://www.wotdb.info/ Tu możesz sprawdzić, jakie wyposażenie można zamontować na danym czołgu, pomaga planować wydatki na nie (klikasz na czołg, potem "modules" i masz listę). Warto mieć też nieco golda, żeby za 10g zdejmować wyposażenie z czołgu, który sprzedajesz, nie opłaca się za każdym razem kupować na nowo.

Na ISa załóż wentylację, szybsze celowanie i dosyłacz, kup też stabilizator Mk2, zamontujesz go zamiast celowania na IS-3 jak go kupisz (generalnie od VIII tieru można montować stabilizację, jest przydatniejsza od celowania).

Edited by Cossack_PL, 18 August 2012 - 06:55 PM.

michalb #3 Posted 18 August 2012 - 06:51 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 36948 battles
  • 245
Ja tam zrobiłem zapsy za 6 mln myślę, że to wystarczy przynajmiej na angoli :).
Tym razem kupiłem:  dosyłacze śr i ćk, ventylacje lek,śr, ćk, stabilizacje mk1 i mk2, przysp celowania, lornety, optyki osłonięte, siata, dosył dla haubic śred i ćk. I to po kilka sztuk każdego na zapas. Mimo wszystko to duża oszczędność. Reszty wyposażenia nie używam. Mam w swojej stajni td, spg, lt, mt i ht więc kupuję pod te czołgi dlatego tak duża rozpiętość rodzajów tego co kupuję.
Także poleciłbym ci kupić bo nire wiadomo kiedy następna obniżka.

Edited by michalb, 18 August 2012 - 06:52 PM.

Xalard #4 Posted 18 August 2012 - 07:04 PM

Sergeant

• Player
  • 6379 battles
  • 362
Jak masz mało kredytów to ja bym proponował kupić EQ dające się przełożyć (camo, toolbox, lornetka) i jak zostanie ci kasa to zrobić zapas rammerów bo to najbardziej użyteczne wyposażenie.

Edited by Xalard, 18 August 2012 - 07:05 PM.

Beto3 #5 Posted 18 August 2012 - 07:26 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 24668 battles
  • 519
  • [CZAD] CZAD
Zależy jak z stoisz z kasą i jaki masz plan koksania tanków, jeżeli nie masz presji i budujesz drzewko powoli to nie warto robić mega zapasów, jeżeli chcesz cisnąć i dojść do t10 w tydzień dwa trzy, to już warto zrobić zapasy pod nowe czołgi.
Jak Xalard pisze dobrze kupić rzeczy typu binokle, siatkę. Drążki skrętne to tak sobie, ja dopiero na is-8 pod nowe działo je założyłem. Wentylacje, dosyłacze, stabilizatory, to ogólnie warto... Kiedyś moduły były raz na 2 tygodnie góra 3, a teraz jakoś przegięli...

tomekpow #6 Posted 18 August 2012 - 09:01 PM

Private

• Player
  • 915 battles
  • 8
dzięki z podpowiedzi, ostatnio IS (+150%) i tanio kupiony ale tragiczny LOWE zarabiają ładnie więc trochę nagromadzę srebrnego zapasu i coś tam zmagazynuję.

aaa jeszcze jedno bo zapomniałem-co z tymi za golda (kawa,czeko itp) bo też 50%   ?

michalb #7 Posted 19 August 2012 - 07:43 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 36948 battles
  • 245
Materiałów eksploatacyjnych za golda nigdy nie używałem, jak się je dostawało za darmo od WG to sprzedawałem. Nie wiem czy są używane na CW (oprócz apteczek, skrzynek, gaśnic za golda - te na  pewno są). Ogólnie myślę, że to zbędny wydatek, szczególnie na randomach (spore koszty w realnej kasie).

ps. Poniżej strona na której możesz sobie sprawdzić jakie wyposażenie można zamontować na czołgach które będziesz chciał mieć/zatrzymać w przyszłości i dzięki temu dopasować swoje zakupy zapsaów/modułów.

http://www.wotdb.info/

Edited by michalb, 19 August 2012 - 09:00 AM.

Mattt333 #8 Posted 19 August 2012 - 11:21 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3410 battles
  • 10
Kiedy zobaczyłem że uzbierałem trochę kasy, to pomyślałem że w końcu sobie kupię kilka sztuk wyposażenia. Zadowolony z zakupów jeździłem cały dzień po to, by następnego zobaczyć 50% promocję na wyposażenie :Smile_sceptic:

Rosomak94 #9 Posted 19 August 2012 - 12:10 PM

Sergeant

• Player
  • 29754 battles
  • 273
  • [1PADX] 1PADX
Co do goldowych consumabli to nie ma sensu dla ciebie ich kupować - chyba, że masz za dużo golda i chcesz ich używać na randomach. Czekoladę używałem tylko na arcie na CW, resztę już kolega wyżej napisał.

morgliht #10 Posted 20 August 2012 - 08:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 27601 battles
  • 75
Ja tam zakupiłem tak aby w magazynie było min. jedna sztuka, a takie pospolite jak dosyłacze, wentylacje to min 2 szt.  Teraz kosztuje 50% więc jak mi będzie kasa potrzebna to sprzedam bez straty, a tak nie wiadomo czy jakieś wzmocnienie potwozia  czy inny badziew się nie przyda ?

Azakis #11 Posted 20 August 2012 - 10:37 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 14817 battles
  • 246
  • [3SBP] 3SBP

View Postmichalb, on 19 August 2012 - 07:43 AM, said:

Materiałów eksploatacyjnych za golda nigdy nie używałem, jak się je dostawało za darmo od WG to sprzedawałem. Nie wiem czy są używane na CW (oprócz apteczek, skrzynek, gaśnic za golda - te na  pewno są).

Głównie to zależy od danego klanu i ile złota za bitwę CW może refinansować graczowi, ale generalnie to akurat na odwrót bywa niż napisałeś - na pierwszym miejscu zalecane i używane są bonusy do skilla (10% to naprawdę sporo na klanówkę). Choć po ulepszeniu dużych zestawów za złoto to i one stały się naprawdę kuszące - permanentny bonus wytrzymałości załogi i szybkości naprawy może naprawdę dać przewagę gdy o wyniku walki i w efekcie posiadaniu prowincji czasem decydują milisekundy...
Tylko wtedy trzeba by zwracać po ok 250złota za bitwę na gracza (150 na consumable i 100 na ammo, więcej dla francuzów)... niewiele klanów na to stać, ale przy takich obniżkach warto przypilnować i zmotywować graczy do zrobienia porządnych zapasów na przyszłość. Taką motywacją może być jednorazowa wypłata większej ilości złota ze zdecydowanym prikazem "kupcie za to złote consumable, ze szczególnym wskazaniem na luksusowe żarcie dla skilla".

Edited by Azakis, 20 August 2012 - 10:38 PM.