Jump to content

T-50 nebo ELC AMX na scouting ?

T-50 ELC AMX scout

• Please log in to reply
30 replies to this topic

mamochcisekanou #1 Posted 26 August 2012 - 07:37 PM

Private

• Player
  • 17690 battles
  • 23
Zdravim,
plánuju scouta na 4-5. tier, vim že ten matchmaking je u obou naprosto otřesnej, ale shánim prostě super trolla se kterym se to pořádně naučim :Smile_amazed: . Tááákže mně zajímá váš názor, a co by jste mi doporučili z těhlech dvou kusů.

Ikarases #2 Posted 26 August 2012 - 07:48 PM

Lieutenant

• Player
  • 9439 battles
  • 1,629
  • [PR_PH] PR_PH
T-50 moc zkušeností na hraní nepotřebuje, prostě jen jedeš, kličkuješ, a spottuješ...

ELC je spíše pro zkušenější, ten potřebuje speciální game-style...

Edited by Ikarases, 26 August 2012 - 07:53 PM.

spichopat #3 Posted 26 August 2012 - 07:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15819 battles
  • 412
Keď chceš trollovat na ELC AMX niektoré tanky vôbec nemôžu streliť, ked sa postavíš vedla nich. Dokonca aj Pz3/4, AMX 12T atď. ELC má taktiež lepší matchmaking.

Packal #4 Posted 26 August 2012 - 07:59 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
Hlavně má ELC 90mm kanón s pene 170mm a velmi slušně se s tím vydělává - není problém si z bitvy přivést 15 000-20 000.

m4gor #5 Posted 05 September 2012 - 02:33 AM

Private

• Player
  • 5777 battles
  • 7
hoj, začal sem hrát wot v červenci a dost mě to chytlo mam 2,1k her a z toho 900 s elc amx, mam s tim winrate 56proc a fakt mě to s tim baví takže i začátečník to může zvládnout, jinak t50 a elc má naprosto stejnej MM, pro scoutování s ELC je potřeba počítat s tim že máš mizerný rádio, takže spíš dělám takový kolečka na kopec z kopce spotnout a zmizet, na sniperování je to taky k ničemu na 500m toho moc netrefíš, mam už dost slušnou posádku s camo 95proc a sixth sensem když chci střílet vylezu na kopec tak 250-300 metru od cíle vystřelim a než mě sundaj tak zase couvnu za kopec než se mi naláduje další střela tak se přepozicuju a udělám to znova, otáčej za mnou kanónkama a muj tým je masakruje s menšíma ztrátama :-D .. pokud do toho půjdeš tak počítej s tim že než budeš mít vyzkoumaný moduly a dostaneš posádku na 100 tak to bude úplně brutální grind pokud to nevyzlatkuješ, jo a mám pocit že sem se na tomhle tančíku fakt hrozně moc naučil

KapitanSVK #6 Posted 25 September 2012 - 04:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44457 battles
  • 672
  • [R3ALM] R3ALM
elc som si velmi oblubil aj ja to ti možem odporučiť  má určite lepší MM ako t50 častokraát stretávam max tier VII a to je fajn pri tak vysokom dmg na lahku V s nim tam možeš urobiť poriadny bordel čiže to nieje len ako spoter ale dá sa pomôcť týmu. mám s ním rekord 6 killov v bitke  z takej podobnej hry zo sedmičkami osmičkami takže to nieje len na spotting a suicide scout čo po 15 sekundach su zničeniako to stretávam že s nim hra aspon 80percent hráčov čo vidím ak nie aj viac. Tiež vdaka velmi nizkemu profilu je ťažko trafitelne aj ked sa pritlačiš upplne k tanku.

Tydyt007 #7 Posted 15 October 2012 - 12:32 PM

Corporal

• Player
  • 18911 battles
  • 148
  • [CZ-SK] CZ-SK
T-50 je velmi dobrá, ale pokud nemáte za sebou schopný dělostřelce, tak je vám každej průzkumnej tank na prd..
ELC co jsem vždy potkal v bitvě, tak si mně vyndalo jak nic..a já mu sotva něco málo ubral..

Bedza #8 Posted 15 October 2012 - 12:48 PM

Sergeant

• Player
  • 40084 battles
  • 261
Doporučuji ELC je to úžasný tank ... jen se s ním naučit hrát ... aneb za bitvu 20 - 30 k bez PU
2 orlikovy medaile atd ...
prostrelis Ferdu zepredu, i Mause (z boku ) !
Jen vedet kam ... ;)

Norintheris #9 Posted 16 October 2012 - 11:38 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 19561 battles
  • 1,354
Sám s ním jezdím... většinou když mám špatnou náladu, tak si to spravím vytrollením Tigera s ELC, mám na něj samou chválu.  :Smile_Default:

Bedza #10 Posted 12 November 2012 - 04:26 PM

Sergeant

• Player
  • 40084 battles
  • 261

View PostGoliasCZ, on 16 October 2012 - 11:38 AM, said:

Sám s ním jezdím... většinou když mám špatnou náladu, tak si to spravím vytrollením Tigera s ELC, mám na něj samou chválu.  :Smile_Default:
Naprostý souhlas ... tank na špatnou náladu ...   :Smile_blinky:

Uanubis #11 Posted 12 November 2012 - 04:31 PM

Streamer

• Player
  • 55393 battles
  • 2,089
  • [HALUS] HALUS
Pokud se rozhoduješ mezi T-50 a ELC-AMX tak rozhodně ELC, ale jestli se budeš i dále zabývat otázkou ELC a T-50-2 tak podle mě 502 :). Ale s ELC je super srandy, spíš než dobrý scout je to slušný přepadávač ze zálohy, stejně jako další tanky po něm...linie T-50 a T-50-2 sice kousat taky umí, a dokonce i velmi dobře, ale primárně jsou to hlavně scouti. (Snad ti todle pomohlo...)

Edit: pardon, nevšim sem si data, snad se s tim ELC daří :)

Edited by Uanubis, 12 November 2012 - 04:33 PM.

Bohemian_Knight #12 Posted 20 November 2012 - 01:33 PM

Private

• Player
  • 11721 battles
  • 25
S padinama jsem toho najezdil dost... pokud chces vylozene scoutovat potom T-50... ja s ELC jezdim defakto jako s rychlym ATčkem... S T50 jsem zase byl casto dokonalej arty killer... pockal jsem si na spravny okamzik a nejednou jsem jim vykiloval komplet arty... T50-2 je v tomhle skvela ale bohuzel jeji oprava je nesmyslne draha takze si casto v minusu i kdyz team nakonec vyhraje... celkove ale s T50 jsem si uzil hooodne srandy... oproti ELC je herni styl jiny... a kazdemu sedi take neco jineho... ja bych byt tebou zkusil obe dve

Furcifer #13 Posted 21 November 2012 - 11:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21585 battles
  • 934
S T-50 mám odehráno docela hodně a jsem s ním rozhodně spokojený. Přece jen mě však lákalo vyzkoušet ELC AMX, které se stále ještě učím, ale v 34. bitvě se už povedl Ace Tanker.
Spoiler                     

Takže bych si dovolil oba stroje porovnat:

Z hlediska jízdních vlastností určitě vede T-50; její akcelerace, obratnost a rychlost jízdy do kopce jsou mezi tier 4-5 scouty dle mého názoru nejlepší. Maximálku na rovině mají sice některé jiné tanky vyšší, ale využitelnost tohoto parametru s implementací fyziky poněkud poklesla. ELC jezdí také velmi dobře a za T-50 zas až tak moc nezaostává; navíc má ELC slušně rychlou i zpátečku, což se hodí dost často. Rozhodně se ale s ELC nikdy nepokoušejte ramovat.

Dohled je klíčovým parametrem každého scouta a v tomto směru je na tom T-50 dost špatně, 330 metrů je na scout tank bídná hodnota. Tady se svými 360 metry vede ELC a větší dohled je pro něj opravdu výraznou výhodou. Camo bonus mají oba stroje prakticky stejný. Rádio na ELC je dost slabé, takže spotování pro arty může být na větších mapách problematické. Svícení pro team na přímou střelbu je většinou v pohodě.

Palebná síla T-50 je velmi nízká, tanky vyšších tierů má velký problém prostřelit - a i když se to povede, tak je dmg velmi malá (jezdím s 57 mm dělem). Někdy je problém dokonce pouhé resnutí capu, a to i s HE. Fear faktor T-50 je nulový, na druhou stranu vás enemák občas raději ignoruje, než aby při pokusu trefit vás za jízdy vyplácal střelu za 1000 kreditů a dlouho dobíjel.
Oproti tomu 90 mm dělo na ELC AMX dává řádné kopance, přičemž rychlost a obratnost tanku vás velice zvýhodňuje při výběru pozice, ze které pak prostřelíte prakticky jakýkoliv tank zboku či zezadu. Dělo ale dlouho zaměřuje a je potřeba ho doměřit opravdu do konce, jinak je velmi nepřesné. Střelba za jízdy je zoufale nepřesná, není problém netrefit se na 20 metrů. Každá rána vás celkem spolehlivě rozsvítí, takže při snipování se ihned po výstřelu stahujte do krytu na reload, případně i změnu pozice.

Na ničení artyn jsou dobré oba stroje. ELC má výhodu ve větší alpha dmg a tím pádem slušnou šanci na oneshot při odpálení ammo racku.

Jako antiscout je ELC AMX prakticky nepoužitelný, naopak se musí nepřátelským scoutům vyhýbat jako čert kříži. Proti zkušenějšímu hráči jste téměř bezbranní a ten vás uramuje/ustřílí jako nic.

Nevýhodou ELC je pouze dvoučlenná posádka. To omezuje dostupnost doplňkových skillů u funkce střelce, radisty a nabíječe a navíc je ochuzuje o 10% bonus k základnímu skillu od velitele. Na druhou stranu zrychlený výcvik posádky běží díky jen dvěma členům o to rychleji.

Možná jsem měl jen štěstí, ale přijde mi, že ELC AMX není na rozdíl od svých větších bratříčků AMX 13 nijak náchylný na poškození modulů či zranění posádky; a zatím jsem ani jednou nehořel. Rovněž nemám problém s padáním pásů, i když se se samozřejmě snažím jezdit s ohledem na fyziku. T-50 má sice víc než dvakrát silnější pancéřování než ELC, ale to v praxi zas tak moc neznamená. ELC má oproti T-50 čtyřicet hitpointů navíc, a to není k zahození.

Pokud jde o kredity, vydělává mi ELC výrazně více než T-50, což je dáno více než trojnásobným průměrným damage per battle. Opravy u obou strojů jsou velmi levné. Na rozdíl od ostatních tier 5 scoutů prakticky nelze s ELC AMX prodělat. Exaktně jsem to sice nepočítal, ale odhaduju, že při rozumném hraní se dá s premkem udržet ELC v plusu i při občasném použití APCR munice - díra v heavyně o tři tiery výš si na sebe vydělá.

Můj konečný verdikt:
Přestože jsem si T-50 velmi oblíbil a je to výborný scout, nejspíš ho odstavím do rezervy a budu místo něj jezdit s ELC AMX. Hlavním důvodem je skutečnost, že na některých mapách nebo za určité taktické situace je využitelnost scouta, který jen svítí a neublíží, poměrně malá. To pak začíná být hraní s T-50 nepříliš zábavné. Naopak potenciál ELC AMX je díky výkonnému dělu využitelný vždy a kdekoliv, takže nuda rozhodně hrozit nemůže.

Edit:
Pro úplnost přidávám ještě konfiguraci, se kterou jezdím.
Na T-50 mám skládanou optiku, bino a ventilaci (tj. vše pro zvýšení dohledu).
Na ELC AMX mám nabiják, pohon děla a bino.
Jako consumables mám na obou tancích lékárničku, opravárenskou sadu a kreditový benzín.

Edited by Furcifer, 22 November 2012 - 01:32 PM.

Hihna #14 Posted 11 February 2013 - 03:12 PM

Private

• Player
  • 15237 battles
  • 6
  • [L-O-U] L-O-U
Upřímně řečeno ELC mi jako scoutovací tank vůbec nepříde, je to hlavně tím že má průměrný dohled a podprůměrný dosah rádia ... Já osobně ELC hraju spíš jako support prostě kde je boj těžkých tanků tam otravuju nepřítele a snažím se ho vyvést z míry. T-50-2 to už je ovšem něco jiného výborná rychlost + manévrovatelnost a dobrý dohled + rádio, toto je scout.

Edited by Hihna, 11 February 2013 - 03:12 PM.

Lorenzo_Lama #15 Posted 12 February 2013 - 04:16 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6792 battles
  • 71
Hrál jsem T-50, hraji i ELC.
T-50 už mám pouze v garáži a nevyjíždím, je to dáno i tím, že jsem si zvykl na vybavení, kterého ovšem nemám nazbyt. S T-50 byla hodně dobrá hra, na T-50-2 jsem najel xp hned a byla to i sranda. Jediné, co mě na T-50 mrzelo, bylo dělo. Často se mi stalo, že jsem dingal o VI artyny a nebo jsem musel vysolit 10 ran do jedné, než zhebla, což se prostě nedá.
ELC mě baví ještě víc než T-50. Hraju s ním především pasivního scouta s tím, že když mám jistotu a nesvítím zrovna třeba na 5 enemáku a vidím, že v tu chvíli nejsem pro tým důležitější coby scout, tak vypálím. S tom dělem prostřelíte skoro všecko co potkáte a ještě je to pecka.
Ob rovská nevýhoda střílení s ELC je vysoký demaskovací efekt, který je IMHO mnohem větší než u jiných tanku, tak na to bacha. Doporučit mužu oba, T-50 cesta nekončí, tak jako ELCčkem. ;)

AngryWorm #16 Posted 04 March 2013 - 03:45 PM

Private

• Player
  • 7177 battles
  • 2
já osobně mám T-50 , T-50-2 a už i ELC..

T-50
-Je výborný na detekování a v bitvách mezi 4 tiery dokáže sejmout kohokoliv. S proražením KV-1 a jemu podobných je problém, protože se musí dobře mířit a na to nebývá moc času. co se týče bitev s tiery 6+ tam už funguje pouze jako spotter a pokud nemáte za zády zkušené dělostřelectvo, tak je to snad jedině na získání medaile průzkumník( která je s ním  mimochodem velmi častá) a nebo s trochou šikovností a zkušenostmi na zabití nechráněných dělostřelců.
-myslím si, že má horší Matchmaking než ELC, a obzvláště jeho následník t-50-2 má nejhorší MM jaký si  můžeš představit
-výhody:Řízení(zanedbatelný speedbleeding, vysoká rychlost, super akcelerace atd.), nepřátelé s pomalým otáčení věže či podvozku vás často ignorují (jak  už zde někdo zmiňoval)
-nevýhody:příšerné dělo(pokud se vám podaří něco prorazit, uberete tak málo, že to nepříteli ani nestojí za  povšimnutí), oproti nízkému ELC a úzkému T-50-2 nemá žádné výhody ve tvaru(je zkrátka nejlehčeji trefitelný z těcho 3), dost špatný nasvicovač
ELC
-netrefitelný tank, který může sloužit jako spotter, nasvicovač (zejména v mapách jako el halluf)
-výhody:skvělé dělo (prorazí prakticky vše pokud dobře míříte), nízká silueta, dobrý výdělek v poměru s  opravou
-nevýhody:příšerný limit pro otáčení věže!! dlouhé zaměřování(jinak to letí úplně do ***), oproti t-50tkám ztrácí rychlost zatáčením, špatný vertikální náklon

Edited by AngryWorm, 04 March 2013 - 03:52 PM.

KarlVonHolinka #17 Posted 08 March 2013 - 11:20 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29327 battles
  • 317
  • [GU-NS] GU-NS
Mne prijde T-50 zabavnejsi. ELC mi vubec nesedlo (WR 39,4%, vcera uz jsem to trapeni neunesl a prodal ho). S T-50 se mi dari vic (WR 55,6%), prestoze je to take skaut. T-50 je sice pomalejsi, ale lepe manevruje. Neni to tank, ktery by delal dmg. Spis jen tak klobe, ale je shopnej delat na bojisti zmatek, cehoz vyuziji tezkotonaznici. T-50 je podle mne vyborne jako antiscout, kde se uplatnuje podle mne lepe nez ELC.

DEAD535 #18 Posted 08 March 2013 - 11:29 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 12796 battles
  • 1,061
  • [0WNED] 0WNED
Ide o to že ELC nie je práve na scout vhodný aj kvôli slabému dosahu rádia ale zas to delo spraví poriadny neporiadok.

Derp_Trollington #19 Posted 08 March 2013 - 03:34 PM

Veteran

• Veteran
  • 52676 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
IMO ten vliv "slabé vysílačky" přeceňujete. Pro "normální použití" ( = arty s top vysílačkou + ELC na mapě jinak, než když jsou oba v protilehlých rozích) bohatě stačí.

DEAD535 #20 Posted 08 March 2013 - 03:45 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12796 battles
  • 1,061
  • [0WNED] 0WNED
To hej ale nie je to mrhanie jeho potanciálom? :)  To delo je nepríjemné aj pre vysoké tiery a dmg dáva slušný. Rovnako funguje výborne ako anti-scout.

Also tagged with T-50, ELC, AMX, scout

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users