Jump to content

załoga czołgu premium

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

marioramst #1 Posted 29 August 2012 - 02:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17848 battles
  • 43
siemka takie pytanie
mam załoge czołgu premium która gra tylko na premium ale jak ja dam na inny czołg  to ile ona bedzie miec doświadczenia i jaka skutteczność?
No niby sa rózne wersje tego:

"Jeżeli członek załogi znajdował się w czołgu premium, ale jest wytrenowany do służenia na innym typie czołgu (na przykład operator czołgu Panther na Lowe), to dostaje tylko 50% doświadczenia."
Ale np. mój jest wytrenowany na czołgu premium a nie na innym typie i tyczy sie to tez innych mozliwosci opisanych w ogólnym poradniku...

jakub_czyli_ja #2 Posted 29 August 2012 - 07:07 AM

First Sergeant

• Player
  • 33039 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-
http://worldoftanks....-qualifications

Jeżeli członek załogi jest na czołgu, który nie jest czołgiem premium, ale jest wyszkolony w obsłudze czołgu innego typu (na przykład załogant czołgu Panther na Mausie), to dostaje 25% doświadczenia.

Jeżeli członek załogi znajdował się w czołgu, który nie jest czołgiem premium, ale umie operować czołgiem tego samego rodzaju (na przykład operator czołgu Panther na czołgu Panther II), to dostaje 50% doświadczenia.

Akatrosh #3 Posted 29 August 2012 - 07:08 AM

Lance-corporal

• Player
  • 8402 battles
  • 94
nie bardzo czaje o co ci chodzi, strasznie chaotycznie to napisałeś ale odpowiem tak.

Nie zależnie na jakim czołgu gra załoga czy premium czy nie premium jej skuteczność jest taka sama (im więcej % tym lepsza). Przeszkolenie ze 100% kosztuje 20k i czołgista traci 10% umiejętności lub za darmo czołgista traci 20%.
Jeśli czołgista, nie jest wyszkolony na dany czołg (jest na czerwono) traci -50% umiejętności i będzie on dostawać -50% doświadczenia na bitwę czyli 25% puli meczu (no chyba że masz zaznaczoną opcje przyśpieszone szkolenie to wtedy 50%) Dla załogi nie ma znaczenia czy grają na zwykłym czy premium tanku.

Jeśli chodzi ci o coś innego to wyjaśnij to lepiej.

jakub_czyli_ja #4 Posted 29 August 2012 - 07:20 AM

First Sergeant

• Player
  • 33039 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-

View PostAkatrosh, on 29 August 2012 - 07:08 AM, said:

nie bardzo czaje o co ci chodzi, strasznie chaotycznie to napisałeś ale odpowiem tak.

Nie zależnie na jakim czołgu gra załoga czy premium czy nie premium jej skuteczność jest taka sama (im więcej % tym lepsza). Przeszkolenie ze 100% kosztuje 20k i czołgista traci 10% umiejętności lub za darmo czołgista traci 20%.
Jeśli czołgista, nie jest wyszkolony na dany czołg (jest na czerwono) traci -50% umiejętności i będzie on dostawać -50% doświadczenia na bitwę czyli 25% puli meczu (no chyba że masz zaznaczoną opcje przyśpieszone szkolenie to wtedy 50%) Dla załogi nie ma znaczenia czy grają na zwykłym czy premium tanku.

Jeśli chodzi ci o coś innego to wyjaśnij to lepiej.
Porównaj swoje rewelacja z tekstem podlinkowanym wyżej, zobaczysz ile baboli nawsadzałeś.

unh0ly #5 Posted 29 August 2012 - 09:52 AM

Sergeant

• Clan Commander
  • 25583 battles
  • 352
  • [WHYME] WHYME
Z tego co wiem, bezstratnie można przenosić załogę tylko z czołgu "zwykłego" na premium. Aby przenieść załogę z premium na inny czołg, będziesz ją musiał przeszkolić albo za darmo (utrata 20% umiejętności głównej) albo za 20k srebra od załoganta (utrata 10%) albo za 200 złota od załoganta (0% straty).

Z czysto technicznego punktu widzenia:
Widzę, że masz czołg T34. Ponieważ załogę możesz przenosić tylko w ramach jednej nacji, możesz ją przenieść tylko na czołg amerykański. Żeby stracić możliwie najmniej doświadczenia na umiejętności głównej, polecam przenieść załogę na czołg ciężki.
Załóżmy, przeszkalasz sobie załogę na T29 za 20k srebra per załogant, masz ją na 90% głównej umiejętności, przy zachowaniu pełnego poziomu perków i umiejętności dodatkowych. Wbijasz sobie osprzęt na T29 za pomocą przeszkolonej załogi. W momencie, w którym potrzebujesz zarobić, przenosisz załogę bez jakichkolwiek strat i konieczności przeszkalania z powrotem na czołg premium i zarabiasz. Zarobiłeś ile chciałeś? Znow bez konieczności przeszkalania wrzucasz ją na T29.