Jump to content

ASAP z Wiktorem Kisłyjem, część 2

• This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

Community #1 Posted 05 September 2012 - 04:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,248
W najnowszej  odsłonie wywiadu ASAP prezes Wargaming. Wiktor Kisłyj dalej opowiada o przyszłości World of Tanks i Wargaming.

Pełen tekst wiadomości

RrTeY #2 Posted 05 September 2012 - 04:22 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 23063 battles
  • 208
5:17-5:21 ja PI****LE!!
A i czy parę filmików temu nie było mowy o wprowadzeniu Polskiego drzewka technologicznego ZARAZ po Brytyjskim a nie Japońskiego?
Wiadomo że mogą być różne priorytety i mogą się one zmieniać na bieżąco no ale można chyba jakoś zrobić to tak żeby nie podawać informacji za każdym razem zmienionej względem poprzedniej.

zylka #3 Posted 05 September 2012 - 04:43 PM

Corporal

• Player
  • 19449 battles
  • 116
Napisiki dla tych co nie mają jak obejrzeć:

0:25
Siergiej Burkatowski powiedział nam, że macie plany dotyczące rozwoju gry na kolejne dwa lata, ale co się stanie z grą za, powiedzmy, pięć lat?
0:32
Utrzymująca się pozycja rynkowa takich gier sieciowych jak Navy Field, World of Warcraft i Ultima Online jest żywym dowodem na to, że dobra gra sieciowa może być
0:41
popularna przez długi czas. Grono użytkowników rozrasta się i tym samym zawartość gry. Regularnie dodajemy nowe funkcje i udoskonalamy grę. Szczerze mówiąc,
0:50
uważam, że gra może przetrwać kolejne dwa lub trzy lata nawet, jeśli przestaniemy ją uaktualniać. Oczywiście nie mamy zamiaru przestać. Wirtualni czołgiści z całego
0:59
świata, projektanci gier, programiści, menedżerowie i ja sam ? wszyscy dodaliśmy coś od siebie do niesłychanie długiej listy życzeń dotyczących przyszłych
1:08
uaktualnień. I wiesz co? Mamy tyle zmian do wprowadzenia, że starczy nam pracy na 5 lat, a każdego dnia ludzie sugerują coś nowego i ekscytującego. Małe,
1:17
przeciętne i duże zmiany zostały już udokumentowane. Dział odpowiedzialny za projektowanie gry opisał szczegółowo większość z nich. Należy zrozumieć, że, tak jak w
1:26
każdej działalności, zasoby odgrywają istotną rolę w procesie tworzenia gry. Aby wdrożyć tę długą listę zmian, potrzebujemy coraz to więcej ludzi. Z tego właśnie
1:35
powodu wciąż zatrudniamy specjalistów do każdego z naszych biur i studiów deweloperskich w Mińsku, Kijowie i Petersburgu. Poszukujemy, przeprowadzamy rozmowy
1:44
kwalifikacyjne i zatrudniamy programistów, projektantów gier, specjalistów od dźwięku i menedżerów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności niezbędne w
1:53
branży. Podjęliśmy właściwą strategicznie decyzję, aby nie angażować zespołu gry World of Tanks w proces tworzenia gier World of Warplanes i World of Warships.
2:02
Zespół pracujący nad grą World of Tanks pozostaje w Mińsku i czołgi są ich jedynym priorytetem. Mamy rozległe plany. Będziemy wprowadzać nowe areny, a także
2:11
dodawać nowe kraje i modele pojazdów. W niedalekiej przyszłości dodamy brytyjskie drzewo technologiczne, trochę później najprawdopodobniej wprowadzimy również
2:20
japońskie maszyny, a być może także i pojazdy z innych krajów. Nasz zespół pracuje nad tym bardzo ciężko. Prowadzimy obszerne badania i przygotowujemy liczne
2:29
materiały. Zawsze będzie nowa zawartość. Nie ma najmniejszego powodu, dla którego nasza firma miałaby wstrzymać rozwój gry World of Tanks. Zwiększymy własne
2:38
moce przerobowe, co pozwoli nam rozszerzyć grę o wiele nowych funkcji i o nową zawartość.
2:49
Jakie są Wasze plany na przyszłość? Czy pracujecie nad innymi projektami poza grami World of Tanks, World of Warplanes i World of Warships?
2:57
Jesteśmy szczęśliwi, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że gra World of Tanks zapoczątkowała nowy podgatunek. Odejście od tradycyjnego modelu MMO było nie lada
3:06
wyzwaniem, ale podjęliśmy ryzyko i odnieśliśmy sukces. W rezultacie stworzyliśmy dla siebie niszę na rynku. Teraz każdy może wysunąć co najmniej tuzin pomysłów na
3:15
gry, które dobrze się wpasują w koncept sagi gier wojennych. Dlaczego by nie zaproponować gry „World of Submarines" z łodziami podwodnymi lub gry „World of
3:24
Helicopters" z helikopterami? Możesz sobie wyobrazić grę wojenną „World of Humanoid Robots" z trzymającymi w napięciu bitwami wielkich robotów, gdzie 15 graczy
3:33
walczy przeciwko 15 na otwartej przestrzeni? Założę się, że możesz! Chcę przez to powiedzieć, że podjęcie decyzji odnośnie do tematyki gry jest dość łatwe, ale
3:42
zapewnienie wysokiej jakości na każdym z etapów jej tworzenia, a także zapewnienie wsparcia technicznego i obsługi klienta jest niezwykle skomplikowane. Z punktu
3:51
widzenia procesu tworzenia gry, stworzenie tytułu klasy AAA wymaga lat spędzonych przy jego produkcji i dużego zespołu wykwalifikowanych profesjonalistów,
4:00
odpowiednich funduszy, solidnego marketing, a także przychylnej prognozy rynkowej. Najpierw zobaczmy, jak nam pójdzie z grami World of Warplanes i World of
4:10
Warships. Oprócz tego pracujemy nad usługą Wargaming.net, którą ogłosiliśmy na targach E3 w czerwcu. To również wymaga olbrzymiego nakładu pracy. Obecnie koncentrujemy się na nadchodzącej
4:20
premierze gry World of Warplanes, a także w dalszym ciągu tworzymy grę World of Warships, jednocześnie wprowadzając nową zawartość i ekscytujące usprawnienia do gry World of Tanks.
4:28
Jakie są Wasze oczekiwania w związku z gronem graczy gry World of Warplanes? Gdzie myślicie, że będziecie mieli największą społeczność? Czy będzie to
4:37
Europa Zachodnia, Ameryka Północna czy może kraje WNP?
4:40
Nigdy nie wiadomo, dopóki gra nie zostanie uruchomiona. Niemniej jednak możemy wysnuć pewne przypuszczenia. Istnieją pewne preferencje kulturowe, jeżeli chodzi o
4:49
konkretny typ działań wojennych. Rosja to głównie kultura czołgów, kraj czołgów. Stany Zjednoczone to kultura samolotów wojskowych. Gdy przyjrzymy się
4:58
amerykańskim filmom, literaturze, programom telewizyjnym i komiksom, natychmiast da się zauważyć, że Amerykanie są wielkimi entuzjastami lotnictwa.
5:07
W Ameryce co roku odbywa się około 347 pokazów lotniczych. Statystycznie prawie codziennie ma miejsce jakiś pokaz lotniczy. Odwiedź muzeum Smithsona
5:16
Nie ma wątpliwości ? Ameryka jest zakochana w lotnictwie. Daje nam to wszelkie powody do tego, żeby wierzyć, że gra War of Warplanes przypadnie do gustu
5:24
Amerykanom. Gra odbije się szerokim echem wśród graczy amerykańskich. Jeżeli wziąć pod uwagę liczbę wywiadów, recenzji i pokazów gry, większość z nich pochodzi
5:32
z amerykańskiej prasy gier komputerowych. Nie oznacza to, że stworzymy grę wyłącznie na rynek amerykański.
5:39
Jak często grasz w grę World of Tanks? Jaki jest Twój ulubiony czołg?
5:42
Gram w grę World of Tanks od czasu zamkniętej wersji alfa. Gram w nią każdego dnia ? czasami częściej, czasami rzadziej. W sumie walczyłem w około 9000 bitwach.
5:51
Oczywiście, wielu oddanych czołgistów ma bardziej imponującą historię, ale z powodu napiętego grafiku w pracy mam często problem ze znalezieniem wolnego czasu i
6:00
graniem tak długo, jakbym chciał. Olbrzymią przyjemność sprawia mi granie niektórymi czołgami, a zwłaszcza ciężkim czołgiem Maus ? największą i najbardziej
6:09
śmiercionośną maszyną w grze. Uczucie, gdy się nim pędzi przez pole bitwy jest bezcenne! Nie grałem wcześniej wieloma działami samobieżnymi. Jedynym wyjątkiem
6:18
był amerykański niszczyciel czołgów T-95. Często wybierałem go do bitew plutonów rozgrywanych z moim bratem. Wszystko zmieniło się wraz z wprowadzeniem
6:27
francuskiego drzewa technologicznego. Francuskie niszczyciele czołgów Foch najwyższego poziomu są naprawdę świetne. Ostatnio gram niszczycielem czołgów AMX
6:36
AC de 120 poziomu VIII. Kolejny model, który po prostu trzeba mieć, to niszczyciel AMX 50 Foch poziomu IX, ale wciąż brakuje mi środków na przeprowadzenie nad nim
6:45
badań. Jeśli zdołam wygospodarować trochę wolnego czasu na granie, przeważnie zostaję przy poziomie VIII, bo chcę wreszcie zdobyć odpowiednią ilość
6:54
doświadczenia potrzebną do odblokowania kolejnego poziomu. Miłym dodatkiem była również francuska artyleria z automatem ładującym o niesamowitej
7:03
szybkostrzelności. Często gram działem Bat Chatillon poziomu VIII. Wcześniej wolałem średnie czołgi, jednak teraz częściej gram ciężkimi. To jest właśnie wspaniałe w
7:12
grze World of Tanks ? gdy tylko znudzi Ci się jakaś klasa lub kraj, masz do wyboru wiele innych opcji.
7:19
Jaki jest Twój ulubiony typ pojazdu?
7:22
O: Najbardziej podobają mi się ciężkie czołgi najwyższych poziomów. Jak już powiedziałem, pasjonuje mnie niemiecki czołg Maus. Wydaje mi się, że jest mi w jakiś
7:31
sposób bliski taktycznie. Gdy gra się tym olbrzymem, wcale nie trzeba być na przedzie. Dobrze strzela z dużej odległości, można ochraniać swój zespół i poprowadzić go
7:40
do zwycięstwa przy minimalnych uszkodzeniach. Jeśli wolisz, możesz również przedrzeć się przez środek. Lubię również francuski czołg ciężki AMX-50B. Jest znacznie
7:49
gorszy niż czołg Maus, ale mimo wszystko jest to całkiem dobry czołg ciężki. Poza tym jego dużym atutem jest automatyczny system ładujący. Jest szybki i zabójczy.
7:58
Kolejnym dobrym modelem jest radziecki czołg ciężki IS-7 poziomu X. Uwielbiam pędzić nim przez środek mapy Himmelsdorf. Ma mniejszą liczbę punktów
8:07
wytrzymałości niż czołg Maus, ale jest szybki, zwrotny, zdolny do zadania poważnych obrażeń i ma jeden z najlepszych pochylonych pancerzy czołowych w grze. Tak
8:15
więc, niezależnie od kraju, zdecydowanie interesują mnie czołgi ciężkie.
8:20
Czy jest jakiś konkretny pojazd, którego po prostu nie lubisz?
8:23
Amerykańskie czołgi z wieżyczkami o dużej sile rażenia budzą grozę. Dość dobrze znam ich słabe punkty, ale gracze zawsze zdołają je ukryć. Na przykład: gdy gram
8:33
przeciwko niszczycielowi czołgów T-30 i widzę jedynie wieżyczkę za oknem obróconą pod pewnym kontem, to nawet czołg Maus nie jest w stanie spenetrować jej
8:43
amunicją premium. Przeciwko amerykańskim pojazdom walczy się niezwykle ciężko.
8:48
Jaki jest Twój ulubiony kraj w grze?
8:50
W garażu mam czołgi ze wszystkich krajów. Wystarczy spojrzeć na moje statystyki ? czołgiem Maus gram częściej niż innymi czołgami i należy on do niemieckiego
9:01
drzewa. Radziecki czołg IS-7 byłby na drugim miejscu na mojej liście, zwłaszcza gdy otrzymuje podwójną liczbę punktów doświadczenia. Gdy w ramach oferty specjalnej
9:15
radzieckie czołgi otrzymują 3 lub 5 razy więcej doświadczenia, wtedy gram wszystkimi radzieckimi czołgami ciężkimi. Świetne jest również działo samobieżne SU-26
9:30
poziomu III. Pojazdy francuskie są absolutnie rewelacyjne! Jak ich nie lubić? Jeśli chodzi o amerykańskie czołgi, no cóż... w przeszłości częściej nimi grałem, a teraz
9:39
mam tylko kilka ulubionych. Są to niszczyciele czołgów: T-95, Super Pershing oraz Patton. Nie gram nimi jednak zbyt często. Innymi słowy, gram wszystkimi krajami, ale
9:43
czołg Maus nie ma sobie równych.
9:46
Na jakie nowe funkcje czekasz najbardziej?
9:49
Czekam z niecierpliwością na niektóre funkcje i kiedy dowiaduję się, że mogą być pewne opóźnienia, często urządzam poważne pogadanki z kolegami odpowiedzialnym
9:58
za ich wprowadzanie. Na przykład, wierzę, że wszyscy gracze skorzystają na zrównoważeniu nowych trybów gry. Ponadto, na razie tylko niektóre mapy obsługują nowe
10:09
tryby, a ja nie mogę się doczekać, aby wypróbować tryby Szturm i Bitwa spotkaniowa we wszystkich lokacjach gry. Twórcy gry mają kilka świetnych pomysłów, takich jak
10:20
bitwy historyczne lub minikampanie. Jestem pewien, że wpasują się one idealnie pomiędzy rozbudowaną mechanikę dyplomacji w wojnach klanów, a szaloną zabawę
10:31
towarzyszącą walkom losowym. No i oczywiście, wszyscy mówią o ulepszonej fizyce. Na uniwersytecie studiowałem fizykę laserową, więc dlatego ta aktualizacja ma dla
10:35
mnie szczególne znaczenie. Nie mogę się jej doczekać.
10:37
Może na koniec mógłbyś udzielić jakichś rad na temat tego jak wygrywać w grze World of Tanks? Czy mógłbyś podzielić się z graczami jakimiś taktykami, które są naprawdę przydatne na polu bitwy?
10:43
Dobrze, powiem wam, jak zazwyczaj gram czołgiem Maus. Gdy zaczynacie pędzić przez środek mapy Himmelsdorf, drużyna przeciwna nie spodziewa się takiego ruchu.
10:53
Jeśli gracie czołgiem ciężkim, moja rada ? przeć do przodu, nie chować się za drzewami czy krzakami. Na początku powinniście użyć swoich umiejętności perswazji i
11:03
charyzmy, aby przekonać pozostałych członków drużyny do przyjęcia waszej strategii. Podczas gdy pędzicie przez środek, gracze z artylerią powinni zapewnić wam
11:13
odpowiednią osłonę od tyłu, a czołgi ciężkie, takie jak E-75 czy IS-7, powinny osłaniać wasze flanki. Innymi słowy, po wciśnięciu przycisku „Bitwa!" nie ma czasu do
11:23
stracenia. Powinniście zyskać zaufanie waszej drużyny, przekonać ich i brzmieć zdecydowanie mówiąc, że drużyna przeciwna nie spodziewa się takiego ruchu. Gdy
11:33
zaczną wykonywać wasze polecenia, zyskacie dużą szansę na wygraną.

Felker #4 Posted 05 September 2012 - 04:50 PM

Private

• Player
  • 12552 battles
  • 9
:O ale się rozpisałeś nie będe czytał :P

RudyStefan #5 Posted 05 September 2012 - 04:55 PM

Private

• Player
  • 32157 battles
  • 45
  • [9BP] 9BP
2:30 w tle widać dwu-wieżowy 7TP.

Loonar #6 Posted 05 September 2012 - 05:03 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 26518 battles
  • 508
  • [M--K] M--K
zarąbistą ma koszulkę M103:) heh mogliby rozdawać koszulki w jakieś loterii czy coś:)

ZbysiaxXx69 #7 Posted 05 September 2012 - 05:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28872 battles
  • 324
  • [TANKI] TANKI
Właśnie też tak mi się wydawało, dobrze że ktoś potwierdza^^

RrTeY - niestety, ale nigdzie nie było mówione, że polskie drzewko ma wyjść zaraz po brytyjskim. Co więcej - na razie nie wiadomo, czy w ogóle takie będzie. A o japońskim mowa od co najmniej pół roku, więc nie ma co się burzyć.

znowu neg rep... chyba komuś za skórę zalazłem, tylko nie wiem czym xd

Edited by ZbysiaxXx69, 06 September 2012 - 09:30 PM.

rishyu #8 Posted 05 September 2012 - 05:31 PM

Second Lieutenant

• Military Reserve
  • 6218 battles
  • 1,156
polskie drzewko jest narazie projektowane, są szukane czołgi, szukane mozliwe kombinacje drzewka. Jak pisałem w innym temacie, szukamy zdjęć, informacji materiałów, czegokolwiek co może pomóc w stworzeniu polskiego drzewka.

xczar0 #9 Posted 05 September 2012 - 05:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15265 battles
  • 388
Polecam co do polskich czolgow poszukac w moskwie, wielu specjalistow tam pojechalo a raczej zostalo wywiezionych nie z wlasnej woli po wojnie ;)

Michal174 #10 Posted 05 September 2012 - 06:10 PM

Private

• Player
  • 11466 battles
  • 35
To chyba jeden z mniej treściwych ASAP-ów, ale i tak miło, że jest. I to całe zamieszanie wokół polskiego drzewka nastraja mnie pozytywnie. Żebym tylko dysponował czymś,  co mogłoby pomóc. :)

RrTeY #11 Posted 05 September 2012 - 07:40 PM

Sergeant

• Beta Tester
  • 23063 battles
  • 208

View PostZbysiaxXx69, on 05 September 2012 - 05:04 PM, said:

Właśnie też tak mi się wydawało, dobrze że ktoś potwierdza^^

RrTeY - niestety, ale nigdzie nie było mówione, że polskie drzewko ma wyjść zaraz po brytyjskim. Co więcej - na razie nie wiadomo, czy w ogóle takie będzie. A o japońskim mowa od co najmniej pół roku, więc nie ma co się burzyć.
Faktycznie pomyliło mi się było to na wywiadzie po gamescome (śierpień) i tylko wspominał o Polskich no trudno.
Mea maxima coulpa. No ale myślą o naszych czołgach co mnie cieszy. :Smile_Default:

Fredoslav #12 Posted 05 September 2012 - 08:47 PM

Private

• Player
  • 12627 battles
  • 27
Myślałem że Big Boss ma z urzędu wszystkie tanki w garażu, a tu proszę - Wiktor farmi expa na kolejne maszyny jak reszta plebsu :).

xczar0 #13 Posted 05 September 2012 - 09:31 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15265 battles
  • 388
Ogólnie Wiktor Kisłyj wydaje się naprawdę wyluzowanym człowiekiem, choć napewno to część PR firmy, jak taki "spokojny" wpadnie do biura na kontrol to "kurz a wiater" leci :))

Iluvatar94 #14 Posted 05 September 2012 - 09:37 PM

Sergeant

• Player
  • 28901 battles
  • 250
Tylko co z tego, że masz dobry czołg, dobrą drużynę i strategię, skoro trafisz kilka razy za zero i po tobie?...

DemoN_M4U #15 Posted 06 September 2012 - 01:12 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 15846 battles
  • 342

View PostFredoslav, on 05 September 2012 - 08:47 PM, said:

Myślałem że Big Boss ma z urzędu wszystkie tanki w garażu, a tu proszę - Wiktor farmi expa na kolejne maszyny jak reszta plebsu .
Bo chodzi o to, żeby gonić króliczka, a nie go złapać. Myślę, że większą zabawą jest dojście do np. Mausa czy IS-7 samemu niż powiedzieć "dajcie mi tu wszystkie czołgi", zresztą ja np. nie wyobrażam sobie kupna konta na allegro, gdzie tu fun mieć od razu Mausa. Na jego miejscu też grałbym od I tieru, tyle, że z kontem premium i ewentualnie pomijając upierdliwe czołgi.

Tomcio199214 #16 Posted 06 September 2012 - 07:28 AM

Corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 134
Oglądam ten wywiad i zauważyłem, że Wiktor Kisłyj ma tylko ok. 9000 walk to zacząłem się śmiać bo ja mam prawie 7000 walk:D może kiedyś uda mi się z nim zagrać tylko jak on się w WoT nazywa bo chcę go sprawdzić ;) na czołgach średnich :P

DeusExMachina20 #17 Posted 06 September 2012 - 10:47 AM

Corporal

• Player
  • 20223 battles
  • 147

View PostTomcio199214, on 06 September 2012 - 07:28 AM, said:

Oglądam ten wywiad i zauważyłem, że Wiktor Kisłyj ma tylko ok. 9000 walk to zacząłem się śmiać bo ja mam prawie 7000 walk:D może kiedyś uda mi się z nim zagrać tylko jak on się w WoT nazywa bo chcę go sprawdzić ;) na czołgach średnich :P

drogi kolego obawiam się że pan prezes WG nie gra na europejskim serwerze, raczej na rosyjskim

Tomcio199214 #18 Posted 06 September 2012 - 11:42 AM

Corporal

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 134
DeusExMachino ja przypuszczam, że raczej może mieć dostęp do Europejskiego bo WG jest w Białorusi a kraj ten bardziej przynależy do Europy więc i serwer mają na europejskim choć jeśli ktoś woli to gra na ruskim. I chętnie bym stoczył bój z szefem WG gdyby miał okazję do gry z nim:) takie marzenie ściętej głowy :D

KACPER98PL #19 Posted 06 September 2012 - 01:20 PM

Corporal

• Player
  • 7446 battles
  • 133
6:30-6:31  Co to za czołg???

rishyu #20 Posted 06 September 2012 - 03:38 PM

Second Lieutenant

• Military Reserve
  • 6218 battles
  • 1,156
to jest FCM 2C.