Jump to content

Video: Akademia czołgów

• This topic is locked This topic is locked
35 replies to this topic

Community #1 Posted 07 September 2012 - 06:18 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,207
Przedstawiamy nowy program: Akademia czołgów! Jest to seria kierowana do graczy pragnących poprawić swoje umiejętności gry drużynowej.

Pełen tekst wiadomości

c3rb3r #2 Posted 07 September 2012 - 06:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28964 battles
  • 1,162
  • [_D_W] _D_W
Poprawcie losowania drużyn pod względem liczby bitw i procent wygranych, bo to co XVM pokazuje przyprawia o dreszcze.
Wprowadźcie stopnie zaawansowania, wystarczy trzy, i ludzie nie stracą zapału do gry. Świeżaki grali by ze świeżakami i nie tracili by zapału trafiając na ogranych zawodników, a ograni mieli by godnych przeciwników i team który wie co i jak.
Pomyślcie nad tym.

lg124 #3 Posted 07 September 2012 - 06:32 PM

Corporal

• Player
  • 23214 battles
  • 108
Ech może się przydać ale + za jeżdżenie T110E5

Xanter_ #4 Posted 07 September 2012 - 06:34 PM

Corporal

• Clan Diplomat
  • 18141 battles
  • 107
No i  u nas pojawiła akademia :)

Hans_Bring_Flammenwerfer #5 Posted 07 September 2012 - 06:39 PM

Corporal

• Player
  • 25395 battles
  • 130
Wam też się ten 1 etap kojarzy z XVIII / XIX wiecznymi bitwami :Smile_Default: ? Stoją w szeregu i czekają na rozkaz oddania salwy kiedy w tym samym czasie wróg strzela i tak na zmianę.

Smoczkowaty #6 Posted 07 September 2012 - 06:53 PM

Private

• Player
  • 21164 battles
  • 29
Już to widzę jak wszyscy na randomie strzelają w jeden czołg to fajnie wygląda w teorii. Można tego dokonać ale w plutonie kompani albo CW. I nie ma to jak bijemy czołg od całego życia do 0 a jakiś nob czeka tylko na ten ostatni strzał... "łowcy fragów"

Rain #7 Posted 07 September 2012 - 06:57 PM

Private

• Beta Tester
  • 12705 battles
  • 40

View Postc3rb3r, on 07 September 2012 - 06:32 PM, said:

Poprawcie losowania drużyn pod względem liczby bitw i procent wygranych, bo to co XVM pokazuje przyprawia o dreszcze.
Wprowadźcie stopnie zaawansowania, wystarczy trzy, i ludzie nie stracą zapału do gry. Świeżaki grali by ze świeżakami i nie tracili by zapału trafiając na ogranych zawodników, a ograni mieli by godnych przeciwników i team który wie co i jak.
Pomyślcie nad tym.
Chłopie, co Ty tworzysz? To jest temat o AKADEMII a nie płaczu  o kiepskim balansie. Filmy z tej serii mają się nijak do randomów gdyż omawiane są tutaj gry typowo pod CW dla klanów (na tyle bitew ile mam stoczonych może dwa razy widziałem jak cały team robił to co najwyższy tier zaproponował ^^ ).

Ogólnie, podstawy jakie każdy powinien znać..szkoda że bardzo rzadko przekłada się to na grę na randomach...jedynie ludzie w plutonach mają jakieś swoje wizje i się ich trzymają,reszta wali na pałę po fraga.
Mam nadzieję że takiej gry doczekam się kiedyś na randomach i kompaniach ;]

Dobry pomysł ze spolszczeniem :)

c3rb3r #8 Posted 07 September 2012 - 07:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 28964 battles
  • 1,162
  • [_D_W] _D_W

View PostRain, on 07 September 2012 - 06:57 PM, said:

Ogólnie, podstawy jakie każdy powinien znać..szkoda że bardzo rzadko przekłada się to na grę na randomach...jedynie ludzie w plutonach mają jakieś swoje wizje i się ich trzymają,reszta wali na pałę po fraga.
Zainstaluj sobie XVM, a zobaczysz kogo masz w teamie, to zrozumiesz dlaczego takie rzeczy jak na filmie są niemożliwe.
Akademia akademią, choć zamiast oglądać tak pustą teorię, wolę oglądnąć jakąś wartościową walkę, gdzie sytuacja jest naturalna a nie wytworzona sztucznie.

DominikWrobel #9 Posted 07 September 2012 - 07:13 PM

Colonel

• Player
  • 55243 battles
  • 3,935
  • [PNE] PNE

View PostSmoczkowaty, on 07 September 2012 - 06:53 PM, said:

I nie ma to jak bijemy czołg od całego życia do 0 a jakiś nob czeka tylko na ten ostatni strzał... "łowcy fragów"
Niech łowi i tak za to więcej expa nie dostanie a o jedna lufę mniej.

Tigerus1 #10 Posted 07 September 2012 - 07:21 PM

Sergeant

• Player
  • 25486 battles
  • 247
na poczatku jest powiedziane cos o probowaniu tego w randomach

MM jest jaki jest, a ER klamie

WR jako ocena "umiejetnosci" gracza, czy w grze w ktorej X pojechal na pale i zginal w pierwszej minucie ale jego team jakos wygral, X wygral i ma sobie to zaliczyc do +WR czy przegral i ma jakims magicznym sposobem przeniesc ta rozgrywke do przegranych?

trackone #11 Posted 07 September 2012 - 08:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 18313 battles
  • 379

View Postc3rb3r, on 07 September 2012 - 06:32 PM, said:

Pomyślcie nad tym.

To Ty pomyśl. Wg Twoich założeń wyskillowany gracz losowany byłby tylko z innymi wyskillowanymi. Z kolei ci cieńsi playerzy - z cieńszymi.
Więc powiedz mi, po co w takim przypadku zdobywałoby się SKILLA, skoro i tak równoważony i deprecjonowany byłby on przez MM ?
Po to jeżdżę, ćwiczę, strzelam, aby móc to wykorzystywać przeciwko wszystkim innym. Wszyscy mają takie same szanse na starcie. To właśnie nazywamy "grą". Taki jest (i to nie tylko w WoT) gameplay,
Gdyby Twoje roszczenia w WoT przełożyć na piłkę nożna, wyglądało by to w skrócie tak: w rozgrywkach piłki nożnej Brazylia może grać tylko z Hiszpanią, Niemcami, Włochami itp. - do dwudziestego miejsca w rankingu FIFA. Polska nie ma szans na starcie z nimi, więc walczy tylko z Gabonem, Luxemburgiem, San Marino i Eskimosami. Emocje sięgają zenitu. ;] Zauważ, że praktycznie tylko w meczach z najlepszymi - z mistrzami - polska drużyna wydobywa z siebie to, co czasami nazwać możemy ligą światową...

Co do tematu...
Trzeba mieć niesamowite szczęście do losowania, aby móc wykorzystać tę taktykę na randomach. Ba! Na kompaniach często taktyka ta (mimo wcześniejszych założeń) kończy się już 60 sekund po rozpoczęciu bitwy.
Lekcja pierwsza z topicu wydaje się być prozaiczna, ale często ciężko przełożyć ją na prawdziwy bieg wydarzeń.

Edited by trackone, 07 September 2012 - 09:01 PM.

Paindemonium #12 Posted 07 September 2012 - 09:21 PM

Captain

• Player
  • 22659 battles
  • 2,128
Sądzicie ze ten filmik zmniejszy ilość noobków w WOT, bo ja nie. Aczkolwiek szczerze wieże że jest szansa dla tego dla WG za ten filmik daję plusa. Chęć poprawy sytuacji w poziomie gry. :)

xX_SNAJPER_Xx #13 Posted 07 September 2012 - 09:32 PM

Private

• Player
  • 30675 battles
  • 46
Fajny pomysł szczególnie dla początkujących w WOT którzy znają angielski jak ja, ale jeszcze fajniej by było gdyby znalazł się jakiś śmiałek i dorobił polskie napisy :Smile_smile:

Maczok #14 Posted 07 September 2012 - 09:56 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14540 battles
  • 58
Bardzo dobry pomysł.

Julian_jedyny_krol #15 Posted 07 September 2012 - 10:22 PM

Private

• Player
  • 9142 battles
  • 14
  • [PAR] PAR
@up2x są polskie napisy musisz kliknąć na CC i wybrać polski

Pawelsooon #16 Posted 07 September 2012 - 10:27 PM

Private

• Player
  • 7334 battles
  • 4
Mnie się takie coś podoba nie wiem jak wam ale do mnie  jest super, już mam dość ciągłych bitewek z których wszyscy marudzą, że masz jechać tam a dokładnie wiesz, że tam się nic nie dzieje tu jest odwrotnie. Step 1 tam mnie zaskoczyła formacja i ruch chodźby w grze " Statki " jedni atakują w jeden cel ,a drudzy w drugi.Step 2 tam też fajnie bo się na siebie nacierają i nie jadą nie wiadomo gdzieś na końce mapki tylko od razu na czołowe. Do mnie to będzie ciekawe nie wiem jak dla was.

Edited by Pawelsooon, 07 September 2012 - 10:31 PM.

25TP #17 Posted 07 September 2012 - 10:42 PM

Corporal

• Player
  • 17868 battles
  • 163
Bzdura... z miesiąca na miesiąc poziom ogólny graczy na randomach spada na "ryj". Dlaczego ? To wina WG oraz ich filozofii, w każdej innej grze gracz który sobie nie radzi jest karany w ten czy inny sposób i albo ma "jaja" podnosi swoje umiejetności i przestaje być karany, albo ich nie ma i odchodzi z pożytkiem dla samej gry oraz community w niej.  W WoT panuje zasada "czy się stoi czy się leży X tier się należy", niewiadomą jest tylko ilość bitew jakie będą potrzebne by ten X tier osiągnąć. Skoro można tą grę "wygrać" bez względu na poziom umiejętności to po co się starać ?
Człowiek jest z natury leniwy, żadne to odkrycie. Zresztą wystarczy sobie przypomnieć ile kiedyś zarabiało się na X tierach, a ile teraz (wymuszało to jednak "coś", odsiewało graczy na randomach w pewnym stopniu) - gra staje się coraz bardziej "noob friendly", i będzie się to pogłębiać, bo z tego jest większa kasa :).

Felker #18 Posted 07 September 2012 - 10:54 PM

Private

• Player
  • 12552 battles
  • 9
Lubie placki :Smile_trollface-3:

Nie spamuj. ~Sevard

Edited by Sevard, 08 September 2012 - 12:29 PM.

Ivory #19 Posted 07 September 2012 - 11:13 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 24864 battles
  • 131

View PostRain, on 07 September 2012 - 06:57 PM, said:

Chłopie, co Ty tworzysz? To jest temat o AKADEMII a nie płaczu  o kiepskim balansie. Filmy z tej serii mają się nijak do randomów gdyż omawiane są tutaj gry typowo pod CW dla klanów (na tyle bitew ile mam stoczonych może dwa razy widziałem jak cały team robił to co najwyższy tier zaproponował ^^ ).
Dobry pomysł ze spolszczeniem
Przedstawianie takich informacji dla graczy grających na CW jest chyba oczywistością. Jeżeli jest inaczej to taka drużyna nie ma prawa bytu.
W tym tkwi własnie problem randomów, nawet jak zaproponujesz jakieś sensowne rozstawienie to idioci tego nie wykonają bo:
1. uważąją że mając 2-4k bitw (efficience ok. 800 i win ratio 45-50%) wiedzą lepiej, bo przecież tyle grają że ogarniają wszystko.
2. pewna grupa graczy nie wie do czego służy minimapa i czat
3. mają własną skrzywioną (ciekawe przez kogo) koncepcje - idioci na himmelsdorfie (i nie tylko) którzy pędzą na capa i przejmują bazę myślac że zdąży zcapować bazę w 2giej minucie bitwy.

Wiele razy już się spotkałem z sytuacją gdzie wpada 1-3 gosci na capa podczas gdy w grze jest 3/4 drużyny przeciwnika, często z obstawą arty. Na pytania dlaczego capują najczęsciej pada odpowiedź że za to jest bonus kasy/expa (czyja wina tak kretyńskiego myślenia?) i za ch*ja nie przetłumaczysz takiemu głąbowi że ten bonus istnieje ale jak się zniszczy wszystkich wrogów to bez bonusu wpadnie znacznie więcej expa/kasy.

Tutaj musi wg zacząć coś robić żeby edukować takich idiotów - zmienić podpowiedzi w bitwach bo jak nobek przeczyta w poradzie w czasie ładowania bitwy że "za zabicie wszystkich wrogów nie ma bonusu a za zcapowanie jest" to będzie chciał ten bonus zdobyć!

View Posttrackone, on 07 September 2012 - 08:46 PM, said:

To Ty pomyśl. Wg Twoich założeń wyskillowany gracz losowany byłby tylko z innymi wyskillowanymi. Z kolei ci cieńsi playerzy - z cieńszymi.
Więc powiedz mi, po co w takim przypadku zdobywałoby się SKILLA, skoro i tak równoważony i deprecjonowany byłby on przez MM ?
Po to jeżdżę, ćwiczę, strzelam, aby móc to wykorzystywać przeciwko wszystkim innym. Wszyscy mają takie same szanse na starcie. To właśnie nazywamy "grą". Taki jest (i to nie tylko w WoT) gameplay,
Gdyby Twoje roszczenia w WoT przełożyć na piłkę nożna, wyglądało by to w skrócie tak: w rozgrywkach piłki nożnej Brazylia może grać tylko z Hiszpanią, Niemcami, Włochami itp. - do dwudziestego miejsca w rankingu FIFA. Polska nie ma szans na starcie z nimi, więc walczy tylko z Gabonem, Luxemburgiem, San Marino i Eskimosami. Emocje sięgają zenitu. ;] Zauważ, że praktycznie tylko w meczach z najlepszymi - z mistrzami - polska drużyna wydobywa z siebie to, co czasami nazwać możemy ligą światową...

Gdyby je przełożyć na piłkę nożną to najlepsze drużyny grałyby z najlepszymi drużynami, średnie z średnimi, słabe ze słabymi - to rozwiązanie już istnieje w piłce nożnej i nazywa się - liga.

Nie uważam również że w wocie wszyscy mają równe szanse - gdy trafiam do drużyny gdzie jestem "zieloną wyspą" a drugi gracz ma efficience o 500 mniejsze a przeciwnik ma takich graczy jak ja 4 a reszta jest średniakami to już wiem że daleko nie zajadę - sam bitwy nie wygram.

Tak samo w wocie - gdyby mm dobierał graczy pod względem wskaźników (nie koniecznie musi to być efficience - wg mogłoby samo wymyślić jakiś dobrze odwzorujący możliwości gracza wzór) i toczyłyby się bitwy na w miarę wyrównanym poziomie (jasne że to nie ma wyglądać w sposób taki że w bitwie mamy 30 osób ktorych efficience znajduje się w granicach 1400-1500, bo to by tworzyło strasznie hermetyczne grupy graczy i słabeusze by nie mogli "podpatrzeć" lepszych graczy w bitwach) a drużyny miały by podobną sumę punktów wskaźnika (tak jak teraz nieszczęsny mm - naprawiono losowania do 2ch tierów różnicy ale zepsuto ilość art w bitwie) to grałoby się dużo lepiej! Byłyby bitwy gdzie masz w drużynie 12 baranów i 3ch dobrych graczy jak i takie gdzie są sami wyjadacze. Różnica od obecnej sytuacji byłaby taka że nie byłoby starć gdzie jest 3 dobrych graczy w jednym teamie przeciwko 10 dobrym graczom w drugim teamie.

Pomysł jest wg. mnie zajebisty i wprowadzenie go podniosłoby ogólny poziom gry. Jednak skoro WG nie potrafi poradzić sobie z obecnymi problemami -albo 2 tiery różnicy i arty party co 3cią bitwe albo po 2, 3(max!) sztuki arty na stronę i 6t vs 10t, to wprowadzenie tak zaawansowanego systemu jest chyba nie realne :Smile_confused:

Edited by Ivory, 07 September 2012 - 11:15 PM.

Frya #20 Posted 08 September 2012 - 01:17 AM

Sergeant

• Player
  • 12355 battles
  • 292
  • [W0LVE] W0LVE

View PostIvory, on 07 September 2012 - 11:13 PM, said:

to by tworzyło strasznie hermetyczne grupy graczy i słabeusze by nie mogli "podpatrzeć" lepszych graczy w bitwach (...)
A myślisz, że teraz podpatrują? Gdzie tam, "słabeusze" jeszcze wyzywają od doświadczonych graczy od noobów.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users