Jump to content

Polskie Drzewko - Zbiór informacji

Polskie Drzewko

• Please log in to reply
4253 replies to this topic

ImpactUltimate #3781 Posted 08 June 2018 - 05:06 AM

Private

• Player
  • 28145 battles
  • 41

W całym tym drzewku jedyne czego mi szkoda to nie wykorzystany do końca potencjał. Od samego początku widziałem je jako podobne do Japońskiego na początku, czyli z odnogą 4TP -> 10TP -> 14TP. Mogliby coś innego dać na pierwszy tier i dodać legendarnego 7TP wz.39 (9TP), ale ogólnie to nie jest najgorzej.

Dla mnie najważniejsze że jest Habich na VI tier, czyli jednym z najważniejszych tierów, i w sumie na tym drzewko powinno się zakończyć, dosłownie. Ale wiadomo jaki jest dział marketingowy WG - "Wprowadzamy drzewko to musi one dawać nam zyski, robimy te czołgi do X tieru chociażby miały to być kompletne fejki!". Od początku wiedziałem że na tierach VII+ będzie coś w tym stylu więc teraz patrzę na to z przymróżeniem oka - jako zło konieczne, które musi być aby nasze prawdziwe czołgi I - VI mogły istnieć w tej grze.

Moim zdaniem co niektórzy tutaj zdecydowanie za bardzo marudzą. Każdemu kto tak bardzo spina się o tego nieszczęsnego Markowskiego itp. radziłbym wyluzować, i po prostu potraktować czołgi wysokich tierów tak jakby ich nie było. A co do szachownicy lotniczej, to nie można mówić że WG nie słucha głosu graczy, ja na razie zauważyłem co najwyżej znaczną mniejszość osób którym ona nie pasuje, a mi się podoba na czołgach z WWII. Powstańcom Warszawskim też dając ją na Pudlu, więc nie widzę powodu czemu miałoby jej nie być na czołgach z drugiej wojny i fejkach. Zobaczymy, może kiedyś wprowadzą klony radzieckich maszyn i wtedy dadzą oznakowanie w kształcie rombu.

Edited by ImpactUltimate, 08 June 2018 - 05:16 AM.

VillageGame #3782 Posted 08 June 2018 - 05:46 AM

Lieutenant

• Player
  • 16023 battles
  • 1,595

View PostImpactUltimate, on 08 June 2018 - 05:06 AM, said:

...

A co do szachownicy lotniczej, to nie można mówić że WG nie słucha głosu graczy, ja na razie zauważyłem co najwyżej znaczną mniejszość osób którym ona nie pasuje...

:facepalm:
Tu masz wyniki ankiety jaka została przeprowadzona na forum.
"Jaki symbol powinien być wybrany jako emblemat polskiej nacji w World of Tanks"
1. Szachownica lotnicza 1921-1993r. (86 [12.50%])
2. Szachownica wojsk pancernych 1955-2009r. (458 [66.57%])
3. Polska flaga (37 [5.38%])
4. Orzeł Piastowski na tarczy amazonek (101 [14.68%])
5. Nie mam zdania (6 [0.87%])

Edited by VillageGame, 08 June 2018 - 05:49 AM.

Roophert #3783 Posted 08 June 2018 - 08:17 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32543 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-

Fejkowy czołg ciężki 45TP "Habich" mogli o wiele, wiele, wiele lepiej rozwiązać.

Z tego co widać model inspirowali na wczesnej rekonstrukcji Krzyhala, jeszcze sprzed poprawek Zarzyckiego:

Podrasowali go mocno i dodali zmyślona otoczkę... podczas gdy po prostu wystarczyło powiedzieć:

"przy obecnym stanie wiedzy nie wiemy jak miał wyglądać ten pojazd, więc wprowadziliśmy dwie wizje rekonstrukcji"

Obie byłyby tym czym były - czołgami średnimi; pierwszy w jak najbardziej historycznej konfiguracji, uzbrojony w naszą armatę 75 mm plot, drugi mógłby już dostać tę 90-kę i lepszy silnik.

25TP I oraz 25TP II;

1lt_Mike #3784 Posted 08 June 2018 - 09:38 AM

Lieutenant

• Player
  • 38590 battles
  • 1,583
  • [FNPRO] FNPRO

To co panowie, bojkot polskiej linii organizować zamierzacie?

View PostMscislav_sister, on 08 June 2018 - 12:25 AM, said:

Fake tanks. To już chińskie TDki są prawdziwsze.

Po prostu totalna że na da.

Napisał gość z fake konta :P

Daimler1916 #3785 Posted 08 June 2018 - 09:38 AM

Brigadier

• Player
  • 24165 battles
  • 4,733
  • [_CHS_] _CHS_

Panowie chcieliśmy Polskich czołgów? Owszem chcieliśmy tylko ze w drzewku Polskim kompletnie nic się nie zgadza. NIC!

Zaczynając od gafy z I poziomem kończąc na emblematach Polskiej nacji. Wasza kilkuletnia praca została olana, moja propozycja o której wspomniałem Falathiemu również została olana także nie wiem co dalej.

Człowiek czekał tyle lat na Polskie czołgi i co? Teraz dostaje praktycznie fejkowe drzewko z fejkowym wyglądem tych tanków. Serio ignorancja, głupota i debilizm WG przebił chyba ostatnia możliwą granice jaka może być.

Szkoda tylko ze żaden z pomysłów waszego drzewka nie został wykorzystany w oficjalnym drzewku. Naprawdę już wolałbym radziecki tank po Polskiej modernizacji niż ten fejk tank VIII tieru.

Chcieliśmy historyczne prawdziwe drzewko a skończyliśmy w dziale Sci-Fi.... Nic tylko pogratulować profesjonalizmu tej firmie jak i czerwonemu koledze.

btw. Falathi na przyszłość nie pytaj nas o jakakolwiek opinie człowieku bo i tak zrobicie po swojemu.:sceptic:

View PostPaythos, on 08 June 2018 - 04:27 AM, said:

Falathi.... a nie chcesz może pomóc przy jakimś innym drzewku?:sceptic:

Lepiej nie podsuwaj mu takich pomysłów bo kolejna nacja ucierpi. Jedynie do czego nasz czerwony kolega się nadaje to do łowienia Suma w offtopie.

View PostMich_Kow, on 08 June 2018 - 09:38 AM, said:

To co panowie, bojkot polskiej linii organizować zamierzacie?

Fajnie by było jednak widząc praktyki WG to raczej długo byśmy nie pobyli na tym forum.:B

Edited by Daimler1916, 08 June 2018 - 09:42 AM.

Paythos #3786 Posted 08 June 2018 - 10:18 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 63569 battles
  • 3,084
Czyli można założyć, iż 14TP miałby w zasadzie identyczną wieżę jak 7TP wzmocniony a nie tą, z lufy wyssaną przez WG, konstrukcję?:sceptic:

Petyanna #3787 Posted 08 June 2018 - 11:40 AM

Private

• Player
  • 10977 battles
  • 43
  • [PCT] PCT
Internety złożyły jaja, WG wstawiło do inkubatora - i mamy xD
4TP, 7TP, 10TP, 14 TP, KSUS II, HABICH, Wi-fi, Si-fi, Fi-fi, Wu-gie:D
Poproszę takie tanki xD

Mimio to zrobię. Premium powinien być zamiast Markowskiego - wyglądem nie przypomina niczego w drzewku - dla mnie to IS/ IS3 - taki na upośledzonym kadłubie. Lepiej już go na premium.
Podobny do 9 i 10 jest T wz. Lepiej by on prowadził.
Btw. 7 + 8 dla mnie wyglądają jak crapy, 9 + 10 podobają mi się - gra jak jumbosem będzie.

Rozkoszniaczek #3788 Posted 08 June 2018 - 12:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 35151 battles
  • 1,202

Do komplet i ja się wypowiem.

Co do szachownicy to decyzja o zastosowaniu szachownicy lotniczej, a nie pancernej jest podyktowana zapewne tym, że WG raczej nie stosuje oryginaknych historycznych oznaczeń, a przynajmniej tak jest w przypadku drzewek UK, Czechosłowacji, czy Japonii.

Co do drzewka.

4TP na pierwszym tierze rozczarowuje, ale głównie z tego powodu, że wiele innych maszyn przez to nie pojawi się w grze, bo sam 4TP na II tierze nie jest niezastąpiony.

7TP, no wiadomo, sam postulowałem za tym, by zrobić dwie linie: 7TP i 7TP wzm. oraz linie V/7TP i 7T.

10TP, nie mam zastrzeżeń.

14TP... Powinienem się spinać o wieżę z Toldi III, a nie te z 7TP i C.L.P. oraz łamany pancerz, ale poza tym dla mnie spoko. Sam jestem na stanowisku, że 14TP i 18TP to osobne warianty tego samego czołgu, więc 18TP, którego moim zdaniem zrekonstruowali chłopaki można wrzucić na V tier, aczkolwiek parametry pewnie WG już tak pokręciło, że szkoda gadać... No i znacznie lepiej byłoby gdyby powstała linia, gdzie 10TP jest na II tierze, 14TP na III, a 18TP na IV, ale cóż... To już wiele nie zdziałamy, bo klamka zapadła.

KSUS... Poza działem, spoko.

Habich... Skoro nazwali go 40TP, więc raczej nie ma sensu liczyć na historyczne 60 mm pancerza. Z resztą, kurcze. Do kogo spina o nieścisłości w sprawie modelu? Do WG, czy do historyków dwóch, którzy kisili u siebie w szufladzie dokumenty na jego temat, że doszło do sytuacji, że 73 lata po wojnie dalej nie ma na jego temat publikacji sensownej poza ogólną wzmianką? To nie WG dało d..., tylko nasi kochani historycy, dla których osobisty prestiż jest ważniejszy niż historia.

45TP Habich... Eee... No cóż...

Markowski...

50TP Tyszkiewicza, szkoda, że nie ostał się rysunek techniczny... Szkoda...

To samo tyczy się Lewandowskiego.

Ogólnie nie narzekam na drzewko przesadnie. Jak zwykle mogło być lepiej, ale tak czy inaczej polskie drzewko powstanie, a powstać podobno nie miało....

Roophert #3789 Posted 08 June 2018 - 12:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32543 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-

View PostRozkoszniaczek, on 08 June 2018 - 12:07 PM, said:

Habich... Skoro nazwali go 40TP, więc raczej nie ma sensu liczyć na historyczne 60 mm pancerza. Z resztą, kurcze. Do kogo spina o nieścisłości w sprawie modelu? Do WG, czy do historyków dwóch, którzy kisili u siebie w szufladzie dokumenty na jego temat, że doszło do sytuacji, że 73 lata po wojnie dalej nie ma na jego temat publikacji sensownej poza ogólną wzmianką? To nie WG dało d..., tylko nasi kochani historycy, dla których osobisty prestiż jest ważniejszy niż historia.

WG oparło swój model na modelu Grumpiego, zakładając, że to oni są mądrzy, a reszta to tylko entuzjaści i trzeba ich poprawiać. Zobaczymy za miesiąc^^ :trollface:

Szkoda, że kłamliwie kreują tę maszynę na czołg ciężki i nazywają ja fikcyjnie...

Kot_04 #3790 Posted 08 June 2018 - 02:04 PM

Brigadier

• Player
  • 22871 battles
  • 4,508
Szczerze? Wolałbym radzieckie klony, niż to co aktualnie nam zaprezentowano. To jest tak, czy siak część naszej historii i nie powinniśmy się tego wypierać, jeśli chcieliśmy mieć własne drzewko. Tym bardziej na rzecz tego Science fiction.. :unsure:

Edited by Kot_04, 08 June 2018 - 02:37 PM.

PoPoLuPo76 #3791 Posted 08 June 2018 - 03:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14399 battles
  • 1,204
  • [LPDW] LPDW

View PostKot_04, on 08 June 2018 - 02:04 PM, said:

Szczerze? Wolałbym radzieckie klony, niż to co aktualnie nam zaprezentowano. To jest tak, czy siak część naszej historii i nie powinniśmy się tego wypierać, jeśli chcieliśmy mieć własne drzewko. Tym bardziej na rzecz tego Science fiction.. :unsure:

Skoro w innych grach wojennych występują takie wynalazki jak Huzary, Behemoty i inne cuda zza Siedmiogórogrodu ;) to dlaczego WG nie może we własnym projekcie dość luźno opartym na historii tworzyć dwóch fejków?

Mnie też *edited* podejście do tematu b WG, ale od ponad 300 lat nie jesteśmy już znaczącą siłą w Europie, wiec możemy olać grę albo to zaakceptować...

Faktem niezaprzeczalnym jest zmarnowany potencjał, ale przy okazji należy pogratulować ekipie historyków za przybliżenie na tym forum kawałka naszej historii. GJ koledzy.

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edited by akataMM, 14 June 2018 - 02:26 PM.

Kot_04 #3792 Posted 08 June 2018 - 05:00 PM

Brigadier

• Player
  • 22871 battles
  • 4,508

View PostPoPoLuPo76, on 08 June 2018 - 03:18 PM, said:

Skoro w innych grach wojennych występują takie wynalazki jak Huzary, Behemoty i inne cuda zza Siedmiogórogrodu ;) to dlaczego WG nie może we własnym projekcie dość luźno opartym na historii tworzyć dwóch fejków?

Nie jestem oportunistą, miało być polskie drzewko i jest, ale miały być tam polskie czołgi, a nie wymyślone czołgi z polską nazwą, nie mam zamiaru się cieszyć, że po tylu latach przygotowali nam byle gówno.
Wysokie tiery bym jeszcze zniósł, bo tam jest dużo S(y)F'u ale 4TP na I tierze? Nie...

AzumIzumDzumS #3793 Posted 08 June 2018 - 05:29 PM

Private

• Player
  • 61510 battles
  • 29
  • [NG-NL] NG-NL

View PostKot_04, on 08 June 2018 - 04:00 PM, said:

Nie jestem oportunistą, miało być polskie drzewko i jest, ale miały być tam polskie czołgi, a nie wymyślone czołgi z polską nazwą, nie mam zamiaru się cieszyć, że po tylu latach przygotowali nam byle gówno.
Wysokie tiery bym jeszcze zniósł, bo tam jest dużo S(y)F'u ale 4TP na I tierze? Nie...

Dokladnie, w miedzyczasie wprowadzili trole i magazynki dajace wiekszy fan.. Ta linia bylaby atrakcyjna 5 lat temu.  Sytuacje uratowalaby polska linia artylerii. 

MarvoloPeeves #3794 Posted 08 June 2018 - 05:43 PM

Private

• Player
  • 20821 battles
  • 43

Moim zdaniem mogliby kopnąć wszystkie czołgi od 4TP do 14TP o tier w górę, zrobić dwie piątki, lajta i meda, z perspektywą na przyszłość dodania drugiej linii czołgów od 2 do 5 tieru.

Dodatkowo liczę na to że zgodnie z przewidywaniami, wieża ukazana w 7TP jest stockowa, na taką wygląda, byłoby fajnie gdyby @Falathi dopytał na górze czy ta wieża to stock czy top, z sugestią żeby lepiej była stockowa.

Pierwszy tier gdyby to ode mnie zależało należałby do Pz inż 130 albo WB-10.

Z wyższymi poziomami nie mam żadnego problemu, są całkiem spoko. Liczę na to że X dostanie 150mm, będę miał naszą wersję E100 którego tak wielbię.

Btw. nie cisnąłbym tak bardzo po WG że nie słucha graczy w sprawie emblematu i I tieru, filmik (wszystkie 3 części) jak i materiały które zostały zaprezentowane zapewne powstały jednocześnie więc nie było szans żeby w nich coś już zmieniać, teraz trzeba liczyć że w następnych etapach rozwoju zmienią te dwie rzeczy jak już coś przygotują. Zawsze też pozostaje możliwość że pozmieniają drzewko już po wprowadzeniu, nie raz robili solidne przetasowania w liniach jak dodawali maszyny albo balansowali.

Edit: chociaż mi osobiście nie przeszkadza szachownica, to jest pierwszy symbol, obok biało-czerwonej opaski, który w ogóle kojarzyłem z naszym wojskiem gdy jeszcze byłem mały, głównie ze względu właśnie na Powstanie Warszawskie i Pudla.

Edited by MarvoloPeeves, 08 June 2018 - 06:02 PM.

Revanche25 #3795 Posted 08 June 2018 - 07:44 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 40915 battles
  • 6,458
  • [FNPRO] FNPRO

Jak by was ciekawiło to ponoć Falathi jest na urlopie, akurat jak dziennik developerów cześć 3 się pojawiła - przypadek nie sądzę.

Edited by Revanche25, 08 June 2018 - 07:52 PM.

Mscislav_sister #3796 Posted 08 June 2018 - 09:53 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,334

Jak wróci to w takim ubraniu

MarvoloPeeves #3797 Posted 08 June 2018 - 09:59 PM

Private

• Player
  • 20821 battles
  • 43

Szkoda że Falathi na urlopie, trzeba będzie czekać...

Zapomniałem o jednej rzeczy, jak tak ogólnie obejrzeć sobie konstrukcje jakie posiadaliśmy w 20-leciu i jakie zaprojektowaliśmy w tym czasie, to widać trochę cech charakterystycznych, najlepszy przykład to wypiętrzenie dla kierowcy w górnej płycie kadłuba przechodzące w pionową ściankę pod wieżą. Wydaje mi się że WG całkiem niezłą robotę odwaliło na wysokich tierach dodając te charakterystyczne elementy konstrukcyjne występujące w czołgach naszej myśli technicznej i generalnie rozkminiając styl gry tymi maszynami.

Roophert #3798 Posted 08 June 2018 - 10:25 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32543 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-

View PostMarvoloPeeves, on 08 June 2018 - 09:59 PM, said:

Szkoda że Falathi na urlopie, trzeba będzie czekać...

Zapomniałem o jednej rzeczy, jak tak ogólnie obejrzeć sobie konstrukcje jakie posiadaliśmy w 20-leciu i jakie zaprojektowaliśmy w tym czasie, to widać trochę cech charakterystycznych, najlepszy przykład to wypiętrzenie dla kierowcy w górnej płycie kadłuba przechodzące w pionową ściankę pod wieżą. Wydaje mi się że WG całkiem niezłą robotę odwaliło na wysokich tierach dodając te charakterystyczne elementy konstrukcyjne występujące w czołgach naszej myśli technicznej i generalnie rozkminiając styl gry tymi maszynami.

Osobiście chętniej zobaczyłbym u nas HTki typu Ob. 277 - przyzwoicie pancerne, mobilne!, świetna penetracja. Maszyny uniwersalne i na dzisiejsze czasy w WoT. Niestety mastodonty, jakie WG wymyśliło są "takie se". Nic nowego, dość mocno pancerny pojazd z działem ~150 mm? Było - Ob.705A...

To co mi się w nich podoba to depresja działa oraz burzaki na X.

A że Falathi na urlopie to już podejrzewałem, jak to nie on wrzucił nowy "przeciek" z ST. Miałem pytać wtedy co z nim zrobili, ale jeszcze się później odezwał ;) Ogólnie nie trudno zauważyć brak jego aktywności na forum, chociaż podejrzewam, że czyta je teraz "prywatnie" :trollface:

Osobiście nie ma do niego żadnych pretensji; moje rozczarowanie skierowane jest ogólnie w WG - sami sobie winni; tyle lat obiecywali, zapowiadali, podgrzewali temat, a finalnie wyszło jak wyszło. Hmm, w sumie ogólnie patrząc winny jestem sobie sam - zbyt dużo oczekiwałem od nich :trollface: 

EDIT:

Jeszcze dodam jedną z moich obserwacji - czy tylko mi się wydaje, że modele wymyślane przez WG są przekombinowane? Popatrzcie np. na Lewandowskiego/Tyszkiewicza i na np. ISa-7, Ob.277... te ostatnie są w miarę proste, bez jakichś specjalnych udziwnień, natomiast gdyby przyszło produkować Lewandowskich to roboty, że ho ho.

Edited by Roophert, 08 June 2018 - 10:35 PM.

VillageGame #3799 Posted 08 June 2018 - 10:52 PM

Lieutenant

• Player
  • 16023 battles
  • 1,595

Znalezione na historia.org.pl:

Block Quote

Jak zaraz przeczytacie, polskie czołgi nie będą kopiami rosyjskich lub maszyn innych krajów. Wargaming zadał sobie wiele trudu (sic!- moje), by wyszukać i opracować (no tu chłop ma rację, prawdę pisze ;) - moje) unikatowe polskie projekty. Twórcy gry wysłali pracowników z misją poszukiwania (sic!- moje) w archiwach nawet najbardziej eksperymentalnych projektów (no, no, no- moje)polskich wozów pancernych, by następnie przenieść je do gry.

:hiding:

Edited by VillageGame, 08 June 2018 - 11:06 PM.

Kotori_GiwROF #3800 Posted 08 June 2018 - 11:59 PM

Corporal

• Player
  • 47152 battles
  • 175
  • [ASPR] ASPR

Napiszę coś bez sensu         .

:teethhappy:

60TP znaczy "Lewandowski" nie ma 152mm w projekcie ale też nie było wzmianki że nie mogło go być.

https://i.imgur.com/sShydLF.jpg

Jakie wschodnie konstrukcje posiadały ów działo bez niszczycieli włącznie ?

Projekt IS-4 152mm

Ob.705A

https://cdna.artstat....jpg?1517583930

(wariantów innych jest jednak mało)

Ale jest jeszcze jeden pojazd, a w zasadzie pancernik.

Pancernik Lema miał mieć teoretycznie działo 155 mm WZ.40 lub nawet 152 mm

Wieża jego, a w zasadzie 'Czołgu "P" Lema' jest dobrą podstawą do tworzenia pojazdu.

http://i.imgur.com/8WO5k1P.jpg

(Wieża 'Pancernika Lema' jest natomiast zbyt obła i nie pasuje jarzmo działa, stanowiłaby zbyt wielki problem dla 200 mm pancerza Lewandowskiego)

https://i.wpimg.pl/7...3732af7be88.jpg

Oczywiście unowocześniona a raczej zunifikowana do standardu starej dobrej wieży T-54/55 i elementów wieży IS-3.

Jak widać :

http://rykoszet.info...andowski_01.jpg

(Jarzmo działa jest znacząco uwydatnione w porównaniu do JS-3)

http://www.smartage....63-1078x516.jpg

Natomiast wizjery :

http://rykoszet.info...andowski_05.jpg

Wizjery też trochę ta sama bajka choć JS-3 ma w zasadzie tylko jeden uwydatniony wizjer po swej lewej stronie od biegu pojazdu

Włazy u JS-3 (wieża) łączą się, a u Czołg "P" Lema są one wielkich rozmiarów okręgami nie łączącymi się, oraz nie przypominają tych z T-54/55

http://www.smartage....016/12/12-2.jpg

http://www.tanks-enc...R/T-55/T-55.jpg

Wiem brzegi wieży 60TP są zaokrąglone, ale to wynik unifikacji do T-54/55*JS-3

Przód wieży to JS-3 (w domyśle górna cześć oraz podstawa wieży)

Tył wieży to T-54/55

Reszta to Czołg "P" Lema

*wiem to element Pancernika Lema ale szczerze to można by było je rozbić na dwa pojazdy przez pewne drobne różnice

I CO, DA SIĘ, DAAAAAAAAA!!!

Kadłub nie mógł by być zbyt nowatorski dlatego wybrano wariacje dość sporą na T-54/55

https://lh5.googleus...no/PB110097.JPG

Czyli : I Pancernik I Ruski Med, czego chcieć więcej, no tak piwska...

http://pipboy.wtz.cz...img/152-t55.png

Czyż nie jest on genialny             .

:B

http://rykoszet.info...andowski_07.jpg

W skrócie....

*NIE HEJT

*IS-3 bo JS-7 jednak nie mógłby być znany konstruktorowi Czołgu 60TP "Lewandowskiego"

Edited by SERAS_Stirooo_VICTORIA, 09 June 2018 - 01:20 AM.

Also tagged with Polskie Drzewko

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users