Jump to content

Maraton Golden Joystick: głosowanie czas zacząć!

• This topic is locked This topic is locked
82 replies to this topic

Community #1 Posted 14 September 2012 - 06:07 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 29,698
Pamiętacie pierwszy konkurs z Maratonu Golden Joystick? Nadszedł czas na głosowanie na najlepsze podpisy!

Pełen tekst wiadomości

Paseq #2 Posted 14 September 2012 - 06:18 PM

Private

• Beta Tester
  • 27816 battles
  • 44
Jaką metodą głosowania wybraliście metodę głosowania poprzez punkty reputacji postów? Na razie widziałem same głosy na minus...

1_DeStRoYeR_1 #3 Posted 14 September 2012 - 06:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 11599 battles
  • 343
Na pierwszej stronie wszystkie głosy są na minus, a na dalszych stronach nie ma głosów... Ciekawe jak teraz wybierzecie zwycięzcę?

knightpl #4 Posted 14 September 2012 - 06:26 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17856 battles
  • 64
moim zdaniem firma powinna wybierac a nie ludzie... kto ma znajomych to wygra...taka prawda..

Kuzder #5 Posted 14 September 2012 - 06:53 PM

Private

• Player
  • 26195 battles
  • 13
  • [PMHC] PMHC
Tego jest zbyt wiele.  Udało mi się przebrnąć do 10 strony i zrezygnowałem... Jak tu oceniać :-/ ?

Akhatem #6 Posted 14 September 2012 - 06:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14172 battles
  • 627
Beznadziejny system oceniania! Nie mogli zrobić jakiegoś innego sposobu? Wiadomo że każdy będzie minusował innych bo każdy chce wygrać...

flysold #7 Posted 14 September 2012 - 08:22 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 5599 battles
  • 1,086
  • [AZP] AZP
Forma wyboru zwycięzców poniżej krytyki. W tej formie wygrają głownie ci, którzy mają więcej znajomych na forum i w klanach.

Z przesłanych kandydatur powinno zostać wybranych przez Wargaming z 50 zgłoszeń - i dopiero  wtedy można by robić głosowanie. I to nie w formie plusów i minusów bo to skłania do tego, co widzimy - niektórzy skupiają się na minusowaniu potencjalnych konkurentów :Smile_Default: I takie antygłosowania będą narastać gdy zaczną być widoczni pretendenci do zwycięstwa.

knightpl #8 Posted 14 September 2012 - 08:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17856 battles
  • 64
ale za pozno..nie zmienia tego..

DaveVinci #9 Posted 14 September 2012 - 08:34 PM

Private

• Player
  • 7793 battles
  • 38
W newsie jest napisane, że głosowanie rozpocznie się w poniedziałek, a we wcześniejszym, że w poniedziałek się kończy. Jak więc jest?

I jakim cudem mój podpis nie został uwzględniony w konkursie? Wszystkie warunki spełniłem, zgłosiłem pracę kilka godzin po ogłoszeniu konkursu. Nie byłem na liście graczy, których prace nie spełniały warunków. Napisałem do moderatora tamtego tematu, ale zero odzewu. Polskie community działa?

EilaAurora #10 Posted 14 September 2012 - 08:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 9794 battles
  • 652
Również zauważyłam to, że na stronie w jednym z newsów jest napisane, że głosowanie kończy się w poniedziałek, a w kolejnym, że dopiero zaczyna. Według mnie pomyłka zaistniała na skutek błędnego tłumaczenia. Uważam też, że system głosowania jest krzywdzący wobec ludzi biorących udział w konkursie. Dobitnie świadczy o tym pierwsza strona, same minusy. Moim skromnym zdaniem, jeśli mielibyśmy głosować poprzez system reputacji, powinna być tylko możliwość przydzielenia plusa. Podobne zdanie mam na temat samego wyświetlania prac. Prace, które znalazły się na samym końcu mają najmniejsze szanse, żeby otrzymać jakikolwiek głos, bo komu chce się przeglądac 20 stron? Zakładam, że po dobrnięciu do połowy człowiek jest znudzony i ma dość klikania na kolejną stronę.

Edited by EilaAurora, 14 September 2012 - 08:49 PM.

knightpl #11 Posted 14 September 2012 - 09:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17856 battles
  • 64
najgorszy konkurs jaki widzialem...zla organizacja itp.. no nic ..bywa;d

fIyingdemon #12 Posted 14 September 2012 - 09:15 PM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688
kilka uwag:

1. najbardziej oglądane będą prace z pierwszych kilku stron i kilku ostatnich; logika przeglądania dłuuuugich tematów (takich jak ten o konkursie, czyli 22 strony) - początek, żeby złapać wątek i koniec, żeby być na świeżo; ewentualnie jakieś pośrodku;

2. ja przejrzałem kilkanaście stron i znalazłem kilka dubli jeśli chodzi o prace

3. cała masa prac, które zamiast promować WoT i Golden Joystick to promują gracza - nick zajmuje więcej jak 75% powierzchni podpisu

4. masa prac, które są na zasadzie: google => kopiuj => wklej => prosty filtr lub fakturowanie => pierwsza lepsza rzucająca się w oczy czcionka z podstawowych windowsowych; efekt naciapciane jedno na drugim i jeszcze bez hasła konkursowego;

5. kilkanaście (co najmniej) prac, w ogóle nieczytelnych

dobijający jest fakt, że ludzie w ogóle nie doceniają prac, gdzie widać, że ktoś włożył dużo wysiłku w dzieło i to duuuużo lepszych od mojego podpisu, za to głosy zbierają lajki klanowe, gdzie mamy przyciętą tapetę WoT i wstawiony tekst; facebook czy jak? ja mam nadzieje, że forumowicze się opamiętają i docenią pracę, a nie umiejętność kopiowania z google'a;

rozumiem, że tego było dużo i czas goni, ale mam nadzieje, że spośród zwycięzców publiczności, jednak ekipa WG przecedzi przez gęste sito prace pod kątem bubli i plagiatów oraz przejrzystości, bo jak pisałem od groma prac w stylu naciapcianym, nic nie widać, kopiuj-wklejki - bez urazy, ale taki system wykorzystania przestrzeni artystycznej prezentują dzieci w przedszkolu;

Ruhisu #13 Posted 14 September 2012 - 09:48 PM

Corporal

• Player
  • 7299 battles
  • 133
No już widzę, że pierwsze minusy się posypały w kilku pracach na pierwszej stronie.
Trolle działają. -_-

VarthAdder #14 Posted 15 September 2012 - 12:22 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 19862 battles
  • 69
  • [KPR] KPR
Heh... powiem tak... Jest na pierwszej stronie prośba o nie dawanie minusów... Jeżeli czyjaś praca się nie podoba to po prostu ją olać idać plusa innej... Niestety jak jest każdy może zobaczyć. :Smile_confused:
Boli mnie parę rzeczy:
Jak napisał dare_devil_81 są duble.
Jest mnóstwo prac niespełniających kryteriów, a mimo to uwzględnionych w konkursie. Brakuje natomiast podpisów które, mogły powalczyć... np. praca DaveVinci

Wziąłem udział wkonkursie. Na razie jestem przerażony tym co się odbywa podczas "głosowania".

:Smile-hiding:

tank_box #15 Posted 15 September 2012 - 12:35 AM

Private

• Player
  • 85830 battles
  • 27
do ostatniej strony prawie nikt z głosujących nie dochodzi... trochę jest to nieprzemyślane...
bfk4130   --- świetna praca pozdr.

fIyingdemon #16 Posted 15 September 2012 - 01:52 AM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View PostVarthAdder, on 15 September 2012 - 12:22 AM, said:

Heh... powiem tak... Jest na pierwszej stronie prośba o nie dawanie minusów... Jeżeli czyjaś praca się nie podoba to po prostu ją olać idać plusa innej... Niestety jak jest każdy może zobaczyć. :Smile_confused:
Boli mnie parę rzeczy:
Jak napisał dare_devil_81 są duble.
Jest mnóstwo prac niespełniających kryteriów, a mimo to uwzględnionych w konkursie. Brakuje natomiast podpisów które, mogły powalczyć... np. praca DaveVinci

Wziąłem udział wkonkursie. Na razie jestem przerażony tym co się odbywa podczas "głosowania".

:Smile-hiding:

ja tak pobieżnie przeglądając kilkanaście stron znalazłem bodajże dwie osoby, które dwa razy dodały podpis do konkursu...

i jeszcze jedna rzecz mnie natchnęła... mój obrazek jest na imageshack... wystarczy, że podmienię ten obecny na inny... link zostaje ten sam... data modyfikacji postu się nie zmieni... a już w ogóle byłbym do przodu jakbym se plik shostingował u znajomego na serwerze firmowym, mógłbym modyfikować do woli... jest jakaś weryfikacja albo coś?

knightpl #17 Posted 15 September 2012 - 08:03 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17856 battles
  • 64
widac ze glupio teraz organizatorom i nic nawet nie napisza. zal

Saffik #18 Posted 15 September 2012 - 09:00 AM

Private

• Player
  • 19981 battles
  • 1
Ten konkurs to totalna porażka... -.-

Ciekawe co to wymyślili z tym głosowaniem od poniedziałku...

VarthAdder #19 Posted 15 September 2012 - 09:42 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 19862 battles
  • 69
  • [KPR] KPR
dare_devil_81 dokładnie to samo mnie właśnie trafiło. Też mam na imageshacku. Pewnie większość ma. Jak ktokolwiek sprawdzi jakbym naniósł jakieś zmiany? Też chciałbym wiedzieć, czy ktoś jest w stanie i czy to weryfikuje na bieżąco?

Po za tym co do sposobu głosowania... Dlaczego nie dali zwykłej ankiety, jak w poprzednich konkursach?

Masakra. :Smile-hiding:

fIyingdemon #20 Posted 15 September 2012 - 11:34 AM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688
ha ha hahahaha... śmiać mi się chce... wczoraj miałem plus, a że pojechałem po tych pseudopodpisach kopiowanych z google'a to mam dziś 20 kilka minusów... chore !!!! WG powinno ewidetnie sprawdzać jakie głosy kto dawał i na kogo - jeżeli występuje pewna prawidłowość to głosy powinny być nie ważne... poza tym ja gdybym był w ekipie WG to bym się wstydził pokazać z takimi ******* (wstawcie co chcecie) kopiuj-wklejkami i to jeszcze zrobionymi w ciągu 15min od niechcenia, no chyba, że ktoś nie ogarnia painta lub gimpa i mu to zajęło pół dnia; lajkowani klanowa i to równo...

nie wiem, ale może mam zwidy - czy Wam się też wydaje, że poza totalnymi ***** to są minusowane prace, które mogłyby wygrać albo znaleźć się w top 10 ?!?! jedno pytanie - co tym minusującym obiecali Ci, którzy dostają plusy, albo mają zero?

teraz już za późno, ale ja wiedząc, że biorę udział w Golden Joystick (chyba że się dowiedzieli 3tyg temu), to takowy konkurs zorganizowałbym grubo wcześniej, żeby mieć czas na sprawdzenie duplikatów i tych zakichanych kopiuj-wklejek z google'a - to nie jest własnoręczna praca !!! wyklejanek to się dzieci w przedszkolu uczą !!! mam nadzieję, że WG poprawi swój błąd bo skrzywdzi ludzi, którzy uczciwie się przyłożyli do konkursu i nikt więcej w żadnym nie będzie chciał brać udziału, no chyba, że ta ekipa lajków... pomijam, już fakt, że masa pewnie minusuje dla samej zasady... do poniedziałku pewnie dorobię się z 50-60minusów za te słowa krytyki...

do 5 strony naliczyłem tylko 8 plusowych prac (wszystkie kopiuj wklejki z drobnymi przeróbkami) w tym jedna jakiegoś tukkatimo robioną w paincie na odwal się... reszta to w 90% minusy !!! kilka prac na zero.... chore.... powinien być zakaz głosowania na znajomych i osoby z klanu, żeby było uczciwie...

Edited by dare_devil_81, 15 September 2012 - 11:40 AM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users