Jump to content

Oficjalna lista zakazanych modów

• This topic is locked This topic is locked
285 replies to this topic

tomson19 #141 Posted 06 October 2012 - 09:13 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 13870 battles
  • 573
Wątpie, że taka lista powstanie, bo zawsze mozna zmienić nazwę programu.W EULA masz (nie)jasno napisane jakich nie wolno używać, a WG z interpretuje to jak będzie chciało.
Mnie raczej ciekawi jak oni chcą wykryć, czy ktoś używa?

Generalnews #142 Posted 06 October 2012 - 11:02 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 41953 battles
  • 743
  • [MOSG] MOSG

View Postkkamil20, on 04 October 2012 - 08:55 PM, said:

Tych z XVM to banować. Zobaczy taki, że ma 5% na wygraną, naubliża na czacie po czym pójdzie się utopić lub wysadzić. A tak ogólnie to te raportowanie coś daję, dostał ktoś jakieś ostrzeżenie czy bana??? Istny cyrk na randomach ostatnio...

1) Ładowalbym kary (w 8.0 jest to możliwe ) za bycie AFK chociażby na podstawie przejechanych kilometrów (z pominięciem arty)
2)Pobawiłem się XVM i co to daje ? Ano to ,że nie jadę za graczem z 100 walk w premium tanku który drze się "za mną", "do ataku" gdyż nie, on nie ma pomysłu na rozegranie bitwy. Do tego pomaga podjąć decyzję czy naprawdę warto jechać ze wszystkimi,czy wręcz przeciwnie pomóc drużynie jadąc tam gdzie nikt nie pojechał.  Ubliżanie ? Czasem zdarzało mi się po kimś ciut pojechać ale też  być celem docinek i nie , powodem nie był xvm ale sposób gry (tak, czasem też potrafię przywalić taki numer ,że aż mi głupio później)
Cóż więc złego mamy w xvm ? Oprócz tego,że widać jak na dłoni jak WG dobiera teamy na randomy tak do VI tieru (2-3 "lepszych" graczy na team + "reszta") co oczywiście niby nie przesądza rozgrywki tak samo jak wyświetlenie 'global win chance' na poziomie 5% :Smile_sceptic:
Po prostu , przy tego typu wyświetlanych informacjach zalecana jest ostrożność w rozgrywce .........
A osobiście nie miałbym nic przeciwko temu aby informacje takie jak podaje xvm podawalo samo WG na startowym panelu randomowej rozgrywki.

Edited by Generalnews, 06 October 2012 - 12:26 PM.

fifa2195 #143 Posted 06 October 2012 - 11:10 AM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 12546 battles
  • 190
a xvm z  7.5 działa na 8.0?

Edited by fifa2195, 06 October 2012 - 11:10 AM.

maniek #144 Posted 06 October 2012 - 01:03 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 12091 battles
  • 40
  • [A-D] A-D

View Postfifa2195, on 06 October 2012 - 11:10 AM, said:

a xvm z  7.5 działa na 8.0?
Jest nowa wersja 3.0.3 http://code.google.c.../downloads/list

c3rb3r #145 Posted 06 October 2012 - 07:24 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25742 battles
  • 709
Zakazywanie modów jest po prostu obroną przez atak. A to tylko dla tego że WG nie przykłada się do rozwoju gry tak jak do liczenia mamony.  I prawda jest taka że osoby robiące mody, wykonują kawał dobrej roboty, dzięki której gra staję się bardziej grywalna, bardziej przejrzysta a i nawet poprawiają wydajność komputerów. WG jest w tyle za modowcami, przykładem może być stary dobry OverTargetMarkers- proszę pochwalcie się ile byliście czasowo w plecy, zanim sami zrobiliście to narzędzie?!
Dajcie ludziom cieszyć się z gry i poprawiania wyników, bo to co robicie nie ma się nic z tym co tak wygłaszacie "wot-eSport". Nie tędy droga. Prędzej zaczniecie sprzedawać czapki niewidki za złoto, niż pozwolić ludziom się rozwijać. Po co mają lepiej grać, jak wtedy premki nie kupią?! Ot polityka.

Edited by c3rb3r, 06 October 2012 - 09:08 PM.

Poniedzielski #146 Posted 06 October 2012 - 07:43 PM

Sergeant

• Player
  • 23 battles
  • 366
Po pierwsze to proszę cię Rishyu jak się wypowiadasz to niech to będzie ofcijalne stanowisko WG, także zasięgnij info przed wypowiadaniem się.
Większość modów, nie licząc dodatkowej muzyki, czy fikuśnych skinów w stylu anime, daje nam przewage.
Zoom kamery-możesz widzieć za budynkami, Weakspot skin-możesz celować bezpośrednio w dane części krytyczne, Celownik z odmierzaniem czasu-dokładnie wiesz ile przeładowuje twój czołg, a np. ile przeciwnika o ile pamiętasz, i wiesz że możesz oddać strzał bez problemu, XVM-wiesz kogo naparzać, osłabiając mocno team przeciwnika itd itd, można cały czas wymieniać.

c3rb3r #147 Posted 06 October 2012 - 08:25 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25742 battles
  • 709

View PostPoniedzielski, on 06 October 2012 - 07:43 PM, said:

1 Zoom kamery-możesz widzieć za budynkami,
2 Weakspot skin-możesz celować bezpośrednio w dane części krytyczne,
3 Celownik z odmierzaniem czasu-dokładnie wiesz ile przeładowuje twój czołg,a np. ile przeciwnika o ile pamiętasz, i wiesz że możesz oddać strzał bez problemu,
4 XVM-wiesz kogo naparzać, osłabiając mocno team przeciwnika itd itd, można cały czas wymieniać.

Pozwól że podzielę twoją wypowiedź na punkty i przedstawię swoje zdanie.

1 Standardowe oddalenie wot pozwala dostrzec (przed wyjazdem zza winkla) w którą stronę obrócony i gdzie celuje przeciwnik. Mod ma służyć do rozeznania w sytuacji na ogólnej i jako taki został stworzony gównie dla dowodzenia. I rozczaruję cię, pomimo wgania moda nie dostrzeżesz i nie wykryjesz wroga za budynkiem.

2 Tu masz rację, ale ważniejsza jest wiedza praktyczna gdzie strzelić żeby przebić, w zależności od posiadanego działa i ustawienia wroga. Prędzej cheat'u szukaj w perku celowniczego "snajper", który czarodziejskim sposobem zwiększa szanse na trafienie w moduł bądź załoganta.

3 Bardzo dobre narzędzie, dzięki czemu wiem jak (w zależności od stanu czołgu i załogi) się zachować. Uciekać czy poczekać w za zasłoną, a może zaatakować. I nie wiesz ile przeciwnik będzie ładował bo nie wiesz czy ma zamontowany dosycacz. I tu też szukał bym cheat'a w perkach, a mianowicie u dowódcy "orle oko". Perk dzięki któremu wiemy co dany czołg ma zniszczone. Widzisz że ammo - to wiesz że podjedziesz, strzelisz i spokojnie się oddalisz. Działo -   szukasz lepszej pozycji, bądź pozostajesz w ruchu i obijasz delikwenta który jest jak bezbronny dziecko.

4 Wiem na kogo mogę liczyć i mieć nadzieję że otrzymam wsparcie. A mając do wyboru kilka celi, wybieram ten który ma najsilniejsze działo, bądź kończę ogryzka - wyłączając 1 lufę, albo tego gdzie mam 100% szanse na penetrację. Wszystko zależy od sytuacji!

Mniej pisz a więcej graj!

Edited by c3rb3r, 06 October 2012 - 08:25 PM.

Poniedzielski #148 Posted 07 October 2012 - 02:52 AM

Sergeant

• Player
  • 23 battles
  • 366
Nie no ja się zgadzam bo sam używam tych modów, oprócz weakspotów które używałem przez pierwsze 500 bitew z tierami 9-10 a potem wywaliłem bo kto lubi mieć czołg jak pisankę?
Ja nie widzę nic przeciwko tym modom, ale WG może mieć inne zdanie.

pawwilon #149 Posted 07 October 2012 - 03:25 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12760 battles
  • 55
przeczytałem 6 z 8 stron tego spamu...
osobiście nie używam już modów, bo co patch coś sie jebie, ale mod ktory podaje ci dodatkowe statystyki o konkretnych przeciwnikach jest lekką przesadą, bo grając w plutonie 3 francuzów albo arty jesteś w stanie automatycznie karać potencjalnie najgroźniejszych przeciwników, przewaga taktyczna na którą nawet nie musisz pracować - skin mod jest o tyle inny że w grze jest baza może kilkanastu designów high-tierów w grze (niemcy mają lower plate'a, amerykance commander's copule etc.) których można sie wyuczyć, a grając pare tysięcy gier pamiętasz który czołg ma przód nie do przebicia majac lufe X, a kiedy możesz wycelować w upper glacis plate'a i wiesz ze koleś sie złoży - tutaj znowu możesz odrobić zadanie domowe i poczytac o danych czołgów... ale do bazy paru milionów graczy nikt nie ma pamięci, wiec posiadanie bota który Ci te dane wykłada na talerzu tylko po to żebyś decydował o kolejności celów, i dzieki temu miał przewage nie fair nie powinno być tolerowane. Tyle ode mnie... A co do plebu jęczącego o jakis % na wygraną... nie było moda nie było problemu

Edited by pawwilon, 07 October 2012 - 03:25 AM.

c3rb3r #150 Posted 07 October 2012 - 08:23 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 25742 battles
  • 709
pawwilon masz rację, xvm powinien być legalny ale tylko wersja pokazująca dane teamu. Ale WG własnego narzędzia nie zrobi, oni są zajęci wprowadzaniem głupich malunków albo sprzedażą kamuflaży.

Pretor_ #151 Posted 07 October 2012 - 01:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22657 battles
  • 78
  • [X-RAY] X-RAY
Nie rozumiem co ma być złego w pokazywaniu statystyk graczy podczas gry. Wiesz na kogo można liczyć, a na kogo nie. Od samych statysyk jeszcze nikt nie zaczą lepiej strzelać, szybciej jeździć i  zadwać wiecej dmg. XVM pomaga w strategii bitwy. Jak WG go zabroni to niech lepiej dadzą oficjalną nformację, że mod pokazjący staty podczas bitwy jest niedozwolny w przeciwnym razie w grze zostaną same pomidory bo zielonych zbanują;-).
Argument o wychodzeniu z gry jest  idiotyczny. Mało tego,  w sytacji kiedy XVM prognozuje szanse na win w okolicach 10% (co sprawdza sie w 95%)  pokazuje jak idiotyczny jest MM.

Edited by Pretor_, 07 October 2012 - 01:44 PM.

TryberPL #152 Posted 07 October 2012 - 04:37 PM

Sergeant

• Player
  • 25600 battles
  • 481
Argumenty typu co złego w tym modzie czy tamtym nie maja sensu.
każdy mod który daje przewagę osobie która go używa w stosunku do osoby która go nie używa powinien być albo zakazany albo wprowadzony dla wszystkich (bo np jest użyteczny tak jak xvm)
twierdzenie że przecież to tylko dla taktyki, albo an kogo mogę liczyc itd jest przewagą samą w sobie.
ty wiesz za kim jechac, kogo bić, jaką strategię obrać itd a ktoś inny nie.
czy nie jest to przewagą? oczywiscie że jest
strategia jest najlepszą częścią tej gry więc daje największą przewagę
większą niż weakpointskiny czy inne rzeczy
dlatego też ten zoom mode dla art, który daje możliwość obserwowania połowy mapy zamiast kilku kwadratów, jak reszta, daje tak olbrzymia przewagę (i dla kontrowania i dla rozeznania i dla ogarnięcia całosci sytuacji)

btw
to że ktoś tam żali się o małych szansach albo quituje to zlewam ale to że np ktoś krzyczy na poczatku bitwy żeby golda na takiego a takiego delikwenta specjalnie ładować, bo widzi że ich eff jest wysoki to już mnie to wkurza.

shadowinkowal #153 Posted 07 October 2012 - 04:43 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 3648 battles
  • 161
Tak czytam ten temat i myślę, myślę intensywnie...

1) Grałem na weakspotach przez 1 miech, pierwszy gry i nauczyłem się wszystkich miejsc na pamięć, jak patrzę się na jakikolwiek czołg to już sobie wyobrażam te czerwone, zielone czy tam pomarańczowe elementy i już wiem gdzie trafić, to jest już umiejętność która ujawnia się z pamięci. Czasem każdy wyuczy się strzelania w słabe punkty, a chwilowo polecam się cieszyć lemmingami, którzy do ciebie podjeżdżają i pakują ci w centralny pancerz idealnie w najgrubsze miejsce.

2) Mod na przybliżenie nie raz ratuje tyłek, ktoś podjeżdża do ciebie od boku i możesz zobaczyć czy ma lufę skierowaną do ciebie czy gdzie indziej i możesz oszacować kiedy mu wyjechać i wywalić mu prostego mocnego w dolną płytę po czym najczęściej będzie w panice szukał miejsca do ukrycia się, aby nie oberwać ponownie.
NP. jakiś rusek ma walnięty mod na przybliżenie że może oddalić całą mapę tak, że widzi nią jako malutki kwadracik + jego czołgi to jedne wielkie przezroczyste kartony z namalowanymi skrzynkami z weakspotami... + posiada jakiś celownik z kosmosu, który pewnie mu nawet kąt odmierza...Dziwi mnie czemu tacy bana nie dostają. Raz widziałem taki filmik na YT, jak koleś Obiektem 704 na Prochorovce kampił przy torach, nie pamiętam nazwy bo była po rusku, ale wiem że miał mody na modele czołgów z weakspotami (modele, nie skiny.) a odcinki dalej nagrywał i bana nie dostał ;p

PS. To są tylko przykłady, nie sugerujcie się tym zbytnio.

Karde_Talon #154 Posted 07 October 2012 - 05:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19693 battles
  • 91
  • [SBP-W] SBP-W

View PostCrazyKetchup, on 25 September 2012 - 08:05 PM, said:

Idą tokiem rozumowania twórcy powinni dostać bana za wprowadzenie fizyki bo po wprowadzeniu 0.8 patcha pewnie długo będą masowe kamikaze i sprawdzanie w jaką to dziurę można wpaść czołgiem :Smile_trollface-3: . Kto będzie odpowiadał za te stada lemingów ?

ps.Jak to jest, że w tym temacie "płaczą" najbardziej "niedzielni" gracze po 5000-7000 bitew :Smile_trollface-3: .

zaczyna się gra i kilka czołgów tonie lub skacze z górek itp -  dla mnie to jest dużo gorsze niż że ktoś pisze mamy 20% na wygraną ( kilka razy wygraliśmy z niższym wskaźnikiem)

Edited by ab_miki, 07 October 2012 - 05:37 PM.

TryberPL #155 Posted 07 October 2012 - 06:15 PM

Sergeant

• Player
  • 25600 battles
  • 481
apropo pisania o "płaczkach".
Gdyby WG miało jakiekolwiek oficjalne stanowisko (czyli albo tak albo nie) to by nie było problemu.
Wtedy moznaby dopiero "płakać" dlaczego ten jest ok a nie ten.
Teraz to nikt nie płacze tylko przedstawia swoje za i przeciw używania modów co i tak niczego nie zmieni i nic nie wniesie.
A tak ponieważ nie ma ŻADNEGO oficjalnego nakazu, zakazu czy przekazu to liczy się EULA wedle której teoretycznie nawet pingwiny z madagaskaru są zakazane.

Sirdevon #156 Posted 07 October 2012 - 09:29 PM

Sergeant

• Player
  • 20730 battles
  • 488
  • [VIM] VIM
W zasadzie zaczęło się od polskich moderatorów i polskiego supportu, którzy wyraźnie powiedzieli że używanie FULL XVM grozi banem. Nie wiem czy można ich nie uznawać za oficjalne stanowisko WG

A jeśli będzie coś w stylu złota z allegro, że graczom z dnia na dzień zablokują konto, bo ktoś doniósł, bo go "namierzyli" itp.. Wtedy będzie gadka, że obowiązuje EULA, że ostrzegali moderatorzy, pisał support. Kto wie czy nie czekają na chude lata żeby konta poblokować graczom, którzy długo grają w tę grę i wysoce prawdopodobne że się wykupią. W kwestii namierzania to się nie znam, ale myślę, że akurat FULL XVMa można namierzyć w końcu dane o statach jakoś, skądś pobiera.

Najlepsze byłoby jednolite oficjalne stanowisko, a jest tak że "angielscy" i "ruscy" moderatorzy piszą że można i się dziwią że polscy moderatorzy straszą banem, angielski support umywa ręce, pisząc że oni modami się nie zajmują a polski support trzyma stronę polskich moderatorów....

c3rb3r #157 Posted 07 October 2012 - 09:42 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 25742 battles
  • 709

View PostTryberPL, on 07 October 2012 - 06:15 PM, said:

apropo pisania o "płaczkach".
Gdyby WG miało jakiekolwiek oficjalne stanowisko (czyli albo tak albo nie) to by nie było problemu.
Wtedy moznaby dopiero "płakać" dlaczego ten jest ok a nie ten.
Teraz to nikt nie płacze tylko przedstawia swoje za i przeciw używania modów co i tak niczego nie zmieni i nic nie wniesie.
A tak ponieważ nie ma ŻADNEGO oficjalnego nakazu, zakazu czy przekazu to liczy się EULA wedle której teoretycznie nawet pingwiny z madagaskaru są zakazane.

Ostatnio komuś poleciłem zoom moda i na następny dzień.

"Cześć.
Otrzymałeś ostrzeżenie za linkowanie na forum do niedozwolonego moda (Zoom mod w tej wersji, którą podlinkowałeś jest zabroniony).
Od kary możesz się odwołać do polskiego Community Managera.
Pozdrawiam,
Sevard."

Pisałem do "rishyu", z zapytaniem o co biega z modami, bo pierwszy raz zoom moda ścieknąłem ze strony którą wot launcher promował? To mi odpisał że chodzi o link do innego portalu.
Oni sami nie wiedzą czego chcą i do czego się doczepić, od niczego nic się nie dowiesz, bo wszyscy co innego piszą. A oficjalnego stanowiska nie ma i bądź tu mądry i pisz bajki.

CoJaPaczee_1337 #158 Posted 07 October 2012 - 10:27 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 28 battles
  • 683
Zrobią jak z allegro - nie ma oficjalnego stanowiska, zaczną banować a potem będą pisać "przecież EULA jest jasno napisana".

ZharonaX #159 Posted 08 October 2012 - 03:51 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 5306 battles
  • 173

View PostRammstein12, on 24 September 2012 - 10:27 AM, said:

No widzisz. Ja akurat używam XVM moda. Gdy będzie oficjalnie zakazany usunę bez żalu z mojej strony. Przedstawiłeś sytuację, którą już nie jednokrotnie przeżyłem. Dlatego uważam ten mod jako sugestię dla gracza, który go używa.

Cały czas był nie legalny przez pokrzywdzenie zasad EULA (2.D) przez wydobywanie i gromadzenie danych z gry.

Generalnews #160 Posted 08 October 2012 - 09:23 AM

Senior Sergeant

• Player
  • 41953 battles
  • 743
  • [MOSG] MOSG

View Postde99ial, on 07 October 2012 - 10:27 PM, said:

Zrobią jak z allegro - nie ma oficjalnego stanowiska, zaczną banować a potem będą pisać "przecież EULA jest jasno napisana".

Teksty "nie zalecamy, nie polecamy, nie  proponujemy " a później jeszcze będzie zdziwienie ze strony WG "Jak to nikt nie wiedział,że jest zabronione ?"  :Smile_mellow:

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Antykozak8