Jump to content

Film instruktażowy: kamuflaż

• This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

Krzyszten #21 Posted 27 September 2012 - 03:19 PM

Private

• Player
  • 23264 battles
  • 3
dare_devil_81 drogi kolego nic Ci się nie kłóci z odznaczeniem zwiadowca. Owo jest przyznawane za odkrycie przez zwiadowce pierwszy raz 10 czołgów przeciwnika. Za samo odkrycie dostajesz niewiele kasy i expa. Za to za trafienia przez kolegów z drużyny podświetlonych celów dostajesz 50% expa i kasy z dmg który oni zadali. Kasa i exp przyznawany jest za każde trafienie przez czołg który sam nie "widzi" celu tylko korzysta z podświetlenia. Jak się zastanowisz to zdasz sobię sprawę że owo podświetlenie zmienia się dynamicznie w trakcie rozgrywki bo czołgi nie są statyczne. Świetnie że dzięki 0.8.0 w końcu czarno na białym w statystykach po bitwie widać ile zarobiłeś dzięki nie swoim strzałom ale trafienim wyspotowanych przez Ciebie przeciwników. Może w końcu gracze w czołgach lekkich i średnich zrozumieją co jest ich prawdziwym zadaniem w grze i zaczną myśleć że nie warto strzelać i nie przebijać względnie zadawać małe obrażenia ale właśnie podświetlać cele dla czołgów z dużą siła ognia. Prosty rachunek ktoś kto zadaje średnio 110 dmg musi strzelić i przebić kilka razy żeby uzyskać ten sam efekt co strzał z ciężkiego niszczyciela czołgów czy cięzkiego czołgu który zadaje od 400-850 średniego dmg. Co więcej pozwalając takim właśnie big gunom pozostawać w ukryciu i dobrze wykorzystywać swoją siłę ognia dajesz szansę na zwycięstwo swojej drużynie. Czołgi lekkie i średnie czające się za plecami czołgów cięzkich to spore nieporozumienie. Żaden czołg nie jest nieprzebijalny a kolosy są widoczne z takiej odległości że przeciwnik może skoncentrować na nich ogień i bardzo szybko wyeliminować. Zaznaczam że odnoszę się do bitem na tzw otwartych terenach. Mam również nadzieję że może w końcu skończy się gra pseudo scoutów pędzących na przód bez zastanowienia nie czekajac nawet na to by był czas na przygotowanie ognia ich osłaniającego. Ginących błyskawicznie i dziwiących się gdzie jest artyleria, która często nie miała nawet czasu załadować działa nie mówiąc już o zajęciu pozycji. Taki scout nie daje kompletnie nic a wręcz przeciwnie osłabia drużynę. To wszystko widać najwyraźniej na mapie Malinovka niesłusznie nazywanej campinovką jednej z najciekawszych map moim zdaniem i dających największe pole do popisu dla mądrze taktycznie grającej drużyny i to we wszystkich trybach.

Edited by Krzyszten, 27 September 2012 - 04:06 PM.

matheews #22 Posted 27 September 2012 - 03:47 PM

Corporal

• Player
  • 47238 battles
  • 149
  • [POLAF] POLAF

View PostMacusFlash, on 27 September 2012 - 01:51 PM, said:

Jaki tłumik do działa?!

View PostDarek_Grenadier, on 27 September 2012 - 02:20 PM, said:

Tłumik, jaki tłumik?

View PostFoka, on 27 September 2012 - 02:28 PM, said:

Nie tłumik tylko hamulec wylotowy.

Nie chodzi o taki tłumik jak ma np. pistolet maszynowy MP5SD3 - służący do wytłumienia huku przy strzale - czyli tłumik dźwięku.
Chodzi o tłumik płomienia. Dzięki niemu, po wystrzale pocisku, ogień wydobywający się z lufy jest mniej widoczny.
A hamulec wylotowy służy do zmniejszenia siły odrzutu działa...jest to inaczej zwane urządzenie wylotowe.
Może niech WG wprowadzi za srebro takie wyposażenie dodatkowe :Smile_teethhappy: .

Edited by matheews, 27 September 2012 - 03:52 PM.

Falathi #23 Posted 27 September 2012 - 04:20 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19306 battles
  • 10,666
  • [WG] WG
Hmmm.... nie wiem czemu, ale przez moment zwizualizowałem sobie tłumik dźwięku do działa 105mm...

taki trochę spory ;)

MacusFlash #24 Posted 27 September 2012 - 04:36 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 7,445
  • [_CHS_] _CHS_

View Postmatheews, on 27 September 2012 - 03:47 PM, said:

Może niech WG wprowadzi za srebro takie wyposażenie dodatkowe :Smile_teethhappy: .

W wielgaśnym skrócie myślowym oto mi chodziło ;) Jest mowa o montowaniu tłumików, a jakoś za diabła nie widzę w sklepie. Hmm, może czas dołączyć do klanu WG, skoro tam mają taki świetny i elitarny sprzęt.

Falathi #25 Posted 27 September 2012 - 04:57 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19306 battles
  • 10,666
  • [WG] WG

View PostMacusFlash, on 27 September 2012 - 04:36 PM, said:

W wielgaśnym skrócie myślowym oto mi chodziło ;) Jest mowa o montowaniu tłumików, a jakoś za diabła nie widzę w sklepie. Hmm, może czas dołączyć do klanu WG, skoro tam mają taki świetny i elitarny sprzęt.

Niestety, nie mamy takiego sprzętu...

SpiderPigPL #26 Posted 27 September 2012 - 05:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 34598 battles
  • 66

View PostKrzyszten, on 27 September 2012 - 03:19 PM, said:

dare_devil_81 drogi kolego nic Ci się nie kłóci z odznaczeniem zwiadowca. Owo jest przyznawane za odkrycie przez zwiadowce pierwszy raz 10 czołgów przeciwnika. Za samo odkrycie dostajesz niewiele kasy i expa. Za to za trafienia przez kolegów z drużyny podświetlonych celów dostajesz 50% expa i kasy z dmg który oni zadali....
Żeby uściślić. KAŻDY czołg, który widzi trafiany cel dostaje proporcjonalnie premię za podświetlanie.

Ogólnie należy pamiętać, że :

- najlepiej się zarabia stojąc w krzaczkach na szpicy i nie strzelając w żadnym przypadku. Chociażby SU12 własnie toczył sie 100 m przed tobą. Bądź cierpliwy - zarobisz więcej ! Taki E100 zadając obrażenia za 1000HP powoduje, że ty dostajesz EXP i kasę jak za hit 500HP !
- kampiąc z tyłu i strzelając do celu, które jest widoczny przez 2-3 inne czołgi, a nie przez ciebie, gówno zarabiasz tylko dajesz zarabiać tym czołgom. dlatego arta + TD mimo masywnych obrażeń często mają zadziwiająco kiepski wynik po bitwie.
- MYŚLEĆ przy spotowaniu. Jak spotujesz czołgi 300-400 m dalej to nawet spokojnie możesz strzelić zza krzaka. Jak są 200-300 m, nie strzelaj, ale możesz się ruszyć. Poniżej 200 m nie strzelaj i nie ruszaj się. Jak czołg jedzie na ciebie, ale cię nie widzi poniżej 100 m strzelaj W GĄSKI i spieprzaj jak najszybciej. Bo jak będzie na 50 m to zaświeci cię radiem.

Zdażały mi się gry T50-2, gdzie nie oddałem strzału i dostawałem 1500 EXP bez premki. Najlepsze mapy to Malinowka, Prochorowka, Pustynia, Step El-haluf. Każda otwart i duża.

I pamiętać siata, kamo 100%, wentylacja i optyka lub szkło i jesteś królem gry. A wróg dostaje furii ! Hehehe.

Edited by SpiderPigPL, 27 September 2012 - 05:03 PM.

kamilus #27 Posted 27 September 2012 - 05:03 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 36732 battles
  • 653
Filmik bardzo fajny. Ale zastanawia mnie parę rzeczy:

1) W filmie (od 2:30 do 2:46) pokazano, że gdy T-50-2 jest w ruchu to i tak lornetka (+25% do zasięgu widzenia) działa. Naprawdę tak jest?

2) Kamuflaż załogantów działa na 100%, gdy pojazd jest w ruchu - to wiem. A co z kamuflażem "modułowym" (siatka)? Z tego co zaobserwowałem, u mnie on nie działa (w czasie ruchu).

edit:
Podepnę się pod ten temat i zadam pytanie trochę z innej beczki: jakie polecacie perki do t-50-2? Na chwilę obecną mam  1x100% i 1x90%. Żeby mieć lepszy zasięg widzenia (dla mnie priorytet) wziąłem BiA + Recon (dowódca), Designated target (radiooperator), Obracanie się (kierowca).

Ale tak sobie myślę, czy by ich nie resnąć - szczególnie jak obejrzałem raz jeszcze filmik o nim (który był zamieszczony jakiś czas temu na głównej stronie). Wziąłbym kamuflaż (każdemu), do tego żarówka dowódcy, reszta bez zmian. Ale czy nie stracę wtedy za dużo na zasięgu (5% BiA + 3% Recon)? Sam nie wiem co lepsze...

Edited by kamilus, 27 September 2012 - 05:54 PM.

DominikWrobel #28 Posted 27 September 2012 - 05:43 PM

Colonel

• Player
  • 55243 battles
  • 3,952
  • [PNE] PNE
1. Bo to jest UFO t50-2. Widzi pół mapy i gra na czitach czyli włączona lorneta cały czas. A tak na serio to lorneta i siatka włączają się bodaj po 3s bezruchu. Czemu na filmie jest inaczej? Nie wiem może faktycznie zalatuje tutaj haxem :E
2. Jw. działa jak stoisz dłużej niż 3 s. W ruchu nie działa.

Edited by DominikWrobel, 27 September 2012 - 05:43 PM.

Paindemonium #29 Posted 27 September 2012 - 06:18 PM

Captain

• Player
  • 22655 battles
  • 2,128
Szczerze? Nikt już tego cammo w takiej formie po patchu nie kupi :) Dobrze że kasę zwrócili z patchem za niego.

fIyingdemon #30 Posted 27 September 2012 - 07:07 PM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View PostKrzyszten, on 27 September 2012 - 03:19 PM, said:

dare_devil_81 drogi kolego nic Ci się nie kłóci z odznaczeniem zwiadowca. Owo jest przyznawane za odkrycie przez zwiadowce pierwszy raz 10 czołgów przeciwnika. Za samo odkrycie dostajesz niewiele kasy i expa. Za to za trafienia przez kolegów z drużyny podświetlonych celów dostajesz 50% expa i kasy z dmg który oni zadali. Kasa i exp przyznawany jest za każde trafienie przez czołg który sam nie "widzi" celu tylko korzysta z podświetlenia. Jak się zastanowisz to zdasz sobię sprawę że owo podświetlenie zmienia się dynamicznie w trakcie rozgrywki bo czołgi nie są statyczne. Świetnie że dzięki 0.8.0 w końcu czarno na białym w statystykach po bitwie widać ile zarobiłeś dzięki nie swoim strzałom ale trafienim wyspotowanych przez Ciebie przeciwników. Może w końcu gracze w czołgach lekkich i średnich zrozumieją co jest ich prawdziwym zadaniem w grze i zaczną myśleć że nie warto strzelać i nie przebijać względnie zadawać małe obrażenia ale właśnie podświetlać cele dla czołgów z dużą siła ognia. Prosty rachunek ktoś kto zadaje średnio 110 dmg musi strzelić i przebić kilka razy żeby uzyskać ten sam efekt co strzał z ciężkiego niszczyciela czołgów czy cięzkiego czołgu który zadaje od 400-850 średniego dmg. Co więcej pozwalając takim właśnie big gunom pozostawać w ukryciu i dobrze wykorzystywać swoją siłę ognia dajesz szansę na zwycięstwo swojej drużynie. Czołgi lekkie i średnie czające się za plecami czołgów cięzkich to spore nieporozumienie. Żaden czołg nie jest nieprzebijalny a kolosy są widoczne z takiej odległości że przeciwnik może skoncentrować na nich ogień i bardzo szybko wyeliminować. Zaznaczam że odnoszę się do bitem na tzw otwartych terenach. Mam również nadzieję że może w końcu skończy się gra pseudo scoutów pędzących na przód bez zastanowienia nie czekajac nawet na to by był czas na przygotowanie ognia ich osłaniającego. Ginących błyskawicznie i dziwiących się gdzie jest artyleria, która często nie miała nawet czasu załadować działa nie mówiąc już o zajęciu pozycji. Taki scout nie daje kompletnie nic a wręcz przeciwnie osłabia drużynę. To wszystko widać najwyraźniej na mapie Malinovka niesłusznie nazywanej campinovką jednej z najciekawszych map moim zdaniem i dających największe pole do popisu dla mądrze taktycznie grającej drużyny i to we wszystkich trybach.

domyślałem się tego, ale dzięki za wyjaśnienie, bo niestety ten lektor, fakt mówi do rzeczy, ale bardzo ogólnikowo i wielu momentach niejasno...

View PostMacusFlash, on 27 September 2012 - 04:36 PM, said:

a dowód jego niejasnej gadki to właśnie tłumiki, bo w filmie jasno i wyraźnie o nich mówi... ja się mogę domyślać na bazie konstrukcji lufy i mojej wiedzy z fizyki co to jest ten "tłumik", ale hasło z filmu "wyposażyć działo w tłumik..." - mniej więcej tak brzmiało - sugeruje jasno i wyraźnie że jest, albo będzie dostępne w sklepie w grze coś takiego jak tłumik do lufy, niezależnie od tego czy tłumi hałas czy ogień wystrzału... choć lektor też mówił, że tłumik tłumi dźwięk wystrzału i zmniejsza smugę po wystrzale, co niweluje efekt wykrycia w znacznym stopniu... - słowa z filmu;

i jeszcze raz moje pytanie, bo mi nie wyjaśniono - jak ja mam dojść do tego, że zostało mi zwrócone za kamuflaże? powinno być jakieś info albo coś...

MacusFlash #31 Posted 27 September 2012 - 07:47 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 7,445
  • [_CHS_] _CHS_
Ok, trochę poszukałem w Google i... O_o
http://www.ww2incolo...llery-silencer-!
Posted Image

Adamusinus #32 Posted 27 September 2012 - 10:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 15320 battles
  • 514
Chciałbym wiedzieć tylko jedną rzecz: Gdzie niby znajdują się te "szczegółowe" informacje na temat mi. wartości camo w konkretnych czołgach, bo jakoś nie mogę ich znaleźć w podanych subforach :Smile_sceptic:

yahoo_275 #33 Posted 28 September 2012 - 01:45 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 39267 battles
  • 81
Moj rekord celnego strzalu to 720m (e50) akurat taki jest tam zasieg radia wiec moze to jest max

sirturok #34 Posted 28 September 2012 - 06:30 AM

Warrant Officer

• Player
  • 45790 battles
  • 819
  • [PNE] PNE
Bardzo przydatny filmik

_PabIo_ #35 Posted 28 September 2012 - 09:48 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363
Mam pytanie. Od czego zalezy to czy widzę wroga który jest widoczny na mapce ale nie ejst widoczny fizycznie? do tej pory myslalem ze od zasiegu widzenia czolgu, ale kolega wyzej napisal ze ustrzelil cel z 720m na E50 gdzie ta odleglosc jest duzo wyzsza niz najwiekszy zasięg widzenai czolgu. Zasięg rysowanie mam na max tak btw.

Foka #36 Posted 28 September 2012 - 10:23 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 31147 battles
  • 644

View PostAdamusinus, on 27 September 2012 - 10:13 PM, said:

Chciałbym wiedzieć tylko jedną rzecz: Gdzie niby znajdują się te "szczegółowe" informacje na temat mi. wartości camo w konkretnych czołgach, bo jakoś nie mogę ich znaleźć w podanych subforach :Smile_sceptic:
Nie ma tych wartości. Dawno, za czasów bety, wyciekły i były na wotdb, ale już są dawno nieaktualne. WG traktuje parametr camo czołgu jako informację poufną.

View PostPablo_Minetto, on 28 September 2012 - 09:48 AM, said:

Mam pytanie. Od czego zalezy to czy widzę wroga który jest widoczny na mapce ale nie ejst widoczny fizycznie? do tej pory myslalem ze od zasiegu widzenia czolgu, ale kolega wyzej napisal ze ustrzelil cel z 720m na E50 gdzie ta odleglosc jest duzo wyzsza niz najwiekszy zasięg widzenai czolgu. Zasięg rysowanie mam na max tak btw.
Od zasięgu rysowania obiektów. Po pierwsze nawet max zasięg nie obejmuje całej mapy, po drugie pole rysowania obiektów nie jest okręgiem (jak przy wykrywaniu), ale prostokątem, stąd w niektórych kierunkach obiekty widac dalej, w innych bliżej.

Siegfryd #37 Posted 28 September 2012 - 10:39 AM

Private

• Player
  • 9465 battles
  • 35
Jesli czołg zaczyna się poruszać to jego wartość kamuflażu spada do 50%....
W przypadku gdy wbiję "pierwszą prędkość" (raz naciśnięty klawisz "R") i czołg śliumaczy sie do przodu w tempie ~5 km/h to kamuflaż również spada o 50% czy mniej???

Z daleka chyba trudniej zobaczyć czołg ślimaczący sie między krzakami niż taki co leci jak taran 50k/h przez zagajnik  :p

Edited by Siegfryd, 28 September 2012 - 10:40 AM.

Balrogos #38 Posted 28 September 2012 - 10:43 AM

Warrant Officer

• Player
  • 30331 battles
  • 757
  • [4PBP] 4PBP

View Postkryb, on 27 September 2012 - 01:36 PM, said:

wreszcie cała tajemnica została ujawniona ;)

edit:  445m to jak rozumiem odległość z której my możemy coś zobaczyć przy dobrym układzie, ale zastanawiam się, jaka jest maksymalna odległość, z której można zobaczyć wrogi czołg wyspotowany przez kogoś z mojej drużyny? Często jest tak ze widzę na mapie dwa walczace czołgi - wroga i kogoś ze swojego teamu a gdy spojrzę np. w widoku snajperskim w to miejsce to widzę tylko swojego, a wroga już nie?

500m rownolegle do bokow map albo ponad 707m po przekątnej map.

DominikWrobel #39 Posted 28 September 2012 - 10:47 AM

Colonel

• Player
  • 55243 battles
  • 3,952
  • [PNE] PNE

View PostSiegfryd, on 28 September 2012 - 10:39 AM, said:

Jesli czołg zaczyna się poruszać to jego wartość kamuflażu spada do 50%....
W przypadku gdy wbiję "pierwszą prędkość" (raz naciśnięty klawisz "R") i czołg śliumaczy sie do przodu w tempie ~5 km/h to kamuflaż również spada o 50% czy mniej???

Z daleka chyba trudniej zobaczyć czołg ślimaczący sie między krzakami niż taki co leci jak taran 50k/h przez zagajnik  :p
Nie ma znaczenia czy jedziesz 1km/h czy 60km/h bo camo jest to samo jeśli się poruszasz bez względu na prędkość.

Edited by DominikWrobel, 28 September 2012 - 10:47 AM.

Paindemonium #40 Posted 28 September 2012 - 11:59 AM

Captain

• Player
  • 22655 battles
  • 2,128

View PostMacusFlash, on 27 September 2012 - 07:47 PM, said:

Ok, trochę poszukałem w Google i... O_o
http://www.ww2incolo...llery-silencer-!
Posted Image

Tłumik do arty? 0_o W  grze jak to wprowadzą za golda to da możliwość kamuflowania śladu pocisku? :P

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users