Jump to content

Film instruktażowy: kamuflaż

• This topic is locked This topic is locked
56 replies to this topic

BlackJack555 #41 Posted 28 September 2012 - 12:16 PM

Private

• Player
  • 17564 battles
  • 33
  • [P2WL] P2WL
Ja mam inne pytanie, co to znaczy, że czołg "świeci" przeciwnika?
Rozumiem pojęcie "wykryć", jako pierwsi podświetlamy wroga i ok, to się liczy później do medalu i wykrytych czołgów.

Ale co np. w sytuacji, kiedy ja stoję TDkiem w krzakach i wykrywam w odległości 200m ode mnie wrogi czołg. Dostaję expa za wykrycie go, ale załóżmy, że zaraz podjeżdża do niego nasz AMX po czym parę czołgów z dużej odległości - łącznie ze mną - zaczyna kanonadę do przeciwnika. Kto wtedy dostaje 50% expa za uszkodzenia? AMX, który jest najbliżej wrogiego czołgu, czy ja, który go jako pierwszy wykryłem?

j4nisz #42 Posted 28 September 2012 - 12:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11844 battles
  • 948
albo nawet inaczej...
cel jest w zasięgu wzroku kilku sprzymierzeńców, a nawet pod ich celnym ostrzałem, ale jest również trafiany przez sojusznika, który normalnie by go nie widział
czy ktoś z bezpośrednio "widzących" cel dostaje extra expa za takie trafienia "spoza zasięgu wzroku" innych sojuszników?
ten najbliżej, ten, co pierwszy go zobaczył i miał ciągle w zasięgu wzroku, czy wszyscy proporcjonalnie, czy w ogóle żaden?

Adamusinus #43 Posted 29 September 2012 - 08:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15320 battles
  • 514
Jeśli wrogi czołg jest w zasięgu twojego "wzroku" to zawsze dostajesz 100% za jego uszkodzeniem,a jeśli zaatakujesz czołg którego byś nie zobaczył bez pomocy innych osób to 50% expa/srebra dostajesz ty, a pozostałem 50% jest dzielone pomiędzy WSZYSTKICH którzy mają go w zasięgu swojego "pola widzenia". Dodatkowo jeśli trafisz czołg "nie podświetlony", tzn. na ślepo, to dostajesz 100% zarobków.

Skipper #44 Posted 29 September 2012 - 10:40 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 73373 battles
  • 86
Bardzo zacny filmik. Osobiście nie wiedziałem, że LT mają 100% kamuflażu nawet w ruchu. Jeszcze więcej niektórzy ludzie podpowiedzieli. Podoba mi się seria poradników, wiele można się douczyć, dowiedzieć. Do tej pory kamuflaż był dla mnie jedną z największych zagadek, trochę po filmiku i poczytaniu tego topicu się rozjaśniło.
Ale nadal nie rozumiem skąd pojawiają się takie sytuacje, że w np. Murovance w "magicznym lasku" jadąc na ten przykład T34, M103 zostanie przeze mnie zaspotowany dopiero 50 m. przede mną, kiedy jest już za późno. Przecież M103 powinien mieć niskie współczynniki wykrywalności (w sensie, że łatwo, bo duży czołg), nawet biorąc pod uwagę, że np. ma skilla camo, siatkę, wentylację.

Zouo #45 Posted 29 September 2012 - 07:37 PM

Sergeant

• Player
  • 6814 battles
  • 228
W tym lesie jest krzak na krzaku. Widocznie ich gęstość pozwala ukryć tak duży pojazd. (nie dotyczy Jagdtigera)

Rysi3k #46 Posted 29 September 2012 - 10:44 PM

Private

• Player
  • 23256 battles
  • 4
Nie pamiętam dokładnie nazwy mapy ale to chyba Murowanka albo Prochorówka, takie krzaczory, że sojusznik kampiąc nie zauważył czołgu ( nie było widać typa w ogóle, jak duch),który przejechał po jego lewej stronie dosłownie w odlełości max 20m -_-
Wykrył go dopiero kiedy ten był już za jego plecami. Jak na to nie paczeć to aż śmieszne się wydaje.
A niby można zobaczyć ukrytego w krzakach z 50m?
To samo na mapie bodajże ENSK, gdzie to arta schowała się w samiutkim rogu na N-E i IS-4/8 nie zobaczył go..a był cholernie blisko heh

fIyingdemon #47 Posted 30 September 2012 - 10:44 AM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View PostRysi3k, on 29 September 2012 - 10:44 PM, said:

Nie pamiętam dokładnie nazwy mapy ale to chyba Murowanka albo Prochorówka, takie krzaczory, że sojusznik kampiąc nie zauważył czołgu ( nie było widać typa w ogóle, jak duch),który przejechał po jego lewej stronie dosłownie w odlełości max 20m -_-
Wykrył go dopiero kiedy ten był już za jego plecami. Jak na to nie paczeć to aż śmieszne się wydaje.
A niby można zobaczyć ukrytego w krzakach z 50m?
To samo na mapie bodajże ENSK, gdzie to arta schowała się w samiutkim rogu na N-E i IS-4/8 nie zobaczył go..a był cholernie blisko heh

Problem polega na tym, że nie wiesz jaka jest odległość tak na prawdę, czy system liczy ją w linii prostej, nie ważne czy górka nie górka, czy uwzględnia nierówności terenu... jeżeli najeżdżam peryskopem (widok snajperski) na jakiś obiekt to miło by było gdyby wywalało  w metrach odległość, a nie tylko na podświetlonych czołgach, a już tym bardzie mogłoby to być jak mam kupioną optykę albo lunetę polową.

Dla mnie dziwna jest inna rzecz. Wczoraj grałem Matyldzią. Zamontowana luneta. Stoję w krzaczkach (duuużych), wroga mam przed sobą. Się pytam jak to jest możliwe, że on mnie widział a ja jego nie? I nie piszcie mi, że inny mnie zespotował bo nie ma opcji !!! Mapa malinowka, bitwa spotkaniowa. Stałem w tej dolince przy stawie. Po prawej górka, po lewej sojusznicy za stawikiem, na drugim brzegu. Od frontu duże krzaki, od zadka sojusznicy. Się pytam jak on mógł mnie widzieć a ja jego nie? Zasięg widzenia 350m + 25% od lunety + 85% umiejętności załogi + siatka kamuflażowa + krzaki. On miał SU-85, zasięg widzenia 280m. Krzaki ponoć są przezroczyste przy 50m dopiero. Więc jeżeli ja się nie ruszałem, nie strzelałem, to się pytam jak on mnie widział lub ktokolwiek inny? Pole obok stawu, powyżej górki było kryte, więc wróg nie mógł się tam pojawić, żeby mnie zespotować.
Pozwoliłem sobie użyć mapy WG żeby to zobrazować:
Posted Image

moja pozycja to kółko, sojusznicy to reszta, obecne (mniej więcej) położenie białej bazy na tej mapie. Zakładając tylko bonus od optyki miałem ok 430m zasięgu widzenia. Jeżeli on do mnie strzelał to dlaczego ja go nie widziałem, a on mnie mimo, że ja strzału nie oddałem, bo jechałem na spot, ze względu na team na górce po lewej - mieli lepsze pozycje do strzału.
Żeby on mógł mnie zobaczyc bez lunety to musiałby stać w polu F6, co go skreśla z powodu sojuszników w D6. Jeżeli miał lunetę to mógł stać w G6 lub F7, ale w tym wypadku jeżeli ja się nie ruszałem, nie strzelałem to on nie mógł mnie widzieć. Poza tym jeśli stał w F7 to też odpada, bo go zespotują ci z D6.

Niech mnie ktoś olśni...

Edited by dare_devil_81, 30 September 2012 - 10:49 AM.

TrzepieDywany #48 Posted 30 September 2012 - 10:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 18851 battles
  • 947

View Postdare_devil_81, on 30 September 2012 - 10:44 AM, said:

Problem polega na tym, że nie wiesz jaka jest odległość tak na prawdę, czy system liczy ją w linii prostej, nie ważne czy górka nie górka, czy uwzględnia nierówności terenu... jeżeli najeżdżam peryskopem (widok snajperski) na jakiś obiekt to miło by było gdyby wywalało  w metrach odległość, a nie tylko na podświetlonych czołgach, a już tym bardzie mogłoby to być jak mam kupioną optykę albo lunetę polową.

Dla mnie dziwna jest inna rzecz. Wczoraj grałem Matyldzią. Zamontowana luneta. Stoję w krzaczkach (duuużych), wroga mam przed sobą. Się pytam jak to jest możliwe, że on mnie widział a ja jego nie? I nie piszcie mi, że inny mnie zespotował bo nie ma opcji !!! Mapa malinowka, bitwa spotkaniowa. Stałem w tej dolince przy stawie. Po prawej górka, po lewej sojusznicy za stawikiem, na drugim brzegu. Od frontu duże krzaki, od zadka sojusznicy. Się pytam jak on mógł mnie widzieć a ja jego nie? Zasięg widzenia 350m + 25% od lunety + 85% umiejętności załogi + siatka kamuflażowa + krzaki. On miał SU-85, zasięg widzenia 280m. Krzaki ponoć są przezroczyste przy 50m dopiero. Więc jeżeli ja się nie ruszałem, nie strzelałem, to się pytam jak on mnie widział lub ktokolwiek inny? Pole obok stawu, powyżej górki było kryte, więc wróg nie mógł się tam pojawić, żeby mnie zespotować.
Pozwoliłem sobie użyć mapy WG żeby to zobrazować:
Posted Image

moja pozycja to kółko, sojusznicy to reszta, obecne (mniej więcej) położenie białej bazy na tej mapie. Zakładając tylko bonus od optyki miałem ok 430m zasięgu widzenia. Jeżeli on do mnie strzelał to dlaczego ja go nie widziałem, a on mnie mimo, że ja strzału nie oddałem, bo jechałem na spot, ze względu na team na górce po lewej - mieli lepsze pozycje do strzału. Niech mnie ktoś olśni...
Zapewne dlatego że miał siateczkę+cammo załogi+zwiadowce jako umiejętność zwiększającą zasięg widzenia+lornete. Do tego Niszczyciel ma lepszy camo factor od twojej matyldy i ma niską sylwetkę,a opytka i lorneta nie kumulują się.

Edited by kuba659, 30 September 2012 - 10:52 AM.

fIyingdemon #49 Posted 30 September 2012 - 12:00 PM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View Postkuba659, on 30 September 2012 - 10:51 AM, said:

Zapewne dlatego że miał siateczkę+cammo załogi+zwiadowce jako umiejętność zwiększającą zasięg widzenia+lornete. Do tego Niszczyciel ma lepszy camo factor od twojej matyldy i ma niską sylwetkę,a opytka i lorneta nie kumulują się.

No to ja wiem, że lorneta z optyką się nie kumuluje... tylko jedno ALE - kamuflaż działa tylko w momencie gdy nie podejmujesz żadnych działań, a jeśli on do mnie strzelał to ja powinienem go widzieć mając zasięg widzenia 430m !!!, a jeśli nie ja to sojusznik na górce; jeśli nie jego i ktoś inny mu spotował, to ten ktoś powinien być widoczny; prosty dowód - ja mogę mieć LT 100% camo i jak strzelę to nie dość, że ja jestem widoczny to zgodnie z filmem wszystko co jest w obrębie 15m ode mnie staje się 'przezroczyste'. Ja mam LT, 100% załogi + 75% do zwiadu, rozeznania i ukrycia + camo + siatkę + lunetę - strzelam i jestem widoczny !!! Zapomniałem dodać jednej rzeczy - nie ma opcji, żeby miał scouta bliżej, bo chwilę wcześniej zginął tam sojusznik, bodajże w D2 - 200m przede mną. Mogę się mylić, ale mimo wszystko radziłbym, zbierać replaye i obserwować sytuację. Nie wiem czemu, ale mam dziwne przeczucie, że to dopiero początek serii X-files w wersji WoT.

TrzepieDywany #50 Posted 30 September 2012 - 12:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18851 battles
  • 947
Ktoś inny mógł cię wyspotować z kwadratu D7 dla przykładu.

fIyingdemon #51 Posted 30 September 2012 - 12:55 PM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View Postkuba659, on 30 September 2012 - 12:42 PM, said:

Ktoś inny mógł cię wyspotować z kwadratu D7 dla przykładu.
a nie zostałby wyspotowany przez tych z D6?

TrzepieDywany #52 Posted 30 September 2012 - 12:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18851 battles
  • 947
Mógł to być T-50 lub ELC AMX (nie wiem jakie tiery). Albo z F7 tam masz odległość poniżej 300m do tego ciebie tam krzaki nie mogły kryć.

MightyThorn #53 Posted 30 September 2012 - 01:37 PM

Private

• Player
  • 11959 battles
  • 11
  • [C_P_P] C_P_P
Raz Ferdynandem nie wykryłem hummela w krzakach z 44 metrów:Smile-angry: - mam powtórkę.

Nie zadziałał też 6 zmysł.
Więc bugi się zdażaja.

DominikWrobel #54 Posted 30 September 2012 - 11:22 PM

Colonel

• Player
  • 55243 battles
  • 3,952
  • [PNE] PNE
SU85 jest ślepy. Wiem bo miałem. Także na  F7 musiało być coś z bardzo dobrym zasięgiem widzenia.

fIyingdemon #55 Posted 01 October 2012 - 12:39 AM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View Postkuba659, on 30 September 2012 - 12:59 PM, said:

Mógł to być T-50 lub ELC AMX (nie wiem jakie tiery). Albo z F7 tam masz odległość poniżej 300m do tego ciebie tam krzaki nie mogły kryć.

ja moją pozycję podałem orientacyjnie, nie powiem Ci teraz dokładnie gdzie stałem, ale byłem w krzakach i to praktycznie zaraz po rozpoczęciu rundy, tyle co zdążyłem zjechać i przez jakiś czas nie dostawałem hitów, potem nagle mnie ten TD zaczął ostrzeliwać

View PostMightyThorn, on 30 September 2012 - 01:37 PM, said:

Raz Ferdynandem nie wykryłem hummela w krzakach z 44 metrów :Smile-angry: - mam powtórkę.

Nie zadziałał też 6 zmysł.
Więc bugi się zdażaja.

ja wiem, że się zdarzają dlatego trzeba zgłaszać każdą dziwną sytuację, a nie tłumaczyć tym lub tamtym... ja uważam, że trzeba rozpatrzyć każdą możliwość, nawet jeśli ma ona mały procent szans na zaistnienie

View PostDominikWrobel, on 30 September 2012 - 11:22 PM, said:

SU85 jest ślepy. Wiem bo miałem. Także na  F7 musiało być coś z bardzo dobrym zasięgiem widzenia.

no ja mam na drugim koncie i wiem, że bez wsparcia ten TD jest kompletnie do D... a co do zasięgu z pola F7 - ok, ale pod warunkiem, że koleś tam znalazł się przede mną i był nieruchomy, w przeciwnym wypadku ja bym go zobaczył, a to co pisałem wyżej - 200m przede mną zginął sojusznik, który na pewno zespotowałby spotera dla tego su85, tym bardziej, że to nie su85 go zabił, więc albo su85 nie oddał wtedy strzału, albo go tam nie było... jeżeli oddał strzał to bym go widział i analogicznie jeśli podjechał później to też bym go wykrył... jedyne logiczne wyjaśnienie jest takie, że ktoś musiał stać nawet w F8 już po kilkunastu sekundach od rozpoczęcia i do tego musiał mieć bardzo dobry zasięg, a su85 mógł do mnie ładować nawet z G0, tylko to w tym momencie nie wyjaśnia dlaczego nie ładowali od początku jak mnie zespotował, a dopiero po kilku minutach...

Lacy_Luce_ #56 Posted 18 October 2012 - 01:02 AM

Sergeant

• Player
  • 175 battles
  • 201
A jak się połączy camo za golda + wentylacją + braterstwo broni + 100% załoga camo jak wtedy to się liczy co komu i jak zwieksza procenty?

Lacy_Luce_ #57 Posted 18 October 2012 - 01:08 AM

Sergeant

• Player
  • 175 battles
  • 201
@Adamusinus
https://docs.google....SE1vX1RBVlJDSlE

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users