Jump to content

[Pomysl]Celowanie artyleria.

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
9 replies to this topic

MrAPOKALIPSO #1 Posted 28 September 2012 - 08:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 54
Dzisiaj siedzac w szkole wpadlem na pomysl "zmodernizowania", a raczej calkowitej zmiany sposobu celowania arta. Zmiana polegala by na usunieciu widoku z satelity i zastapienie go zmodernizowanym widokiem sniperskim. Arciarz mialby mozliwosc przelaczania sie pomiedzy czolgami sojuszniczymi (tylko w trybie sniperskim) i z ich perespektywy kierowac ogniem. Albo dostac ulepszonego auto aima tzn. gracz musial by utrzymac przez jakis czas (2-3 sekundy) celownik na czolgu przeciwnika ( widzial by jego obrys bez wzgledu na uksztaltowanie terenu i budynki. Po tym czasie pojawial by sie widok na czolg przeciwnika z odleglosci ok 20 metrow z mozliwoscia dokladnego wycelowania (ale oczywiscie z ultra celnoscia arty).
Czy ten pomysl ma jakies szanse wejscia w zycie (oczywiscie po dopracowaniu) czy jak wiekszosc trafi do smietnika??

Skerwool #2 Posted 28 September 2012 - 09:46 PM

Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 261
Według mnie każdy nerf arty jest dobrem ogółu. Jeżeli arte jest w jakikolwiek nerfiona to jest to pozytywne. Nie powinna mieć GPS bo takiej technologii nie było. Pomysł dobry, chociaż ja arte był całkowicie usunął z gry, ale pomysł z jej takim osłabieniem jest bardzo dobry.

Pancerniak666 #3 Posted 28 September 2012 - 09:49 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,372

Według mnie każdy nerf arty jest dobrem ogółu.

To współczuje Ci że takich artylerzystów masz w drużynie na których nie możesz polegać.

Ultrafox #4 Posted 28 September 2012 - 09:51 PM

Junior Sergeant

• Beta Tester
  • 0 battles
  • 124
Jeśli by było coś modernizowane w taki potężny sposób to pewnie dopiero w jakimś jubileuszowym patchu. 0.10.0 czy coś takiego

Ojro13 #5 Posted 28 September 2012 - 09:54 PM

Senior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 615
Ja to bym widział tak:
- czołg wysyła do artylerii informacje ze współrzędnymi, po kliknięciu odpowiedniego klawisza wraz z nakierowanym celownikiem na cel,
- artylerzysta nakłada współrzędne na wyskalowaną mapę z odpowiednią korektą i strzela, z tym że tutaj byłoby wysokie prawdopodobieństwo nie trafienia lub uszkodzenia sojusznika.

Edited by Ojro13, 28 September 2012 - 09:59 PM.

Pancerniak666 #6 Posted 28 September 2012 - 10:00 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,372

- artylerzysta nakłada współrzędne na wyskalowaną mapę z odpowiednią korektą i strzela, z tym że tutaj byłoby wysokie prawdopodobieństwo nie trafienia lub uszkodzenia sojusznika.

Chcesz urealniać, to zamiast jednego działa trzeba dać całą baterię czy pułk i zamiast jednej lufy próbującej trafić w punkt na mapie to strzela 50.

Kolejna sprawa to to że największe straty na polach bitew powdowiała właśnie artyleria.

Edited by Pancerniak666, 28 September 2012 - 10:01 PM.

Valkynaz #7 Posted 28 September 2012 - 10:06 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 166
Przy obecnym systemie spotowania tryb satelitarny jest głupotą. Wystarczy, że wyjedziemy zza budynku, wykryją nas i mimo że już jesteśmy spowrotem za budynkiem i nikt nas nie powinien widzieć, artyleria śledzi każdy nasz ruch i wie z której strony zabudowania strzelić. Tak więc trzeba zmienić zupełnie grę artylerią usuwając widok satelitarny lub poprawić spotowanie, mianowicie gdy cel chowa się za budynkiem czy inną przeszkodą powinien znikać od razu a nie tak jak jest teraz po kilku sekundach. Głupie to bo czołg jest zasłonięty, nie powinien widzieć nas nikt a widzą nas wszyscy.

YourGarden #8 Posted 28 September 2012 - 10:07 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 177
Artyleria ma w tej grze całkiem inne zastosowanie niż to miała w rzeczywistości, więc niech WG już jej nie rusza, prosze niech zostawią ją w spokoju.

View PostSkerwool, on 28 September 2012 - 09:46 PM, said:

Według mnie każdy nerf arty jest dobrem ogółu. Jeżeli arte jest w jakikolwiek nerfiona to jest to pozytywne. Nie powinna mieć GPS bo takiej technologii nie było. Pomysł dobry, chociaż ja arte był całkowicie usunął z gry, ale pomysł z jej takim osłabieniem jest bardzo dobry.

Idąc tym tropem trzaba by było usunąć minimape toż to wkońcu GPS a wtedy ich nie było, przerobić cały system celowania bo przecież nikt nie celował przez lufe, i pozmieniać połowe gry... Ja rozumiem że można płakać bo się nie schowało 4 liter z kamyczek i poszła bomba od arty, ale ludzie bez przesady...

@Valynaz
Bardziej denerwuje mnie to gdy walcze z kimś między zabudowaniami uciekam za 2 domek a ten dalej mnie widzi i spotuje. Lub gdy wielkim autobusem GWtigerem nawet nie zdąże się obrucić a żarówka już się świeci ( głownie na tej mapie z gdzie po lewej są domy a po prawej tory, nie pamiętam nazwy) i dostaje bombe... System celowania jest dobry taki jaki jest.

Edited by PL_leXma_PL, 28 September 2012 - 10:14 PM.

WRW1908 #9 Posted 28 September 2012 - 10:35 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 115

View PostPL_leXma_PL, on 28 September 2012 - 10:07 PM, said:

Artyleria ma w tej grze całkiem inne zastosowanie niż to miała w rzeczywistości, więc niech WG już jej nie rusza, prosze niech zostawią ją w spokoju.

Idąc tym tropem trzaba by było usunąć minimape toż to wkońcu GPS a wtedy ich nie było, przerobić cały system celowania bo przecież nikt nie celował przez lufe, i pozmieniać połowe gry... Ja rozumiem że można płakać bo się nie schowało 4 liter z kamyczek i poszła bomba od arty, ale ludzie bez przesady...

@Valynaz
Bardziej denerwuje mnie to gdy walcze z kimś między zabudowaniami uciekam za 2 domek a ten dalej mnie widzi i spotuje. Lub gdy wielkim autobusem GWtigerem nawet nie zdąże się obrucić a żarówka już się świeci ( głownie na tej mapie z gdzie po lewej są domy a po prawej tory, nie pamiętam nazwy) i dostaje bombe... System celowania jest dobry taki jaki jest.

Masz całkowitą rację, łap plusa.

Edited by WRW1908, 28 September 2012 - 10:35 PM.

Shlizer #10 Posted 28 September 2012 - 11:24 PM

First Sergeant

• Player
  • 0 battles
  • 1,738
Nie rozumiem. Arta już dostała sporego nerfa w ostanim patchu. Fizyka - górki, skałki i doliny - nie dość, że teraz o wiele łatwiej jest się ukryć przed artą to jeszcze wróg może się pojawić w dotąd niespotykanych miejscach.

Do autora - siedząc w szkole może jednak skup się na lekcjach. Przeszkada Wam arta, bo mocno wali, a jej średni DMG na bitwę jest często bity przez inne czołgi (z kolei postrzały z TD są o niebo groźniejsze), tak marudzicie na widok z satelity, a jak PL_leXma_PL wspomniał czerpiecie z uroków mapy GPS aż miło i jeszcze wymyślacie pomysły telepatii wśród artylerzystów.. miodzio =)