Jump to content

Czołgi miesiąca: Usłysz ryk niemieckich czołgów!

• This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

wazik #41 Posted 03 October 2012 - 01:56 PM

Private

• Player
  • 39334 battles
  • 21
  • [PMHC2] PMHC2
Bledy w tekscie czy opisie gry ?
Parametry wiez z opisu w artykule to (gorsza) (lepsza):

Grubość pancerza w mm (przód/boki/tył) 100/82/82 185/80/80
Prędkość obrotu (stopni/s)  23  25
Zasięg widzenia (m) 370  400

a dane z gry to:
Grubość pancerza w mm (przód/boki/tył) 100/80/80185/80/80
Prędkość obrotu (stopni/s) 30 25
Zasięg widzenia (m) 400  400

Ktore sa poprawne? bo zwlaszcza roznica w obrocie jest istotna..

I dlaczego NIGDZIE nie jest napisane ze lepsza wieza w KAZDYM czolgu to wieksza szybkostrzelnosc + bonus do HP ?

bodek26 #42 Posted 03 October 2012 - 02:35 PM

Sergeant

• Player
  • 7896 battles
  • 259

View PostFalathi, on 02 October 2012 - 04:05 PM, said:

nofearx LOL.

A tak szczerze - być może +25% nie wygląda jakoś oszałamiająco - ale chodzi tutaj o bonus działający dłużej niż tylko trzy, cztery dni. Co za tym idzie w dłuższej perspektywie, przez miesiąc, może przełożyć się na całkiem konkretną sumkę ekstra. Nawet bez przesiadywania całych weekendów przed kompem.

Poza tym - ale to już moja opinia - jest mniejsze ryzyko pojawienia się nagle dzikich stad zupełnie niezorientowanych Tigerów na polu bitwy.

Witaj Falathi !
Skoro jesteś na forum to mam pytanie od miłośnika historii. Czy jest oficjalne wytłumaczenie, dlaczego KT w grze ma max prędkość "tylko" 28 km/h, a Tiger I - 30 km/h, skoro z newsa Wot-owskiego wynika, że faktyczna predkość "tygrysów" wynosiła ok. 38 km/h.
Polskie publikacje również wskazują na taką prędkość (A.Zalewski "Czołgi II wojny św."), chodź nie mozna wykluczyć, że źródło mogło być to samo.

Oczywiście opinie historyczne o Tiger I i  KT są jednoznaczne : ciężki i mało mobilny, to jednak "dołowanie" w grze "tygrysów" jest niesprawiedliwe i po prostu dziwne. Wydawało się bowiem, że WG dba o możliwie najlepsze historyczne odwwzorowanie czołgów w grze.

Nie muszę dodawać, że te 28 km/h dla KT powoduje, że w grze czołg ten "odstaje" (dosłownie) od pozostałych, np. od ruskich IS, czy amerykańskich T29-T32.

Co do wyższych zarobków, to mam inną uwagę, owszem są one nominalnie wyższe, np. o 25%, w praktyce są niestety niższe (niz te 25%). Jakoś dziwnie zauważyłem z okazji tych "prezentów" trudniej jest wygrać, co powoduje, własnie niższe - realnie - zarobki. Takie są moje spostrzeżenia. Dla jasności mojej wypowiedzi, nie napalam się na te 25%, bo od zarabiania mam premium tanki (ale jak "normalne" czołgi także duzo zarabią to nie będę narzekał).

Edited by bodek26, 03 October 2012 - 03:03 PM.

Falathi #43 Posted 03 October 2012 - 02:39 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19821 battles
  • 11,106
  • [WG] WG
Bodek26 -->
powiem szczerze, nie znam odpowiedzi na to pytanie. Przypuszczam, że chodziło o to by Tiger pasował do koncepcji ciężkiego, wielkiego czołgu.
Nie zmienia to faktu, że oba Tigery mogły rozpędzić się do maks ok 38km/h. Fakt, że z tego co mi wiadomo prędkość taką osiągały tylko na dobrej drodze.

Niemniej fakt - mogłyby być szybsze.

bodek26 #44 Posted 03 October 2012 - 02:57 PM

Sergeant

• Player
  • 7896 battles
  • 259

View PostFalathi, on 03 October 2012 - 02:39 PM, said:

Bodek26 -->
powiem szczerze, nie znam odpowiedzi na to pytanie. Przypuszczam, że chodziło o to by Tiger pasował do koncepcji ciężkiego, wielkiego czołgu.
Nie zmienia to faktu, że oba Tigery mogły rozpędzić się do maks ok 38km/h. Fakt, że z tego co mi wiadomo prędkość taką osiągały tylko na dobrej drodze.

Dzięki za szybką odpowiedź, ale jest ona trochę "przekombinowana" (u mnie w pracy zawsze tak mówi Prezes, jak ktoś "dzwinie" sie tłumaczy).
W zasadzie to dałbym się przekonać, gdyby nie "głód" wiedzy o czołgach po zainteresowaniu WoT. Otóż po przeczytaniu artykułu o Mausie w znanym mięsięczniku "H..." to taka odpowiedź jest dziwna, bo faktycznie ten wymarzony przez "młodych" graczy czołg super-ciężki ledwo co poruszał się w terenie,  a raz to zakopał się w korycie starej rzeki na tydzień (tyle trwało odkopanie "Myszy"). Fakt ten nie przeszkadzał WG, żeby Maus "poruszał' się w grze normalnie (tj. wg planowanej specyfikacji).

No cóż szkoda, bo KT i tak obrywa od medów z VIII tieru. A można wnioskować o wyższą prędkość ???

Edited by bodek26, 03 October 2012 - 03:05 PM.

OzzyPL #45 Posted 03 October 2012 - 03:00 PM

Corporal

• Player
  • 7617 battles
  • 150
Falathi no ok na dobrej drodze może tyle osiągały, no to mogło by być tak, że np do tych 28km/h przyspiesza jak zawsze, ale ma też możliwość rozpędzania się do 38km/h, tylko po prostu mogło by to trwać o wiele dłużej. Ale żeby jednak jadąc prostą drogą i osiągając te 28km/h, jeszcze cisnął trochu.

Edited by OzzyPL, 03 October 2012 - 03:01 PM.

ZharonaX #46 Posted 03 October 2012 - 04:57 PM

Corporal

• Player
  • 10695 battles
  • 171

View PostPolonische_banditen, on 03 October 2012 - 09:38 AM, said:

To nie tak, WG dba o nasz rozwój intelektualny, jak wiadomo wszelkie kalambury i łamigłówki
pomagają w utrzymaniu sprawności umysłowej, a tu czytając news'a dostajemy darmowe ćwiczenie, żeby nie stetryczał nam mózg. Musimy
przeczytać ze 2-3 razy uważnie, wyłapać sprzeczności w tekście i sami domyśleć się ukrytego prawdziwego sensu, którego nie umiał przekazać autor newsa :Smile_Default:
Najbardziej narzekają na te łamigłówki Ci, którzy ich nie rozwiązali :Smile_veryhappy:

Pozdrawiam
Haha właśnie o to chodzi :Smile_Default:

Kierte #47 Posted 03 October 2012 - 06:37 PM

Corporal

• Player
  • 16503 battles
  • 112
  • [NOPAN] NOPAN
Dobry specjał, a to dopiero 3 dzień :P
Spoiler                     
Spoiler                     

PS. Nie daje zdjęć bezpośrednio na forum, bo nigdy się nie wyświetlają, nie wiem czy to moja wina... :D

SirMarcello #48 Posted 03 October 2012 - 10:07 PM

Private

• Player
  • 31653 battles
  • 13
mi sie bardzo podoba mam zamiar wbic tygrysa 2 i to mi sie przyda bo pogram tygrysem zarobie na tygrysa 2 i jeszcze sprzedam to cos zostanie na uleppszanko ^^

Templarus #49 Posted 04 October 2012 - 09:23 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29504 battles
  • 1,086

View Post_Hegemon_, on 02 October 2012 - 08:41 PM, said:

Dlatego przesiadłem sie częsciowo na Ruskie tanki i będę szarpał na nich takie WR , aż je w końcu z tego powodu znerfią :P (no nie przeze mnie ale jak kilka tysięcy osób zrobi to samo to moze ktoś sie kapnie że coś jest nie tak).  Jeżeli już mam walczyć z nerfami innych nacji - to zastosuje tą samą broń co Rosjanie na serwerze RU tylko w odwrotną stronę hehehe. Będę grać Ruskimi jeszcze lepiej niż Niemcami . Jak coś ma za dobre wyniki to go WG NERFUJE :D. Więc nic innego mi nie pozostało - jak iśc w radziecką myśl technologiczną i na każdym z pojazdów od V do VIII/IX - wykręcić WR około 59%-60%.

Może i wtedy działa rosyjskie będą miały wreszcie taką celnośc jak w opisach a nie tylko na papierze ..

Co do parametrów dział Tygrysów H i KT - to i tak od jakiegos czasu wiele osób zauwazylo (szczególnie w przypadku KT że z celnością 105mm jest coś sknocone). Pociski mają dziwna tendencje do opadania przed albo za cel - pomimo maks skupienia celownika i powtarzalności strzalu z wymierzoną poprawką. O 88mm L56 są całe tomy stron na tym forum domagajace się poprawienia wielu aspektów tej armaty..

W Sobotę - wezme na warsztat KT - i zobacze czy przy okazji tego wydarzenia - uda mi sie odrobić na nim moje kiepskie WR :/...

Nie znerfią, zaproponują Ci obywatelstwo i przeniesienie na serwer RU ;)

Zgadzam się co do obnizenia celności - opisy i pianie nad tym jak to niemieckie jest dokładne swoje (w tym wypadku celne), a rzeczywistość by WG swoje.

Uprzedzę Falathiego i wyjme mu argument z reki - czemu sa mniej celne? Bo wprowadzono nowa fizykę.
Wiadomo, pociski poznały co to siła grawitacji ;)

View PostFalathi, on 03 October 2012 - 02:39 PM, said:

Bodek26 -->

A mógłbys się dla nas dowiedzieć?
A także tego czemu cięzki czołg IS bardziej pasuje do koncepcji cięzkiego czołgu bez ingerencji w parametry.
Prędkośc maksymalna na dobrej drodze..... rosyjskie ht po polach i błotach nie jeździły? ;)

View PostKierte, on 03 October 2012 - 06:37 PM, said:

Dobry specjał, a to dopiero 3 dzień :P
Spoiler                     
Spoiler                     

PS. Nie daje zdjęć bezpośrednio na forum, bo nigdy się nie wyświetlają, nie wiem czy to moja wina... :D

offtop
Twoja, pokombinuj z wklejaniem linkow przeznaczonych na fora, imag...... daje taką możliwość.
Tak samo w spoilerze ale inny link.

OzzyPL #50 Posted 04 October 2012 - 12:44 PM

Corporal

• Player
  • 7617 battles
  • 150
To niech albo znerfią wszystkie czołgi w grze żeby miały podobne parametry, albo niech się wezmą do porządku i ustalą realne statystyki czołgów. Ja bym chciał żeby na pewno KT uzyskał większą prędkość maxymalną a nie 28km/h -.- . I żeby niemieckie czołgi dostały w końcu ich tak zachwalaną celność.

blablabla112 #51 Posted 04 October 2012 - 07:49 PM

Private

• Player
  • 4630 battles
  • 12
  • [TROLO] TROLO
Aha. A ja właśnie zbadałem Tigera (P) -_-

OzzyPL #52 Posted 05 October 2012 - 01:02 PM

Corporal

• Player
  • 7617 battles
  • 150
Tiger P akurat ma fajny pancerz z przodu, i z słabszych maszyn łatwo rykoszetuje od niego, ale jak już mówiłem niemieccy powinni dostać lepszą celność, bo jak to u mnie jest, mam w KT jeszcze to 8,8cm od tigera I, i sporo razy zdarza mi się (mimo tego że celowniczek robi się bardzo malutki) że pocisk leci albo za wysoko albo za nisko i to bardzo często, mając prawie całą maszynę w obrębie tego celownika to nie trafiam. Nie wiem dlaczego tak jest, ale naprawdę często.

PS. Potrafię strzelać :Smile_Default:

Edited by OzzyPL, 05 October 2012 - 01:03 PM.

Xindox #53 Posted 05 October 2012 - 03:47 PM

Sergeant

• Player
  • 10528 battles
  • 256
Krytyka jest ok o ile jest konstruktywna. Obrażanie ludzi, którzy w ten, czy inny sposób pomagają tworzyć tą grę tolerowane jednak nie będzie. ~Sevard

Edited by Sevard, 05 October 2012 - 06:48 PM.

Nefer666 #54 Posted 06 October 2012 - 02:06 AM

Corporal

• Player
  • 10887 battles
  • 179
Po pierwsze Tygrys spełnił swoją role. Po drugie, Tygrys ważąc więcej od Pershinga i IS-2 miał bardzo zbliżoną prędkość. Po trzecie czołgi niemieckie ze względu na swoje zawieszenie bardzo często spisywały się lepiej niż by się mogło wydawać.  Po czwarte - Falathi, Ty chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. Nawet t-34 w złym terenie nie pojedzie więcej niż 15-20 km/h.   Po piąte - Skoro chcieli zrobić z niego prawdziwego HT, czemu do cholery nie ma on pancerza?

Co 88/56 mogło zrobić z Pershingiem, a w grze jest niemożliwe.

http://imageshack.us...m26fireball.jpg

Edited by Nefer666, 06 October 2012 - 02:39 PM.

CRAZYxWariat #55 Posted 10 October 2012 - 07:35 AM

Private

• Player
  • 6401 battles
  • 40
Był miesiąc Marderka - dostał nerfa.Miesiąc  Pz-4   też nerf. . Miesiąc tygrysków....  czyli można spodziewać sie nerfa z następnym paczem.To tyle z historii gry w WOT.

quodi #56 Posted 18 October 2012 - 01:28 AM

Private

• Player
  • 14386 battles
  • 1
  • [EHR_A] EHR_A
Nie jestem wielkim znawcą czołgów ale   wydaje mi się że  błędnie wszyscy nazywają tygrysa B  "tygrysem królewskim " chociaż jak sie doczytałem wojska alianckie tak   dosłownie przetłumaczyli  jego niemiecką nazwę i tak się tez utarło. Mówię o tym  ponieważ "Königstiger" oznacza w po niemiecku tygrysa bengalskiego. chyba że ja o czymś nie wiem?

Templarus #57 Posted 18 October 2012 - 08:57 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 29504 battles
  • 1,086

View Postquodi, on 18 October 2012 - 01:28 AM, said:

Nie jestem wielkim znawcą czołgów ale   wydaje mi się że  błędnie wszyscy nazywają tygrysa B  "tygrysem królewskim " chociaż jak sie doczytałem wojska alianckie tak   dosłownie przetłumaczyli  jego niemiecką nazwę i tak się tez utarło. Mówię o tym  ponieważ "Königstiger" oznacza w po niemiecku tygrysa bengalskiego. chyba że ja o czymś nie wiem?

Nie znam niemieckiego ale pewne słowa rozpoznaję -
König - ang. King - król
tiger - tygrys
w złożeniu jakbyś się nie starał zawsze wyjdzie królewski tygrys.

Ale możliwe, ze Niemcy uważali ten konkretny gatunek tygrysa(bengalski)  za królewski i jest to synonim.

Beernard #58 Posted 18 October 2012 - 09:06 AM

Private

• Player
  • 11596 battles
  • 4
Cześć,

Königstiger - w języku niemieckim oznacza tygrysa bengalskiego.
Alianci tłumaczyli dosłownie dlatego nazywali go tygrysem królewskim.

Pozdrawiam wszystkich (mój pierwszy post)

Meshifek #59 Posted 18 October 2012 - 10:00 AM

Corporal

• Player
  • 26220 battles
  • 131

View PostOzzyPL, on 04 October 2012 - 12:44 PM, said:

To niech albo znerfią wszystkie czołgi w grze żeby miały podobne parametry, albo niech się wezmą do porządku i ustalą realne statystyki czołgów. Ja bym chciał żeby na pewno KT uzyskał większą prędkość maxymalną a nie 28km/h -.- . I żeby niemieckie czołgi dostały w końcu ich tak zachwalaną celność.

Nie dostaną, gdyby były lepsze nikt by nie grał ruskimi poza serwerem RU

Templarus #60 Posted 18 October 2012 - 12:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29504 battles
  • 1,086

View PostBeernard, on 18 October 2012 - 09:06 AM, said:

Cześć,

Königstiger - w języku niemieckim oznacza tygrysa bengalskiego.
Alianci tłumaczyli dosłownie dlatego nazywali go tygrysem królewskim.

Pozdrawiam wszystkich (mój pierwszy post)

Cześć...
Wikipedia podaje różne rzeczy...

A wiesz jak brzmi przetłumaczony z polskiego na niemiecki tygrys bengalski?
Bengalischer Tiger.
W tłumaczeniu na niemiecki tygrys królewski brzmi - königliche Tiger.

Niektóre słowniki podają Königstiger jako nazwę zoologiczną czyli termin specjalistyczny, może z tego się to wzięło.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users