Jump to content

Zmiana nicków w World of Tanks!

• This topic is locked This topic is locked
297 replies to this topic

LemanRuss #281 Posted 16 October 2012 - 11:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 8909 battles
  • 510

View PostBeMyPrey, on 16 October 2012 - 10:53 AM, said:

Poniewaz place i wymagam!
Jemu nie płacisz, więc od niego nie możesz wymagać. Jego konto, jego nick.

Juri2509_WOT #282 Posted 16 October 2012 - 11:53 AM

Lance-corporal

• Player
  • 61830 battles
  • 66
  • [AMBLE] AMBLE

View PostLemanRuss, on 16 October 2012 - 11:48 AM, said:

Jemu nie płacisz, więc od niego nie możesz wymagać. Jego konto, jego nick.
Po pierwsze konto jest wlasnoscia WG i nigdy nie bedzie wlasnoscia gracza.
Po drugie jestem klientem WG wiec moge wymagac od uslugodawcy.
Po trzecie nie musze koniecznie zmieniac nicka, po prostu WG nic na mnie nie zarobi, a to jest w ich interesie.

Edit:
Jak fajnie zbierac minusy za pisanie prawdy :) Widze wciaz wielu "Siema PL" na forum

Edited by BeMyPrey, 16 October 2012 - 11:57 AM.

LemanRuss #283 Posted 16 October 2012 - 12:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8909 battles
  • 510

View PostBeMyPrey, on 16 October 2012 - 11:53 AM, said:

Po pierwsze konto jest wlasnoscia WG i nigdy nie bedzie wlasnoscia gracza.
Czyli twoje też nie jest twoje, a skoro nie jest twoje to nie możesz się niczego domagać (tego że konto nie może z definicji być niczyją własnością, a to z tej prostej przyczyny że nie jest rzeczą, tłumaczyć szerzej nie będę).

Po drugie jestem klientem WG wiec moge wymagac od uslugodawcy.
On też jest klientem.

Po trzecie nie musze koniecznie zmieniac nicka, po prostu WG nic na mnie nie zarobi, a to jest w ich interesie.
Tak się akurat składa że nie jesteś jedynym klientem WG - ciekawe ilu by stracili jakby zaczęli kasować konta wedle twoich zachcianek? Na utracie takiej liczby klientów WG by nie zarobił - a twoje datki raczej by im tego nie zrekompensowały.

Juri2509_WOT #284 Posted 16 October 2012 - 12:22 PM

Lance-corporal

• Player
  • 61830 battles
  • 66
  • [AMBLE] AMBLE

View PostLemanRuss, on 16 October 2012 - 12:00 PM, said:

Czyli twoje też nie jest twoje, a skoro nie jest twoje to nie możesz się niczego domagać (tego że konto nie może z definicji być niczyją własnością, a to z tej prostej przyczyny że nie jest rzeczą, tłumaczyć szerzej nie będę).

To, ze nie jest moje tzn, ze nie jestem klientem i nie moge sie niczego domagac? Jadac Taksowka ona tez nie jest twoja, ale wymagasz pewnych rzeczy np. mila obsluga. Nie mowie o wlasnosci, ale o usludze, czytanie wybiorcze widac u ciebie.

On też jest klientem.
Zgodze sie, jest, a moze byl, bo konto nieaktywne zapewne od dnia zalozenia i nie wiadomo czy czlowiek ten jeszcze w ogole zyje. Bycmoze zalozyl juz inne konto, a to jest duchem.

Tak się akurat składa że nie jesteś jedynym klientem WG - ciekawe ilu by stracili jakby zaczęli kasować konta wedle twoich zachcianek? Na utracie takiej liczby klientów WG by nie zarobił - a twoje datki raczej by im tego nie zrekompensowały.

Zgadza sie, nie jestem jedynym. Nie wymagam kasowania kont wedle moich zachcianek, tylko moze WG zastanowi sie nad stanem aktywnosci swoich klientow. Napewno zarobi wiecej na mnie jednym niz na tysiacach kont duchow. Juz moj przedmowca poruszal temat weryfikowania nieaktywnych uzytkownikow. Czesto spotykana praktyka w przypadku skrzynek email, w przypadku braku aktywnosci.

Jeszcze taki przyklad z zycia, moze to do ciebie przemowi, siec komorkowa dostajesz karte sim, siec swiadczy ci uslugi, w przypadku kiedy nie kozystasz z numeru przez okreslony czas, nr wraca do puli wolnych numerow, w ten sposob nie blokujesz nic nikomu. Jesli jednak jestes kientem i korzystasz z uslug sieci nikt nie ruszy twojego nr, bo komus innemu on sie spodobal.

Wlasnie o takie konta duchy mi chodzi.

LemanRuss #285 Posted 16 October 2012 - 12:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8909 battles
  • 510

View PostBeMyPrey, on 16 October 2012 - 12:22 PM, said:

To, ze nie jest moje tzn, ze nie jestem klientem i nie moge sie niczego domagac? Jadac Taksowka ona tez nie jest twoja, ale wymagasz pewnych rzeczy np. mila obsluga. Nie mowie o wlasnosci, ale o usludze, czytanie wybiorcze widac u ciebie.
Wyraźnie użyłeś słowa własność, sam siebie czytasz wybiórczo. A wymagać możesz, tylko pytanie czego? Ja mógłbym zażądać od WG żeby skasowali twoje konto bo mi się twoje posty nie podobają. W końcu płacę i wymagam. Tylko że jakbym do nich coś takiego napisał, to w pierwszym odruchu by się spytali czy mnie prąd nie kopnął (a i to jest bardzo softcore'owa wersja). Nie możesz wymagać od usługodawcy by wadliwie wykonywał usługę wobec innych klientów bo ty masz takie widzimisię.

Zgodze sie, jest, a moze byl, bo konto nieaktywne zapewne od dnia zalozenia i nie wiadomo czy czlowiek ten jeszcze w ogole zyje. Bycmoze zalozyl juz inne konto, a to jest duchem.
Może tak, a może nie. Nie twoje konto, nie twoja sprawa. On się w twoje relacje z WG nie wtrynia, ty się nie wtryniaj w jego.

Zgadza sie, nie jestem jedynym. Nie wymagam kasowania kont wedle moich zachcianek, tylko moze WG zastanowi sie nad stanem aktywnosci swoich klientow. Napewno zarobi wiecej na mnie jednym niz na tysiacach kont duchow. Juz moj przedmowca poruszal temat weryfikowania nieaktywnych uzytkownikow. Czesto spotykana praktyka w przypadku skrzynek email, w przypadku braku aktywnosci.
Gracze nie lubią gdy ich się przymusza do grania. Może na duchach by nie stracili specjalnie, ale na tych którzy duchami nie są a których taka polityka by po prostu odstraszyła? Po co zakładać konto w grze i wydawać kasę skoro mogą ci je wykasować za frekwencję? Gracze nie po to płacą/poświęcają swój czas żeby niczym uczniak tłumaczyć się z nieobecności.

Jeszcze taki przyklad z zycia, moze to do ciebie przemowi, siec komorkowa dostajesz karte sim, siec swiadczy ci uslugi, w przypadku kiedy nie kozystasz z numeru przez okreslony czas, nr wraca do puli wolnych numerow, w ten sposob nie blokujesz nic nikomu. Jesli jednak jestes kientem i korzystasz z uslug sieci nikt nie ruszy twojego nr, bo komus innemu on sie spodobal.
Czyli jak nie dzwonię (bo nie mam o czym gadać) ani nikt nie dzwoni do mnie (bo też nie ma o czym) to mi numer zabierają? Wiesz gdzie ja bym kopnął taką sieć?

Juri2509_WOT #286 Posted 16 October 2012 - 12:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 61830 battles
  • 66
  • [AMBLE] AMBLE

View PostLemanRuss, on 16 October 2012 - 12:43 PM, said:

Czyli jak nie dzwonię (bo nie mam o czym gadać) ani nikt nie dzwoni do mnie (bo też nie ma o czym) to mi numer zabierają? Wiesz gdzie ja bym kopnął taką sieć?

Placisz abonament to mozesz sobie nie dzwonic nigdzi i nie odbierac tel. (W WoT nie ma abonamentu dla twojej informacji) wiec rozpatrzmy przyklad nr 2:
Kup starter na karte byle jakiej sieci, musisz regularnie doladowywac (w przypadku wot mozemy uznac doladowanie=logowanie do gry), aby nie stracic waznosci konta. Nie doladowujesz, po pewnym okresie (2 albo 5 lat nie pamietam juz tego dokladnie) twoj nr jest ci zabierany. Widac nie masz pojecia o czym w ogole do mnie rozmawiasz.

View PostLemanRuss, on 16 October 2012 - 12:43 PM, said:

Gracze nie lubią gdy ich się przymusza do grania. Może na duchach by nie stracili specjalnie, ale na tych którzy duchami nie są a których taka polityka by po prostu odstraszyła? Po co zakładać konto w grze i wydawać kasę skoro mogą ci je wykasować za frekwencję? Gracze nie po to płacą/poświęcają swój czas żeby niczym uczniak tłumaczyć się z nieobecności.

Dalej czepiasz sie mojego konta, ja nie czepiam sie aktywnych uzytkownikow, jeszcze raz mowie podalem konkretny przyklad ewidentnie nieaktywnego konta. Jesli masz konto email nie loguj sie na nie przez 2 lata, uwierz mi, ze zostanie skasowane lub zawartosc poczty wyczyszczona. Osobiscie sprawdzalem to na gmailu i wp.pl, a jakos to nie ostrasza uzytkownikow od zakladania tam kont i korzystaniu z uslug.

P.S.
Ta dyskusja nie ma dalej sensu, bo odchodzimy od tematu. Padla propozycja weryfikacji kont niech moze ktos z ekipy WG sie na ten temat wypowie, dla mnie jestes "nikim" w tej konkretnej sprawie i szczerze malo mnie interesuje twoja argumentacja, bo nie widze w niej nic konstruktywnego tylko powtarzanie caly czas tego samego.

Typowy_Dziad #287 Posted 16 October 2012 - 12:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38026 battles
  • 550

View PostBeMyPrey, on 16 October 2012 - 10:53 AM, said:

Poniewaz place i wymagam!

A skąd wiesz, że tamten nie płaci? Lub nie zapłaci? Lub nie zapłacił?

No i płacisz na ICH warunkach, a one są jasne - kont nie kasują.

Jesteś ich klientem na ICH warunkach. Nie musisz być ich klientem.

Edited by de99ial, 16 October 2012 - 12:58 PM.

Juri2509_WOT #288 Posted 16 October 2012 - 01:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 61830 battles
  • 66
  • [AMBLE] AMBLE

View Postde99ial, on 16 October 2012 - 12:58 PM, said:

A skąd wiesz, że tamten nie płaci? Lub nie zapłaci? Lub nie zapłacił?

No i płacisz na ICH warunkach, a one są jasne - kont nie kasują.

Jesteś ich klientem na ICH warunkach. Nie musisz być ich klientem.

Dlatego tym razem nie zaplace nic, poki WG nie zmieni warunkow. Nikt mnie do tego nie zmusza i ja nie zmuszam WG do zmiany swojego stanowiska. EOT z mojej strony.

Typowy_Dziad #289 Posted 16 October 2012 - 01:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38026 battles
  • 550

View PostBeMyPrey, on 16 October 2012 - 01:00 PM, said:

Dlatego tym razem nie zaplace nic, poki WG nie zmieni warunkow. Nikt mnie do tego nie zmusza i ja nie zmuszam WG do zmiany swojego stanowiska. EOT z mojej strony.

Od początku trzeba było tak zrobić, a nie wylewać żale na forum. Zaoszczędziłoby to miejsca i czasu. I nie byłoby offtopa.

LemanRuss #290 Posted 16 October 2012 - 01:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8909 battles
  • 510

View PostBeMyPrey, on 16 October 2012 - 12:56 PM, said:

Kup starter na karte byle jakiej sieci, musisz regularnie doladowywac (w przypadku wot mozemy uznac doladowanie=logowanie do gry), aby nie stracic waznosci konta. Nie doladowujesz, po pewnym okresie (2 albo 5 lat nie pamietam juz tego dokladnie) twoj nr jest ci zabierany. Widac nie masz pojecia o czym w ogole do mnie rozmawiasz.
O czym rozmawiam to ja wiem - dlatego nie mam komórki na kartę. Bo - jak już napisałem - taka ofertę to ja (i tu sobie wstaw co uważasz).

Dalej czepiasz sie mojego konta, ja nie czepiam sie aktywnych uzytkownikow, jeszcze raz mowie podalem konkretny przyklad ewidentnie nieaktywnego konta.
Czepiasz się nie swojego konta - to wystarczy. To, czy ktoś na nim jest aktywny to nie twoja sprawa - bo to nie twoje konto. Z niewiadomych przyczyn uważasz, że jeżeli ktoś nie korzysta z konta tak często, jak ty uważasz za stosowne, to się możesz w jego sprawy wtryniać. A nie możesz, a w każdym razie nie powinieneś.

Ta dyskusja nie ma dalej sensu, bo odchodzimy od tematu. Padla propozycja weryfikacji kont niech moze ktos z ekipy WG sie na ten temat wypowie, dla mnie jestes "nikim" w tej konkretnej sprawie i szczerze malo mnie interesuje twoja argumentacja, bo nie widze w niej nic konstruktywnego tylko powtarzanie caly czas tego samego.
Ten wpis pokazuje który z nas dwóch jest typem "SiemkaPL".

Juri2509_WOT #291 Posted 16 October 2012 - 01:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 61830 battles
  • 66
  • [AMBLE] AMBLE
Oh poczules sie urazony, ze mozesz byc nikim? Wyraznie wzialem to w cudzyslow, ale chyba nie wie wiesz, co to oznacza. Dlaczego mam gdzies twoja arguentacje? Poniewaz zadalem pytanie i liczylem na odpowiedz kogos z community team, a nie domoroslych obroncow wiary i swobod obywatelskich.

LemanRuss #292 Posted 16 October 2012 - 01:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8909 battles
  • 510
"Dziecko daj mi spokój
Idź posprzątaj pokój...."

lamuseq #293 Posted 16 October 2012 - 01:33 PM

Private

• Beta Tester
  • 21341 battles
  • 16
  • [5SBP] 5SBP
W pierwszej chwili popukałem się w głowę, bo 2500 złota to jednak trochę zbyt duża kwota, aczkolwiek jak już któryś z modów stwierdził: na pewno będą na to specjale- może 50%, może więcej. Może któregoś dnia będzie się to opłacało.

http://wot-news.com/...rver/eu/norm/en
Proszę, oto strona z różnymi danymi między innymi na temat ilości aktywnych graczy. Mimo zastrzeżeń o ich nieoficjalności możecie sobie wyrobić pewien pogląd na dany temat.

Jak najbardziej byłoby sensownym usunięcie (za uprzednim poinformowaniem 'zainteresowanych') przynajmniej 2,4 miliona kont, na których nie została rozegrana nawet 1 bitwa.
Niestety WG strasznie chełpi się wyrwaną z kontekstu statystyką posiadanych kont.
Może złożenie chęci zmiany nicka na jeden z zajętych przez <konto widmo> byłoby w stanie coś zmienić? WG poczuje zapach $, € i się zastanowi?

fIyingdemon #294 Posted 16 October 2012 - 03:46 PM

Lieutenant

• Player
  • 8170 battles
  • 1,688

View PostBeMyPrey, on 16 October 2012 - 10:36 AM, said:

A co zrobic w sytuacji gdy taki o to noobek mi nick blokuje:

Data rejestracji: 14.04.2011
Stoczone bitwy:  6
Zwycięstw:  4 (67%)
Przegrane:  2 (33%)
Przetrwane bitwy:  4 (67%)

nic nie zrobisz dopóki WG nie zmieni polityki kont...

View Postde99ial, on 16 October 2012 - 10:51 AM, said:

Nie podoba mi się to.

Teraz gram ale kto wie czy będę mógł grać za jakiś czas? Może będę musiał odstawić WoTa na kilka lat? I jednak wolałbym mieć świadomość, że po powrocie konto będzie w takim stanie w jakim je pozostawiłem.

I tak naprawde mało obchodzi mnie, że Twój ulubiony nik jest zarezerwowany. To kwestia oryginalności nika - mój dla przykładu był wolny, mojego brata też.
Niewazne kto i dlaczego blokuje i nieważne ejst ile grał. W imie czego niby Twoje "chcę" ma być ważniejsze niż jego preferencje?

to nie jest moje chcę, tylko polityka stosowana przez wielu - nieaktywnych się kasuje, oczywiście za wcześniejszym poinformowaniem, albo jest odpowiednia adnotacja w regulaminie... jest jeden polski portal (nieistotne jaki), który za rejestrację pobiera opłatę smsem - 10 zeta... po 3 miesiącach nieaktywności konto kasuje bez zadawania pytań - teoretycznie po trzech... ponoć wystarczy się zalogować raz na 3 miesiące i konto jest bezpieczne... ja wiem, że nie i dlatego za drugim razem zrezygnowałem... mało tego ekipa się tak wycwaniła, że wszelkie reklamacje i kontakt jest możliwy tylko z zalogowanego konta...

View Postlamuseq, on 16 October 2012 - 01:33 PM, said:

W pierwszej chwili popukałem się w głowę, bo 2500 złota to jednak trochę zbyt duża kwota, aczkolwiek jak już któryś z modów stwierdził: na pewno będą na to specjale- może 50%, może więcej. Może któregoś dnia będzie się to opłacało.

http://wot-news.com/...rver/eu/norm/en
Proszę, oto strona z różnymi danymi między innymi na temat ilości aktywnych graczy. Mimo zastrzeżeń o ich nieoficjalności możecie sobie wyrobić pewien pogląd na dany temat.

Jak najbardziej byłoby sensownym usunięcie (za uprzednim poinformowaniem 'zainteresowanych') przynajmniej 2,4 miliona kont, na których nie została rozegrana nawet 1 bitwa.
Niestety WG strasznie chełpi się wyrwaną z kontekstu statystyką posiadanych kont.
Może złożenie chęci zmiany nicka na jeden z zajętych przez <konto widmo> byłoby w stanie coś zmienić? WG poczuje zapach $, € i się zastanowi?

jeżeli dla firmy odniesieniem sukcesu jest liczba zarejestrowanych, a nie aktywnych to nie skasują tych kont, choćby ich dane zajmowały im połowę miejsca na serwie... a doskonale wiadomo ile kont jest zbędnych, bo były tworzone tylko w jednym celu - handel giftami...

Typowy_Dziad #295 Posted 16 October 2012 - 03:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38026 battles
  • 550

View Postdare_devil_81, on 16 October 2012 - 03:46 PM, said:

to nie jest moje chcę, tylko polityka stosowana przez wielu - nieaktywnych się kasuje, oczywiście za wcześniejszym poinformowaniem, albo jest odpowiednia adnotacja w regulaminie... jest jeden polski portal (nieistotne jaki), który za rejestrację pobiera opłatę smsem - 10 zeta... po 3 miesiącach nieaktywności konto kasuje bez zadawania pytań - teoretycznie po trzech... ponoć wystarczy się zalogować raz na 3 miesiące i konto jest bezpieczne... ja wiem, że nie i dlatego za drugim razem zrezygnowałem... mało tego ekipa się tak wycwaniła, że wszelkie reklamacje i kontakt jest możliwy tylko z zalogowanego konta...

Każdy portal prowadzący podobna polityke w moich oczach nie zasługuje na to aby z niego korzystać. Na szczęście WoT nie należy do tej grupy i bardzo dobrze. Oby tak pozostało.

wid3l3c #296 Posted 18 October 2012 - 07:42 AM

Corporal

• Player
  • 10610 battles
  • 108
Gdy zobaczyłem obrazek przy zapowiedzi newsa już myślałem, że wyróżnili naszego "Ryśka" :D
A cwaniaczki zrobili osobny dla każdej wersji językowej ;)

hehehe ładnie ładnie, widać, że Polskie community działa :)

NieZniszczalnySeba #297 Posted 18 October 2012 - 08:56 AM

Private

• Player
  • 7 battles
  • 1
Dosłownie nie wytrzymam jakimi sępami jesteście ja nigdy nie zapłacę 2500 gold za jakiś nick. To jest paranoja żeby za parę literek zapłacić 2500 gold

Typowy_Dziad #298 Posted 18 October 2012 - 09:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38026 battles
  • 550

View PostNieZniszczalnySeba, on 18 October 2012 - 08:56 AM, said:

Dosłownie nie wytrzymam jakimi sępami jesteście ja nigdy nie zapłacę 2500 gold za jakiś nick. To jest paranoja żeby za parę literek zapłacić 2500 gold

A maziaki na czołgu? Ludzie kupuja i wydają na nie więcej niż 2500 golda ;)

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users