Jump to content

Centurion Mk.7/1 a FV.4202(105)

střední britské tierIX tierX

• This topic is locked This topic is locked
201 replies to this topic

VVothan #41 Posted 09 January 2013 - 02:32 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 22435 battles
  • 350
  • [CZ1TD] CZ1TD
No nemělo by, ale protože to nepoznáš, tak je to jedno. resp. to není jak vyzkoušet, těžko můžeš dát do FV 4202 5 lidí a říct jim a teď to vyzkoušejte.... :Smile_veryhappy: . Každý tank to má nastavený úplně jinak a je fuk, jestli jich tam je 3 nebo 7. Ale rozdíl by tam měl logicky být...

paradaj #42 Posted 09 January 2013 - 03:14 PM

Corporal

• Player
  • 17822 battles
  • 132
  • [CSPZG] CSPZG
díky za parádní recenzi tanku... pomalu se k němu ubírám

Nakell #43 Posted 12 January 2013 - 04:37 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11910 battles
  • 552
Mrcha mě láká, ta penetrace je awesome. S M46 mě sundal, já si ani neškrt. Byl hulldown ale mazaně, viděl jsem mu jen střechu a kus mantletu, neudělal jsem mu nic. A žekl bych, že mám s Pattonem už něco nahráno... V tu chvíly sem zuřil.

dtham #44 Posted 12 January 2013 - 05:54 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostNakell, on 12 January 2013 - 04:37 AM, said:

Mrcha mě láká, ta penetrace je awesome. S M46 mě sundal, já si ani neškrt. Byl hulldown ale mazaně, viděl jsem mu jen střechu a kus mantletu, neudělal jsem mu nic. A žekl bych, že mám s Pattonem už něco nahráno... V tu chvíly sem zuřil.

To je přesně ono, když tě Centurion donutí hrát podle jeho pravidel, jseš mrtvej bez ohledu na to, co máš za tank. )Takhle jsem ustřílel už spoustu tanků, dokonce IS-7 z full, aniž by mě škrábnul, ale to jsem měl idealní hull down pozici navíc se značnou výškovou převahou, takže ani přední plát, ani ten horní na věži, nebyly penetrovatelně. A to dělo je dokonalé, s výškovou převahou jde cca do 350 m každá rána na světlo IS-7 skrz.) Jakmile ale převezměš iniciativu a s tím Pattonem ho rushneš, je do 30s po něm.

Derp_Trollington #45 Posted 15 January 2013 - 02:27 PM

Veteran

• Veteran
  • 52675 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostKeldy, on 15 January 2013 - 12:17 PM, said:

ale je fakt že ten HESH prostě těch 210 pen nemá
HESH tady fungují jak HE s vyšší pene => úplně stejně jako HE nemají normalizaci => dingají víc než AP se stejnou pene.

Krisna #46 Posted 15 January 2013 - 02:52 PM

Extra Hardware

• Clan Commander
  • 43075 battles
  • 443
  • [EHW] EHW

View PostJejKey, on 15 January 2013 - 02:27 PM, said:

HESH tady fungují jak HE s vyšší pene => úplně stejně jako HE nemají normalizaci => dingají víc než AP se stejnou pene.

Omyl, HESH nefunguje, je buglé. Uznali to i vývojáři, musí pro HESH udělat speciální mechaniku. Momentálně je nesmysl s tím střílet stejně jako HE (kromě houfnic), se kterými ve hře sdílí mechaniku. Dřív když jsem jezdil s Batchatem, spousta soupeřů po mě střílela HE, dneska už to nikdo nedělá, protože už jim došlo, že mě s HE většinou neprostřelí (i když pancíř je výrazně menší než penetrace).
HESH vozím jenom místo HEček na shazování capu, ani po artkách se s tím nevyplatí střílet.

dtham #47 Posted 15 January 2013 - 04:09 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostKrisna, on 15 January 2013 - 02:52 PM, said:

Omyl, HESH nefunguje, je buglé. Uznali to i vývojáři, musí pro HESH udělat speciální mechaniku. Momentálně je nesmysl s tím střílet stejně jako HE (kromě houfnic), se kterými ve hře sdílí mechaniku. Dřív když jsem jezdil s Batchatem, spousta soupeřů po mě střílela HE, dneska už to nikdo nedělá, protože už jim došlo, že mě s HE většinou neprostřelí (i když pancíř je výrazně menší než penetrace).
HESH vozím jenom místo HEček na shazování capu, ani po artkách se s tím nevyplatí střílet.

Já používám HESH při vpadávání do zad. Jakmile vím, že tanky, na které útočím, jsou ke mně otočené zády a jsou zaneprázdněné mými kolegy a zároveň si sem jistý, že mi nic nehrozí a mám čas, tak přebíjím na HESH a střílím to do krytů motorů. Většina jich projde a řekl bych, že i minimálně v polovině případů ten tank zapálí. Jakejkoliv jinej smysl to ale nemá. Jo ještě vlastně částečně v soubojích proti jiným medkům, ale to už chce vážně skill.

Godzilla1 #48 Posted 15 January 2013 - 04:14 PM

Major

• Beta Tester
  • 47434 battles
  • 2,569
  • [WTBT] WTBT
jak pises, zatim jediny kdy se me s tim zadarilo bylo e75 mirne nacate ktere slo na 3 dule ale na frantika se s tim strili moc blbe

Dexeek #49 Posted 17 January 2013 - 08:14 PM

Lieutenant

• Player
  • 46018 battles
  • 1,906
  • [PRASE] PRASE

View PostKrisna, on 15 January 2013 - 02:52 PM, said:

Co jsem zkousel na testu, tak tam ale podle vseho opravdu pujde o uhel dopadu. Jako by bylo nezbytne nutne mit pravy uhel s naprosto minimalni odchylkou k mistu dopadu. Cehoz se da uz ted do urcite miry docilit detrackem cile, pak se zdala strelba efektivni, jinak je pene 210 jen na papire. Coz je samozrejme mozne povazovat za bug ale vyuziti to muze mit, predpokladam prinejmensim krom vyssiho dmg i vetsi sanci na critical hit, kdyz jde o HE munici.

Nakell #50 Posted 18 January 2013 - 10:11 AM

Warrant Officer

• Player
  • 11910 battles
  • 552
Co se týká spaced armoru, tak snad funguje HESH dobře, ne? Přes vrstvený pancíř prostě neprojde, na povrchu představeného vybuchne a tlaková vlna, která dělá dmg resp střepiny v tanku není schopna přes další pancíř efektivně projít. Za mě funguje správně.

Pochopitelně jiné je to v případě, že je slabší plát jen nakloněň. Nicméně musí se brát v potaz, že jako HE munice nemá normalizaci a snaží se proprat pancíř v úhlu, v jakém proti pancíři stojíš = tzn teoreticky nemáš ani penetraci na to prostřelit čelně Type59.

Nebo ne?

Edited by Nakell, 18 January 2013 - 10:14 AM.

dtham #51 Posted 18 January 2013 - 11:42 AM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Problém HESH ve hře je ten, že má mechaniku klasických HE, i když funguje na úplně jiném principu. Podle anglického fora se už ale pracuje na nápravě zejména z důvodu plánovaných britských tier IX a X TD, které mají mít 183 mm kanon střílející pouze HE a HESH.

Jsem zvědav, jakou mechaniku pro ně vyrobí, jelikož se nabízejí zejména dvě možnosti:

1) Kombinace nízké penetrace a velmi vysoké základní dmg (klidně až k 900-1000 pro 105 mm), takže výsledný efekt by byl podobnej zásahu artyny.

2) Mechaniká téměř nezávislá na viditelné dmg, která by mohla být naprosto minimální, ale s masivním poškozením modulů. Toto by nejvíce odpovídalo jejich skutečné funkci, kdy zásah vozidlo fyzicky téměř nepoškodil, nicméně střepiny a špony uvolněné z vnitřní strany pancíře zničily veškeré vnitřní vybavení a zabily posádku.

Osobně by se mi velice líbila druhá verze, kdy by se z Mk 7/1 a FV 4202 staly ultimátní troll tanky. Bylo by zajímavé pozorovat, jak by se s nimi hráči vyrovnali, když by jeden zásah třeba do věže E-100 sundal dělo, ammorack, střelce, velitele i oba nabíječe a přitom udělal třeba 10 dmg. :Smile_trollface-3:

Nakell #52 Posted 18 January 2013 - 02:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 11910 battles
  • 552

View Postdtham, on 18 January 2013 - 11:42 AM, said:

Problém HESH ve hře je ten, že má mechaniku klasických HE, i když funguje na úplně jiném principu. Podle anglického fora se už ale pracuje na nápravě zejména z důvodu plánovaných britských tier IX a X TD, které mají mít 183 mm kanon střílející pouze HE a HESH.

Jsem zvědav, jakou mechaniku pro ně vyrobí, jelikož se nabízejí zejména dvě možnosti:

1) Kombinace nízké penetrace a velmi vysoké základní dmg (klidně až k 900-1000 pro 105 mm), takže výsledný efekt by byl podobnej zásahu artyny.

2) Mechaniká téměř nezávislá na viditelné dmg, která by mohla být naprosto minimální, ale s masivním poškozením modulů. Toto by nejvíce odpovídalo jejich skutečné funkci, kdy zásah vozidlo fyzicky téměř nepoškodil, nicméně střepiny a špony uvolněné z vnitřní strany pancíře zničily veškeré vnitřní vybavení a zabily posádku.

Osobně by se mi velice líbila druhá verze, kdy by se z Mk 7/1 a FV 4202 staly ultimátní troll tanky. Bylo by zajímavé pozorovat, jak by se s nimi hráči vyrovnali, když by jeden zásah třeba do věže E-100 sundal dělo, ammorack, střelce, velitele i oba nabíječe a přitom udělal třeba 10 dmg. :Smile_trollface-3:

Podle toho co bylo napsáno v článku o munici zde na WoT.eu tak nemáš vůbec pravdu a munice funguje tak jak ji článek popisoval. Teda mimo to nepenetrování šikmeného pancíře.

Edited by Nakell, 18 January 2013 - 02:49 PM.

VVothan #53 Posted 18 January 2013 - 03:31 PM

Staff Sergeant

• Clan Diplomat
  • 22435 battles
  • 350
  • [CZ1TD] CZ1TD
A já si k tomu taky něco povím.

1) po zkušenostech s goldovou munici jí nepoužívám. V šanci, kdy jí totiž potřebujee použít to musí být jasný zásah a ne že to snad nějak možná propálí. Tohle bych ještě pochopil, když by ta munice nebyla za goldy a nebo za předražený stříbrňáky.

V podstatě teď hráči jezdící s Cent 7/1 a FV mají oproti ostatním zásadní nevýhodu, že nemají vhodnou munici k boji s těžkýma tankama. S E50M jsem si přeládoval a mohl jsem se pustit do všech tanků. Tady když vidím nějakýho silně opancéřovanýho stíhače a není možné ho objet, raději zacouvám. Beru to jako NERF  pro britské medium tanky. Já totiž radši vystřelím, s tím, že dám normální zásah, který projde ( když už jsem si ho zaplatil) a ne že ho zaplatím a dám BT nebo artyně za 70 DMG.... to je hnus. Takže jak říkám, až na 2 kousky pro Reset základny munice vyložena.

dtham #54 Posted 18 January 2013 - 05:42 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostNakell, on 18 January 2013 - 02:48 PM, said:

Podle toho co bylo napsáno v článku o munici zde na WoT.eu tak nemáš vůbec pravdu a munice funguje tak jak ji článek popisoval. Teda mimo to nepenetrování šikmeného pancíře.

Já neříkám, jak to ve hře (ne)funguje... Všichni ví, že to funguje jako každý jiný HE náboj (jen s vyšší penetrací) se vším, co je k tomu spojené, tudíž bez normalizace a s hořší průbojností sklopených pancířů.

Já mluvil o tom, jak bude jejich mechanika ve hře změněna, protože i WG ví, že to nefunguje, jak by mělo. Ve skutečnosti ten náboj totiž do tanku neproniká, nýbrž se rozplácne na pancíř a teprve pak se odpálí a rázová vlna probíhající pancířem způsobí z vnitřní strany masivní uvolnění střepin a špon, které poškodí vybavení a/nebo zraní či zabije posádku. A takhle to ve hře opravdu nefunguje a jsem zvědav na změny, které nastanou (pokud nastanou). A doufám, že nastanou, jelikož nevím, jak by pak měly funguvat Britská TD. Leda by si WG vymyslel nějakou smyšlenou AP munici, která nikdy pro ta děla k dispozici nebyla...

View PostVVothan, on 18 January 2013 - 03:31 PM, said:

A já si k tomu taky něco povím.

1) po zkušenostech s goldovou munici jí nepoužívám. V šanci, kdy jí totiž potřebujee použít to musí být jasný zásah a ne že to snad nějak možná propálí. Tohle bych ještě pochopil, když by ta munice nebyla za goldy a nebo za předražený stříbrňáky.

V podstatě teď hráči jezdící s Cent 7/1 a FV mají oproti ostatním zásadní nevýhodu, že nemají vhodnou munici k boji s těžkýma tankama. S E50M jsem si přeládoval a mohl jsem se pustit do všech tanků. Tady když vidím nějakýho silně opancéřovanýho stíhače a není možné ho objet, raději zacouvám. Beru to jako NERF  pro britské medium tanky. Já totiž radši vystřelím, s tím, že dám normální zásah, který projde ( když už jsem si ho zaplatil) a ne že ho zaplatím a dám BT nebo artyně za 70 DMG.... to je hnus. Takže jak říkám, až na 2 kousky pro Reset základny munice vyložena.

Já jich vozím jen 5, používám je buď na reset nebo když vím, že jdu nepříteli do zad a on kouká jinam. Tam je pak veliká šance, že i chytnou. Nebo ještě střílím-li na velké německé tanky zboku. Ale jinak jedu čistě na APCR.

Edited by dtham, 18 January 2013 - 10:34 PM.

paradaj #55 Posted 04 February 2013 - 02:34 PM

Corporal

• Player
  • 17822 battles
  • 132
  • [CSPZG] CSPZG
mam centuriona 7 a za mě palec nahoru :-) má svý mouchy. ale ty má každej stroj

DannySmiricky #56 Posted 05 February 2013 - 11:24 PM

Corporal

• Player
  • 17275 battles
  • 134
co vozíte na třetím slotu na centu 7/1? stabilizátor?

dtham #57 Posted 06 February 2013 - 12:27 AM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_

View PostDannySmiricky, on 05 February 2013 - 11:24 PM, said:

co vozíte na třetím slotu na centu 7/1? stabilizátor?

Já osobně vozím stabilizátor, nabiják a ventilaci. S L7 bych možná i zahodil ventilaci a vozil i pohon děla, přecejenom to dělo zaměřuje krapet dýl, než by bylo vhodné, takže každé zychlení je vítané.

paradaj #58 Posted 06 February 2013 - 06:15 PM

Corporal

• Player
  • 17822 battles
  • 132
  • [CSPZG] CSPZG
stabík, nabiják a pohon...

jinak prémiová munice mě celkem zklamla - zásah do GWpanthera z boku pod úhlem 90 stupňů a poškození za 100HP....

dtham #59 Posted 06 February 2013 - 06:30 PM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Jo ten HESH je dost zabugovanej, musí se trefit fakt pořádně... Ale měl jsem s nim i několik pořádných zásahů za 550 a víc, ale je to spíš o náhodě. Vozím jich jen pět a používám je jenom když přijíždím k někomu zezadu a mám čas přebít.

dtham #60 Posted 07 February 2013 - 12:57 AM

Captain

• Player
  • 35618 battles
  • 2,131
  • [_200_] _200_
Na "med go scout" jim v Centovi vesele házím bobek, odhodlám se k tomu jen pokud mapa dovolí bezpečný postup a krytí... A úplně nejvíc mě vytáčí, když to na mě křičí low tiery, nějaký osmičky a sedmičky, to bych je praštil... Naštěstí už hodně lidí ví, že Centurion není takový to klasický medko, ale že ze všeho udělá na 400 m cedník...

Also tagged with střední, britské, tierIX, tierX

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users