Jump to content

Film instruktażowy: ARL 44

• This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

Community #1 Posted 23 October 2012 - 01:37 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,788
Tym razem mamy okazję przedstawić Wam kolejnego francuskiego weterana! Tym razem jest to francuski czołg ciężki ARL 44, któremu przypadł w udziale zaszczyt bycia kolejnym bohaterem naszego cyklu.  

Pełen tekst wiadomości

zico1981 #2 Posted 23 October 2012 - 02:11 PM

Private

• Player
  • 1550 battles
  • 8
Bardzo ciekawy film, choc osobiscie nie lubie franzuców, czekam na filmik ISa :)

Jaras1995 #3 Posted 23 October 2012 - 02:21 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12488 battles
  • 90
może warto zrobić filmik z udziałem amerykańców? np. t32 do hulldown'u albo wyjaśnić co to znaczy, niektórym by to pomogło

Cmd_Latina #4 Posted 23 October 2012 - 02:56 PM

Lieutenant

• WG Staff
  • 8965 battles
  • 1,970
Spokojnie, na początek wybraliśmy czołgi francuskie, bo wokół nich jest najwięcej szumu i czasem ciężko się je prowadzi.

kubisztan #5 Posted 23 October 2012 - 03:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13369 battles
  • 64

o wokół nich jest najwięcej szumu i czasem ciężko się je prowadzi.

Nic dziwnego jak pada na jednego strzała od grilla. :)

_Kilroy_ #6 Posted 23 October 2012 - 04:34 PM

Sergeant

• Player
  • 24310 battles
  • 233
  • [_UN_] _UN_
Miałem arl'a... i nie mam miłych wspomnień, choć może faktycznie nie umiałem nim grać  :Smile_glasses: Fajniejszy od bdr'a ale i tak był to ostatni francuzik jaki gościł w moim garażu...

ZKMLuciferek #7 Posted 23 October 2012 - 05:03 PM

Private

• Player
  • 10687 battles
  • 6
Laugh. Porady z tego filmiku są raczej nieprzydatne,mam ten czołg wymaxowany jak na filmiku ( pomijając silnik,ale godzinka,dwie,będzie mój) I ARLa dalej uważam za straszny chłam pomimo dobrego działa.Twierdzenie jakoby ten czołg mógł przyjmować Dmg i służyć za małą wersję mausa też wrzucam do śmietnika. Ten czołg się nadaje co najwyżej do snajpienia,walka na pierwszej linii to dla niego pewna śmierć.Przykładowy IS ma go na dwa strzały.Pozwólcie że nie skomentuję stwierdzenia że ten czołg może godnie stawać na przeciwko 6/7/8 tierów. Zwyczajnie nie ma takiej możliwości. 800 hp skreśla go skutecznie z listy dobrych czołgów. Nie mówiąc już o braku pancerza,czy to na bokach czy to na przodzie. Pozdrawiam.

kubus1905 #8 Posted 23 October 2012 - 06:06 PM

Sergeant

• Player
  • 35649 battles
  • 237

View PostZKMLuciferek, on 23 October 2012 - 05:03 PM, said:

Laugh. Porady z tego filmiku są raczej nieprzydatne,mam ten czołg wymaxowany jak na filmiku ( pomijając silnik,ale godzinka,dwie,będzie mój) I ARLa dalej uważam za straszny chłam pomimo dobrego działa.Twierdzenie jakoby ten czołg mógł przyjmować Dmg i służyć za małą wersję mausa też wrzucam do śmietnika. Ten czołg się nadaje co najwyżej do snajpienia,walka na pierwszej linii to dla niego pewna śmierć.Przykładowy IS ma go na dwa strzały.Pozwólcie że nie skomentuję stwierdzenia że ten czołg może godnie stawać na przeciwko 6/7/8 tierów. Zwyczajnie nie ma takiej możliwości. 800 hp skreśla go skutecznie z listy dobrych czołgów. Nie mówiąc już o braku pancerza,czy to na bokach czy to na przodzie. Pozdrawiam.
ty sie slyszysz? ogladales filmik do konca? bo chyba nie wyraznie tam jest powiedziane ze do gry z 7/8 tierami powinno sie ustawiac z tylu i wykorzystywac celnosc i penetracje mi sie gra bardzo dobrze ARL tylko ze nie uzywam ostatniego dziala tylko to wczesniejsze

PrzemuL #9 Posted 23 October 2012 - 06:31 PM

Corporal

• Player
  • 19122 battles
  • 127
  • [US66] US66
Dlaczego nic nie jest powiedziane o dziale 105mm? Czas celowania w nim tak nie boli a jest znacznie celniejsze od zis-6 u rusków więc?

Anidudu #10 Posted 23 October 2012 - 07:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38158 battles
  • 419
@ZKMLuciferek

Jakbys rzeczywiscie obejrzal ten filmik, to bys sie dowiedzial, ze mozesz grac hull down i w ten sposob nie obrywac az tak bardzo. Poza tym przednia plyta tez calkiem ladnie odbija i ogolnie rzecz biorac, jest to najwytrzymalszy francuz i tylko nim mozesz pojechac w pierwszej linii, gdy jestes na topie. Juz nic z lepszym pancerzem nie dostaniesz, wiec lepiej sie przyzwyczajaj.

Zasadniczo IS, jezeli mu sie poszczesci, to kazdy czolg z tier VI ma na dwa strzaly, wiec o co ci chodzi?

Bartazel #11 Posted 23 October 2012 - 08:50 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 8689 battles
  • 69
Świetny czołg, genialny pancerz, genialne działo. Użyty odpowiednio (jak każdy inny czołg) może zrobić bardzo dużo. Ja osobiście uwielbiam go za przegenialną penetrację, czy to IS-3, czy tygrys II, nie ma problemu. :D

jei #12 Posted 23 October 2012 - 09:20 PM

Private

• Beta Tester
  • 8329 battles
  • 19
WG wybiera czołgi do tych filmików które są jednocześnie w miarę łatwo dostępne jak i z jakiś powodów mało popularne, u francuzów jest to wymogów dużych umiejętności gracza. Dlatego z chęcią powitałbym filmiki o tygryskach, amerykańskich ciężkich a także rewolwerowcach.
Czołg ten był pierwszym 6 tierem jakim miałem przyjemność grać i byłem w nim solą w oku mej drużyny a błogosławieństwem dla przeciwnej. Gdybym jednak obejrzał taki filmik wtedy byłbym zdecydowanie lżejszym noobem.

Jeżeli chodzi o 105mm nie jest ona zbyt użyteczna na randomach o ile nie jestes top tierem za to na kompaniach jest zdecydowanie lepszym wyborem (zamieniamy nadmiarowa penetracje na obrazenia). Nieużyteczność na randomach była pewnie powodem ominięcia jej w filmiku.

Co do filmików mam jedno ale: powinny być, szczególnie te o poruszania/osłanianiu itd., wyróżnianie przy starcie gry by jak największa liczba graczy mogła je obejrzeć, podniosłoby to choćby minimalnie poziom randomów co zawsze się przyda.

876543210 #13 Posted 24 October 2012 - 11:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 10631 battles
  • 328

View PostZKMLuciferek, on 23 October 2012 - 05:03 PM, said:

mam ten czołg wymaxowany jak na filmiku ( pomijając silnik,ale godzinka,dwie,będzie mój) I ARLa dalej uważam za straszny chłam pomimo dobrego działa.Twierdzenie jakoby ten czołg mógł przyjmować Dmg i służyć za małą wersję mausa też wrzucam do śmietnika. Ten czołg się nadaje co najwyżej do snajpienia,walka na pierwszej linii to dla niego pewna śmierć.Przykładowy IS ma go na dwa strzały.Pozwólcie że nie skomentuję stwierdzenia że ten czołg może godnie stawać na przeciwko 6/7/8 tierów. Zwyczajnie nie ma takiej możliwości. 800 hp skreśla go skutecznie z listy dobrych czołgów. Nie mówiąc już o braku pancerza,czy to na bokach czy to na przodzie. Pozdrawiam.
Zastanawiające, że można mieć ponad 9000 bitew i wypisywać takie bzdury.
ARL ma 820 HP, KW1S - 810. 800 HP to za mało? Ile ma posiadać czołg 6poziomu, żebyś uznał go za godny uwagi? Może 1000 - starczy?
Płaczesz, że IS jest lepszy. Bo jest czołgiem 7T !!! Jakby szóstki były lepsze od siódemek, siódemki od ósemek, a ósemki od dziewiątek, to kto szedłby do góry - idioci. Napisali Ci już, że IS ma KAŻDY czołg 6T na dwa DOBRE strzały.
Aha, Zagapiłeś się, bo KV2 ma ARLa na jeden strzał, to chyba już gwóźdź do trumny, nie?
Jeżeli dla ciebie dobry czołg 6T, to taki, który w bitwie do 8T powinien jechać w pierwszej linii, życzę udanych poszukiwań.
Jeszcze nie wspomniałeś, że jak ARL44 dostanie od arty, to traci HP, a to przecież też poważny mankament, nie? :Smile_sceptic:

Ralashi #14 Posted 24 October 2012 - 12:40 PM

Private

• Player
  • 14864 battles
  • 10
  • [THREE] THREE
Proponuje zrobić film instruktażowy o Lorraine 40t :D

jakub_czyli_ja #15 Posted 24 October 2012 - 01:19 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37753 battles
  • 3,491
  • [XII-2] XII-2
Taa, dobrnąłem do kawałka o przedniej płycie z 170mm horyzontalnej grubości i przypomniała mi się niedawna bitwa, gdy ARL odbił nie jeden, nie dwa ale trzy pociski wystrzelone z niewielkiego przewyższenia z D-2-5S, zapewne później zrobi się jeszcze ciekawiej.

Doszli do działa - DCA 45 - dobra celność - lol. Jedno z najbardziej niecelnych dział w tej grze. Nie mówię o parametrach, które niby są ok - 0,36 do 0,38 na sto (z naciskiem na 0,38), ale o rzeczywistości na każdym czołgu na którym jeździłem z tym działem - ARL, AMX M4, Lorraine, AMX 50 100 to działo siało po całym kółku, tylko żeby nie wbić w środek. I nie tylko mi.
I nie jest jedynym 6 tierem który potrafi powstrzymać IS-3, 175 peny z D-2-5T też sobie poradzi z jego przednim pancerzem, należy wykazać tylko spokój, opanowanie i pogardę dla kosztów naprawy.

Niezmiennie mnie rozczulają sceny wyboru kolejnych umiejętności, tak o. Gdy mają wszystkie dostępne perki na załodze, kolejność nie gra wielkiej roli. Osobiście uważam że jeżeli nie planujemy resetu za złoto pierwszego skilla do żarówy, mentor pozwoli na zredukowanie strat w expie.

I nie wiem co oni mają do jego poprzedników: B1 jest bardzo fajnym śmiechowym czołgiem, a BDR ma największą alfę na 5 tierze.

Anidudu #16 Posted 24 October 2012 - 01:37 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38158 battles
  • 419

View Postjakub_czyli_ja, on 24 October 2012 - 01:19 PM, said:

Doszli do działa - DCA 45 - dobra celność - lol. Jedno z najbardziej niecelnych dział w tej grze. Nie mówię o parametrach, które niby są ok - 0,36 do 0,38 na sto (z naciskiem na 0,38), ale o rzeczywistości na każdym czołgu na którym jeździłem z tym działem - ARL, AMX M4, Lorraine, AMX 50 100 to działo siało po całym kółku, tylko żeby nie wbić w środek. I nie tylko mi.

Bo to dzialko jest bardzo dziwne i trzeba czekac do pelnego skupienia, ale jak sie juz namierzy to jest celne. Ja takze bylem bardzo zdziwiony, ze dopoki calkowicie nie zgraja sie przyrzady, to jezeli tylko istnieje szansa, ze sie nie trafi, to sie nie trafia. W ruchu takze jest totalnie nie celne. Irytujace, ale da sie do tego przyzwyczaic.

jkop #17 Posted 24 October 2012 - 02:27 PM

Corporal

• Player
  • 56610 battles
  • 135
teraz to moze i jest obry czolg, ale ja go zapamietalem z innego powodu, ze wszystkich bitew jakie nim rozegralem tylko JEDEN RAZ bylem na szczycie, w reszcie bitew stawalem przeciwko Mausom i IS-7,
gdzie byl wasz poradnik wtedy? jakie byly jego mocne strony przeciwko T10? watpie zeby WG zaspokoilo moja ciekawosc..... :Smile_sceptic:

_papaj #18 Posted 25 October 2012 - 01:11 PM

Private

• Player
  • 12710 battles
  • 11
  • [WASP] WASP

View Postjkop, on 24 October 2012 - 02:27 PM, said:

teraz to moze i jest obry czolg, ale ja go zapamietalem z innego powodu, ze wszystkich bitew jakie nim rozegralem tylko JEDEN RAZ bylem na szczycie, w reszcie bitew stawalem przeciwko Mausom i IS-7,
gdzie byl wasz poradnik wtedy? jakie byly jego mocne strony przeciwko T10? watpie zeby WG zaspokoilo moja ciekawosc..... :Smile_sceptic:

I ja mialem podobnie. Pomimo, ze bardzo lubilem ten czolg, jego MM byl wtedy fatalny. I pamietam ostatnia nim bitwe, jak juz po zrobieniu silnika, po raz pierwszy wrzucilo mnie na szostki:) A wtedy sial zniszczenie:) Moze na nowym koncie, z nowym MM bedzie warto go sobie przypomniec...:)

Falathi #19 Posted 25 October 2012 - 04:21 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19945 battles
  • 11,327
  • [WG] WG
Na szczęscie obecnie jego MM jest dużo lepszy - jak każdy czołg ma swoje wady ale na penetrację tej maszyny ciężko narzekać.

Osobiście uważam, że tego typu filmiki instruktażowe są potrzebne. Jasne, ktoś kto świetnie zna sprzęt uzna materiał za nieprzydatny, ewentualnie niepotrzebny - ale większość graczy reprezentuje inny poziom i jest przeciętna. Dla nich jest to jakaś pomoc a przecież chyba wszyscy chcielibyśmy, by ludzie się uczyli i grali coraz lepiej.

Dlatego każdy filmik z serii uważam za przydatny i mam nadzieję że z czasem doczekamy się obszernego omówienia wszystkich bardziej popularnych maszyn w grze.

Tak trzymać!

Ojro13 #20 Posted 25 October 2012 - 04:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28773 battles
  • 434
  • [FFSF_] FFSF_
I tak te randomowe debile tego nie ogladaja...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users