Jump to content

Tiger I

• Please log in to reply
1865 replies to this topic

kubsonik86 #1861 Posted 12 March 2019 - 10:07 AM

Corporal

• Player
  • 16854 battles
  • 188
Moim zdaniem Tiger wymaga zbyt ostrożnej gry żeby liczyć na jakiś własny spot. To raczej miły dodatek. Niemce mają dobry zasięg widzenia ale nie posiadają za grosz kamo więc i tak nie wykryjemy niczego poza innym ht i może arta. Broń Boże lornetka jeśli już to optyka  bo jak staniemy na widoku to już nas nie ma. Uważam że należy maksymalizować dpm i parametry działa i poprawić zasięg radia.z reguły jak trzmylalrm wrogów między białym a żółtym kółkiem minimapy żyłem dłużej i więcej byłem w stanie nastrzelac. Tiger w szpicy to zły pomysł.

Kot_04 #1862 Posted 12 March 2019 - 02:27 PM

Colonel

• Player
  • 18819 battles
  • 3,846

View PostWalter_NovotnyPL, on 11 March 2019 - 12:21 AM, said:

Jaka konfiguracja Tygrysa I jest aktualnie bardziej efektywna?

1 wenta + dosyłacz + lornetka

2 wenta + dosyłacz + skupienie

Aktualnie gram z lornetką, bo potrafię dużo sam sobie wyświecić, szczególnie w końcowym etapie bitwy. Czy szybsze skupianie jest lepszym wyborem?

Większość bitew rozegrałem gdy jeździł 28km/h i wolniej ładował oraz ogólnie miał gorsze parametry i losowania na X. Jaki jest najlepszy zestaw na 2 kwartał 2019?

Dosyłacz, wentylacja i lorneta/osłonięta optyka.

Skupianie w tym dziale jest niepotrzebne, Tygrys ma dosyć dobrą celność w ruchu, (z umiejętnościami) jak i postoju, nawet nie trzeba nim skupiać do końca.

View Postkubsonik86, on 12 March 2019 - 10:07 AM, said:

Moim zdaniem Tiger wymaga zbyt ostrożnej gry żeby liczyć na jakiś własny spot. To raczej miły dodatek. Niemce mają dobry zasięg widzenia ale nie posiadają za grosz kamo więc i tak nie wykryjemy niczego poza innym ht i może arta.

Równie dobrze można pisać, że TD wymagają zbyt ostrożnej gry, by rozwijać w nich zasięg widzenia.

Edited by Kot_04, 12 March 2019 - 02:32 PM.

Azzakh #1863 Posted Yesterday, 07:09 PM

Private

• Player
  • 2111 battles
  • 6
Wyjaśni mi ktoś jak tym grać? Totalny brak pancerza, przez co WSZYSTKO wchodzi jak w masło (kątowanie nie pomaga) pierwsze działa szybkostrzelne, ale niska penetracja i dmg. W co drugiej bitwie pada wizjer, ammo rack i celowniczy, przez co ładowanie wynosi 12 sekund, działo w ogóle nie celne i do tego ta śmieszna penetracja. Dopiszę jeszcze, że gdy ammo rack padnie, to z 4 sekund przeładowania robi się 12 przez co już można wychodzić z gry. Wiem, że dopiero jestem początkującym graczem, ale takie są fakty nt. tego czołgu.

Edited by Azzakh, Yesterday, 07:19 PM.

Kot_04 #1864 Posted Yesterday, 08:43 PM

Colonel

• Player
  • 18819 battles
  • 3,846
- Pancerz posiada, tylko z przodu, nie po bokach, bo tam cie biją bardzo często, skoro w co drugiej bitwie pada amunicja. W dodatku jest prostą, pionową płytą, tj. ma bardzo dobre ułożenie wbrew pozorom.
Można wystawiać przednią płytę pod ostrym kątem do przeciwnika, co kusi ich do strzału, oni nam nabijają zablokowany DMG, a my się wychylamy i klepiemy ich.

- Działo jest dosyć celne z tym, że ty, widząc po twojej ilości bitew i ocenie osobistej masz niewyszkoloną załogę. Jeśli chodzi o DMG, to działo to ma chyba najlepszy stosunek uszkodzeń na strzał do czasu ładowania wśród HT VII poziomu, nie ma się o co przyczepić.

- Śmieszna penetracja? W krótkiej 88mm tak, ale długą pewnie nie grałeś. Tak, czy siak krótka 88mm poza penetracją ma wszystkie zalety topowego działa, niektóre nawet mocniejsze, jak ktoś umie grać z tym 145mm przebicia to może być dla niego alternatywa.

- Poza tym pojazd ma 1500 PW, to prawie tyle, co czołgi ciężkie VIII poziomu.

- Tygrys ma też naprawdę dobry zasięg widzenia, to się da wykorzystać.

View PostAzzakh, on 19 March 2019 - 07:09 PM, said:

Wiem, że dopiero jestem początkującym graczem, ale takie są fakty nt. tego czołgu.

To jest opinia, nie fakty.

Masz wcześniej napisane, chyba też ode mnie, jak grać tym czołgiem.

Edited by Kot_04, Yesterday, 08:55 PM.

muriceps #1865 Posted Yesterday, 09:29 PM

Brigadier

• Player
  • 27988 battles
  • 4,607
  • [_CHS_] _CHS_
Azzakh, na padający ammorack zastosuj zestaw naprawczy (truizm, ale co zrobić). Z dosyłaczem i dobrą załogą Tiger strzela co 5 sekund z hakiem. Dobre działo i szybkostrzelność. Zrób sobie załogę tak ze trzy perki. Jak jesteś na wymianie z przeciwnikiem to unikaj długiej ekspozycji bo narażasz się na strzał, szybki wychył, strzał i chowasz się. W dobie  latającego na lewo i prawo golda pancerz sprowadza się często na VII do ilości HP na większości czołgów. Chociaż Tiger I zawsze ze swoimi prostymi płytami tutaj odstawał (gdzie te czasy gdy zestawiało się ISa z Tigerem I?). Obejrzyj sobie kilka filmików Hohola jak się ustawiać ciężkimi -  w których miejscach i jaką przyjąć pozycję. Tiger I to dobry czołg, jeden z lepszych obok T-29 i japońca na VII tierze. Z dobrą załogą daje radę. Musisz być cierpliwy, wszyscy się uczą. Jak możesz graj plutony z kimś lepszym, kto Ci doradzi. 

xpcek #1866 Posted Yesterday, 10:36 PM

Corporal

• Player
  • 11707 battles
  • 199

View PostAzzakh, on 19 March 2019 - 07:09 PM, said:

Wyjaśni mi ktoś jak tym grać? Totalny brak pancerza, przez co WSZYSTKO wchodzi jak w masło (kątowanie nie pomaga) pierwsze działa szybkostrzelne, ale niska penetracja i dmg. W co drugiej bitwie pada wizjer, ammo rack i celowniczy, przez co ładowanie wynosi 12 sekund, działo w ogóle nie celne i do tego ta śmieszna penetracja. Dopiszę jeszcze, że gdy ammo rack padnie, to z 4 sekund przeładowania robi się 12 przez co już można wychodzić z gry. Wiem, że dopiero jestem początkującym graczem, ale takie są fakty nt. tego czołgu.

Na poprzedniku Tigera masz tylko 83 bitwy. Pograj vk36 , podszkol załogę i potem graj na tigerku. Robisz ten sam błąd który ja zrobiłem, szybciutko do przodu i huura.  Przykleiłem się do tego czołgu jak rzep do psiego ogona nic nie umiałem ugrać co widać w statach ale wróciłem na vk36 i potem znowu na Tigera. Zrobiłem na nim 2 odzn biegłości( 6 pasków na lufie) ale statystyk już nie poprawię bo za dużo na nim dawałem dupy:hiding:

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users