Jump to content

Tiger I

• Please log in to reply
1861 replies to this topic

Sevard #1 Posted 26 October 2012 - 11:19 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony czołgowi Tiger I (niemiecki ciężki czołg tieru VII).

prezes_gryfa #2 Posted 27 October 2012 - 01:43 AM

Private

• Player
  • 7281 battles
  • 42
Witam wszystkich szanownych użytkowników Tygrysa. Na tym czołgu mam już rozegrane 260 walk, najlepszym doborem wyposażenia dla niego to:
- ulepszony system naprowadzania,
- dosyłacz,
- wentylacja.

Mam na nim w pełni rozwinięty skil naprawa i wyrabiam właśnie towarzyszy broni. Jest to czołg głównie drugiej linii z racji niezbyt dobrego pancerza i dobrego działa 88mm (długa 88), które potrafi bardzo ładnie snajpić i posiada dobrą penetrację.
Pojazd ten nie wybacza błędów.

Jeśli tygrysem jesteś w topie to może nieźle namieszać na polu boju. Mój rekord na nim to 7 fragów.
Jeśli chodzi o utrzymanie to można na nim bez problemu wyjść na plus nawet na przegranej bitwie, warunek to zadawanie obrażeń (nawet przy przegranej bitwie można wyjść nawet 5-15 tyś na plus; bez konta premium). Na minus wychodzi się jedynie gdy na początku bitwy czołg zostanie zniszczony przez artę.
Na jego ekonomię doskonale wpływa cena pestek, zaledwie 252 kredek za sztukę do długiej 88.

Mimo odkrycia tygrysa bengalskiego (KT), pozostanie on w moim garażu.

Sweetgogoing #3 Posted 27 October 2012 - 02:11 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Tygrys z racji swojego wysokiego RoFa świetnie, w przeciwieństwie do np. KW 3 czy ISa sprawdza się w walce z wieloma przeciwnikami niższego tieru - w jednym z meczy nabiłem nim 9 fragów (Linia Zygfryda i to w zasadzie bez żadnego problemu).

Działo jest fenomenalne - o ile tygrysem nigdy nie grałem z czołgami X tieru to na stockowym KT czy Panterze II 8,8 w walce z nimi sprawdza się nieźle.

emceusz #4 Posted 27 October 2012 - 02:29 AM

Lance-corporal

• Player
  • 13276 battles
  • 51
Jak wyżej. Świetny snajper. Można spokojnie sięgnąć przeciwnika z dużej odległości, nie obawiając się odwetu. Celność działa to bajka w porównaniu z radzieckimi czołgami [innymi HT (poza T1, ale on ma działo od M4) za bardzo nie grałem, to się nie wypowiem)]. Na ogół nie wiedzą co ich trafiło.  :Smile_veryhappy:  Mnie zaskoczyła zwrotność czołgu. Bardzo się przydaje do szybkiej zmiany pozycji, szczególnie że dużym minusem jest wrażliwość na ostrzał artyleryjski. Na pewno zostanie w garażu, teraz pozostaje poczekać na zniżkę i KT do kompletu kupić.

EvilIy #5 Posted 27 October 2012 - 07:26 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 5784 battles
  • 1,585
Tygrys to jeden z moich ulubionych pojazdów, nabity na nim rekord 2,5k expa i 10 fragów mówi sam za siebie. Jest świetny przeciwko niższym tierom i dobry przeciw wyższym, tylko trzeba go ładnie ogarnąć, gdyż jazda na pałę czy trzymanie się utartych schematów nijak nie wychodzi. Warto zaznaczyć, że kampienie w Tygrysie na Topie mija się z celem, wtedy należy zdecydowanie być w pierwszej linii i pomagać kolegom z teamu. Zalety? Ma ich sporo, najwięcej HP z heavych 7 tieru i niektórych TD 8, świetne działo z świetnym RoFem, penetracją i celnością, całkiem szybki (przyśpiesza o wiele lepiej niż Tiger P i zdecydowanie łatwiej utrzymać maks. prędkość) ano i desing tego czołgu powala, zresztą jak większość Niemieckich maszyn. :) Wady? Na pewno DPS, ale już DPM jest zdecydowanie lepszy. Duża sylwetka i średnie, jednakże zdarzające się podpalenia.
Link do mojej najlepszej gry na nim na YouTube:
http://www.youtube.c...h?v=j83WrK2voxc

Sądzę, że warto obejrzeć MIMO ględzenia NMS, a jak ktoś go nie lubi - wystarczy ściszyć dźwięk. Bitwa rozgrywała się na Bagnach, skończyłem ją z wynikiem 10 fragów, dzięki nie bywałemu fartowi i mam nadzieję nie tylko. :P

Sweetgogoing #6 Posted 27 October 2012 - 07:39 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Z tym powalającym designem akurat się nie zgodzę. Tiger (H) wygląda w mojej opinii niczym okap kuchenny  :Smile_Default:
No, ale w końcu de gustibus...

Massai #7 Posted 27 October 2012 - 07:50 AM

Sergeant

• Player
  • 47081 battles
  • 235
  • [JTS] JTS
O rany, co wy z tą wrażliwością na ostrzał artyleryjski... Jeśli tiger jest wrażliwy, to wszystkie czołgi są wrażliwe.
Tygrs zbiera standardowo od arty, nie jak france czy medy, gdzie wchodzi z penetracją.

Jasnie_Wielmozny_Hrabia #8 Posted 27 October 2012 - 07:55 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24475 battles
  • 592
Poteżna maszyna z lekko OP działem , O jego sile świadzczy fakt że przegrałęm z nim pojedynek gry grałem IS7

Gother123 #9 Posted 27 October 2012 - 07:59 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20041 battles
  • 58

View PostNutzz, on 27 October 2012 - 02:11 AM, said:

Tygrys z racji swojego wysokiego RoFa świetnie, w przeciwieństwie do np. KW 3 czy ISa sprawdza się w walce z wieloma przeciwnikami niższego tieru

Co za brednie. Wręcz przeciwnie. Tygrys nie nadaje się do walki z przeciwnikami niższego tieru. Zerowy pancerz, do tego działo z marnymi 240 obrażeniami, przez co dziurawią go bez problemu od frontu takie czołgi jak M3Lee, T-28 czy Marder II, nie mówiąc już nawet o TDkach 4 tieru. Tymczasem KV-3 jest bardzo trudny do przebicia dla niskich tierów, a także posiada działo z obrażeniami. W dodatku wielu graczy jest nieogarniętych, przez co rykoszety od ISa-3 czy Tigera II to codzienność. A taki Tygrysek? Nic nie zada, nic nie odbije.

EvilIy #10 Posted 27 October 2012 - 08:07 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 5784 battles
  • 1,585

View PostGother123, on 27 October 2012 - 07:59 AM, said:

Co za brednie. Wręcz przeciwnie. Tygrys nie nadaje się do walki z przeciwnikami niższego tieru. Zerowy pancerz, do tego działo z marnymi 240 obrażeniami, przez co dziurawią go bez problemu od frontu takie czołgi jak M3Lee, T-28 czy Marder II, nie mówiąc już nawet o TDkach 4 tieru. Tymczasem KV-3 jest bardzo trudny do przebicia dla niskich tierów, a także posiada działo z obrażeniami. W dodatku wielu graczy jest nieogarniętych, przez co rykoszety od ISa-3 czy Tigera II to codzienność. A taki Tygrysek? Nic nie zada, nic nie odbije.

Totalna bzdura, Nutzz ma racje i niestety przez takie opinię Tygrys jest uważany za zły czołg. Jego 100mm pancerza nie przebija NIC do 5 tieru od przodu, a więc w walkach 5-7 po prostu rządzi. Taki RoF idealnie pasuje do mniejszych pojazdów gdy zdąrzymy mu przyłożyć dwa razy a on raz (jak np. posiada haubicę). Mój rekordzik 10 fragów nabiłem właśnie w takiej bitwie. :)

KodarX #11 Posted 27 October 2012 - 08:55 AM

Sergeant

• Player
  • 8143 battles
  • 235
Tigerem nie najlepiej wystawiać tylko wieżyczkę i chować kadłub. Frontu wiezyczki IS-7 mi nie przebił. Gra Tigerem to sama przyjemność. Dobre snajperskie, mogące zdjąć nawet 300hp działo. Przyspieszenie w sam raz. Radzę ustawiać kadłub pod kątem do wroga. Dzięki temu trudniej przebić przód kadłuba. Co do tego, że nizsze tiery go przebijają to nieprawda. Sam miałem kilka sytuacji, że 6 czołgów we mnie strzelało i same rykoszety leciały... no dobra zdjęli te 200 hp, bo zaczęli strzelać z HE :)

MacusFlash #12 Posted 27 October 2012 - 10:02 AM

Lieutenant General

• Player
  • 38546 battles
  • 7,285
  • [_CHS_] _CHS_
Lubię Tygrysa, jeśli napotykam go jadąc na KW-2 z trollem. To jedyna VII, którą jestem w stanie od przodu spenetrować z HE. Do tego jego pionowe burty bardzo ładnie przyjmują dmg z haubic i artylerii (ogólna zasada, Lew czy Mleczyki z Fochami mają dokładnie to samo).
Nie spodobał mi się ten czołg, zdecydowanie bardziej wolę T29. Widać, że nie pasuje do mojego stylu grania.

Gother123 #13 Posted 27 October 2012 - 10:28 AM

Lance-corporal

• Player
  • 20041 battles
  • 58

View Postbattleking, on 27 October 2012 - 08:07 AM, said:

Totalna bzdura, Nutzz ma racje i niestety przez takie opinię Tygrys jest uważany za zły czołg. Jego 100mm pancerza nie przebija NIC do 5 tieru od przodu,

HAHAHA. Z tym, że nic nie przebija go do 5 tieru to żart? Spójrz na penetrację Mardera. Nie mów, że niemożliwe jest przebicie Tygryska od przodu z działem z penetracją 118. Wchodzi i to za każdym razem. Z bliska nawet dolną płytę Ferdynanda można przebić.

Sevard #14 Posted 27 October 2012 - 12:17 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W

View PostMassai, on 27 October 2012 - 07:50 AM, said:

O rany, co wy z tą wrażliwością na ostrzał artyleryjski... Jeśli tiger jest wrażliwy, to wszystkie czołgi są wrażliwe.
Tygrs zbiera standardowo od arty, nie jak france czy medy, gdzie wchodzi z penetracją.
No właśnie jeśli z arty tieru 5 lub wyżej trafisz tygryska od boku to w większości przypadków dosyć mocno go uszkadzasz, bo w większości przypadków strzał kończy się penetracją. Ta wada dotyczy zresztą większości niemieckich maszyn.

View PostJasnie_Wielmozny_Hrabia, on 27 October 2012 - 07:55 AM, said:

Poteżna maszyna z lekko OP działem , O jego sile świadzczy fakt że przegrałęm z nim pojedynek gry grałem IS7
No ja bym napisał, że to jednak świadczy o czymś innym.

Sweetgogoing #15 Posted 27 October 2012 - 01:15 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Akurat opinią Gothera się nie przejmuję - ma 75 bitew na Tygrysie więc jeszcze nie wie co oznacza gra nim po pełnym wymaksowaniu.

A co do przebijania kadłuba przez czołgi piątego tieru - o kątowaniu kadłuba Ty słyszał?  :Smile_Default:
Po ustawieniu przedniej płyty pod kątem 15-20 stopni (więcej się nie powinno, boki są jednak dość papierowe) piątkom zostają tylko weakspoty, z czego dolna płyta ma tendencję do odbijania większości strzałów od nie-niszczycieli.

Antash_ #16 Posted 27 October 2012 - 01:16 PM

Corporal

• Player
  • 16922 battles
  • 150
Jak dla mnie najgorsza siódemka HT, czasem można na nim ukręcić dobry wynik, nawet walcząc z wyższymi tierami, ale trzeba mądrze zagrać i jeszcze mieć dużo szczęścia.
Pancerz jest tak kijowy, że jedynym czołgiem który notorycznie się ode mnie odbijał było PzIV z haubicą strzelającą AP ;)
Działo z tak małą alfą jest wkurzające, o ile na Tygrysie P tak bardzo to nie przeszkadza, ponieważ przeciwnicy mają problem z penetracją naszego pancerza, o tyle w Tygrysie H w którego wchodzi co chwilę, konieczność oddania zwykle 3 strzałów w 5 tier to trochę dużo.
Przyspieszenie? Ale co komu po nim skoro licznik i tak nie przekroczy 30kmph jeśli grawitacja nie pomoże?
Na plus oczywiście celność i penetracja, ale obie te cechy ma Tygrys P z 2x lepszym pancerzem, a podobną penetrację ma T29 z hull downem i konkretną alfą.
Pojazd albo powinien dostać buffa do Vmax i pancerza(38-40 kmph/120mm), albo słabsze działo, i zostać przeniesiony tier niżej.

Hudler #17 Posted 27 October 2012 - 04:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 6524 battles
  • 82
Tygrys to świetny czołg, miło go wspominam. Lubiłem nim grać, jednak to prawda, że pancerz mu niedomaga. Ogółem sądzę, że powinni coś z nim zrobić - albo wzmocnić, albo jak mówi przedmówca, obniżyć tier i zbalansować. Jestem jednak ciekawy Tygrysa, gdy zostaną wprowadzone bitwy historyczne :)
Czekam na ten tryb, żeby go odkupić.

BuziekLechii #18 Posted 27 October 2012 - 05:30 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013
Temu czołgowi by być bardzo dobrym brakuje dwóch rzeczy:
-prędkość powinna wynosić nie 30, a 35-7
-DMG nie 240, a 270-80

Penetracja. pancerz, manewr, przyspieszenie to niewątpliwie plusy. Wśród minusów dolna płyta, wolny obrót wieży i gabaryty. Mimo wszystko oceniam go jako czołg dobry, choć wymagający i niewybaczający błędów

XHell_Rid3rX #19 Posted 27 October 2012 - 07:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24257 battles
  • 546
Bardzo fajny czołg, pod warunkiem że gra się z głową a nie na pałę :)  idealny snajper albo suport

Wojt00 #20 Posted 27 October 2012 - 10:48 PM

Private

• Player
  • 43422 battles
  • 18
Też uważam, że Tygrys jest fajny i lubię go ale... jakjest w drużynie przeciwnika bo to jeden z najłatwiejszych fragów :) i w pierwszej kolejności na niego poluję.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users