Jump to content

Tiger I

• Please log in to reply
1868 replies to this topic

Falathi #1821 Posted 27 February 2018 - 06:30 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18400 battles
  • 10,320
  • [WG] WG

View Postmuriceps, on 27 February 2018 - 02:57 PM, said:

Dlaczego zakładasz, że wysoki WR wiąże się z brakiem sukcesów w życiu realnym? Czy należy rozumieć, że jak ktoś słabo gra to wygląda jak Adonis, ma mnóstwo przyjaciół, jest prezesem jakieś wielkiej spółki, ma kochającą rodzinę a przegrywa w czołgi bo lubi? W ogóle co ma życie realne do gry w czołgi? 

Żeby nie było offtopu. Lubię Tigera I. Zostawiłem go sobie jako funtanka. Czołg nadal robi robotę choć w czasie defenderów i innych wynaturzeń gra się trudniej. 

niżej: kto tu sobie dopowiada.... No ale możesz sobie tak to tłumaczyć. Rozumiem, że tak jest widocznie lżej.

Wiem, że przynudzam, ale wyniki w grze nie mają bezpośredniego przełożenia na to, kto i jak radzi sobie w życiu. Jest pewien ogólny trend, ale znam kiepskich graczy którzy w życiu mogą służyć za modelowy przykład ludzi sukcesu. 
Znam też ludzi, którzy w grze osiągnęli poziom fileta i to właściwie wszystko, co im się udało osiągnąć. 

gtr76 #1822 Posted 27 February 2018 - 07:51 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 16826 battles
  • 783
  • [F_F_F] F_F_F

Reguły nie ma, ale zareagowałem na sugestie gracza, iż inni nie mogą się wypowiadać na temat danej maszyny i w ogóle na forum, bo nie spełniają kryteriów owego "pro plejera".

That's all :)

MeinHerzBrennt #1823 Posted 28 February 2018 - 04:31 AM

Major

• Player
  • 29603 battles
  • 2,634
  • [-YUP-] -YUP-

View Postgtr76, on 27 February 2018 - 02:36 PM, said:

Oto człowiek dla którego więcej jak 50% WR w grze komputerowej znaczy więcej niż sukces w życiu realnym, zapewne niepowodzenia w życiu odbija sobie w grze i na forum. :)

Nie wypowiadam się już, bo moje marne 49% nakazuje mi milczenie.

Oto człowiek, który niepowodzeń w życiu nie może sobie odbić nawet w grze i na forum, bo zarówno w życiu jak i na obu wymienionych płaszczyznach kompletnie sobie nie radzi.

Teraz to już się wypowiadaj, rozwiałeś wszelkie wątpliwości co do swojego miernego potencjału intelektualnego.

View Postmuriceps, on 27 February 2018 - 02:57 PM, said:

Dlaczego zakładasz, że wysoki WR wiąże się z brakiem sukcesów w życiu realnym? Czy należy rozumieć, że jak ktoś słabo gra to wygląda jak Adonis, ma mnóstwo przyjaciół, jest prezesem jakieś wielkiej spółki, ma kochającą rodzinę a przegrywa w czołgi bo lubi? W ogóle co ma życie realne do gry w czołgi?

Paradoksalnie najczęściej zgorzkniali w ten sposób są właśnie ludzie, którzy sami nic nie osiągnęli i dostają regularnych udarów z zazdrości.

View Postgtr76, on 27 February 2018 - 03:14 PM, said:

Ktoś kto ocenia i odmawia głosu ludziom z niskim WR zasługuje na inwektywy których z wiadomych względów nie użyję, a Ty sobie nie dopowiadaj.

Widocznie to jego cała ambicja, mieć wysoki WR w grze.

EOT

Ależ podziel się tymi inwektywami, niczego wyszukanego z siebie nie wykrzesasz więc nie obawiaj się, że kogoś obrazisz.

Owszem, w tej grze moją ambicją jest między innymi wysoki procent zwycięstw. Twoją też, widać to po tym, jak z zawiścią wypominasz innym. Różnica jest jednak taka, że ja tę ambicję z powodzeniem spełniam, a Ty się do niej nawet nie zbliżyłeś.

View Postgtr76, on 27 February 2018 - 07:51 PM, said:

Reguły nie ma, ale zareagowałem na sugestie gracza, iż inni nie mogą się wypowiadać na temat danej maszyny i w ogóle na forum, bo nie spełniają kryteriów owego "pro plejera".

That's all :)

I nadal podtrzymuję tę sugestię. Nie znasz się? Nie udzielaj rad. Milcz i ucz się od lepszych od siebie.

Edited by MeinHerzBrennt, 28 February 2018 - 04:32 AM.

Darciel #1824 Posted 28 February 2018 - 05:43 AM

Brigadier

• Player
  • 24216 battles
  • 4,747
Nikt Ci nie odmawia zawierania głosu jeżeli masz niższe WR niż 50% ale weź pod uwagę że twoje słowa raczej nie będą zbytnio brane pod uwagę u lepszych graczy .

Ten WR to jeden z wskaźników skilla który jest brany tutaj mocno pod uwagę i trzema też to mieć na uwadze.

I wszędzie działa podobny system.

Nikt Ci nie zabrania pisania opinii o np. Malarstwie , sztuce , książkach itd.
Ale jak nie będziesz miał doświadczenie w tym ludzie bardziej zainteresowani danym tematem uznają to za głupi żart lub słowa jakieś szarego Kowalskiego co udaje że się wielce zna .

;)

Edited by Darciel, 28 February 2018 - 05:46 AM.

gtr76 #1825 Posted 28 February 2018 - 08:40 AM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 16826 battles
  • 783
  • [F_F_F] F_F_F

View PostMeinHerzBrennt, on 28 February 2018 - 03:31 AM, said:

Oto człowiek, który niepowodzeń w życiu nie może sobie odbić nawet w grze i na forum, bo zarówno w życiu jak i na obu wymienionych płaszczyznach kompletnie sobie nie radzi.

Teraz to już się wypowiadaj, rozwiałeś wszelkie wątpliwości co do swojego miernego potencjału intelektualnego.

Paradoksalnie najczęściej zgorzkniali w ten sposób są właśnie ludzie, którzy sami nic nie osiągnęli i dostają regularnych udarów z zazdrości.

Ależ podziel się tymi inwektywami, niczego wyszukanego z siebie nie wykrzesasz więc nie obawiaj się, że kogoś obrazisz.

Owszem, w tej grze moją ambicją jest między innymi wysoki procent zwycięstw. Twoją też, widać to po tym, jak z zawiścią wypominasz innym. Różnica jest jednak taka, że ja tę ambicję z powodzeniem spełniam, a Ty się do niej nawet nie zbliżyłeś.

I nadal podtrzymuję tę sugestię. Nie znasz się? Nie udzielaj rad. Milcz i ucz się od lepszych od siebie.

Nie zrozumiałeś jednak...

@Darciel, masz rację, ja się tu zanadto nie udzielam, gdyż wolę poczytać opinię lepszych, chodziło mi o formę wypowiedzi tamtego gracza.

muriceps #1826 Posted 28 February 2018 - 12:09 PM

Brigadier

• Player
  • 28314 battles
  • 4,689
  • [_CHS_] _CHS_

Tutaj racja. Kolega MHB czasami przesadza w formie. Jednak dosadność wypowiedzi i krytyki ma ten skutek, że jest to przekaz bardziej czytelny i bezpośredni (czuję że relatywizuję, znaczy piekło jest blisko). Niestety nie wszyscy odczytują zakamuflowane przekazy czy metaforycznie przekazane informacje. Dlatego jeśli uważasz, że przesadził pisz raport. I tyle. 

Edited by muriceps, 28 February 2018 - 12:15 PM.

gtr76 #1827 Posted 28 February 2018 - 12:13 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 16826 battles
  • 783
  • [F_F_F] F_F_F

Nie należę do ludzi którzy piszą raporty, skutek mierny, a poza tym nie lubię kogoś za plecami obrabiać.

O tą formę mi chodziło tylko i wyłącznie.

MeinHerzBrennt #1828 Posted 28 February 2018 - 04:30 PM

Major

• Player
  • 29603 battles
  • 2,634
  • [-YUP-] -YUP-

View Postgtr76, on 28 February 2018 - 08:40 AM, said:

Nie zrozumiałeś jednak...

¯\_(ツ)_/¯

Tomek4494 #1829 Posted 03 March 2018 - 04:26 PM

Sergeant

• Player
  • 6785 battles
  • 248

Dlaczego Tiger I koniecznie musi być taki zamulony, już pal licho tę jego szybkość poruszania się, chodzi o tak denerwujące sprawy jak prędkość obrotu wieży - 18 stopni/s, kogoś pogięło chyba. To chyba jedna z najmniejszych wartości w grze dla czołgów, nie liczę TD z wieżą. Kółko celownika też pięknie się rozpieprza na pół ekranu po strzale i najmniejszym poruszeniu się czołgiem, co jest w sumie wręcz kuriozalne, bo przy takim zamuleniu i takich prędkościach obrotu wieży i samego czołgu to ten celownik powinien być jak w wysokopoziomowych szwedzkich niszczycielach. Wkurzające pudło przeznaczone praktycznie tylko do kampy. Przydałby mu się stabilizator i odpowiednie nasmarowanie mechanizmu obrotu wieży...

xpcek #1830 Posted 03 March 2018 - 06:05 PM

Sergeant

• Player
  • 12296 battles
  • 219

View PostTomek4494, on 03 March 2018 - 04:26 PM, said:

Dlaczego Tiger I koniecznie musi być taki zamulony, już pal licho tę jego szybkość poruszania się, chodzi o tak denerwujące sprawy jak prędkość obrotu wieży - 18 stopni/s, kogoś pogięło chyba. To chyba jedna z najmniejszych wartości w grze dla czołgów, nie liczę TD z wieżą. Kółko celownika też pięknie się rozpieprza na pół ekranu po strzale i najmniejszym poruszeniu się czołgiem, co jest w sumie wręcz kuriozalne, bo przy takim zamuleniu i takich prędkościach obrotu wieży i samego czołgu to ten celownik powinien być jak w wysokopoziomowych szwedzkich niszczycielach. Wkurzające pudło przeznaczone praktycznie tylko do kampy. Przydałby mu się stabilizator i odpowiednie nasmarowanie mechanizmu obrotu wieży...

No bo to czołg niemiecki i najlepszy na VII , jakby mu się jeszcze wieża szybciej obracała to rozwalałby wszystkie VIII , celownik też jest pomyślany dobrze bo inaczej żaden czołg z IX nie miał by żadnych szans z tym potworem:teethhappy:

010010011 #1831 Posted 07 March 2018 - 08:26 PM

Private

• Player
  • 22011 battles
  • 23

Kupiłem ze względu na nowy model HD, który mnie zachwycił, a po przejrzeniu opinii spodziewałem się raczej estetycznej przyjemności przypłaconej męczącą rozgrywką. 

Tymczasem druga biegłość w 97 bitwie, a do tego momentu 7-8 M-ek. Nie mam się za jakiegoś pro-gracza, więc myślę, że nie bez znaczenia była tu konfiguracja czołgu.

Rozeznanie sytuacji, optyka i czekolada dają 462m zasięgu widzenia. Strzelałem więc często do swojego spota. Stąd exp i statystyki. 

Sam czołg przyzwoity, nie widziałbym żadnej potrzeby zmieniania go. Działo wymiata. W pancerz wszystko wchodzi, ale jest też 1500 hp na handel. 

Wymaga jednak przytomnego rozumienia własnej sytuacji i funkcji w danym losowaniu - o ile chcemy dłużej pobyć w bitwie i cokolwiek zrobić.

Spotykałem teraz dużo Tygrysów i widziałem bardzo dużo bardzo złego grania tą maszyną. Na żywioł: dzwon, gąski, arta, garaż. 

a szkoda, bo czołg ma spory potencjał. 

xpcek #1832 Posted 07 March 2018 - 09:44 PM

Sergeant

• Player
  • 12296 battles
  • 219

View PostIwo_Strumny, on 07 March 2018 - 08:26 PM, said:

Sam czołg przyzwoity, nie widziałbym żadnej potrzeby zmieniania go. Działo wymiata. W pancerz wszystko wchodzi, ale jest też 1500 hp na handel. 

Wymaga jednak przytomnego rozumienia własnej sytuacji i funkcji w danym losowaniu - o ile chcemy dłużej pobyć w bitwie i cokolwiek zrobić.

Spotykałem teraz dużo Tygrysów i widziałem bardzo dużo bardzo złego grania tą maszyną. Na żywioł: dzwon, gąski, arta, garaż. 

a szkoda, bo czołg ma spory potencjał. 

Tak mają wszyscy do ok. 100-150 bitew. Potem na 10 gier, 8 będzie z dziewiątkami i czar pryska. Daj znać po 200 bitwach bo większość chwalących ten czołg to chwilowi gracze na tej maszynie i ich najbardziej zachwyca ale dalej nim nie grają.

muriceps #1833 Posted 07 March 2018 - 09:52 PM

Brigadier

• Player
  • 28314 battles
  • 4,689
  • [_CHS_] _CHS_
Ja sobie zostawiłem Tigera I w garażu. Mam na nim ponad 1000 bitew i nadal sobie go chwalę. Odkąd dostał buffa plus dobra załoga i przeładowanie w 5 sekund z hakiem - czołg daje radę...

ankuba57 #1834 Posted 07 March 2018 - 11:14 PM

Major

• Player
  • 33941 battles
  • 2,778
  • [OLD1] OLD1
,,Tyż" mam na nim ponad 1000 bitew (choć wyniki takie sobie), jeden z niewielu pojazdów, którego nie sprzedałem w trakcie grindu. Nie wiem czy nie najlepszy snajper w grze i w zasadzie nie potrzebuje golda.

010010011 #1835 Posted 08 March 2018 - 04:08 AM

Private

• Player
  • 22011 battles
  • 23

View Postxpcek, on 07 March 2018 - 08:44 PM, said:

Tak mają wszyscy do ok. 100-150 bitew. Potem na 10 gier, 8 będzie z dziewiątkami i czar pryska. Daj znać po 200 bitwach bo większość chwalących ten czołg to chwilowi gracze na tej maszynie i ich najbardziej zachwyca ale dalej nim nie grają.

Oj wierz mi, jeszcze nim pogram niemało. Choćby dziś 10 bitew - wszystkie co najmniej przyzwoite i zbliżam się do 90% biegłości.

Brakuje mi 5% do braterstwa broni, a wtedy będzie pewnie jeszcze przyjemniej.

Ale widzę, że to jest Twój ulubiony czołg. Masz na nim większość bitew. 

Ze stylu gry jaki przynosi mi rezultaty - chcę przeżyć jak najdłużej, preferuję miasto, bo chroni przed artylerią (która uwielbia tygrysa)

i ułatwia obronę przed objeżdżaniem (które jest nagminne), ważne by nie dać się wyizolować i zabrać się takiego miejsca zanim to się wydarzy.

Mam też wrażenie, że przeciwnicy często lekceważą dpm tygrysa i startują ze słabszymi kartami do źle policzonej wymiany. Trzeba z tego korzystać. 

Edited by Iwo_Strumny, 08 March 2018 - 04:15 AM.

xpcek #1836 Posted 08 March 2018 - 11:58 AM

Sergeant

• Player
  • 12296 battles
  • 219

Lubię nim grać ale czasami tak potrafi wkurzyć że chce się zjeść monitor zwłaszcza kiedy trafiasz na nowe wynalazki WOT:arta:

Nie mam na nim żarówki , pograłem na testowym i pierwsze co zrobię to dam żarówe dowódcy jak sie skończy szkolić na naprawie.

Edited by xpcek, 08 March 2018 - 12:01 PM.

barlPL #1837 Posted 08 March 2018 - 12:18 PM

Corporal

• Player
  • 18961 battles
  • 109
  • [BEONE] BEONE

View PostFalathi, on 27 February 2018 - 05:30 PM, said:

Wiem, że przynudzam, ale wyniki w grze nie mają bezpośredniego przełożenia na to, kto i jak radzi sobie w życiu. Jest pewien ogólny trend, ale znam kiepskich graczy którzy w życiu mogą służyć za modelowy przykład ludzi sukcesu. 
Znam też ludzi, którzy w grze osiągnęli poziom fileta i to właściwie wszystko, co im się udało osiągnąć. 

To jest własnie przykład na to, że to masz czemu poświęcasz czas. Prawda jest taka, że gdyby ludzie którzy grają w gry poświęcali zamiast tego czas na to by osiągnąć w życiu sukces, prawdopodobnie prędzej czy później by do niego doszli.

Edited by barlPL, 08 March 2018 - 12:18 PM.

ares354 #1838 Posted 09 March 2018 - 03:22 AM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 75162 battles
  • 3,442

View PostDarciel, on 28 February 2018 - 05:43 AM, said:

Nikt Ci nie odmawia zawierania głosu jeżeli masz niższe WR niż 50% ale weź pod uwagę że twoje słowa raczej nie będą zbytnio brane pod uwagę u lepszych graczy .

Ten WR to jeden z wskaźników skilla który jest brany tutaj mocno pod uwagę i trzema też to mieć na uwadze.

I wszędzie działa podobny system.

Nikt Ci nie zabrania pisania opinii o np. Malarstwie , sztuce , książkach itd.
Ale jak nie będziesz miał doświadczenie w tym ludzie bardziej zainteresowani danym tematem uznają to za głupi żart lub słowa jakieś szarego Kowalskiego co udaje że się wielce zna .

;)

Pojechałeś za daleko z tym. Mam bardzo wysoki WR na Konstrukcie T34\100( a nie spisywałem się na niej tak dobrze jak bym chciał), a WR na Obj 140 ma poniżej 50% Jednak dmg na bitwę mam bardzo przyzwoity. To samo z E50m. 

WR jest wskaźnikiem wielu rzeczy. Możesz zrobić 5 kafli obrażeń, możesz przez 10 bitew mieć top dmg i wygrać 3 bitwy, bo team. Ludzie za bardzo się do WR odnoszą.

Opinie o książkach, ale jakie opinie? Jak się je pisze ? Czy co o nich sądzisz ? Bo to dwie kompletnie różne rzeczy. Dzisiejsza sztuka jest tak dziwna, że coś co dla mnie jest niczym, dla krytyka jest majstersztykiem. Za sztukę uchodził Papież przygnieciony meteorem lub głazem, laska robiąca sobie selfie tyłka. I znowu, jakie są kryteria by oceniać sztukę ? To samo z malarstwem. Wypowiadać się na temat technicznej strony malarstwa mogą tylko Ci co potrafią tworzyć. Ale krytykować malarstwo może każdy. 

Ja do gry odnoszę to tak. Krytykować czołg może każdy, WR nie ma znaczenia. Ale tworzyć poradniki gry danym pojazdem powinien ktoś kto umie nim grać. Więc jeśli koledze Tygrys 1 nie pasuje, ma prawo o tym mówić i jego WR nie ma znaczenia. 

Edited by ares354, 09 March 2018 - 01:52 PM.

Darciel #1839 Posted 09 March 2018 - 03:56 AM

Brigadier

• Player
  • 24216 battles
  • 4,747

View Postares354, on 09 March 2018 - 03:22 AM, said:

Pojechałeś za daleko z tym. Mam bardzo wysoki WR na Konstrukcie T34\100( a nie spisywałem się na niej tak dobrze jak bym chciał), a WR na Obj 140 ma poniżej 50% Jednak dmg na bitwę mam bardzo przyzwoity. To samo z E50m. 

WR jest wskaźnikiem wielu rzeczy. Możesz zrobić 5 kafli obrażeń, możesz przez 10 bitew mieć top dmg i wygrać 3 bitwy, bo team. Ludzie za bardzo się do WR odnoszą.

Opinie o książkach, ale jakie opinie? Jak się je pisze ? Czy co o nich sądzisz ? Bo to dwie kompletnie różne rzeczy. Dzisiejsza sztuka jest tak dziwna, że coś co dla mnie jest niczym, dla krytyka się majstersztykiem. Za sztukę uchodził Papież przygnieciony meteorem lub głazem, laska robiąca sobie selfie tyłka. I znowu, jakie są kryteria by oceniać sztukę ? To samo z malarstwem. Wypowiadać się na temat technicznej strony malarstwa mogą tylko Ci co potrafią tworzyć. Ale krytykować malarstwo może każdy. 

Ja do gry odnoszę to tak. Krytykować czołg może każdy, WR nie ma znaczenia. Ale tworzyć poradniki gry danym pojazdem powinien ktoś kto umie nim grać. Więc jeśli koledze Tygrys 1 nie pasuje, ma prawo o tym mówić i jego WR nie ma znaczenia. 

Mówimy tu o ogólnym WR i podałem tylko przykład że jest też brany pod uwagę. 

Wiadomo że wn8 bardziej jest brane pod uwagę ale nie chciało mi się rozpisywać 

A co do porównania chciałem po prostu wyjaśnić ze nie mając umiejętności nikt nie będzie zwracał uwagi na takie posty ale pisać sobie może.

ps. Uwierz albo i nie ale pisanie opini o książkach na stronach angielskich może niezłe [....] .

Jak nie masz przeczytanych jakiś KLASYKÓW lub innych dzieł autora to jesteś blabla itd. 

A najłatwiej to wbić na elektrodę i założyć poradnik :trollface:

Tadeus72 #1840 Posted 16 March 2018 - 07:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 9482 battles
  • 443

Odkąd zmienili wygląd od razu przyjemniej się nim jeździ :)

Choć nadal nie wiem jak tym grać. Trochę tak między dystansem dla TDków i medów, nie za bardzo na mordowni, ale też nie za dynamicznie flankami bo obraca się toto tragicznie i wróg nie może być za blisko, bo wszystko w tym czołgu działa za wolno by nadążyć lufą gdy sprawy dzieją się szybko i chaotycznie. 

Sam nie wiem. Lubię, ale nie umiem :) Szybszy obrót wieży pewnie pomógłby trochę z tym średniactwem.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users