Jump to content

Tiger I

• Please log in to reply
1872 replies to this topic

profes79 #21 Posted 27 October 2012 - 10:55 PM

Field Marshal

• Player
  • 21936 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN

View Postbattleking, on 27 October 2012 - 08:07 AM, said:

Totalna bzdura, Nutzz ma racje i niestety przez takie opinię Tygrys jest uważany za zły czołg. Jego 100mm pancerza nie przebija NIC do 5 tieru od przodu, a więc w walkach 5-7 po prostu rządzi. Taki RoF idealnie pasuje do mniejszych pojazdów gdy zdążymy mu przyłożyć dwa razy a on raz (jak np. posiada haubicę). Mój rekordzik 10 fragów nabiłem właśnie w takiej bitwie. :)

Przez Tygrysa przebija sie dosłownie wszystko - jest to jeden z czołgów których się nie obawiam w walce na bliski dystans bo nawet V tierem spokojnie jestem w stanie mu zrobić krzywdę - nawet jeżeli mnie zdejmie to jestem w stanie V tierem wkleić mu taki dmg, że będzie pamiętał, że walczył z czołgiem dwa tiery niżej.. Tym czołgiem trzeba grać z dystansu bo inaczej żywot na polu bitwy może być krótki. Niestety ale 100mm nie skątowanego pancerza na VII tier boli. Na razie znam go tylko od tej gorszej strony lufy, ale mam pewne porównanie stylu gry pomiędzy Tygrysem i Tygrysem (P) w postaci gry VK3601 i VK3001 (H). Dla tej drugiej też pchanie się w walkę bezpośrednią to samobójstwo podczas gdy snajpiąc z dystansu 75mm potrafi cuda czynić.

EvilIy #22 Posted 28 October 2012 - 08:10 AM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 5790 battles
  • 1,585
@profes
Nie masz kurde racji. Po prostu płakać mi się chce, kiedy czytam coś takiego. Jeśli już to Tiger P nigdy nie powinien pchać się do przodu, każdy med, arta czy inne gów** objedzie Cie i wykończy.
Tiger H jest dla tych, którzy grać umieją. To, że jakieś pajace, które dopiero zaczynają gre i myślą, że ten Tiger, to Tiger z rzeczywistości który wszystko odbija, a działo robi sieczkę giną właśnie w tak durny sposób. W Tygrysie NIE WOLNO CAMPIĆ, NIGDY. No chyba, że lubimy mieć średnie exp 150-200 i WR na poziomie 30%. Ale to już od Ciebie zależy czy chcesz. I muszę Cie zasmucić, żaden pojazd 5 tieru nie był w stanie się przebić, przez mojego skątowanego Tygrysa. To, że reszta nie kątuje, nie znaczy że Ty też masz tak robić. Równie dobrze mogę opisywać T29 i mówić by nie stosował hull-downu i wyjeżdżał całym przodem. Wybacz, tak to właśnie opisujesz. Wiem co mówię na jego temat, więc nie gadaj mi tu takich bzdur, bo ja osobiście będę bronił każdy czoł w tej linii od VK3001h wliczajac. Ach, i to nie tak, że jestem fanboyem - grałem, wiem, a te 8% najlepszych graczy na serwerze - przynajmniej nim :D - nie wzięło się znikąd.

profes79 #23 Posted 28 October 2012 - 10:47 AM

Field Marshal

• Player
  • 21936 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN
Jak pisałem wyżej - to są moje doświadczenia z walki PRZECIW Tygrysowi. Nie bez powodu jest to najczęściej przeze mnie ubijany czołg VII tieru.

Tygrysem (P) gram i wiem, że nie pozwolić sie objechac to podstawa :P Ale można spokojnie czasami zablokować flankę bo przeciwnik czasami nawet równy tierem nie wie gdzie należy bić, żeby się przebić z przodu. Tygrysa zwykłego przebijam 85mm z KW1 bez stresów; z Tygrysem (P) już bym tej sztuki nie spróbował.

Ale ilu ludzi tyle stylów gry :)

Niemniej jednak nie planuję się Tygrysem pchać w walkę bezpośrednią; nie po to ma jedna z celnieszych armat na tym tier. I jest to jeden z nielicznych HT który nie wywołuje u mnie zgrzytu zębów stojąc lekko z tyłu za piewszą linią zamiast prowadzić natarcie.

Zacznę chyba nagrywać powtórki - widok Tygrysa rozszarpywanego przez dwa KW1 - bezcenny.

WEXEL1974 #24 Posted 28 October 2012 - 12:21 PM

Sergeant

• Player
  • 16558 battles
  • 281

View Postprofes79, on 28 October 2012 - 10:47 AM, said:

Zacznę chyba nagrywać powtórki - widok Tygrysa rozszarpywanego przez dwa KW1 - bezcenny.

Ja Tigerkiem H rozwaliłem sam na sam Lowe... i co z tego? Po prostu ktoś w Lowe był nieogarnięty i nie potrafił grać takim czołgiem i tyle. Jak ktoś jest ogarnięty to i LTraktorem przeżyje grając na V Tierze i pomagając drużynie ( nie mówię , że jako killer ).
Ja uwielbiam Tigerki...mam wersję H i P dążąc powoli do Tigera II. Posiadam też T29 ...ale jakoś lepiej grami się Tigerami.

Zdobywca321321 #25 Posted 28 October 2012 - 09:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19445 battles
  • 57
Mam tygrysa i rozegranych ponad 200 bitw. Mam też T29 i jeszcze więcej rozegranych bitew. Widzę jasno w statystykach , tygrys ma więcej fragów od T29 mimo rozegrania mniejszej liczby bitw. Jeśli ktoś mówi mi że tygrys jest słaby to albo nie grał nim , albo nie wiedział jak użyć tej maszyny. Idealna na dystans , a nawet w mieście da się grać nie ponosząc strat. Pancerz nie skątowany słaby i do przebicia przez większość czołgów. Co tu jeszcze napisać. Świetny !

Pamiętam sytuacje z cap`owania wrogiej bazy. Byłem ustawiony frontem do vk3601 (miała top działko). Nim wystrzeliła szybko skątowałem  pancerz czołowy co dało mi takiego pięknego dinga że ho ho. (szkoda że nie mam powtórki).

PLKilleras #26 Posted 28 October 2012 - 09:50 PM

Corporal

• Player
  • 11167 battles
  • 135
Tiger jest bardzo miłym czołgiem. Działko bardzo szybki i celne. Sprawdza się na każdym dystansie. Pancerz odbija zadziwiająco dużo. Przód jest kanciasty i na wprost łyka wszystko, ale odpowiednio skątowany daje sporą ochronę. Często gracze wyjeżdżają na nas myśląc "o tygrys zaraz mu zadam XXXX dmg, bo nie ma pancerza i jest suaby i wg mam go na hita!!jedne jend jedneaście!" i nagle okazuje się, że rykoszetują od nas, a my wbijamy w nim piękną pigułę. Mobilność nie jest zła. Spokojnie dajemy radę dostać się w wybrane miejsce. Boczki i tył mamy bardzo słabe, ale to norma w praktycznie każdym czołgu.

Mam na nim największy % zwycięstw, bo aż 57 i grało mi się na nim świetnie. Zaczynając miałem bardzo złe przeczucia, ale później grało mi się nim tak dobrze, że go wyelitowałem i z żalem sprzedałem...

kowan69 #27 Posted 29 October 2012 - 11:08 AM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,651
  • [SAMI] SAMI
No właśnie Tygrys, legenda, niemiecka precyzja i technologia. Wszystko pięknie fajnie, ale nie w WoT. Tak jak większość przedmówców zawiodłem się na Tygrysie.  Ten czołg powinien uczestniczyć w potyczkach głównie z Shermanami czy t-34, a ich załoganci powinni mieć -10% do umiejętności w starciu z nim, wtedy byłoby i historycznie i byłby godny polecenia. Niestety Tygrys jest słaby (jak na VII tier), ma dobre działo, ale nic pozatym. Ulubieniec artylerii, wielki kloc z papierowym pancerzem w który wszystko wchodzi. Niemal każdy lubi grać z Tygrysem, ale po drugiej stronie lufy, bo jest niemal pewny że coś mu zdejmie. Widziałem opinie, że zaletą jest mobilność, tylko że tak naprawde jest ona śednia, te 30km/h rzadko dają sznase na powrót do bazy w celu zbicia capa, tak samo nie ma co liczyć na szybki wychył oddanie strzału i schowanie zanim przeciwnik do nas strzeli, jak i na pomoc drużynie po drugiej stronie mapy, bo zanim dojedziemy jest już z reguły po herbacie. Ta mobilność na to nie pozwala. Tygrys to taki pseudo HT, z celnym działem, jednak zadawane obrażenia juz takiego szału nie robią. Czołg drugiej linii, tylko co robić jak nas rzuci na topie przeciw ISowi i 2 KW1S, a my mamy obok Hellcata i jadzke pantere.  Chować się za KV1, z dołu listy, który się tam przez przypadek znalazł? To uwłacza i temu KV i naszemu Tygrysowi. Podsumowując, Tygrysem nie mamy (według mojej opinii) raczej jakiegoś szalonego wpływu na bitwę, jest to czołg wsparcia i jesteśmy baaardzo zależni od reszty drużyny. Osobiście nie widziałem żeby ktoś tym czołgiem wykosił chociaż 6 przeciwników, co ISom czy T29 się na polu bitwy zdażało, a było i lepiej.

15DPancAfrika #28 Posted 29 October 2012 - 02:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34781 battles
  • 1,127
  • [21DAK] 21DAK
A ja powiem jedno hehe- Nie bede kopac lezacego trupa po 540 stoczonych bitwach TIGER=RIP :Smile_Default:

wikiFord #29 Posted 29 October 2012 - 09:23 PM

Private

• Player
  • 3796 battles
  • 2
A ja mam jedno pytanie.
Co zrobić, żeby po bitwie, jak nikogo nie zniszczę, nie wyjść na minus?

MacusFlash #30 Posted 29 October 2012 - 09:29 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_
Kasa leci za zadany dmg (uszkodzenia), a nie za fragi. Ktoś z 10 fragami na koncie może zarobić też 10x mniej niż ktoś, kto zrobił odpowiednio dużo dmg i spotował.

mnik1 #31 Posted 29 October 2012 - 09:40 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 21853 battles
  • 1,170

View PostwikiFord, on 29 October 2012 - 09:23 PM, said:

A ja mam jedno pytanie.
Co zrobić, żeby po bitwie, jak nikogo nie zniszczę, nie wyjść na minus?

Odmówić różaniec?

Zadajesz DMG = zarabiasz. Nie zadajesz DMG = nie zarabiasz. Ot i cała filozofia.

Andurill #32 Posted 30 October 2012 - 09:15 AM

Private

• Player
  • 2083 battles
  • 13
Witam.
Mam pytanie do wlascicieli Tygrysa. Czy po przeniesieniu zalogi z vk 3601h ktory jest medem na tygrysa, ktory jest ht tracimy 20% skila zalogi po wybraniu opcji za pieniadze? Nie wiem czy na vk kupic zaloge 100% czy dopiero na tygrysie

kowan69 #33 Posted 30 October 2012 - 10:05 AM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,651
  • [SAMI] SAMI
Ja na VK36 zaczynając z załogą na 75%, zanim doszedłem do możliwości zakupienia Tygysa (około 200 bitew) miałem już całą na 100% i sporo 1 umiejętności. Przesiadamy sie z meda na HT i te wartości spadają koło 20%, z tym że u mnie jak zapłaciłem sreberkami  to mieli 82-85% także dramatu nie było, a na Tygrysku mniej niż 100 bitew znów mieli 100%, a asem pancernym na tej maszynie nie jestem. Ja bym zrobił 75% na VK i dalej samo się w miare szybko zrobi, szkoda złota.

profes79 #34 Posted 30 October 2012 - 10:29 AM

Field Marshal

• Player
  • 21936 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN
Bardziej się opłaca na Tygrysa dac nową załogę z 75% za srebro - a wyszkoloną załogę z VK sobie zostawic na medy - Panterę=> E50M i na ewentualna druga linię medów zaczynającą się od DB - o której ciągle chodzą słuchy, ze ma się pojawić.

Mój plan jest właśnie taki - wyszkolone załogi na trzech VK idą na linie Pantery/ czekają na linię DB a ostania i najsłabiej wyszkolona załoga wróciła do meda granego for fun - PzIII.

edit: na Tygrysie (P) zaczynałem od 75% a po ostatnim evencie pomimo, ze nie mam jeszcze wybadanych kolejnych czołgów (sam Tiger jest już wymaksowany) mam załogę na 100% i pierwsze perki na 30%.

Edited by profes79, 30 October 2012 - 11:09 AM.

Andurill #35 Posted 30 October 2012 - 11:01 AM

Private

• Player
  • 2083 battles
  • 13
Mam zaloge na 100 na pz 3/4 ale zamierzam ja przezucic na vk 3001h, a na tygrysie pewnie kupie zaloge za golda bo mam malo czasu na granie i wieksza przyjemnosc z gry bede czerpal na zalodze majaca odrazu rozwinieta na full. Dziekuje za rozwianie moich watpliwosci i za szybka pomoc.

Vailey #36 Posted 01 November 2012 - 01:54 PM

Private

• Beta Tester
  • 22226 battles
  • 21
  • [IQI] IQI
A używał ktoś na tygrysie innych modułów niż wenta-rammer-celowanie? Myślałem o wymianie wenty na optykę, ktoś to testował?

PanzerDivision82 #37 Posted 05 November 2012 - 11:52 PM

Corporal

• Player
  • 12475 battles
  • 181
  • [MIND] MIND

View Postkowan69, on 29 October 2012 - 11:08 AM, said:

... Osobiście nie widziałem żeby ktoś tym czołgiem wykosił chociaż 6 przeciwników, co ISom czy T29 się na polu bitwy zdażało, a było i lepiej.
No to wejdz na moj "przebieg sluzby"...
Z reszta twojego posta sie zgadzam, WG SPARTOLIŁO(!!!) Tygryska na cacy... ale to i tak moja ulubiona maszyna :Smile_Default: (ze wzgledow sentymentalnych, nie za osiagi).
To po prostu b.dobry TD'ek :Smile_veryhappy:

jakub_czyli_ja #38 Posted 06 November 2012 - 12:05 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37753 battles
  • 3,491
  • [XII-2] XII-2

View Postkowan69, on 29 October 2012 - 11:08 AM, said:

Osobiście nie widziałem żeby ktoś tym czołgiem wykosił chociaż 6 przeciwników, co ISom czy T29 się na polu bitwy zdażało, a było i lepiej.
4 razy na 158 bitew, może było więcej ale ktoś inny dostawał Top Guna. Raz trafiło się nawet 8, jak Tygrys ląduje na górze, to nie jest to trudne.

kowan69 #39 Posted 06 November 2012 - 02:37 AM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,651
  • [SAMI] SAMI

View Postjakub_czyli_ja, on 06 November 2012 - 12:05 AM, said:

4 razy na 158 bitew, może było więcej ale ktoś inny dostawał Top Guna. Raz trafiło się nawet 8, jak Tygrys ląduje na górze, to nie jest to trudne.

Oczywista oczywistość  :Smile_Default:  Nie mam wątpliwości że ktoś nim wbił i 10 fragów, ale ja odnoszę się tylko do tego co sam widziałem.

GadAnkh #40 Posted 06 November 2012 - 02:59 AM

Corporal

• Player
  • 33713 battles
  • 170
Tygrys nie jest złym czołgiem, ale wymaga sporo wprawy w walce.
Pancerz z przodu wymaga dobrego kontowania, w walce 1 na 1 da się to jakoś zrobić, jednak atakowany przez nawet dwa słabsze medy oberwie dość mocno.
Ma więcej życia od konkurentów, ale też całą masę weakspotów. Każdy kto trochę zna tygrysa bedzie bił w wierzę, lub dolną płytę, a z bliska w właz dowódcy, co jest szczególnie dokuczliwe kiedy walczymy wystawiając tylko wierzę, bo jeśli nie pierwsze to drugie trafienie pozbawi nas dowódcy. Papierowe boki słabo chronią nasz magazyn amunicyjny i kilkukrotnie widziałem jak med wysadzał Tygrysa strzelając właśnie tam. Już pierwsze trafienie potrafi go uszkodzić, a wiadomo uszkodzony ammo to dłuższe przeładowanie i tracimy przewagę szybko przeładowującego się działa. Mocno polecam mokry magazyn amunicyjny, pomaga odczuwalnie na tę dolegliwość tygrysa.
Tygrys świetnie sprawdza się w plutonie z innymi ciężkimi czołgami, może więcej "przyjąć na klatę" a celne szybkie działo dużo lepiej sprawdza się w strzelaniu w słabe punkty przeciwników. Wsparty czołgami o większym dmg, będzie świetnie się uzupełniał. Sam ma ciężko. z bliska łatwo przebić go w wizjer kierowcy, gdzie wchodzi prawie wszystko, właz dowódcy to też "łakomy kąsek"
1 na 1 ma spore szanse na zwycięstwo, jednak 8 tiery go masakrują.
Z większej odległości ukryty tygrys świetnie nadaje się do powstrzymywania natarcie i dobijania wrogów, nie jest to bardzo trudne, to kloc ale zwarty, pancerz łatwo skontować, a celność i penetracje pozwala przebijać 90% wrogów bez specjalnego skupiania celownika.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users