Jump to content

Tiger I

• Please log in to reply
1857 replies to this topic

jakub_czyli_ja #41 Posted 06 November 2012 - 08:33 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37701 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2
Fajny elaborat, ale zamiast redundantnie pisać w co można przebić Tygrysa (bo właściwym opisem jest "wszędzie"), napisz może czym według ciebie Tygrys może odbić. I od czego.

GadAnkh #42 Posted 06 November 2012 - 04:11 PM

Corporal

• Player
  • 33713 battles
  • 170
Jakub jak zwykle błyskotliwa wypowiedź. Gdybyś przeczytał uważnie zauważył byś że napisałem o mokrym magazynie amunicyjnym i o tym że najlepszą taktyką walki tym czołgiem jest walka z dystansu, bo wtedy trudno nas trafić w słabe punkty, podczas kiedy my zyskujemy przewagę dzięki celnemu działu i płytom pancerza, które łatwo mocno kontować.
Nie widzę sensu aby od nowa pisać poradnik o kontowaniu, bo takowy już istnieje.

15DPancAfrika #43 Posted 06 November 2012 - 09:03 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 33113 battles
  • 1,130
  • [21DAK] 21DAK
HEHEH czyli  dowiedzielismy sie od czego Tiger h (hu**wy) odbija:
1. odbija sie od konca mapy gdy campujemy
2. odbija sie od krzaka do krzaka gdy atakujemy :Smile_trollface-3:
Przykro mi ale jestem wielbicielem Tigera P  a przeciwnikiem tigera h :Smile-hiding:

I możesz mi napisać co ten post wnosi do tematu? ~Sevard

Edited by Sevard, 08 November 2012 - 06:17 PM.

jakub_czyli_ja #44 Posted 06 November 2012 - 10:39 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37701 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

View PostGadAnkh, on 06 November 2012 - 04:11 PM, said:

Jakub jak zwykle błyskotliwa wypowiedź. Gdybyś przeczytał uważnie zauważył byś że napisałem o mokrym magazynie amunicyjnym i o tym że najlepszą taktyką walki tym czołgiem jest walka z dystansu, bo wtedy trudno nas trafić w słabe punkty
Widać błyskotliwość ci przeszkadza czytać - skoro twierdzisz, że Tygrys H ma słabe punkty, to domyślnie powinien mieć też silne w które przeciwnik może sobie trafiać. Wymień więc te silne punkty.

, podczas kiedy my zyskujemy przewagę dzięki celnemu działu i płytom pancerza, które łatwo mocno kontować.
Nie widzę sensu aby od nowa pisać poradnik o kontowaniu, bo takowy już istnieje.
Bo widzisz, kątowanie 82mm pancerza bocznego i 100mm pancerza przedniego przeciwko działom o penetracji od 175 w górę jest dość konkretnym wyzwaniem.
Przedni pancerz aby zapewnić 50% ochrony przed amerykańskim albo niemieckim pociskiem 7 tieru (~200mm efektywnej grubości) musiałby mieć kąt 60 stopni, a w tym momencie boczny pancerz miałby kąt 30 stopni - trochę mało.
Aby boczny skątować od takiej efektywnej grubości, kąt musiałby być na granicy automatycznego dinga, ale wtedy przedni nie miałby fajnego kąta.

Mój punkt będący jest taki, że jakby nie kątować Tygrysa H, zawsze ducienki pancerz będzie w stronę wroga, i w przypadku tego czołgu nie ma co mówić o słabych punktach. Ding będzie incydentalny.

EvilIy #45 Posted 07 November 2012 - 03:09 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 5784 battles
  • 1,585
@jakub
Nie do końca, rozumiem że mówimy o bitwach przeciw 8, czy czasami 9 tierom, bo te do 5 mają z nim problemy i nie chce się powtarzać. Oczywiście mówimy wtedy o kątowaniu pancerza i tych sprawach, ale prawda jest taka, że jest ok. 8% graczy (w tym ja <lubię się chwalić>), którzy ten czołg ogarniają i nie tylko na tych 7 tierach potrafią nim coś zdziałać. I nie, nie mówię o kampieniu - mam z kilka powtórek po 1500-1800 expa za bitwy w tierach 8 i 9, problem to ich wersja, bo nie każdy by ową posiadał i wcale nie musiałby chcieć jej pobierać, a w  innym wypadku nie ma o tym mowy. Nie grałem Tygrysem po patchu (0 - dla Nisu, by się nie przyczepił :))8.1, ale wiem, że przedtem naprawdę był w stanie zdziałać cuda na polu bitwy i to nie tylko przeciw słabiakom. To nie temat o Tigerze P, więc powiem tylko - nieziemski crap.

KlotA #46 Posted 11 November 2012 - 07:55 PM

Private

• Beta Tester
  • 3729 battles
  • 4
Witam, gram tygrysem od niedawna i chciałem się zapytać jakie umiejętności dać załodze. Zaznaczam, że załoga będzie szła dalej na tygrysa II i ostatecznie na e-100 :)

SamaelTDLoR #47 Posted 12 November 2012 - 01:46 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29156 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP
Hah, powiem jedno, po umiejętnym skątowaniu co nadal ćwiczę czołg potrafi odbić niejedno i szczerze powiedziawszy spokojnie przy swojej penetracji może zawalczyć z innymi tierami 7, a gdy rzuca nas na wyższych poziomem kolegów wystarczy jechać za kimś z mocniejszym pancerzem lub trzymać się nieco tyłów i/lub walczyć jako td'ek by spokojnie walczyć tym czołgiem for fun,jego dawką, a nawet i zarabiać ze sporym plusem
czołg naprawdę wart polecenia, gotowy niejednokrotnie przechylić szalę zwycięstwa jednak sporym kosztem
dużą dawką praktyki na nim i dobrym zmysłem taktycznym....

ja_szczur80 #48 Posted 12 November 2012 - 05:30 PM

Private

• Player
  • 25183 battles
  • 49
zgadzam się, że czołg jest słaby w wot. Historycznie nie miał sobie równych.
Dziwnym trafem jednak mam na nim najlepsze statystyki. Przebija wszystko ładnie, dmg trochę małe. Raczej się z nim rozstanę bez żalu.

SamaelTDLoR #49 Posted 12 November 2012 - 05:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29156 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP
Powalcz nim do 250, moim zdaniem brakuje Ci ogrania, naprawdę jego pancerz jest wystarczający po skontowaniu, jedynie inne tygrysy mogą go bezkarnie przebijać z HT na 7 tierze...

SamaelTDLoR #50 Posted 22 November 2012 - 12:32 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 29156 battles
  • 486
  • [E_SP] E_SP

View PostIgnacM991, on 21 November 2012 - 10:40 PM, said:

Skatowany Tygrys jest z bliska przebijalny dla amerykanskiej 76mm, wystarczy w gniazdo KM bic, albo jezeli wrog 'przekatowal' to wystarczy sie troszke ruszyc i mozesz wypisac swoje imie na boku Tygryska ;)
Grajac IS, ktory ma najgorsza penetracje z ciezkich VII tieru, nie mialem najmniejszych problemow z przebiciem Tygrysa, ewentualne rykoszety byly 'zasluga' wspanialej celnosci dziala, ktore zamiast w np. dolna plyte walnelo w gesi albo bok pod niemozliwym katem. Jezeli wrog ostro katowal przod, to pieknie odslanial swoje slabe strony z ammorackiem, albo przednie kolo pedne, ktorego trafienie moze rozwalic silnik i wywolac pozar. Tak wiec Twoje stwierdzenie, jakoby tylko Tygrysy mialy wystarczajaca penetracje (AMX ma nawet nieco wiecej), zeby przebic nasze Henschelowskie pudlo, uwazam za rownie prawdziwe jak afro Bruce Willisa :)

a kto powiedział że zamierzam nim walczyć w odległości metra od czołgu przeciwnika?
i nie trzeba za specjalnie mocno kontować by odbijać takiego IS'a, co do franc okej, przyznaje racje zapomniałem o nich
ale ogólnie moim zdaniem czołg dobry i nadający się nawet do prowadzenia natarcia,ale niestety z rozwagą, bo nie wybacza najdrobniejszych błędów.

btw. dzięki za minusa tylko dlatego że mam o tym czołgu odmienne zdanie ;)

Edited by SamaelTDLoR, 22 November 2012 - 12:44 AM.

Korzenny #51 Posted 23 November 2012 - 09:50 PM

Private

• Player
  • 9187 battles
  • 30
Czołg jest piękny.
Działo bardzo celne, choć mogłoby zadawać więcej obrażeń.

Co do wcześniejszych wypowiedzi o tym, że jest beznadziejny i powinien być tier niżej, nie zgodzę się. Odpowiada spokojnie czołgom swojego tieru prócz Ruskich. I to z czołgami Rosyjskimi jest problem bo w większości są ustawione zbyt nisko ich parametry w stosunku do wszystkich innych nacji są o tier wyższe.
A co do Tygrysa.... Widać, że siła prawdziwej 88mm była tak wielka, że jej działanie echem odbija się do dnia dzisiejszego... Twórcy gry jak wiadomo są ze wschodu. Terror jaki siała 88ka na polach bitew musiał spowodować tak silną traumę, że w grze diało zepchnięto na margines (jes w swojej klasie jednym z najsłabszych). Realnie działo penetrowało 200mm pancerz nachylony(!) pod kątem 60st z odległości 1 czy 2km.

jakub_czyli_ja #52 Posted 23 November 2012 - 10:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37701 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2
Następny neofita który nie miał żadnego innego HTka 7 tieru.

Korzenny #53 Posted 24 November 2012 - 12:09 AM

Private

• Player
  • 9187 battles
  • 30
Nie mam i pewnie nie będę miał, no chyba, że Tiger P. Nie lubię disney tanków, żabojadów, Cheat-tanków z gwiazdką, co do Angoli, zastanawiam się ;-)
Neofita...?

kowan69 #54 Posted 26 November 2012 - 03:12 AM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,660
  • [SAMI] SAMI
Ja grając tym czolgiem, z każdą chwilą mam wrażenie że jest on zwyczajnie słaby i coraz bardziej męczy mnie myśl, aby wygrindować załogę, nazbierać kredytów, sprzedać, kupić KT, a o zwykłym zapomnieć. Gram ciągle KW1, jestem też przy KW1S, ISa co prawdę jeszcze nie mam,  ale na tamtych dwóch czołgach gra mi się rewelacyjnie. Czuje się na nich moc czołgów natarcia. Tygrys niestety jest tego coraz większym przeciwieństwem. Bajki o kątowaniu pancerza, klocowata postura, pozwalająca stwierdzić, że nie trafić w Tygrysa to jak nie trafić w stodołę. Jest taka niepisana zasada, żeby robić w bitwie chociaż takie dmg jakie się ma hp na danym czołgu. W przypadku tego krowiastego osobnika powinien być chyba zastosowany wyjątek. Przepraszam, ale średnie dmg o wartości 200 parę, to sobie można postrzelać do pizdzików na V max VI poziomie, a i tak przy tym nadszarpią nam skórę. Celne działo, czołg do snajpienia, nie wychylać się, nie iść w pierwszej linii. Przepraszam, ale to jest zdaje się czołg ciężki, posnajpić to sobie może Pantera, VK 3001, czy jakiś TDek. Jak wszyscy będziemy snajpić to kto ma iść do ataku? Tygrys powinien być czołgiem 1 linii, i zadawać przy tym chociaż trochę lepszy dmg. Mobilność; przez wielu zachwalana, a według mnie niewystarczająca, żeby była naprawdę użyteczna. Poza tym mobilność to powinna być cecha medów a nie HT. Tygrys jest wyzwaniem, nie posiada naprawdę mocnych zalet, za to braków i wad, ma całe mnóstwo. NIkt się go nie boi, każdy lubi go mieć po drugiej stronie lufy. Grając V tierem, jak się widzi HT w postaci Tygrysa czlowiek sobie myśli, o na pewno nastukam jakieś dmg. Jego główny problem jest taki, że nie da się wyeksponować zalet (bo ich nie ma) tak, aby ukryły wady. Żeby pokąsać na pewniaka ISa, trzeba podjechać go od boku albo najlepiej z tyłu, czyli tak jak dużo łatwiej medami i lekkimi, T29 jak schowa kadłub, to nawet VII/VIII tiery go nie przebijają w kozacką wieżę. Francuz to papier, ale do wyboru ma działo o przyzwoitym dmg, lub o kapke większej penetracji niż Tygrys i chociaż nadszarpnie tiery VIII czy IX,  Tygrys grając nawet frontem do dowolnego nawet meda, nawet V poziomu, eksponuje gigantyczny weakspot w postaci włazu kierowcy (dla wszystkich większych cały ten kloc jest weakspotem), nawet działa z niską peną zrobią mu kuku, i przy niepomyślnych wiatrach losowań dmg, takie M4 czy PZIII/IV ma na 3 strzały! Czyli czołgi średnie V tieru, a takie czołgi zanim je ściągnie zdążą go objechać, 3 razy pacnąć i zniknąć za ścianą jakiejś budowli. Podsumowując; legenda tylko z nazwy, stanowczo nie polecam, zwłaszcza na pierwszy VII tier w grze.

Edited by kowan69, 26 November 2012 - 10:10 AM.

nera1989 #55 Posted 26 November 2012 - 11:45 AM

Private

• Player
  • 7703 battles
  • 16
Ja również chciałbym zabrać głos w sprawie legendarnego Tygrysa. Wczoraj wieczorem stałem się szczęśliwym (to się tak naprawdę okaże czy aż tak szczęśliwym) posiadaczem tego czołgu... Opinii własnej o tym czołgu w grze siłą rzeczy nie mogę mieć wyrobionej ponieważ nie mam na nim w ogóle stażu praktycznie.

Opnie o tygrysie na forach przeważają jednak negatywne. Główne argumenty to pancerz pod kontem prostym i mała grubość ów pancerza.

Ja ogólnie zauważyłem bardzo ciekawą rzecz odnośnie tygrysa, która może by w pewien sposób tłumaczyła jego wady i ogólną słabość. Aby przedstawić swoją tezę będę musiał odwołać się do historii militariów...

Tygrys, w grze czołg ciężki 7 tieru. Inne czołgi 7 tieru to m.in radzieckie: IS, amerykański T-29, brytyjski ciężki black prince i średni comet, francuzów pomijam bo to S-F dla mnie...
Historycznie, prace projektowe nad tygrysem rozpoczęły się na dobre w 1941 roku. Technologicznie tygrys 1 czerpie bardzo wiele rozwiązań pochodzących z lat 30. XXw. (m.in. pudełkowaty kształt czołgu). Prototyp pierwszy raz publicznie pokazano w dzień urodzin Hitlera, 20 kwietnia, 1942 roku. Debiut bojowy odbył się 29 sierpnia 1942 roku pod Leningradem. Produkcja jego zakończyła się w sierpniu 1944 roku. Czołg ten był projektowany do walk na rosyjskich stepach, gdzie miał zwalczać czołgi T-34 (pierwsze ich wersje czyli mod. 1940, mod. 1941, które w grze można powiedzieć odwzorowywane są przez stokowy czołg średni 5 tieru jakim jest t-34), czołgi ciężkie KW1 (również w jego pierwszych wersjach, w grze reprezentowany przez czołg ciężki 5 tieru KW1) oraz czołgi ciężkie KW2. Wyżej wymienione czołgi miałby być najgroźniejszymi czołgami z jakimi miał mierzyć się projektowany w 1941/1942 roku tygrys.

Teraz nieco szerzej, o jego rywalach wyżej wymienionych 7 tieru:

- czołgi IS (czyli w rzeczywistości czołgi IS1 i jego późniejsza wersja IS2). Prace projektowe zaczęto pod koniec 1942 roku w odpowiedzi na pojawienie się na polu bitwy nowych niemieckich czołgów ciężkich Tiger. Debiut bojowy to jesień 1943 roku (wersja IS1) a na początku 1944 powstał czołg IS2. Czołg projektowany do zwalczania czołgu Tygrys, który miał być jego głównym i najcięższym rywalem. (Na prace projektowe nad tym czołgiem miały wpływ badania jakie Rosjanie prowadzili na zdobycznych tygrysach).
-czołg T-29. Czołg ten nigdy nie wyszedł po za fazy testu prototypów. Testy te zaczęły się w drugiej połowie 1944 roku i czołg ten był odpowiedzią na pojawienie się na froncie Tygrysa 2!!
-czołg brytyjski comet: prace zaczęto nad tym czołgiem na przełomie maja i czerwca 1943 roku, pierwsze seryjne czołgi na front trafiły dopiero w grudniu 1944 roku. Był projektowany do walki z czołgami śrenimi panther i ciężkimi tygrys 1.
-czołg cięzki black prince (A43): pierwszy prototyp opracowano dopiero w maju 1945 roku, uzbrojonie miał słabe bo działo kalibru 76,2 mm ale był projektowany do niszczenia panter i tygrysów.

Jak widać wyraźnie, Tygrys z całego tego zestawienia jest czołgiem najstarszym. Opracowanym do walki z zupełnie innymi przeciwnikami. Konkurenci z tego samego tieru pochodzą raczej z końcówki drugiej wojny światowej i byli projektowani do niszczenia tygrysów. W chwili gdy te czołgi były tworzone Tygrys już był konstrukcją znaną aliantom. Mieli oni swoje zdobyczne egzemplarze które dogłębnie przebadali.

Zadacie sobie pytanie na pewno do czego zmierzam? Zmierzam do tego, że jakim prawem czołg który projektowano do zwalczania pierwszych wersji T-34 i Kw1 (w grze czołgi 5 tieru stokowe) ma walczyć w grze z czołgami które były projektowane do zwalczania tygrysów w rzeczywistości (t-29 nawet miał niszczyć tigera2)? Czołgi które były projektowane i tworzone w oparciu o doświadczenia jakie alianci zdobyli walcząc z tygrysami, są porównywane i są na tym samym tierze co czołg jak by nie było z 1941 czy 1942 roku który miał niszczyć czołgi w grze reprezentowane przez tier 5?

Wniosek jest prosty, Tygrys jest o jeden tier za wysoko (moim zdaniem i w obliczu dowodów jakie przedstawiłem). Podobnie sprawa ma się pantery czy tigera 2 (moim zdaniem). Należy pamiętać, że grając czołgami 7 tieru walczymy również z tierami 8 i 9 a to są czołgi już typowo powojenne. Np Taki IS3 który był na stanie armii rosyjskiej aż do 1993 roku.O takim T-54 nie wspomnę którego już grając tygrysem spotkałem. Więc ja się nie dziwię że Tygrys w starciu z takimi rywalami mógł wypaść słabo. Oczywiście, znane powiedzenie, że WoT to nie symulator jest powszechnie w obiegu ale czy to ma tłumaczyć samowolkę WG, wszelkie niedostatki, niedoróbki i niezgodności z historycznymi realiami?

Edited by nera1989, 26 November 2012 - 12:03 PM.

profes79 #56 Posted 26 November 2012 - 11:51 AM

General

• Player
  • 20596 battles
  • 9,631
  • [FENOM] FENOM
Tygrys na tierze VI już jest i nazywa się VK3601 - ma podobny pancerz i historyczną krótką 88mm. ja widzę, ze niektórym to się śni długa 88 na VI tierze - to dopiero byłoby strzelanie do kaczek...

Pamiętajcie o tym, ze Tygrysy I w grze zostały mocno zbuffowane przez dołożenie na nich działa, którym historycznie się nie posługiwały!

jakub_czyli_ja #57 Posted 26 November 2012 - 12:14 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37701 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

View Postprofes79, on 26 November 2012 - 11:51 AM, said:

Pamiętajcie o tym, ze Tygrysy I w grze zostały mocno zbuffowane przez dołożenie na nich działa, którym historycznie się nie posługiwały!
Po pierwsze, to krótka 88 zalatuje znerfioną peną. Historycznie wiadomo, że długa 75 z Pantery miała lepszą przebijalność, i tak było w WoT - 138 vs 132. Jednak gdy zabrali długą 75 Pz IV razem z wieżą, i zniknął powód nerfa długiej 75, to nagle dostała ona 150 peny. Peny krótkiej 88 nie ruszyli.

Jakby Tygrys miał walczyć z tym, z czym walczył (czyli stockowe Shermany i T-34-85), i pena krótkiej 88 zostałaby urealniona tak gdzieś w okolice 140, to Tygrys by wymiatał.

Taki IS też został zbuffowany, realnie miał rofa na poziomie 2-3 strzałów na minutę z powodu rozdzielnego ładowania lufy i zadymienia wieży po strzale.

kowan69 #58 Posted 26 November 2012 - 12:19 PM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,660
  • [SAMI] SAMI
Nie śni mi się Tygrys na VI poziomie, VK36 ma lepszy pancerz czołowy niż Tygrys i walczy ze słabszymi od niego. Krótka 88 zadaje niewiele mniej dmg niż długa. Ja bym tylko chciał, żeby ten czołg miał jedną konkretną zaletę, dzięki której przy umiejętnej postawie mógłby stanowić stałe zagrożenie na polu bitwy, a nie tylko okazjonalne, a i tak bez szału. Póki co, pod kilkoma względami jest średni, a w kwestii np pancerza wręcz tragiczny.

Swoją drogą KW1S jakoś może mieć zabójczą 122, a VK36 długiej 88 się odmawia.

"...Tygrysy zostały zbuffowane..."
Taa, to jak już odnosimy się do realiów, to zastanawiam się gdzie i kiedy Tyrysy I biły się z takimi ISami 3, Pershingami, Pattonami, czy nawet T29. W tym aspekcie zostały zdebuffowane, bo ich podstawowymi przeciwnikami powinny być M4, albo t-34.
Tego nie jestem pewien, ale podejrzewam, że inne pojazdy też mają armaty których historia nigdy na nich nie widziała. Poza tym jaka by armata nie była, ilość zadawanych przez nią dmg, to już wyłącznie wymysł twórców gry, a w mojej opinii długa 88 w tej grze, jest za słaba na tym poziomie, na takim czołgu i dla zadań jaki HT powinien wykonywać.

profes79 #59 Posted 26 November 2012 - 12:29 PM

General

• Player
  • 20596 battles
  • 9,631
  • [FENOM] FENOM
Jakby podnieśli pene krótkiej 88 do 140 to ja bym się absolutnie nie obraził.

IS miał taki ROF ale z działem A-19 które w ogóle nie występuje w grze na IS - są na nim montowane tylko nowsze wersje D25 i D25T. Poza tym z tego co wiem (acz nie chce się tu spierać) problem ten dotyczył amunicji HE wyłącznie.

kowan69 #60 Posted 26 November 2012 - 01:33 PM

Lieutenant General

• Player
  • 17711 battles
  • 6,660
  • [SAMI] SAMI

View Postnera1989, on 26 November 2012 - 11:45 AM, said:

"Ja również chciałbym zabrać głos w sprawie legendarnego Tygrysa...."

Bardzo trafny i rzeczowy post.  Tygrys niedomaga, nie tylko możliwościami w grze, ale i jak przedmówca napisał; historycznie.
Na V tierze czołgi przeciwko którym konstruowano Tygrysa, na VII czołgi które zostały skonstruowane do niszczenia Tygrysów. Złoty środek jest chyba na VI.

Profes, pisząc z perspektywy grającego Tygrysem P, możesz sobie pisać, że Tygrys H jest ok, a nawet zbuffowany. Proponuje się przesiąść na tą zbuffowaną super maszynę, skoro tak świetnie sobie radzi na poziomie VII.

Edited by kowan69, 26 November 2012 - 01:51 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users