Jump to content

Tiger II

• Please log in to reply
1960 replies to this topic

Sevard #1 Posted 26 October 2012 - 11:21 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony czołgowi Tiger II (niemiecki ciężki czołg tieru VIII).

mamaraga11 #2 Posted 28 October 2012 - 11:44 AM

Private

• Player
  • 10179 battles
  • 32
  • [HUBAL] HUBAL
Jakie perki na załodze ?

King_Zajob #3 Posted 28 October 2012 - 02:02 PM

Warrant Officer

• Player
  • 31121 battles
  • 608
  • [LP-NN] LP-NN
Naprawa jako pierwszy, i mozna zarowke dac na dowodcy potem naprawe na nim

Szczepanx #4 Posted 02 November 2012 - 08:49 AM

Private

• Player
  • 5319 battles
  • 25
Jaki sprzęt dodatkowy ? Mam obecnie siatkę i szybsze przeładowanie, co kupić jako 3cie albo wymienić ?

Edited by Szczepanx, 02 November 2012 - 09:44 AM.

KodarX #5 Posted 02 November 2012 - 09:29 AM

Sergeant

• Player
  • 8146 battles
  • 235
Kupiłem parę dni temu KT i mam kilka pytan:
1.Co zbadać i kupić najpierw?
2.Co chować, jak się ustawiać do wroga?
3.Campić czy raczej starac sie być w pierwszej linii?
4.Jakie czołgi należy nim unikać a na jakie rushować? :-)
Aktualny stan Królewskiego Tygryska  to: stockowe działo, wieża, gąski. Radio i silnik IX tier.

jata #6 Posted 02 November 2012 - 12:57 PM

Private

• Beta Tester
  • 11119 battles
  • 36

View PostSzczepanx, on 02 November 2012 - 08:49 AM, said:

Jaki sprzęt dodatkowy ? Mam obecnie siatkę i szybsze przeładowanie, co kupić jako 3cie albo wymienić ?

wywal siatkę, dokup wentylację i polepszoną optykę...

View PostKodarX, on 02 November 2012 - 09:29 AM, said:

gąski i wieża, potem działo..

2.Co chować, jak się ustawiać do wroga?

chować dół dzióbka, kątować między 15 a 30 stopni, powyżej może się okazać, że odkrywasz gąsienice - chyba że osłona dobra, druga wieża ma dobrze opancerzone jarzmo, więc możesz ja wystawiać frontem, chociaż trzeba uważac na snajperów, we właz wchodzi wszystko.. boki przebijalne przez tiery VI..:/

to zależy.. jeśli jesteś toptankiem, musisz być tak czy siak w pierwszej linii, inaczej osłabisz zespół.. ale przy rozsądnej grze i ogarniętym "skrzydłowym" dasz radę uzyskać niezły wynik.. niestety samotny KT może być łatwym fragiem..
jeśli jesteś poza top5, nie pchaj się na afisz, chyba że potrafisz... i masz armatę z IX tieru.. proponowałbym jednak przykleić się do jakiegoś toptanka i mu pomagać, nawet kosztem braku killa za to zyskiem osłony jego (_!_)..

unikać otwartej przestrzeni, ewentualnie szybko się przez nią przemieszczać - ale Vmax nie  poraża, więc.. lepiej unikać otwartej przestrzeni i jeżdzić tak, żeby z jednej strony zawsze mieć jakąś osłonę..

Aktualny stan Królewskiego Tygryska  to: stockowe działo, wieża, gąski. Radio i silnik IX tier.

no to jakieś 30-40 bitew do sensownego zestawu, ale i stockowy dobrze sobie radzi - rzadko go losuje do bitew z tierem 9..

Edited by jata, 02 November 2012 - 12:58 PM.

15DPancAfrika #7 Posted 03 November 2012 - 07:18 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34834 battles
  • 1,127
  • [21DAK] 21DAK
dodatkowy sprzet to mam:
stabilizator,szybkie naprawianie i szybsze ladowanie

BuziekLechii #8 Posted 03 November 2012 - 07:59 PM

Captain

• Player
  • 31621 battles
  • 2,013

View Postjata, on 02 November 2012 - 12:57 PM, said:

gąski i wieża, potem działo..
Tak... dodatkowe 100-120 walk z działem o gównianej alfie i przeciętnej(jak na ósmy tier) penetracji, doskonała rada.

View Postjata, on 02 November 2012 - 12:57 PM, said:

no to jakieś 30-40 bitew do sensownego zestawu, ale i stockowy dobrze sobie radzi - rzadko go losuje do bitew z tierem 9..
Z 9 losuje go w co drugiej, a z 10 w co 4 bitwie

Zbadaj jak najszybciej długą 105, potem gąski i na koniec wieżę(ewentualnie przemęcz się kilkanaście bitew na wzmocnionych sprężynach i najpierw wieże, a potem gąski)

Unikaj w starciach 1:1 wszelkich zwrotnych medów, chyba że mapa ogranicza ich możliwości manewrowania

KT ma genialny pancerz więc nie musisz się specjalnie obawiać żadnego czołgu 8 tieru, a i z dziewiątkami często można mierzyć się jak równy z równym

Pierwsza linia, masz dobry pancerz i świetne działo wykorzystuj je. chyba że jesteś w dole łańcucha pokarmowego wtedy raczej działaj z drugiej linii jako wsparcie dla mocniejszych maszyn.

Rybek78 #9 Posted 04 November 2012 - 08:10 AM

Private

• Player
  • 18689 battles
  • 6
Wszyscy piszą o świetnym pancerzu KT, który wiele dinguje. Niestety mam trochę inne odczucia bo mój KT łyka pestki wroga jak indyk paszę. Więcej dingów mam na Tygrysów H. Staram się kątować, ale chyba kiepsko mi to wychodzi. Kolejna sprawa to działo bijące średnio 320 dmg, a w moim przypadku strzały głównie w przedziale 240-310. Strzały powyżej średniej to rzadkość (około 20%). Czy u was działo też tak bije czy może ja źle strzelam?

MacusFlash #10 Posted 04 November 2012 - 11:19 AM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_
1. Trafiasz na ogarniętych przeciwników - pancerz przestaje mieć znaczenie.
2. Akurat losuje Ci niski dmg, powinno się to zmienić z czasem (są takie dni, że czołg nie jest w stanie przebić się przez średnią).

15DPancAfrika #11 Posted 04 November 2012 - 12:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 34834 battles
  • 1,127
  • [21DAK] 21DAK
Moze pomyliles przod z tylem i dlatego lykasz. Ja nie narzekam. Jestem zachwycony a z premium ammo to juz miod malina . Przebijasz pancerz na odleglosci 500m   :Smile_Default:

jakub_czyli_ja #12 Posted 04 November 2012 - 11:14 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37753 battles
  • 3,491
  • [XII-2] XII-2
Przeciwko przeciętnemu randomowi w ruskim czołgu do D-25T włącznie przód KTka jest wystarczający żeby mu wpierdzielić bez obaw. Taki fajniejszy Tygrys P.

Jasnie_Wielmozny_Hrabia #13 Posted 04 November 2012 - 11:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24475 battles
  • 592
Miałem KT i na szczęscie jużgo sprzedałem . Czołg praktycznie co bitwę się pali lub pada mu ammo  , a teraz jeszcze pancerz nie gra zadnej roli .

PanzerDivision82 #14 Posted 05 November 2012 - 11:37 PM

Corporal

• Player
  • 12475 battles
  • 181
  • [MIND] MIND

View PostJasnie_Wielmozny_Hrabia, on 04 November 2012 - 11:21 PM, said:

Miałem KT i na szczęscie jużgo sprzedałem . Czołg praktycznie co bitwę się pali lub pada mu ammo  , a teraz jeszcze pancerz nie gra zadnej roli .
Jestes pewien, ze to czolg a nie ty cos paliles???
Na te ilosc bitew ktora mam "naruchana", moj KT'ek zapalil sie doslownie kilka razy... VK3002(DB) i 3601(H) (o KW'sach juz nie wspominajac) pala sie czesciej niz KT... no chyba, ze jezdzisz tylem do oponenta i stawiasz swoje bongo kolo zbiornikow z paliwem :Smile_veryhappy:

sitch234 #15 Posted 06 November 2012 - 12:01 PM

Corporal

• Player
  • 31584 battles
  • 193
Bardzo fajny czołg, mobilność,dmg i Rof na przyzwoitym poziomie, rzadko mi coś pada jeśli chodzi o moduły, żeby się zapalał też nie zanotowałem, topowe działo penetruje bez problemu is4 od przodu. Jak się schowa dolną płytę i skątuje pancerz można liczyć na pare rykoszetów ale bez cudów. Tygrysek raczej na walke na większych dystansach, trzeba wziąc poprawke na lot pocisku bo lubi opadać.

rai87 #16 Posted 06 November 2012 - 04:34 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20053 battles
  • 333

*
POPULAR

WITAM
Jako posiadacz tej masynki pozwolę sobie na krótką opowiastkę o niej.
1.1 HISTORIA
Panzerkampfwagen VI Ausf. B (PzKpfw VI Königstiger, PzKpfw VI Tiger II, Sd. Kfz.182, Tygrys Bengalski), bo taka jest pełna nazwa czołgu Tygrys II jest niemieckim czołgiem ciężkim i największym oraz najcięższy czołgiem  II wojny światowej użytym w boju. Produkowany od styczenia 1944 do marca 1945 przez zakłady  Henschla, wyprodukowano tylko 487 czołgów. Był to ostatni niemiecki czołg produkowany seryjnie podczas II wojny światowej.

W sierpniu 1942 podjęto decyzję aby nowy czołg był w znacznym stopniu zunifikowany z czołgiem średnim PzKpfw V Panther, m.in. zlecono zastosowanie tego samego silnika typu Maybach HL230 P30 o mocy 700 KM. Zewnętrznie nowy czołg bardzo przypominał powiększoną wersje czołgu PzKpfw V Panther. Tak jak w Panterze wszystkie powierzchnie kadłuba narażone na ostrzał nie tylko miały znaczną grubość (np. pancerz czołowy miał grubość 180 mm), ale zostały odchylone do pionu: przednia, górna i dolna aż o 50°, boczne i górne o 25°, zaś tylna o 30°. Jednak wymóg zamontowania potężnej armaty 8,8 cm KwK 43 L/71 kalibru 88 mm firmy Friedrich Krupp AG skonstruowanej w 1941 roku na bazie armaty przeciwlotniczej Flak 41 oraz umieszczenia części zasobników amunicyjnych w wieży spowodowało powiększenie wymiarów bocznych płyt wieży. Dlatego też powierzchnie wieży odchylono od pionu, a także wygięto na kształt łuku, aby zwiększyć prawdopodobieństwo rykoszetowania pocisków.
Tygrys B był bardzo duży i ciężki co w znacznym stopniu zmniejszało jego mobilność, dodatkowym problemem był jego zawodny silnik, który nie zapewniał wystarczających osiągów, oraz spalał ogromne ilości paliwa którego Niemcy mieli już bardzo niewiele. Pancerz czołowy czołgu o grubości 180 mm, który był wówczas właściwie nie do przebicia dla żadnego alianckiego działa, nawet z bardzo małej odległości (wyjątkiem było brytyjskie działo 17-funtowe przebijające pancerz o grubości 192 mm z odległości 1000 m oraz eksperymentalne amerykanskie działo T15E1). Dodatkowym plusem było nachylenie płyt pancernych, co dodatkowo utrudniało przebicie i zniszczenie. Wadami były z kolei stosunkowo niska jakość stali (podyktowana problemami z surowcami) oraz stosunkowo słaby pancerz boczny o grubości 70-80 mm, który mogły przebić już pociski kalibru 75 i 76 mm z odległości nie większej niż 400-500 metrów. Niska prędkość obrotu wieży także była wadą Tygrysów królewskich.
Eksperci nie mieli natomiast wątpliwości co do zalet. Największym atutem Tygrysa B było bez wątpienia jego działo. Potężna armata kalibru 88 mm była w zasadzie rozwinięciem doskonałej armaty Tygrysa pierwszej generacji. Kaliber działa pozostał bez zmian, jednak wydłużenie lufy w stosunku do poprzedniego Tygrysa oraz zwiększenie ładunku wybuchowego umieszczonego w pocisku spowodowało znaczne zwiększenie siły ognia, celności i dystansu skutecznego rażenia. Podczas prób na poligonie uzyskano trafienia do celu oddalonego o 3500 metrów zaś maksymalny zasięg działa określono na 3800 metrów. Położenie działa pozostało takie samo jak przed strzałem. W trakcie testu szybkostrzelności wystrzelono 9 pocisków w trakcie 35 sekund, co daje Tygrysowi B znaczną przewagę nad jego poprzednikiem, następnie oddano strzały do celu ruchomego poruszającego się z prędkością 30 km/h znajdującego się w odległości 2700 metrów, z pięciu wystrzelonych pocisków trzy trafiły w cel. Obsługa armaty także nie była trudna, celowniczy namierzał z łatwością cel obracaną elektrycznie wieżą, potem wystarczyło jedynie nacisnąć spust. Według instrukcji to działo było stuprocentowo skuteczne na odległościach od 2500 do 3000 metrów. Potężna armata Tygrysa, szczególnie w rękach doświadczonego czołgisty stanowiła niezwykle niebezpieczną broń nawet na bardzo dużych dystansach.
Na podstawie szczegółowych badań wywnioskowano że Tygrys królewski powstał przede wszystkim z myślą o morderczych walkach na froncie wschodnim, gdzie potężna armata miała niszczyć czołgi i inne opancerzone cele z bezpiecznej odległości, a gruby pancerz miał chronić przed ostrzałem przeciwnika. Wielkie otwarte przestrzenie Rosji miały być "królestwem" nowego Tygrysa, jednak szybkie postępy Rosjan oraz konieczność walki na dwa fronty zmusiła Niemców do użycia Tygrysów królewskich wbrew ich przeznaczaniu. W podsumowaniu przyznano jednak, że zarówno Pantery, Tygrysy oraz nowe Tygrysy królewskie stanowiły niezwykle niebezpieczną broń z którą należy bezwzględnie liczyć się na polu bitwy nawet w przypadku przewagi liczebnej.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tiger_II

2. TIGER II W WOT

2.1 WSTĘP
Pomimo tak bogatej historii, która potwierdza w przekonaniu, że był to czołg który zasługuję na miano najlepszego czołgu twórcy WOT nie dali mu tej przyjemnośći. W dużej mierze jest to zasługa prototypowych lub powstałych po wojnie czołgów innych nacji. Tiger II jest jedynym czołgiem VIII tieru z tego okresu, który istniał rzeczywiście. Niestety na polach walki będziemy musieli się mierzyć z czołgami będącymi od niego lepszymi w zakresie działa czy pancerza. Ale nie należy się zniechęcać, gdyż w odpowiednich rękach jest to cołg siejący spustoszenie w szeregach wroga.

2.2 CHARAKTERYSTYKA
Następca TIGER (VII tier)
Koszt: 2 450 000
78 000 exp
Hit Points: 1 500 – 1 600 (zależne od wieży)
Załoga: 5
Zasięg widzenia: 400m
Zasięg radia: 415 – 710m (zależne od radia)
Moc silnika: 650 – 870 (zależne od silnika)
Prędkość: 28 km/h
Prędkość obrotu: 23-26 stopni/sek (zależne od gąsienic)
Grubość pancerza: 150/80/80
Grubość pancerza wieży: 100/80/80-185/80/80 (zależne od wieży)
Prędkość obrotu wieży: 30-25 stopni/sek (zależne od wieży)
Uzbrojenie:

8,8 cm KwK 43 L/71
Ilość amunicji: 72 szt.
Damage: 240 / 240 / 295
Penetracja: 203 / 237 / 44
Szybkostrzelność: 7,79 szt/min
Rozrzut na 100 metrów: 0,34 m
Szybkość celowania: 2,9 sek

10,5 cm KwK 45
Ilość amunicji: 42 szt.
Damage: 320 / 320 / 420
Penetracja: 225 / 244 / 60
Szybkostrzelność: 5,94 szt/min
Rozrzut na 100 metrów: 0,37 m
Szybkość celowania: 2,3 sek

10,5 cm KwK 46 L/68
Ilość amunicji: 36 szt.
Damage: 320 / 320 / 420
Penetracja: 225 / 285 / 60
Szybkostrzelność: 5,264 szt/min
Rozrzut na 100 metrów: 0,347 m
Szybkość celowania: 2,3 sek

2.3 ROZWÓJ KT
Jest wiele szkół rozwoju tego czołgu, a ja przedstawie ten, który ja uważam za słuszny i sam go stosowałem.

PODZESPOŁY DODATKOWE:
Dla kampera:
Ulepszone drązki skrętne (500 000k) – późniejsza wymiana na Siatka maskująca (100 000k). Jest to decyzja kosztowna (chyba, że mamy wcześniej zakupione drązki, które są wg. mnie niezbędne do grindowania wysokich tierów), ale pozwoli na szybki dostęp do tego co niezbędne – armaty 10,5 cm KwK 45

Ulepszona wentylacja (500 000k)

Mechanizm dosyłający dla dzieł dużego kalibru (500 000k)

Dla snajpera w drugiej linii:
Ulepszone drązki skrętne (500 000k) – późniejsza wymiana na Ulepszony mechanizm celowania (500 000k)
Ulepszona wentylacja (500 000k)
Mechanizm dosyłający dla dzieł dużego kalibru (500 000k)

KOLEJNOŚĆ ROZWOJU

Silnik: Maybach HL 234 dostępny z Tigera (80 000k chyba, że sprzedaliśmy Tigera)
Radio: Fug12 dostępny z Tigera (43 200k , że sprzedaliśmy Tigera)
Armata: 10,5 cm KwK 45 (16 800 exp, 116 490k)
Wieża:  PzKpfw-VIB-Henschel-Turm (22 260 exp, 52 370k)
Podwozie: PzKpfw VIB verstärkte Ketten (16 940 exp, 37 520k)
Demontujemy drążki – montujemy Ulepszony system naprowadzania
Armata: 10,5 cm KwK 46 L/68 (46 000 exp, 178 500k)

Amunicja do 10,5 cm KwK 46 L/68:
10,5 mm przeciwpancerny Pzgr39 L
Damage: 240 - 400
Penetracja: 169 – 281
Cena: 1 030k

10,5 mm podkalibrowy Pzgr40
Damage: 240 - 400
Penetracja: 214 – 356
Cena:  4000k lub 10g

10,5 mm odłamkowo-burzący Sprgr L
Damage: 315-525
Penetracja: 45-75
Cena: 650k

Sprzęt eksploatacyjny za kredyty:
Mały zestaw naprawczy (3 000k)
Ręczne gaśnice (3 000k)
Mała apteczka (3 000k)

ZAŁOGA:
Dla kampera:
Dowódca: Szósty Zmysł, Zwiad, Kamuflaż
Działonowy: Kamuflaż, Snajper, Naprawa
Kierowca: Kamuflaż, Naprawa, Czystość i porządek
Radiooperator: Rozeznanie w sytuacji, Kamuflaż, Naprawa
Ładowniczy: Kamuflaż, Intuicja, Naprawa

Dla snajpera w drugiej linii:
Dowódca:Mentor (po 100% wymiana na BiA), Naprawa, Kamuflaż
Działonowy: Strzał z biodra (po 100% wymiana na BiA), Naprawa, Strzał z biodra
Kierowca: Gładka jazda (po 100% wymiana na BiA), Naprawa, Gładka jazda
Radiooperator: Naprawa (po 100% wymiana na BiA), Naprawa, Kamuflaż
Ładowniczy: Naprawa (po 100% wymiana na BiA), Naprawa, Intuicja
r
Oczywiście każdy może rozwijać załoge wedle własnego uznania i sprawdzonych przez siebie atutów. To jest tylko moja sugestia.

2.4. WEAK SPOTS
Nie licząc boków i tyłu, które są do przebicia dla VI tieru, są to:
Przednia dolna płyta. Mimo, iż pochylona pod dużym kątem jest ona łatwo przebijalna. Za nią znajduje się przekładnia (zachowuje się jak silnik), kierowca
Właz dowódcy – zmora wszystkich czołgów niemickich. Ciężko osiągalny z daleka. Za nim znajduje się optyka
Gniazdo km na przedniej płycie – małe i trudne do trafienia z dystansu. Za nim znajduje się radiooperator.
Boki wieży – za nimi znajdują się dowódca,r celowniczy, ładowniczy. W tylnej częsci (trucki zapasowe) znajduje się ammo rack.
Bok kadłuba – od osi obrotu wieży w przód ammo rack, w tył silnik, za wentylatorami zbiornik paliwa
Tył – zbiornik paliwa
Kierowca nie do ubicia.
Ammo rack od przodu nie do przebicia.

3. JAK GRAĆ KT?
Istnieją trzy szkoły gry Tygrysem: kamper, pierwsza linia, asysta. Przy czym ten ostatni styl gry jest pożądany ponieważ do tego ten czołg został stworzony.

KAMPER
Chyba nie trzeba tłumaczyć. Ale dla nie wiedzących. Ten styl gry jest podobny do gry TD wysokich tierów. Stosować głównie gdy MM uraczy nas XI i X tierami, a my obstawiamy koniec listy. Wybieramy sobie ładne ustronne miejsce, które skryje nas przed ogniem artylerii oraz ochroni nasza dolną płytę. Stoimi i bijemy z daleka, chronimy artylerie oraz bazę. (Ja nie stosuję)

PIERWSZA LINIA
KT ciężko gra się w pierwszej lini, ponieważ jeżeli trafimy na wprawnego gracza wysokiego tieru to zostaniemy zdmuchnięci. Jest jedyny wyjątek, który pozwala na grę w pierwszej linii to sytuacja gdy nasz Tygrys znajduje się na topie. Mimo wszystko Tiger II to nie IS-3, czy T-34. Czyste raszowanie na pałę nie wchodzi w grę. Mimo wsztsytko cały czas do przodu. Strzelamy w ruchu i unikamy wystawiania weak spotów. Uważamy na flanki chroniąc tył i boki.

ASYSTA
To jest to do czego ten czołg został stworzony. Jeżeli gramy z równymi lub wyższymi tierami jest to jedyna słuszna taktyka na ten czołg. Nie zostajemy w pobliżu bazy, ani też nie jedziemy przodem. Nasze miejsce w szyku do gruga linia. Podążamy ok. 100 metrów za nacierającymi sojusznikami. Wykonujemy skoki od osłony do osłony zza których oddajemy max 2 strzały i zmieniamy osłone. W trakcie zmiany pokrywamy ogniem przeciwnika bez zatrzymywania. Zmiana osłon nie powinna odbywać się ani prostopadle ani równolegle do linii frontu, a pod kątem (ok. 30 stopni). W przypadku zatrzymania natarcia lokujemy się za ukryciem pozwalającym na ostrzał z odległości nie mniejszej niż 300m od przeciwnika. W przypadku przełamania naszego natarcia i kontrataku nie pozostajemy za ukryciem, a pod jego osłoną wycofujemy się skosami ma którąś flankę.

WAŻNE:
W przypadku każdych taktyk KT należy kątować. Czy znajdujemy się za osłoną chroniącą nasza dolną płytę czy też nie. Są dwa sposoby kątowania i oba równie skuteczne. Kątowanie przodem, pod kątem ok. 30 stopni oraz kątowanie bokiem – do zastosowania tylko zza ukrycia. Przytuleni przodem do osłony wyjeżdzamy do tyłu pod mardzo małym kątem. Tak małym, że w momencie wystawienia armaty znajdujemy się w dość dużej odległości od osłony. Przód mamy schowany a bok wystawiony do przeciwnika jest pod takim kątem, że każdy strzał to tykoszet. Należy być pewnym, że w tym momencie nie zarobimy od kogoś z boku.

W przypadku stacia przód w przód przeciwnik na pewno będzie celował we właz dowódcy. Gdy tylko znajdziemy się w takiej sytuacji należy się „wiercić” łącznie z delikatnym kręceniem wieżą.

Jeżeli w momencie ładowania mamy się gdzie ukryć robimy to i wychylamy się na 1 sekundę przed końcem ładowania. Jeżeli nie ma się gdzie ukryć wiercimy się w zakresie 30 do -30 stopni z wieżą skierowaną w stronę przeciwnika.

Trochę długo, ale mam nadzieję, że również polubicie ten wspaniały czołg, a rady zawarte tutaj pozwolą wam na owocną i pełną radości grę.

Jeżeli ktoś ma sugestie to pisać. Będę edytował posta po analizie waszych rad

ADAMEKSZ #17 Posted 07 November 2012 - 06:17 PM

Corporal

• Player
  • 68392 battles
  • 140
  • [JBZT] JBZT
Czołg bardzo przyjemny ale z długą 105 lub 88 gdyż krótka 105 nie daje rady a ammo kosztuje majątek  :Smile_Default:

TapChan #18 Posted 07 November 2012 - 08:14 PM

Major

• Player
  • 25989 battles
  • 2,764
Krótka 105 daje radę - grało mi się nią lepiej niż 88. Jest nieco wolniejsza i mniej celna - trzeba się naumieć celować :P

ja_szczur80 #19 Posted 12 November 2012 - 06:19 PM

Private

• Player
  • 25616 battles
  • 49
czy można zamontować armatę IX bez nowej wieżyczki?
oczywiście z drążkami

RastaFaraji #20 Posted 12 November 2012 - 08:04 PM

Private

• Player
  • 12159 battles
  • 36
  • [-DNA-] -DNA-
jeżeli już doszedłeś do tego 8 tieru powinieneś wiedzieć jak korzystać z drzewka

odpowiadając na twe pytanie:  tak da się

edit: zobaczyłem twój profil masz 10t-is7  oraz 9t- vk...[b]  i ty sie pytasz czy na jakimś czołgu da sie coś zamontować bez badania czegoś innego -.-

Edited by RastaFaraji, 12 November 2012 - 08:10 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users