Jump to content

Tiger II

• Please log in to reply
1961 replies to this topic

misiosl #1861 Posted 30 November 2018 - 09:15 AM

Corporal

• Player
  • 12705 battles
  • 132
Jak tym grać? Jak ciężkim - nie da rady, bo nie ma co się oprzeć na dziale, ani pancerzu. Na meda jest za wolny. Wchodzi w niego dosłownie WSZYSTKO pod byle jakim kątem. Wrażenie odnoszę, że rzut kamieniem również zrobiłby uszkodzenia. Chcę dojść do E75, ale dostaję eplilepsji jak mam zacząć grać Tigerem 2. Zdążyłem wyekspić japońską linię do 8 tieru, a kupując Tygrysa nie miałem nawet pierwszego zaczętego. Nie jeżdżę z goldem, może to mój błąd? Na żadnym czołgu go prawie nie wożę, a jak już to ze 2 pociski żeby pokazać innym, że też mam xD 
Druga, trzecia linia to za dużo dla topowego działa, bo szansa, że trafi jest znikoma, ale przez wielkość czołgu i nieistniejący pancerz w 9 na 10 sytuacjach jesteśmy celem numer jeden, bo miękki, duży i wejdzie wszystko. Na front tez się nie pcham, bo ani sidescrap, ani odwrócony sidescrap, ani gra na wieżę nie przynoszą skutku..help.

BojowyStryjek #1862 Posted 30 November 2018 - 09:51 AM

Lance-corporal

• Player
  • 28512 battles
  • 63
  • [K-M-B] K-M-B

View Postmisiosl, on 30 November 2018 - 08:15 AM, said:

Jak tym grać? Jak ciężkim - nie da rady, bo nie ma co się oprzeć na dziale, ani pancerzu. Na meda jest za wolny. Wchodzi w niego dosłownie WSZYSTKO pod byle jakim kątem. Wrażenie odnoszę, że rzut kamieniem również zrobiłby uszkodzenia. Chcę dojść do E75, ale dostaję eplilepsji jak mam zacząć grać Tigerem 2. Zdążyłem wyekspić japońską linię do 8 tieru, a kupując Tygrysa nie miałem nawet pierwszego zaczętego. Nie jeżdżę z goldem, może to mój błąd? Na żadnym czołgu go prawie nie wożę, a jak już to ze 2 pociski żeby pokazać innym, że też mam xD 
Druga, trzecia linia to za dużo dla topowego działa, bo szansa, że trafi jest znikoma, ale przez wielkość czołgu i nieistniejący pancerz w 9 na 10 sytuacjach jesteśmy celem numer jeden, bo miękki, duży i wejdzie wszystko. Na front tez się nie pcham, bo ani sidescrap, ani odwrócony sidescrap, ani gra na wieżę nie przynoszą skutku..help.

Jeśli celem jest E75 To ja polecam drużynówki/twierdze Tygrysem2 pograć.
Gramy wtedy tylko przeciw innym ósemkom, plus expa też lepiej kosimy niż na randomach.

Ja znalazłem taką ekipe co nie krzywiła się że się brało T2.
Wyexpienie E75 poszło błyskiem nawet nie wiem kiedy i traumy z grania nim w ogóle nie stwierdziłem.
Baaaa... były nawet dni ze w ekipie były same T2 i Lowe.
I wiesz co? Granie przeciw ekipom na Is3 było spokojnie wyrównane.
T2 nadrabiał szybkostrzelnością i celnością nawet face2face

errr1c #1863 Posted 30 November 2018 - 04:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22785 battles
  • 347
Szkoda, że nie ma żadnego pomysłu na buffa tego pojazdu. Chyba jeden z najbardziej zardzewiałych czołgów w siedzibie wargaming, w zasadzie wszystko dookoła ze szczególnym uwzględnieniem jedynej słusznej nacji dostaje jakieś ulepszenia, jak nie pancerza to penetracji, jak nie penetracji to mobilności i tak dalej, a tutaj nic. Ja rozumiem, że pogoń za pieniądzem jest ważna, ale naprawdę nie można chociaż ułamka tego co poświęca się na nowe premki, wykorzystać na te stare zapomniane maszyny? Nie tylko Tiger II przecież. 

misiosl #1864 Posted 30 November 2018 - 04:53 PM

Corporal

• Player
  • 12705 battles
  • 132
Właśnie nie gram w klanie, ani nic. Nie jestem na tyle częstym graczem żeby chcieć zagrzać miejsce w jakiejś organizacji. Jedyne co mi zostaje to droga przez mękę samotnego czołgisty w tym wraku czegoś, co kiedyś było dobrym czołgiem?

xRadslav #1865 Posted 30 November 2018 - 06:49 PM

Corporal

• Player
  • 8385 battles
  • 177

View Postkubsonik86, on 29 November 2018 - 12:26 PM, said:

Przepraszam za post pod postem ale wczoraj zdekompensowalem się grając tym czołgiem. Mapa klasztor, ustawienie na wieże,pojedynek z lowe. Celowałem po garnku raz przebilem resztą krytyki za zero. Za to raz oodbilem reszta wchodziła we mnie jak w masło,katowałem wieżę pod strzale cuda robilem i c#uj . To już jego poprzednik lepszy jest bo ma dpm . Na fali podniecenia że to takie proste postanowilem wbić druga odznakę,ale tak jak ktoś powiedział za często wyniki jakby co druga bitwa na afku to mi % nie rosna . Gram ostrożnie, na radio to potem za frontem nie mogę nadążyć i robię mało . Nie ukrywam też że ciężkimi gram mało i przydałoby mi się trochę szkolenia może pluton z jakimś cierpliwym ogarem ? Serdecznie zapraszam.

Żeby kątować wieżę, trzeba mieć na niej jakiś pancerz. Drugi tygrys nie ma, więc tylko pogarszasz sprawę i sprawiasz, że nie trzeba celować naokoło jarzma. PvP z Lowem na wieżę to bardzo zły pomysł. Generalnie tym czołgiem nie należy toczyć pojedynków (no chyba że z czymś 2 tiery niżej), bo nie ma ani DPMu, ani czym odbić. Najlepiej jechać z nim w kupie (gdzie ty jesteś największą, heh), czekać za ścianą, obserwować czy już każdy z przeciwników wystrzelił, szybko podjechać i sprzedać bułkę. Można też jak najbardziej grać trochę jak TDek, ale nie każda mapa się do tego nadaje i jak to na TDku, stale obserwować mapę, żeby nie być w tyle. Ten czołg ma świetnego golda, 285 ACPR to jeden z lepszych wyników dla 8t HT, przy czym na celności można zazwyczaj polegać. Więcej cierpliwości i przewidywania, nasze statystyki na tym czołgu różnią się tylko jednym strzałem, więc dasz radę. Myślę, że działo jest na tyle ok, że możesz spróbować z optyką zamiast staby (o ile masz perki na załodze), ale ręki nie dam sobie uciąć.

kubsonik86 #1866 Posted 30 November 2018 - 07:41 PM

Corporal

• Player
  • 18717 battles
  • 193
  • [CR-UX] CR-UX
Perki dopiero się kręcą drugie, ale myślę że 4 goldy na bitwę jestem w stanie odżałować.

KrwawyMotyl #1867 Posted 30 November 2018 - 08:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21306 battles
  • 701

View Postmisiosl, on 30 November 2018 - 08:15 AM, said:

Jak tym grać?

Najlepiej to chyba wcale w obecnej sytuacji i czekać aż WG zlituje się nad nim i da mu buffa który mu się należy od jakiś kilku lat. Jakieś plotki się pojawiły że w planach jest rebalans niemieckich czołgów więc kto wie.

xRadslav #1868 Posted 30 November 2018 - 09:09 PM

Corporal

• Player
  • 8385 battles
  • 177
Aż zrobię sobie challange na święta, będzie zestaw na bogato z czekoladką, więcej golda i spróbuję go zmarkować do 3moe. Jak go grindowałem to załoga była zła, mój skill był zły i podwozie było złe. Teraz załoga ma 3 perki w tym BiA i staram się grać bardziej z głową. ~2k łączonego powinno dać te 9 pasków.

janus160121typek1 #1869 Posted 13 January 2019 - 02:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10345 battles
  • 437

Oczywiście... 279 e dostał buffa, ale tygrys 2 nie, jak zwykle.

Ta wieża tygrysa 2 to nawet z amunicji za srebro jest przebijana... (mówię to grając na przeciwko tygrysa 2 w innym czołgu)

Skończyłem tygrysa 1 i jak na razie czekam jedynie na sensowny buff dla tygrysa 2 w innym wypadku nie zamierzam go ruszać.

TRad_PL #1870 Posted 14 January 2019 - 01:05 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 45919 battles
  • 1,003
Nie mam pojęcia, jak tym grać. Poddałem się, i wsadziłem do rezerwy. Zacząłem robić inną linię, z Tiger(P). Gra się dużo przyjemniej.

chorus__ #1871 Posted 14 January 2019 - 01:10 PM

Corporal

• Player
  • 26282 battles
  • 107

Ja też go teraz męczę by dojść do E75.

Tym nie da się grać, więc włączyłem wszystkie rezerwy i gram na pałę, często stoję obok arty. Nawet się nie staram dobrze grać.

Przed chwilą nawet udało mi się pięć razy strzelić w nieruchomy cel odległy o 450m i pięć razy nie trafić. .... Legendarne niemieckie działo.

Tiger 1, WR 57%, dpm 1240

Tiger 2, WR 47%, dpm 1050 - z zaznaczeniem, że WR ciągle spada :)

Ręka i oko te same, ale gównem nic nie ugrasz. W zasadzie to wchodząc do bitwy tym gównem znacząco obniżasz szansę na wygraną zespołu.

Edit

Robię co mogę by się nie wychylać, czasem w bitwie nie oddam nawet jednego strzału (bo pociski są drogie, lecą wolno i niewiele przebijają) a WR nie chce spaść poniżej 47%.

Współczuję tylko mojemu teamowi, który musi przez Tigera 2 częściej przegrywać.

Edited by chorus__, 14 January 2019 - 04:06 PM.

xpcek #1872 Posted 16 January 2019 - 11:53 PM

Sergeant

• Player
  • 15605 battles
  • 278

View Postchorus__, on 14 January 2019 - 01:10 PM, said:

Ja też go teraz męczę by dojść do E75.

E75 to taki Tiger2 na 9-tym tierze. Jak T2 gra Ci się źle to E75 też nie pograsz bo to najsłabszy czołg na dziewiątkach,no prawie najsłabszy i do ruskich nawet nie podskoczy.

Edited by xpcek, 16 January 2019 - 11:54 PM.

Chopper1991 #1873 Posted 16 January 2019 - 11:57 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1499 battles
  • 342
  • [_CHS_] _CHS_

View Postxpcek, on 16 January 2019 - 11:53 PM, said:

E75 to taki Tiger2 na 9-tym tierze. Jak T2 gra Ci się źle to E75 też nie pograsz bo to najsłabszy czołg na dziewiątkach,no prawie najsłabszy i do ruskich nawet nie podskoczy.

E75 to jedna z fajniejszych IX więc nie słuchaj kolegi xpcek. Jeżeli o mnie chodzi to ten czołg potrafi sporo odbić a i jest czym oddać.

xpcek #1874 Posted 17 January 2019 - 12:02 AM

Sergeant

• Player
  • 15605 battles
  • 278

View PostChopper1991, on 16 January 2019 - 11:57 PM, said:

E75 to jedna z fajniejszych IX więc nie słuchaj kolegi xpcek. Jeżeli o mnie chodzi to ten czołg potrafi sporo odbić a i jest czym oddać.

Chodzi mi o to że jak T2 sobie nie radzi to E75 też mu najlepiej nie pójdzie

Zresztą jest teraz możliwość pogrania na testowym , niech sobie spróbuje

Edited by xpcek, 17 January 2019 - 12:06 AM.

chorus__ #1875 Posted 17 January 2019 - 09:08 AM

Corporal

• Player
  • 26282 battles
  • 107

Koledzy, uspokoję Was.

Dzisiaj kończę grind Tigera 2 i na tym poprzestanę. Bardziej pasują mi średnie czołgi, na których mam lepszy wkład dla zespołu i w rezultacie WR.

marcinpol #1876 Posted 17 January 2019 - 09:22 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 6836 battles
  • 616

Tiger II jest bardzo starym czołgiem w tej grze i zapomnianym.

Jego legenda [ jak i Tigera I ] jest nadal.Tylko wg nie potrafi tego przełknąć.

Zapomniane niemieckie czołgi a przegięte ruskie są dowodem na to w którą stronę patrzy wg.

Takie czołgi jak Tiger I i II są bardziej dla kolecjonerów,pasjonatów,ludzi wiedzących i ich historii.

Szkoda tylko ze wg nie potrafi być ponad podziałami.

Między innymi dlatego nigdy nie będzie balansu w tej grze.

Sam Tiger II to typowy ciężki z rodziny "bij z 3 lini" bo jego pancerz niestety w realiach wot nie istnieje.

Pozostaje grać nim jak papierem który snajpi bo innego wyjścia nie ma.

Prawdą jest,że jak już zacznie się go grindować to się go skończy i zostawi.Zbyt ciężko jest nim grindować kolejny czołg [ być może o to chodziło wg ]

Osobom które go mają i planują mieć tier wyżej proponuję długofalowe ale bezbolesne zdobycie expa :

Zbijać tylko gwiazdki x3 i wyżej.Codzienne granie może być zabójcze.

Pozdrawiam

misiosl #1877 Posted 07 February 2019 - 08:33 PM

Corporal

• Player
  • 12705 battles
  • 132
Sporadyczne bitwy z DMG w granicy 2000 do 2500 powodują wzrost biegłości o 1, a czasem i 2%. Sytuacja musi być na prawdę dramatyczna, nie tylko w moim odczuciu.

kubsonik86 #1878 Posted 08 February 2019 - 07:19 PM

Corporal

• Player
  • 18717 battles
  • 193
  • [CR-UX] CR-UX

Żeby chociaż szybciej jeździł..czasem mam wrażenie że jego cechy sprawiają że w trakcie bitwy jest tylko jeden absolutnie jeden* scenariusz który ten czolg może , zrealizować tj. Dojazd do konkretnego miejsca,w odpowiednim czasie ,na odpowiedni dystans,wybór odpowiednich celów (przy tym przeładowaniu strzelanie ogryzkow kończy się nie spłaconym hp ) to wszystko sprawia że jeśli zrobimy cokolwiek nieodpowiednio to jestesmy w dupie. Nie ma małych błędów bo każdy jest ostatni. Nie ma co się czarować niech każdy przypomni sobie co czuje gdy widzi ten czołg naprzeciw. Politowanie? 

* Jeden lub mniej.

misiosl #1879 Posted 10 February 2019 - 08:06 AM

Corporal

• Player
  • 12705 battles
  • 132
Faktycznie bitwy zwykle idą mocno mizernie, rzadko się robi coś konkretnego. Jak patrzę w jakim miejscu przebija mnie inny czołg, nawet równoległego o ile nie niższego tieru, to ręce opadają. Wciąż podtrzymuję moje zdanie, że kątowania na tym pojeździe używać się nie da. Raz ustawiasz się idealnie i wchodzi wszystko, innym razem stoisz pod kątem prostym do wroga i się od Ciebie odbijają. Chyba zależy jak Fuhrer pobłogosławi. Inna sprawa jest taka, że jak już się ogarnie to jak ten czołg jest upośledzony i przebrnie się psychicznie przez to bagno,  to da się go wykorzystywać trzymając odpowiednio nerwy na wodzy. Nie kręcę super wyników, mało którym czołgiem może. Tutaj mimo tego % biegłości leci w górę jak szalony. Kilka dni temu miałem ledwie pierwszą biegłość, a teraz jestem prawie w drugiej....
Screeny efektów lepszej bitwy, choć przegranej (cap naszej bazy).

RenamedUser_5523212089 #1880 Posted 10 February 2019 - 08:28 AM

Corporal

• Player
  • 5133 battles
  • 192
xd a tak sobie ostatnio myślałem coby kupić legendarnego Tajgera jeden (wygrindowany z wersji P) i wbić tą wychwalaną E75, ale jak czytam opinie o tej zacnej ósemeczce to śmiem wątpić czy to aby na pewno VK45.02a zasługuje na pierwsze miejsce crapu ósmego tieru :trollface:

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users