Jump to content

E 50

• Please log in to reply
912 replies to this topic

_PabIo_ #21 Posted 06 November 2012 - 01:13 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363

View Post19makaveli91, on 05 November 2012 - 09:38 PM, said:

Jakie perki polecacie na E-50 i w jakiej kolejnosci?

Jako pierwszy perk naprawa, po dobiciu drugiego na jakies 20% zmiana pierwszego na - zarowka, gladka jazda, strzal z biodra i inne dzialajace od 100% i wplywajace na mobilnosc i celnosc w ruchu. Drugi perk znowu naprawa, a trzeci bym polecal BiA.

Naprawa w medzie to podstawa, do tego wszystkie perki wyzej opisane rowniez must have bo polepszają wszystkie parametry czolgu. BiA wg mnie nadaje sie najwczesniej dopiero jako 3 perk, a dlatego ze majac go na panterze II szybkosc strzalu mialem 6,36 a bez perka 6,5 czyli roznica niezauwazalna i inne perki lepiej sie sprawdzą jako pierwsze.

_Scrappycoco #22 Posted 06 November 2012 - 06:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 59274 battles
  • 62
  • [V-TER] V-TER
Świetna maszyna do polowania. Oczywiscie MAX plus zaloga na 100% plus stabilizator , remmer i wentylacja. Z takim zestawem daje kopa :)

Edited by cam3ridge, 06 November 2012 - 06:11 PM.

assassinBK #23 Posted 11 November 2012 - 10:42 AM

Captain

• Player
  • 57798 battles
  • 2,242
Pieć gier pięć pożarów.
Pier... zapalniczka. W jednej grze potrafi się kilka razy palić.

najśmieszniejsze jest to że 4 z tych 5 były od razu po 1 strzale. Ja rozumiem że jest jakieś prawdopodobieństwo na podpalenie i większe niż w innych ale k... bez przesady.

HerrGraves #24 Posted 11 November 2012 - 12:06 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34413 battles
  • 459
  • [1PKS] 1PKS
Miałeś po prostu pecha, nie zauważyłem, żeby palił się częściej od innych czołgów, na pewno nie jest to KW-1S :P Co do samego czołgu - bez 105 to złom, po zamontowaniu topowego działa zmienia się w prawdziwego predatora. Niekoniecznie sprawdza się w walce kołowej, brak mu zwrotności ale jest na tyle szybki i ma na tyle celne i potężne działo, żeby do takiej walki nie dopuszczać. I teraz to co tygrysy lubią najbardziej - taranowanie :D Taranuję prawie wszystko, ważne jest żeby uderzać w tzw. miękkie części - bok, tył a efekty są piorunujące. Strzał - taran - strzał i szukasz następnego celu. Ostatnio spotkałem się z 3 Lorkami i dwie rozwaliłem, dopiero trzecia będąc już na oparach HP posłała mnie do garażu. Oczywiście miałem farta, Lorki się blokowały a ja miałem miejsce na cofnięcie się i nabranie rozpędu, ale fakt faktem że diametralnie przechyliłem szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny. Czołg szybki, co pozwala na reagowanie na zmieniającą się sytuacje na polu bitwy oraz zajmowanie kluczowych pozycji na początku rozgrywki, działo wyśmienite - praktycznie jak w TD, pancerz jak na meda bardzo dobry i często dinguje. Podsumowując - moja ulubiona zabawka w WoT, nie mogę się już doczekać E-50M.
Pozdrawiam

Atherion_ #25 Posted 19 November 2012 - 11:47 AM

Corporal

• Player
  • 17982 battles
  • 141
Kilka obserwacji do tej pory.

Grind E-50 jest horrorem. Polecam nazbieranie jak największej ilości wolnego doświadczenia, żeby jak najszybciej mieć topowe działo. Bez tego jesteśmy jeżdżącym wrakiem. Nawet z topowym działem nie  będzie nam pozostawało nic innego jak wspieranie z 2-3 linii, bo bez silnika czołg snuje jak się jak AMX-40. Porównanie mam do IS-8, którego robię równolegle i grind tego ruska jest o niebo łatwiejszy.

I tutaj druga sprawa. Koszt modułów (liczony w doświadczeniu) jest w E-50 znacznie większy (czołg średni) niż w ciężkim IS-8. W połączeniu z faktem, że do ruska można założyć topowe działo bez odkrycia drugiej wieży jest dla mnie kolejnym przykładem na uprzykrzanie gry niemiecką linią czołgów ;>

bbos #26 Posted 04 December 2012 - 01:13 PM

Private

• Player
  • 29616 battles
  • 32
  • [CHZS] CHZS
Takie  pytanie
Jak wyglonda sytuacja z magazynem amunicji ?
Pada tak jak na panterach czy rzadziej
Pytam bo niewidzialem tego w pozostalych postach

Marpov #27 Posted 04 December 2012 - 02:13 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 39869 battles
  • 1,078
U mnie raczej nie ma z tym problemu. Tylko teraz nie pamietam, czy ładowniczy ma "bezpieczne magazynowanie".

Atherion_ #28 Posted 04 December 2012 - 02:26 PM

Corporal

• Player
  • 17982 battles
  • 141
Bez bezpiecznego magazynowania zaledwie kilka razy na ponad 100 bitw i w zasadzie tylko jeden albo dwa razy zdarzyło się dwukrotnie podczas tej samej bitwy, także problem bardzo sporadyczny.

Edited by Atherion_, 04 December 2012 - 02:27 PM.

Falathi #29 Posted 04 December 2012 - 02:36 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18017 battles
  • 10,195
  • [WG] WG
Wybuch magazynu amunicji nie zdarza się często.

Właściwie na moje prawie 300 bitew zdarzyło mi się to tylko dwukrotnie - NIE mam mokrego magazynu i NIE mam bezpiecznego składowania - ładowniczy z tym skillem poszedł tier wyżej.

Zdarza się natomiast, że ammo rack zostanie uszkodzony i trzeba go naprawić - ale to też nie zdarza się jakoś potwornie często.

Atherion_ #30 Posted 13 December 2012 - 11:30 PM

Corporal

• Player
  • 17982 battles
  • 141
Czy ktoś ma po nowym patchu także tak, że E-50 buja się na każdej nierówności jak stare krzesło na 3 nogach?

Celowanie po zatrzymaniu zajmuje kilka sekund zanim celownik przestanie latać góra - dół.

DarkCrusader_zg #31 Posted 14 December 2012 - 12:30 PM

Private

• Player
  • 26270 battles
  • 20
Ja nic takiego nie zauważyłem. Może po prostu stanąłeś "na krawędzi" jakiegoś wzniesienia, wtedy trzeba trochę odczekać aż celownik przestanie się bujać.

sigfrid #32 Posted 14 December 2012 - 12:48 PM

Sergeant

• Player
  • 23849 battles
  • 245

View PostAtherion_, on 13 December 2012 - 11:30 PM, said:

Czy ktoś ma po nowym patchu także tak, że E-50 buja się na każdej nierówności jak stare krzesło na 3 nogach?

Celowanie po zatrzymaniu zajmuje kilka sekund zanim celownik przestanie latać góra - dół.

jak mam tak z różnymi czołgami od poprzedniego pacza. pojawia się nagle i równie nagle znika samo (bo w ustawieniach cały czas jest jednakowo wszystko). bardzo irytujące i przeszkadzające. pochodzenie nieznane.

Atherion_ #33 Posted 14 December 2012 - 12:57 PM

Corporal

• Player
  • 17982 battles
  • 141

View PostDarkCrusader_zg, on 14 December 2012 - 12:30 PM, said:

Ja nic takiego nie zauważyłem. Może po prostu stanąłeś "na krawędzi" jakiegoś wzniesienia, wtedy trzeba trochę odczekać aż celownik przestanie się bujać.

Wygląda na to, że zapomniałem dopisać disclaimer'a - nie, nie jestem aż takim noobem, żeby zgłaszać taki problem przy staniu na krawędzi.

Ale celownik dokładnie tak się zachowuje jakbym stał na krawędzi. Szczególnie dotkliwe jest to na Prochorowce po zmianach mapy. Być może po prostu przesadzili z pofałdowaniem terenu. Z drugiej strony ponieważ w 8,2 ogłoszono:

Mechanika gry:
Zlikwidowano lub bardzo zredukowano wstrząsy czołgu na gruzie, torach i małych obiektach.

To wydawałoby się, że takie nierówności powinny teraz łagodniej traktować celownik. A ten buja się jak amerykańska fura. Na tych samych mapach na wolniejszych HT nie ma tego problemu, ale już przy dynamicznym medzie jest źle.

Te nierówności terenu są sporą porażką, szczególnie że powodują takie problemy. Po pierwsze są na tyle małe, że nie mają żadnego znaczenia przy ukrywaniu się. Po drugie premiują kampienie, bo szybkie manwery po których nie da się wycelować zanim przeciwnik nie odpali swojej pestki i się nie schowa są penalizowane.

giggsior #34 Posted 15 December 2012 - 10:39 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 53965 battles
  • 1,224
  • [_CHS_] _CHS_
To prawda. Na mapach poddanych remodelingowi czołgi zaczęły się kołysać na tych miniwybojach jak stare wirówki. Największa trzęsiawa jest na Ruinbergu, brukowane uliczki trzeba przyznać są śliczne (GF 680), ale dynamiczne manewry na nich potrafią wyprowadzić z równowagi nie tylko czołg ale i użytkownika. Fakt, faktem samo pokonywanie torów stało się przyjemniejsze ale próba skutecznego celowania na szczątkach zniszczonych murków to już cyrkowa ekwilibrystyka.
Spodziewałem się całkiem innych rezultatów po zapowiedziach ostatniej łatki, oczywiście całym sercem popieram zwiększenie pofałdowania terenu ale nie niech to jest zrobione z głową.

Belisarius #35 Posted 15 December 2012 - 07:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 40018 battles
  • 96
  • [CRYA] CRYA
Najgorzej mają wolne czołgi, które na tych wertepach jeszcze wytracają prędkość. Średnie jakoś dają radę, choć nigdy nie wiadomo czy celując i przesuwając się o metr do przodu nie wjedziemy na jakiś zabłąkany kamyk.

Sam E50 to dla mnie taki dawny PzIV, ale w odniesieniu do wysokich tierów. Na pierwszy ogień nie ma co jechać (nawet jak jesteśmy top tankiem), bo albo nas coś podpali albo po 2-3 strzałach pójdzie któryś moduł (u mnie nagminna praktyka). Za to snajper z odległości spisuje się wcale nieźle. Tak samo z racji prędkości i zwinności jest w stanie wrócić do bazy i zdjąć capa, wyśledzić artylerkę, ubić jakiegoś scouta albo - jeśli się uda ładnie objechać - solidnie przygrzmocić czemuś cięższemu. Byle tylko nie dać się trafić :-)

hallack5 #36 Posted 21 December 2012 - 11:40 AM

Warrant Officer

• Community Contributor
  • 18346 battles
  • 888
  • [PNE] PNE

View PostAtherion_, on 13 December 2012 - 11:30 PM, said:

strasznie przeszkadza to w celowaniu...

szkoda ze stabilizacja w tej grze nie działa jak stabilizacja...

_PabIo_ #37 Posted 21 December 2012 - 12:02 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363

View Posthallack5, on 21 December 2012 - 11:40 AM, said:

strasznie przeszkadza to w celowaniu...

szkoda ze stabilizacja w tej grze nie działa jak stabilizacja...

Na innych czołgach też nie ejst jakoś wyraźnie lepiej, od tych aktualizacji z fizyką strasznie to spieprzyli i fajnie ze to jest w miare realistyczne, ale to jest gra i powinna sprawiac przyjemnosc, a nie wywolywac frustracje. Krew mnie czasami zalewa przez taką niby pierdołe

Masmix #38 Posted 28 December 2012 - 11:48 AM

Corporal

• Player
  • 20419 battles
  • 121
Skille :

Dowódca : BiA , Szósty Zmysł , Orle Oko/ Naprawa

Celowniczy : BiA, Strzał z Biodra , Naprawa

Kierowca : BiA , Hamowanie Sprzęgłem/Kontrolowane uderzenie , Jazda Terenowa

Radioamator : BiA , Naprawa , Gaszenie

Ładowniczy : BiA , Naprawa  , Gaszenie

Wyposażenie  :

Rammer , Wentylacja , Stabilizator
,( a jeżeli lubisz taranować to zamiast wentylacji lub stabilizatora można wrzucić osłonę przeciwodłamkową)

Jak się nauczysz kątować bez problemu ,można odbić pestki IX tierowe , przykładem może być moja ostatnia bitwa (niestety nie mam obrazka). Byłem top tierem , miałem 33 otrzymane trafienia , z czego zostało mi jeszcze 300 hp. Niestety koledzy z drużyny zawalili, i mnie oflankował IS ,zabierając przy tym moje 300hp.

Podsumowując , czołg jest warty uwagi . Z pewnością zostanie u mnie na dłużej  :Smile_Default:

Edited by Masmix, 28 December 2012 - 12:06 PM.

hallack5 #39 Posted 03 January 2013 - 02:12 PM

Warrant Officer

• Community Contributor
  • 18346 battles
  • 888
  • [PNE] PNE
Po rozegraniu 250 bitew - mogę powiedzieć że jest to mój podstawowy pojazd do tępienia chińczyków typ59..
Ponieważ nie cierpię tych cwaniaków którzy bezkarnie eksterminują 6 tiery z którymi je notorycznie wywala...

Miałem robić do tego celu amx 50/120 ale widzę że ten spełnia zadanie.

Muszę powiedzieć że jedyne co wnerwia to kołysanie na byle kretowinie...

Niestety panowie z WG kupując silnik i przerabiając mapki na pokryte mikroskopijnymi pagórkami, po zaaplikowaniu ich wspaniałej fizyki nie uwzględnili że taki górki czy pojedyncze cegły czołgi powinny niwelować ciężarem..

nie uwzględnili też że stabilizacja powinna zmniejszać kołysanie lufy a nie zmniejszać kółko...

no i ostatnie - czołg ten jest cieniem samego siebie z poprzednich lat. Zwłaszcza że nie można się nim tak rozpędzać jak kiedyś i kółko podczas jazdy jest od groma większe niż kiedyś...

Niemniej jednak czołg bardzo uniwersalny - zadaje duże obrażenia, może taranować, może kampić, może flankować.

Graalon #40 Posted 22 January 2013 - 02:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9828 battles
  • 60
  • [_GTW_] _GTW_
A więc tak jak przygrindować cudaka z E-75 odblokowałem silnik dzięki Bogu.A więc do rzeczy ściągnąć 1 moduł założyć drążki iść wieżę i iść do działa CZY nic nie zdejmować iść w gąski wieża działo?

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users