Jump to content

Tiger (P)

• Please log in to reply
650 replies to this topic

grozzz #41 Posted 25 December 2012 - 05:29 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21577 battles
  • 67
  • [ISOUL] ISOUL
Ja dostałem asa za 3400 dmg i 1296 expa bez premki chociaż to chyba nie jest dokładnie od tego uzależnione tylko od wyniku wszystkich graczy w bitwie.. Może ktoś wie dokładniej?

Edited by grozzz, 25 December 2012 - 05:38 PM.

profes79 #42 Posted 25 December 2012 - 07:59 PM

Field Marshal

• Player
  • 21326 battles
  • 10,065
  • [FENOM] FENOM

View PostTapChan, on 05 December 2012 - 08:28 PM, said:

Eeeeee tam, Tiger P świetnie radzi sobie w mieście, trzeba tylko nauczyć wystawiać się zza budynków pod odpowiednim kątem i już jest super :)
Tym czołgiem tylko buzi buzi nie wychodzi.

Działo dobre, ale mam odczucie, jakby na wersji H działało nieco lepiej.

Wystawiając się pod kątem w mieście wystawiasz skosy górnego pancerza które są jak papier - jak katujesz front to wtedy te skosy są pod kątem 90 stopni - podejrzewam, że 5 tiery to przebijają jak mogą przycelować.

Wichrun #43 Posted 28 December 2012 - 01:23 PM

Corporal

• Player
  • 27987 battles
  • 156
  • [CMCS] CMCS
Tygrys P to jeden z czołgów których nigdy nie sprzedam.
+ odbija dość sporo
+ działo! (celne, szybkostrzelne, dobra penka)
+ rzadko łapie krytyki, częściej załoga pada niż jakiś moduł
+ ogólnie wytrzymały
+ dobre zarobki i exp nawet na przegranych bitwach
+ można na nim wyexpić 3 czołgi!

- troszkę wolny, ale to w końcu HT

Atherion_ #44 Posted 28 December 2012 - 02:00 PM

Corporal

• Player
  • 17982 battles
  • 141
^^ Tyle, że sam Ferdek i VK45 to 240.000 expa. Z drugiej strony jest to czas na bardzo dobre opanowanie tej maszyny.

hegemon500 #45 Posted 28 December 2012 - 02:22 PM

Corporal

• Player
  • 52971 battles
  • 131
  • [PNE] PNE

View PostAtherion_, on 28 December 2012 - 02:00 PM, said:

^^ Tyle, że sam Ferdek i VK45 to 240.000 expa. Z drugiej strony jest to czas na bardzo dobre opanowanie tej maszyny.

Na tym czołgu zrobienie tego expa to sama przyjemność , ja wyeskpiłem vk i ferdka oraz w bonusie 2 załogi - w każdej 1,5 perka i nadal będę nim grał

Obj4U #46 Posted 07 January 2013 - 10:59 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25076 battles
  • 352
  • [-BPL-] -BPL-
Podpinam sie do przedmowców. Ten czolg jest super! :Smile_Default:  Wczesniej.. dużo wcześniej, grałem wersją H. Ostatnimi czasy uskuteczeniam niemieckie TD, no i po drodze byl niestety JgpzIV. Stwierdziłem ze obejde go i poszedłem przez VK3001P i Tigera P odrazu do Ferdka.
Przyznam że ten czolg robi wrazenie nawet na mnie, a 200mm z przodu odbija nawet Tier 9.
Z racji wieży zamontowanej z przodu walka zza "winkla" jest latwiejsza, nie stejemy bokiem tylko przodem do winkla i wyjezdzamy pod skosem, to ile odbija ten pancerz jest niewiarygodne.
Troche wolniejszy niż wersja H, mniej zwrotny, ale zalety snajpera te same + wspaniały pancerz.
Droga do Ferdynanda i te 150.000exp to przyjemnosc, mysle tez ze ten gruby niemiec zostanie ze mna juz na dluzej :Smile_blinky:

addept #47 Posted 07 January 2013 - 11:38 PM

Lieutenant General

• Player
  • 47480 battles
  • 6,587
  • [-YUP-] -YUP-
Zanim go wymaksowałem męczyłem się niemiłosiernie bo nie miałem free expa. To była tragedia, koszmar wręcz. Teraz jest tylko trochę lepiej, nadal nie mogę tego czołgu wyczuć. Co prawda mam na nim tylko 110 bitew, ale chyba muszę przysiąść do jakiegoś poradnika i oglądnąć parę filmów z gameplayów. Słabo mi wychodzi to ustawianie się, zajmowanie pozycji bo najczęściej i tak ktoś mnie z łatwością przebija. Owszem, czasami wyjdzie dobra bitwa, ale najczęściej lamię niemiłosiernie. Dobre rady na temat gry tym czołgiem mile widziane. Nie zamierzam go sprzedawać, po prostu chcę nauczyć się nim grać.

swiatek #48 Posted 08 January 2013 - 09:56 AM

Corporal

• Player
  • 8987 battles
  • 131
PzKpfw VI Tiger (P)  177 bitew 118 winów (66,6(6) %)  Eff: ponad 1900 :)

Tyle wystarczyło, aby go wyelitować :) mam na nim największy średni xp na bitwę, ponad 900 ;) Genialna maszyna ;) Sprzedałem dla kredek, ale jak tylko zrobie 10 tiery, zamierzam odkupić, bo jest rewelacyjny ;) Asa zrobiłem na Klasztorze, na wężu sam powstrzymując Lowe, KT, 2x IS ;) Zostało 24 % hp ;) wtedy grałem jeszcze bez xvma i nie wiem jakich miałem przeciwników, ale tą maszyną można spokojnie samemu powstrzymać jedną flankę na dłużej :) tigerem p trzeba się ruszać, podczas reloadu - aby zmieniać położenie włazu dowódcy - imho najgorszego miejsca w maszynie, oraz lekko kątować, IS3 z bl9 przebije nas od przodu, lekko kątując już nie bardzo ;) będąc top tankiem śmiało można walić na 1 linie, grając jako dół tabelki (z 8T, albo nawet i 9) trzeba umiejętnie wspierać pierwszą linię stojąc troszkę za nią, im dalej się stoi tym więcej pancerz daje (im dalej tym też trudniej trafić w weakspoty), bo przecież pociski tracą energię kinetyczną :) a topowe działo pozwala na walenie cenie 300m+ także tiger p jest świetnym czołgiem wsparcia z drugiej linii :)

Moduły: rammer (7,10 sec reloadu z BIA), venta - podstawa! jako trzeci użyłem skupiacza, bo przy pik-a-booooo 2,9s to długo, a 0,3s to jednak coś, choć równie dobrze możnaby było użyć stabilizatora, albo lornety, bo sniper z niego świetny ;)

Załoga:
Commander: Żarówa, BiA
Reszta: naprawa, BiA

to podstawa, reszta już wedle uznania, ale wątpliwe żeby ktoś kto idzie dalej zaszedł wyżej niż drugi perk ;) a jeżeli już to imho wybrałbym tak:
Loader: adrenalinka (sytuacji, w których ma się poniżej 10% hp jest sporo, a kolejne 9,1% reloadu powoduje oddanie jeszcze kilku szybszych strzałów - z racji tego, ze nie każdy wie gdzie go przebić, mając mało hp da się jeszcze spoooro ubić :) )
Driver: sprzęgło (to idzie do Mausa, także przyda się na pewno)
Radio: tutaj nigdy nie wiem co dawać :D wedle uznania
Gunner: strzał z biodra? (ten taki co przy obracaniu wieży daje 8% mniejrzy rozrzut - w połączeniu ze skupiaczem i bia można walić na boki jak med ;) )
Commander: można menthora, można też i recon (mentora na 3 perk wydaje mi się, nie opłaca się brać, bo wolno się go nabija, a żeby dało efekty trzebaby zagrać na maszynie z 1,5k bitew ;) )

WEXEL1974 #49 Posted 08 January 2013 - 09:57 AM

Sergeant

• Player
  • 15947 battles
  • 281

View Postaddept, on 07 January 2013 - 11:38 PM, said:

Zanim go wymaksowałem męczyłem się niemiłosiernie bo nie miałem free expa. To była tragedia, koszmar wręcz. Teraz jest tylko trochę lepiej, nadal nie mogę tego czołgu wyczuć. Co prawda mam na nim tylko 110 bitew, ale chyba muszę przysiąść do jakiegoś poradnika i oglądnąć parę filmów z gameplayów. Słabo mi wychodzi to ustawianie się, zajmowanie pozycji bo najczęściej i tak ktoś mnie z łatwością przebija. Owszem, czasami wyjdzie dobra bitwa, ale najczęściej lamię niemiłosiernie. Dobre rady na temat gry tym czołgiem mile widziane. Nie zamierzam go sprzedawać, po prostu chcę nauczyć się nim grać.
Szukaj zasłon, ustawiaj się pod kątem do wroga, jeśli nie jesteś na Topie nie jedź na pierwszą linię tylko wspomagaj. Przy bliskim spotkaniu kręć "tyłkiem" i wieżą przy przeładowaniu bo właz dowódcy jest trochę duży.
Ja ostatnio miałem 1v1 z Ferdinandem i dzięki kręceniu się i kątowaniu ( a dzieliło nas z 40 metrów ) praktycznie został mi na jeden strzał...ale dojechała Jagódka i mnie z boku wykończyła. Może ten w Ferdku był jakis nieogarnięty ale ja go trafiałem z penetracją czasem coś dingnęło a jego prawie wszystko się odbijało i trochę weszło.
TigerP jest cudownym snajperem i raczej z garażu go nie usunę. Posiadam, też wersję H i to są czołgi którymi gram najczęściej. Cud, miód i orzeszki. Ale wszystko zależy od tego czy Ci pasuje taki styl bo to nie IS czy T29 ( które posiadam i gra mi się nimi mniej przyjemnie).
Życzę wzrostu WR i abyś miał coraz więcej przyjemności z Tygryska.
Zastanawia mnie czemu na planszach ładowania gry w 70% pojawia mi sie Tygrys lub Tygrysy a sama gra je trochę "poniża"...dziwi mnie to. A w rzeczywistości podczas IIWŚ był to postrach wojsk alianckich.

Edited by WEXEL1974, 08 January 2013 - 10:24 AM.

marasenha #50 Posted 08 January 2013 - 10:53 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 40416 battles
  • 1,430
Ostatnio bawię się Tigerem P i muszę uznać go za naprawdę fajną maszynę. Kiedy trafiamy na topa, to niewiele pojazdów jest w stanie nas zatrzymać. Jako ostatni czołg na liście, nie jest skazany na porażkę, spokojnie można snajpić i wspomagać wyżśze tiery.

Troszkę o pancerzu - ostatnio na Ensku, na jednej z ścieżek pomiędzy pociągami miałem starcie z dwoma VII tierami - T29 i Tigerem, wyszedłem zwycięsko z tego starcia ściągając je oba samodzielnie, pomimo iż uszkodzili mi dwukrotnie działo, zostało mi jakieś 300 hp (i stalowa ściana). Wiem, że Ci gracze byli raczej niedoświadczeni, ale biorąc pod uwagę iście westernowy pojedynek face to face, to chyba żaden inny VII tier by tego nie wytrzymał.
Pancerz jest wstanie odbić nawet BL-10 z Obiekta 704 jak się przyfarci.
Oczywiście armor jest zaporą głównie przed niedoświadczonymi graczami lub noobami, bo oczywiste weakspoty jak pryszcz na wieży, jarzmo kmu czy wizjer kierowcy są mięciutkie i wpuszczają nawet od piątych tierów. Dlatego ważne, żeby nawet podczas skątowania się trochę wiercić, machać wieżą - wymaga to sporo uwagi i nie zawsze się udaje, ale czasem może uratować dupę.

Działo - znane mi było już ze zwykłego Tigera i z Jagpanthery (tutaj to trochę inna bajka, bo inną rolę w bitwie pełnimy), ale wówczas byłem noobem i nie umiałem jej wykorzystać. Dmg czasem woła o pomstę do nieba, kiedy w cel z nieco ponad 200 hp strzelimy za 190 np. Ale celność i penetracja pozwala na przebijanie każdego przeciwnika jakiego spotykamy. Przeładowanie około 7 sekund z rammerem i załogą na 100% to (chyba) 2 razy szybciej niż ładuje IS. Czasem można zaryzykować i strzelić na nieskupionym celowniku lub podczas jazdy, są spore szanse, że jednak wejdzie.

View PostKurt_PL, on 05 December 2012 - 10:13 AM, said:

Mobilność słaba - przed każdym startem trzeba na spokojnie obmyślać trasę i sposób ataku. Czasem może nam zabraknąć czasu aby wrócić bronić swojego capa.

100% racji, dlatego sądzę, że Tiger P nie jest dobrym pojazdem dla początkujących - trzeba dobrze znać mapy, wiedzieć gdzie znajdują się tzw. "mordownie" (miejsca przytulanek ciężkich czołgów) na nich i gdzie będziemy potrzebni jako top, a gdzie jako plankton na IX tierach. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu, bo nasza prędkość czasem może nas srogo zawieść. Trzeba też uważać na jaki teren wjeżdżamy - np. na Lakevillu w dolince Tiger P praktycznie przestaje się obracać, każdy med zajedzie nas tam jak chce.

Podsumowując - dobry czołg ciężki, który przy odpowiednim kątowaniu i stosowaniu sidescrapa w mieście, dla V, VI i wielu VII tierów jest zaporą nie do przejścia. Ósemki i dziewiątki też mogą się niemile zaskoczyć jeśli zlekceważą nasz pancerz i nie przycelują dokładnie w weakspoty. Czołg trudny do ogrania, ale daje sporo satysfakcji jeśli się zaakceptuje jego wady :)

profes79 #51 Posted 08 January 2013 - 11:21 AM

Field Marshal

• Player
  • 21326 battles
  • 10,065
  • [FENOM] FENOM

Przeładowanie około 7 sekund z rammerem i załogą na 100% to (chyba) 2 razy szybciej niż ładuje IS. Czasem można zaryzykować i strzelić na nieskupionym celowniku lub podczas jazdy, są spore szanse, że jednak wejdzie.

Tiger 100% + wentylacja + rammer 7.25 sekund
IS w takiej samej konfiguracji 10.30 (około - nie pamiętam dokładnie dzięsiątych sekundy a nie mam już IS-a).

marasenha #52 Posted 08 January 2013 - 11:38 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 40416 battles
  • 1,430

View Postprofes79, on 08 January 2013 - 11:21 AM, said:

Tiger 100% + wentylacja + rammer 7.25 sekund
IS w takiej samej konfiguracji 10.30 (około - nie pamiętam dokładnie dzięsiątych sekundy a nie mam już IS-a).

A to się pomyliłem, myślałem, że IS ładuje około 13 sekund. Dzięki za sprostowanie :)

addept #53 Posted 08 January 2013 - 08:05 PM

Lieutenant General

• Player
  • 47480 battles
  • 6,587
  • [-YUP-] -YUP-
Dzięki za rady, na pewno z nich skorzystam. Dodatkowo obejrze sobie parę gameplayów z różnych map.

Tomark #54 Posted 10 January 2013 - 06:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19963 battles
  • 534
Kupiłem znowu TigerP, to był mój błąd. Dzięki ze WG z balansowało kolejny niemiecki czołg w tej grze. Aim time 2,9?! sek sobie żarty robicie. Jeśli WG ma jakąś fobie na niemiecki czołgi, to podpowiem ze fobie można leczyć.
W imię  pi****** balansu 88mm ma RoF 6,59, w rzeczywistości miał RoF 20-25.WG wykastrowali tygrysa
Nie kupujcie tego czołgu. Nie jest już tego wart

edit: mam w życii wasze anonimowe minusy
TigerP jest teraz cieniem tego co był.

Edited by Tomark, 10 January 2013 - 07:16 PM.

acerad #55 Posted 10 January 2013 - 07:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28571 battles
  • 328
@up

Co to za herezje? Ogarnij czołg lepiej zamiast żale wylewać.

RoF 25? Co za bzdura... to by wynikało, że działo było ładowane w niecałe 2.5 sekundy. Jako ciekawostkę podam, że pocisk do długiej 88 ważył około 20 kilogramów. W jaki sposób, pytam się, miałbyś coś takiego zrobić?

Tiger P to jeden z lepszych HTków na VII tierze. Dużo lepszy od swojego brata.

Tomark #56 Posted 10 January 2013 - 07:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 19963 battles
  • 534
Mam na tym czolgu WR55% wiec go ogarniam.

To jest przerobione działo plot. Te działa charakteryzują się dużą szybkostrzelnością.
tu masz źródło
http://en.wikipedia.org/wiki/PaK_43
co prawda inne piszą Rof 15-20

waga pocisków

PzGr.39-1 FES & Al all up weight: 10.2 kg (9.87 kg without fuze & bursting charge)
PzGr.39/43 FES & Al all up weight: 10.4 kg (10.06 kg without fuze & bursting charge)

jak widzisz ostro przesadziłeś z tym ciężarem.

acerad #57 Posted 10 January 2013 - 08:16 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 28571 battles
  • 328
PaK to działo przeciwpancerne a nie przeciwlotnicze (FLAK) :P. Wiem, czepiam się bo i tak wykorzystywano FLAKI do zwalczania wrogich czołgów.

Działo przeciwlotnicze obsługiwało 10-11 osób na wolnej przestrzeni gdzie ma się swobodę ruchu i można w miarę sprawnie koordynować działania. W ciasnym czołgu chyba już nie tak bardzo. Poza tym długa 88 na tigerze to kompletna abstrakcja więc chyba się jednak zgodzisz, że nie ma co porównywać faktycznej szybkostrzelności z tą która jest w grze. Dla mnie czołg jest co najmniej dobry.

TZJ #58 Posted 11 January 2013 - 08:42 AM

Private

• Player
  • 31477 battles
  • 16
  • [EFE-S] EFE-S
Wbrew pozorom ROF tygrysa jest prawdziwy, trzeba to przyjąć do wiadomości i się nie czepiać, co innego jeśli przypomnimy sobie że był zdolny do osiągania ok 40km/h co w grze jest niemożliwe.
Cały scalony nabój 88/71 faktycznie ważył ok 20 kg ciekawsze jednak pocisk do jego odpowiednika na tym tierze czyli ISa ważył ok 40 i był rozdzielnego ładowania co dawało w warunkach niebojowych ROF na poziomie 3 strzałów na minutę.

Demigod84 #59 Posted 18 January 2013 - 02:21 PM

Private

• Player
  • 23910 battles
  • 44
Aktualne zarobki na Tigerze P oscylują w granicach -12k do +30k srebr. za bitwę bez premium i standard pp ammo (działo 88 l/71). Świetna maszynka do zabawy. Mobilność ledwie akceptowalna. Pancerz kadłuba bardzo dobry, wieży słaby. Zasięg widzenia i radio super. Na koniec armata. Jednym słowem: rewelacja :Smile_Default: . Nazywam je działem laserowym. Super celne. Trafia gdzie chcesz. Weakspocik? Nie ma problemu. Strzał we właz dowódcy IS-a ze 100-200m nie jest jakimś strasznym wyzwaniem. Pocisk leci niesamowicie szybko - nie trzeba brać dużej poprawki przy celowaniu ze znacznej odległości w poruszający się pojazd. Ładowanie dość sprawne. W ok. 7-8 sek. Tanie pociski. Generalnie bardzo dobry czołg. Polecam każdemu. Warty utopionego expa i kredytów.

Edited by Demigod84, 18 January 2013 - 02:23 PM.

Mordimer1980_PL #60 Posted 27 January 2013 - 10:42 AM

Private

• Player
  • 47781 battles
  • 38
Bardzo dobry czołg, troszke kulała rozgrywka dopóki nieskończyłem badań do końca,jak up stwierdzam, że godny polecenia. Wczoraj przesiadłem się na zwykłego Tigera i muszę napisać, że staty jednak i efektywność mam lepsze niż w TigerzeP.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users