Jump to content

Tiger (P)

• Please log in to reply
664 replies to this topic

janus160121typek1 #661 Posted 12 August 2019 - 03:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10324 battles
  • 437

View PostFlyagaric, on 12 August 2019 - 12:11 PM, said:

Mnie też nieźle potrafiło frustrować to działo, bo jak na gwiazdę celności, to zdecydowanie za dużo kalafiorów produkowała.

Nie jest to największą bolączką. Mnie dobijała jego ogólna mułowatość. To była mordęga.

szczególnie kiedy wszystkie arty waliły po silniku i po gąsce :P albo po kierowcy.

A już najgorzej: Kierowca, gąski, dowódca, silnik, zbiornik paliwa. Ciekawe ile by z tym jechał. 5 na godzinę? :trollface:

U mnie w tygrysie 1 był ten sam problem z celnością "najcelniejszego działa w grze".

Niby takie najcelniejsze, ale i tak potrafi walić kalafiory.

Za to na trybie specjalnym tygrysy trafiały nawet z ruchu... 

Armatureus #662 Posted 17 August 2019 - 03:11 PM

Private

• Player
  • 13350 battles
  • 6
  • [PLNK] PLNK
Całkiem przyjemny czołgik ;)

Attached Files

• Attached File   shot_017.jpg   1.52MB

Edited by Armatureus, 17 August 2019 - 03:12 PM.

Arete_ #663 Posted 08 September 2019 - 06:09 PM

Corporal

• Player
  • 28478 battles
  • 157

W mojej ocenie, to nie jest przyjemny czołg. Zwłaszcza jak się robi w bitwie połowę swojego hp...Nie zmieniają tego epickie bitwy raz na 100.

Nie ma on żadnej cechy, która dawałaby mu przewagę nad konkurencją. Pancerz obejmuje tylko dwie przednie części pojazdu, pozostawiąc dół i wieżę wrażliwą na ostrzał, a słaby punkt - wieżyczka dowódcy utrudnia taktykę hull down, tak skuteczną na T29, który na dodatek ma lepszą mobilność i doskonałą alfę. Tutaj alfa...220 240 dmg na 7 tierze...w dodatku na ciężkim czołgu, którego mobilność nie pozwala na wypracowanie flankującej pozycji, zwyczajnie nie domaga. To przecież tyle samo prawie tyle, co na poprzedniku z 6 tieru. Jak jeździłem T 150, to się cieszyłem, jak naprzeciw stawały tygrysy...worek hp, który nawet nie może się kątować, bo odsłania się weekspot. 

edit: alfa to 240 (dzięki Peter-poprawiam)

Nie pomaga także dpm 1740 (!!!). Pozostaje więc tylko świetna penetracja.  Wydaje się, że czołg ten powinien pełnić rolę wsparcia z 2-3 linii. Trudne przy 3 artach.

Ja wypracowałem na nim 1260 dmg i ponad 53% wr co stanowi ok. 87% MOE, ale szkoda mi czasu na walkę o więcej. Jednak próbowałem grać nim, jak ciężki na 1 linii. Czasami się udawało. Średnia serwera to 841 dmg i 50,1% wr, co można interpretować w ten sposób, że na tym tierze pancerz pozwala czasami wybaczać błędy (zwykły Tiger ma 781 dmg i 49% wr.)

A epicka bitwa raz na 100 zdarzyła mi się, jak na mapie znalazło się miasto i niższe tiery, a wiatr wiał w plecy, podczas gdy przeciwników oślepiało słońce, przeszkadzał kac, żona i płaczące dzieci.

Edited by Arete_, 22 September 2019 - 03:46 PM.

Peter_Wolf #664 Posted 08 September 2019 - 07:34 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27881 battles
  • 326
Też nie uważam tego czołgu za przyjemny - to, że komuś wpadła lepsza bitwa nie świadczy o czołgu. Zagrałem nim tylko 21 bitew na razie i przejdę w góra 30 (na bonusach szybko idzie) i nie sądzę, aby tym jeszcze grał. Chyba tylko BP jest na tym tierze gorszy. Tiger P nie ma mobilności, pancerza, dpm, skupiania - wad ma sporo, zalet niewiele. Poprawić tę sytuację mogłaby albo lepsza mobilność, albo szybszy reload, skoro już strzela tylko po 240. Nawet jak go wylosuje na topie, to jeszcze musi siąść mapa i niezbyt dobrzy sojusznicy, bo nie nadążysz za bitwą i dmg ucieka. Na topie koksem zresztą też nie jest, owszem nowi gracze albo  etatowi czerwoni będą się dingać, natomiast ogarnięci gracze w 6 tierach tłuką go jak chcą. Przejść i zapomnieć, na razie mam na nim 1283 dpb i 48% WR, bo miałem serię 7 porazek pod rząd, co przy tylu bitwach ma znaczenie, ale wyciągnąć go na +50 to nie problem. Problem, że raczej trzeba się zmuszać do grania tym pojazdem.

Sparhawk_PL #665 Posted 03 October 2019 - 09:18 AM

Private

• Player
  • 16732 battles
  • 2
  • [AVIR] AVIR
Witam rozegrałem 9 bitew tym czołgiem, na tirach VII i niżej pojazd bardzo dobry 9/10, jedyny minus to mobilność. Wyżej wiadomo nie możemy liczyć na pancerz a działo niedomaga, jednak grając zachowawczo i spokojnie możemy zrobić wynik. Jak dobrze pójdzie jeszcze kilka bitew i VK 100.01 P w garażu. W tych 9 bitew wpadły 2x "M" :D, czołg do przejścia i zapomnienia ale nie można powiedzieć że jest zły.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users