Jump to content

Panther I

• Please log in to reply
980 replies to this topic

klosiu_1 #981 Posted 16 March 2019 - 04:08 PM

Major General

• Player
  • 49204 battles
  • 5,115
  • [_CHS_] _CHS_

Realnie to działo 75mm żadnym majstersztykiem nie było. Wszyscy patrzą na panterę pod kątem tego, jak wspaniale zwalczała czołgi przeciwnika, i w tym faktycznie działo 75mm L70 było świetnie. Ale wszystkim jakoś dziwnie umyka w tej fascynacji to, że podstawowym zadaniem czołgów jest przełamywanie obrony przeciwnika, a w tym Pantera nie była lepsza ani od T-34-76, ani od Shermanów z działem 75mm. T-34 z działem 85mm był od Pantery znacznie lepszy w spełnianiu typowych zadań czołgu średniego. Pantera to był już projekt przegranego kraju, zmuszonego do produkcji czołgów których głównym zadaniem było łatanie wyłomów we froncie spowodowanych przez wrogie zagony pancerne. Kraju który już utracił inicjatywę na froncie i mógł się tylko bronić. I w tym była świetna, ale obroną nie wygra się niczego.

A co do gry - można powiedzieć tylko, że Pantera z 7 tieru jest tak czy inaczej relatywnie lepsza od Pantery z ósmego tieru, która jest praktycznie tym samym czołgiem z działem bijącym za nieco więcej, ale spotykającym znacznie mocniejsze czołgi.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users