Jump to content

Panther I

• Please log in to reply
980 replies to this topic

Sevard #1 Posted 26 October 2012 - 11:36 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17574 battles
  • 1,080
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony czołgowi Panther I (niemiecki średni czołg tieru VII).

BluYoshi #2 Posted 28 October 2012 - 10:56 AM

Private

• Player
  • 3494 battles
  • 18
Bardzo miły Med. Zrobiłem na nim 180 bitew, wymaksowałem i jestem zadowolony. Działo 75 mm L/100 może z połowy mapy trafić przeciwnika. Damage - trochę mały, ale czego można wymagać od niemieckiego meda. Prędkość i mobilność na max silniku jest OK. Przedni pancerz potrafi czasem coś zrykoszetować, ale nigdy na siłę. Boki i tył są niby papier, ale jak ma się ogromnego farta rykoszetuje (raz T25/2 strzelił rykoszeta). Na pierwszej wieżyczce jarzmo jest dość twarde. Mimo tego nadal sądzę, że Panterce przyda się mały buff, by dorównać ruskim i jankesom - historycznie Panther miał z przodu 110 mm nie 85...

JFKO #3 Posted 28 October 2012 - 11:14 AM

Private

• Player
  • 18980 battles
  • 30
Mimo że nie grałem panterą jedno jest pewne. Należy się kryć przed artylerią. Z moich gier na hummelu i gwpantherze wynika, że prawie każdy strzał w ten czołg kończy się przebiciem i naprawdę niezłymi obrażeniami. Obecnie jestem na etapie vk3001h i zapewne przekonam się jak wygląda to z drugiej strony

turkina #4 Posted 28 October 2012 - 01:54 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 10967 battles
  • 760
BluYoshi graty jeżeli trafiasz z połowy mapy, moja załoga z Pantery ma 100% dobijam 1 perk, pudło z pinokia na odległość 300m to norma. Sprawdzone na treningu strzelałem stojąc celownik skupiony, cel stał. Na 5 strzałów 3 pudła normalnie wypas snajperskie działo. Oby na PII było lepiej.

dzigor2 #5 Posted 28 October 2012 - 03:40 PM

Corporal

• Player
  • 7327 battles
  • 107

View Postturkina, on 28 October 2012 - 01:54 PM, said:

BluYoshi graty jeżeli trafiasz z połowy mapy, moja załoga z Pantery ma 100% dobijam 1 perk, pudło z pinokia na odległość 300m to norma. Sprawdzone na treningu strzelałem stojąc celownik skupiony, cel stał. Na 5 strzałów 3 pudła normalnie wypas snajperskie działo. Oby na PII było lepiej.
To Ty dobry jesteś, skoro nie możesz trafić z bodaj najcelniejszego działa w grze. Nie, na Pantherze II nie jest lepiej, gdyż ona ma ciut mniej celne działo, więc w Twoim przypadku to pewnie będzie się kończyło pudłem z przyłożenia.

BuziekLechii #6 Posted 28 October 2012 - 03:46 PM

Captain

• Player
  • 31619 battles
  • 2,013

View Postturkina, on 28 October 2012 - 01:54 PM, said:

A mój smok zionie ogniem...

turkina #7 Posted 28 October 2012 - 05:23 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 10967 battles
  • 760
Tia za całe 110-119 dmg jak to uber snajperskie działo trafi. Taki dmg robię na T49 na 5 tierze, i co ciekawe działo które ma gorszą celność lepiej mi trafia niż pinokio z Pantery :)

Falathi #8 Posted 28 October 2012 - 06:22 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18001 battles
  • 10,189
  • [WG] WG
Moim zdaniem o wiele sensowniejsze jest działo 88mm na Panterze.

Dlaczego?

Pinokio jest, owszem, celny, ma niezłą penetrację i ROF.
Niestety, kuleje jesli chodzi o alfę - jesli chcesz zawadać wysoki dmg musisz ciągle strzelać, o wychylaniu się o robieniu zamieszania przy pomocy jednej pestki można zapomnieć. Ergo, jest to działo sytuacyjne - dobre do zabawy w snajpera, ale im bliżej przeciwnik tym mniej ciekawie.

88mm ma dużo słabszą penetrację, ale spory dmg przy każdym strzale - nie sprawdza się tak dobrze jako snajper. To nie tylko mniejsza celność - gorsza penetracja oznacza też że jeśli cel jest sensownie opancerzony mamy sporą szansę na rykoszet.
Z drugiej jednak strony - z bliska można strzelać w weakspoty, mamy szansę zadać więcej uszkodzeń przy jednym strzale, jesteśmy skuteczniejsi przeciw słabiej opancerzonym celom a w dodatku - słaba penetracja przestaje być problemem, gdy strzelamy w bok czołgu. Większy dmg wówczas jest bardzo przydatny.

Dlatego w sumie wolę jeździć na tym czołgu z 88mm.

turkina #9 Posted 28 October 2012 - 06:31 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 10967 battles
  • 760
Falathi to oczywiście twój wybór, Ale Pantera ze swoją sylwetką, przyspieszeniem do flankowania się nie bardzo nadaje. Wybrałem pinokio gdyż w teorii ma być celne, duży RoF. RoF spoko ale celność, o dmg nie wspomnę to porażka. Na papierze 7,5 cm KwK 45 L/100 ma celność 0,3-0,32. Wytłumacz mi proszę dlaczego przy podobnych warunkach mam większe zaufanie do dział z T49, Hellcata niż do super snajperskiego pinokia.

Reynevan659 #10 Posted 28 October 2012 - 06:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 16970 battles
  • 452

View PostFalathi, on 28 October 2012 - 06:22 PM, said:

Moim zdaniem o wiele sensowniejsze jest działo 88mm na Panterze.

Dlaczego?

Pinokio jest, owszem, celny, ma niezłą penetrację i ROF.
Niestety, kuleje jesli chodzi o alfę - jesli chcesz zawadać wysoki dmg musisz ciągle strzelać, o wychylaniu się o robieniu zamieszania przy pomocy jednej pestki można zapomnieć. Ergo, jest to działo sytuacyjne - dobre do zabawy w snajpera, ale im bliżej przeciwnik tym mniej ciekawie.

88mm ma dużo słabszą penetrację, ale spory dmg przy każdym strzale - nie sprawdza się tak dobrze jako snajper. To nie tylko mniejsza celność - gorsza penetracja oznacza też że jeśli cel jest sensownie opancerzony mamy sporą szansę na rykoszet.
Z drugiej jednak strony - z bliska można strzelać w weakspoty, mamy szansę zadać więcej uszkodzeń przy jednym strzale, jesteśmy skuteczniejsi przeciw słabiej opancerzonym celom a w dodatku - słaba penetracja przestaje być problemem, gdy strzelamy w bok czołgu. Większy dmg wówczas jest bardzo przydatny.

Dlatego w sumie wolę jeździć na tym czołgu z 88mm.
Falathi nie grałem nigdy tym czołgiem, ale mi się wydaje, że 88mm było do d*** na vk3002db to i na tym samym tierze też będzie, gdyż vk3002db to czołg przejściowy, a na panterke II trzeba dużo expa. Pantera moim zdaniem to nie czołg 1 linii, bo nie ma super mobilności i pancerz też nie jest jakiś super, więc w większości przypadków walczymy łeb w łeb. 88mm nadaje się na mniejsze tiery, a jak spotkamy już nawet 7 tier to będzie ciężko. Pantera w moich oczach zawsze będzie czołgiem 2 linii. Pamiętam jak wyjeżdżałem t25at na panterkę z krótką 8.8 i bez utraty hp ją zdjąłem.

McBonY #11 Posted 28 October 2012 - 06:37 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 12682 battles
  • 567
Jak by to bylo dlugie 8.8 to jak najbardziej, ale o krotkim to sie nie bede wypowiadal bo za duzo wulgaryzmow bym musial do tego uzyc ;]

Pinokio daje rade, na panterze byl swietny, teraz na panterze 2 chwilowo uzywam do wynalezienia trackow i wiezy i nadal sie sprawdza.

Z celnoscia 7.5 L/100 faktycznie bywa roznie, to co na papierze jest najcelniejszym dzialem w grze, w praktyce coz... Nie czuc jakos tego. Mimo wszystko, jest dobre ;] Penetracja swietna, RoF pozwala na szybka poprawke po chybieniu, pantera jako snajper sprawuje sie doskonale. Te 100 hp co strzal ma ta zalete ze ludzie takie obrazenia ignoruja i nie chowaja sie przed nimi ;]

Falathi #12 Posted 28 October 2012 - 06:51 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 18001 battles
  • 10,189
  • [WG] WG
Panowie - to jest oczywiście wybór i BARDZO DOBRZE, że mamy wybór. zawsze to ciekawsze niż sytuacja, gdy jest jedno działo, które nadaje się do czegokolwiek.

Dlaczego zdecydowanie wolę 88mm - już wspomniałem.
Dodam, że Panther niezbyt nadaje się do flankowania ale jako wsparcie, czołg który ustawi się z boku potrafi być skuteczny. W dodatku nowy MM zmniejszył przedziałki tierów i często ląduję w górnej części stawki - a 88mm jest dużo lepsze (IMO) przeciw słabszym celom - wystarczy mniej celnych strzałów do wyeliminowania celu. W każdym razie staram się grać tak, by mieć przeciw sobie tylko to, co mogę przebić od czoła. Jesli nie mam takiej możliwości - staram się flankować na miarę możliwości, choć Panther nie nadaje się do tego tak, jak maszyny amerykańskie. Czasem jednak mam wrażenie, że przeciwnik jakby go nie doceniał. Nie wiem, może ludzie myślą że Panther = Pinokio i śmieszny dmg, więc nie ma się co przejmować?

Swoją drogą raz miałem sytuację, gdy walczyłem 1vs1 od 100% z Panterą która miała Pinokia, na średnim dystansie. Skończyłem pojedynek mając 75% HP - zjechałem delikwenta do zera.

Generalnie 88mm się opłaca, ale fakt faktem wymaga więcej ostrożności i opanowania. Grałem z Pinokiem, ale nie zamierzam do niego wracać.

Nawiasem mówiąc Pinokio nie jest najcelniejszym działem w grze - takie jest 88/L100, ma celność 0.3
Poza tym w istocie jest trochę kapryśne, z tego co pamiętam - 88mm ma gorszą celność, ale jakoś częściej trafia w środek. Możliwe jednak, że tylko tak mi się wydaje.

GadAnkh #13 Posted 29 October 2012 - 09:57 PM

Corporal

• Player
  • 33713 battles
  • 170
Powiem tak.
Odkupiłem ten czołg właśnie na grę jako snajper. Załogę szkolę od nowa, bo poprzednia jeździ na e50.
Czołg jest bardzo przyjemny w grze, ale wymaga posiadania pewnej wiedzy. Pinokio jest o wiele lepszym działem od krótkiej 88, szybciej się przeładowuje co kompensuje jego małe obrażenia, penetracja to kosmos w porównaniu do 88. Zdarza się że nie trafi, ale nie znam działa co trafia za każdym razem. A tu chyba nie ma co przesadzać.
Przedni pancerz nie jest taki straszny i daje się kontować, szczególnie przy walce na duże odległości. Do zbijania capa też nadaje się całkiem dobrze.
Kilka razy zdarzyło mi się już odwrócić losy bitwy strzelając z daleka do osłabionych czołgów, niszcząc im gąsienice itd.
Nie jest super zwrotna, ale jako czołg wspomagający porusza się całkiem szybko. Można nią wspierać natarcie, a za chwile szybko wrócić by pomóc w obronie bazy.
Polecam każdemu kto lubi się trochę powysilać w grze.  :Smile_great:

Zdobywca321321 #14 Posted 31 October 2012 - 08:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19445 battles
  • 57
Kupiłem i jak do tej pory załatwiłem może kilka dziesiątek bitew. Gram jeszcze bez top działka , ale panterka już mi się podoba.

Mobilność- po vk3001h dostajemy coś co ma 3/4 mobilności tej maszynki co nie znaczy że jest tragicznie. Masa pantery sprawia wrażenie HT i z powodzeniem można taranować wiele czołgów. Do max prędkości można sporo czekać zanim się rozpędzi. Ogółem nie jest źle , mogło być lepiej. (Podobno skasowali jej kiedyś jeden silnik jeszcze mocniejszy niż ten jaki mamy na full)

Pancerz- zaskoczył mnie , do tej pory front ładnie rykoszetuje (107mm na KW2 , 90mm na T29, krótka 8.8 dosyć sporo z vk i inne śmieci). Przy dobrym kątowaniu sporo odbija , ale musimy dolną płytę chronić. O bokach i tyłku nie ma co pisać, papier i nie ukazywać go przed publiką.

Top działko - prawie idealna celność, ładowanie w ciągu 4 sekund , penetracja 198mm tylko obrażenia małe. Logicznie rzecz biorąc powinno zadawać większe obrażenia ze względu na większą siłę pocisku- no ale to wot. Dmg obleci. Wkurzyło mnie tylko iż 3x nie przebił typka od frontu.

Edited by Zdobywca321321, 02 November 2012 - 10:02 PM.

KodarX #15 Posted 02 November 2012 - 09:41 AM

Sergeant

• Player
  • 8143 battles
  • 235
Z działem 88mm mam złe wspomnienia. Grało mi się paskudnie, ono jest dobre na VK ale nie na Panterkę. Działo 7.5 L/100 jest genialne. Przebijanie praktycznie wszystkiego bez strzelania w  weakspoty. Co z tego, że tylko ~160 obrażeń, jak można tym działem spamować? Dzięki szybkostrzelności realnie to działo zdadaje tyle samo jak nie więcej obrażeń w tym samym czasie co 88mm.

GadAnkh #16 Posted 02 November 2012 - 11:28 AM

Corporal

• Player
  • 33713 battles
  • 170
Z mojego doświadczenia wynika że długa 75' jest jakieś 1,5x szybsza od krótkiej 88.
Jest jednak o wiele celniejsza, szybszy strzał to też większa szansa na zadanie krytyka.(fajnie się nią podpala i detrackuje wrogów)
88 będzie lepiej się sprawować w walce z bliska, gdzie można lepiej mierzyć w weakspoty wroga, jednak walka kołowa dużą panterą to sport dla hardocórw. :Smile_blinky:

DemonekX #17 Posted 07 November 2012 - 11:41 PM

Corporal

• Player
  • 13786 battles
  • 140
Jestem pod wrażeniem, wczoraj i dzisiaj razem miałem 16 zwycięstw pod rząd, dopiero przed chwilą zdazyła mi się porażka ;p. Czołg niesamowity, idealny do dobijania wciąż groźnych lecz już kwiczących wrogów. Mógłby być ciut zwrotniejszy lub szybszy :) Dołączam do grupy miłośników panthery. Vk3002db miałem i totalnie mi nie podeszła, można nawet porównać po statacj, na Panterze mając już 42 bitwy miałem 57 zniszczonych a na Vkce z 45 bitew chyba tylko około 15?

Mlot979 #18 Posted 08 November 2012 - 04:54 PM

Private

• Player
  • 2587 battles
  • 23
Zasięg widzenia w panterze, to śmiech na sali... A co do realiów historycznych w którymś z postów. Poprawiajmy lepiej sylwetki is'ów, bo one musza być zgodne z realiami. :)
A Panterą bardzo dobrze mi się gra, wymaksowana, niezły snajper. W dobrej bitwie około 4 fragów i jakieś 2k dmg.

Kust0 #19 Posted 13 November 2012 - 02:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17176 battles
  • 343
  • [_CHS_] _CHS_
ja mam już wymaksowaną i niedługo pierwsze perki załogi będą na 100% .

Jeżdżę na co dzień TD sowieckimi i z tego tytułu raczej we krwi mam nie wychylanie się przed orkiestrę.
Sprzęt dla relaksu. Jeżeli lubisz z precyzją sadystycznego rzeźnika powolutku i po małych kawałkach rozcinać groźniejsze maszyny ucieszysz się :)
Typowa zaczepka - większość wrogów ignoruje Cię z powodu obrażeń rzędu 115 dmg na strzał - ale rammer, wenta i załoga na 100% zrobią z tego czołgu samopowtarzalny karabin snajperski.
Pantera to taki opryszek szeroki w barach, którego widać z daleka, sam ma w miarę HP żeby wybaczyć ze 2 błędy ale nie zabije Cię jednym epickim pier** w ryj tylko zmusi do kapitulacji po serii 30 dokłądnie wymierzonych liści na przemian w oba policzki. Długa 75mm wystaje ponad czołg przeciwnika w zwarciu więc nie polecam tego typu walki.

Do Pantery 2 już o 40k expa mniej, mam nadzieje ze frajda bedzie podobna :)

_PabIo_ #20 Posted 13 November 2012 - 03:23 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 24715 battles
  • 3,363

View Postqstn84, on 13 November 2012 - 02:01 PM, said:

Do Pantery 2 już o 40k expa mniej, mam nadzieje ze frajda bedzie podobna :)

Dla mnie przesiadka z Pantery na PII była jak przesiadka z malucha do mercedesa ;) Lepszy dmg, lepszy pancerz, lepsza zwrotnosc, lepsze przyspieszenie i szybkosc. Dodatkowo moduly i zaloga juz nie pada od byle strzalu. Ogólnie dzień do nocy. Pantere II grindowało mi sie z usmiechem i ten czolg to byla przyjemnosc z gry, ale niestety musialem go sprzedac by kupic E50 w promocji.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users