Jump to content

Panther I

• Please log in to reply
610 replies to this topic

TCzesiek #21 Posted 13 November 2012 - 04:13 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5642 battles
  • 114
No dobra chłopaki i dziewczyny mam do was pytanie bo całkiem nie radze sobie w Panterze. Lubie grać medami szczególnie pz4 i vk3601h to są przyjemne pojazdy ale Pantera to jest coś dziwnego. Nie podoba mi się , że tygrys jest od niej szybszy i zwinniejszy choć Pantera ma słabszy pancerz, lżejsze działo i wieże a tu taki zonk. (nie mówię tu o historyczności bo to gra a nie symulator)
Może opiszę jak gram medem. Medem nie staram się wchodzić w pieszą linię od razu patrzę gdzie jest przewaga przeciwnika i tam lecę wspierać HTeki. Jeżeli gramy na otwartej przestrzeni to chowam się za lepiej opancerzonym kolegą i wale za pleców, jak przeciwników jest mniej to staram się odwracać uwagę flankując i waląc w tyłek. Gdy przeciwnik łapie przynętę to się chowam a w tym czasie potężniejsi mają czas żeby bezpiecznie walić w cel. W miesicie wygląda podobnie gdy ma wolną uliczkę wjeżdżam tak aby walić przeciwnika w bok i naparzam aż się na mnie skupi wtedy daję po heblach i chowam się w zaułkach żeby wyjechać z innej strony albo spamować inny czołg.
Niestety tak grać Panterą nie mogę mimo, że mam max ten czołg zachowuje się jak trumna powolna ociężała jak by się nażarła i czekała na sjestę (z mobilnego punktu widzenia jest to raczej dobry HT a nie med to porostu jakiś żart to vk którym gram jest o niebo lepszy tylko ma mniej hp ale tak to w każdym parametrze jest lepszy a to 6 tier).
aha jeżdżę z tzn Pinokiem wolę mieś penetrację i szybkostrzelność większą niż dmg.

Sgt_Gangbang #22 Posted 13 November 2012 - 04:40 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 11556 battles
  • 127
Pantera nie jest medem, nie licząc jej sklasyfikowania jako med w grze. Binosy/optyka, szybsze celowanie/dosyłacz, wenta i graj jak ruchliwym niszczycielem. Przemieszczaj się za przodem natarcia, zajmuj miejscówki i raź przeciwników z dystansu, bo po to właśnie jest ta penetracja i celność, żeby brak możliwości objeżdżania tak nie bolał. Niektórzy montują krótką armatę 88mm i grają jak prawdziwym medem, ale nie sądzę by było to skuteczniejsze, przez kulawą mobilność właśnie.

qstn84 #23 Posted 14 November 2012 - 12:57 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 10904 battles
  • 162
  • [CKSS] CKSS

View PostTCzesiek, on 13 November 2012 - 04:13 PM, said:

No dobra chłopaki i dziewczyny mam do was pytanie bo całkiem nie radze sobie w Panterze. Lubie grać medami szczególnie pz4 i vk3601h to są przyjemne pojazdy ale Pantera to jest coś dziwnego. Nie podoba mi się , że tygrys jest od niej szybszy i zwinniejszy choć Pantera ma słabszy pancerz, lżejsze działo i wieże a tu taki zonk. (nie mówię tu o historyczności bo to gra a nie symulator)
Może opiszę jak gram medem. Medem nie staram się wchodzić w pieszą linię od razu patrzę gdzie jest przewaga przeciwnika i tam lecę wspierać HTeki. Jeżeli gramy na otwartej przestrzeni to chowam się za lepiej opancerzonym kolegą i wale za pleców, jak przeciwników jest mniej to staram się odwracać uwagę flankując i waląc w tyłek. Gdy przeciwnik łapie przynętę to się chowam a w tym czasie potężniejsi mają czas żeby bezpiecznie walić w cel. W miesicie wygląda podobnie gdy ma wolną uliczkę wjeżdżam tak aby walić przeciwnika w bok i naparzam aż się na mnie skupi wtedy daję po heblach i chowam się w zaułkach żeby wyjechać z innej strony albo spamować inny czołg.
Niestety tak grać Panterą nie mogę mimo, że mam max ten czołg zachowuje się jak trumna powolna ociężała jak by się nażarła i czekała na sjestę (z mobilnego punktu widzenia jest to raczej dobry HT a nie med to porostu jakiś żart to vk którym gram jest o niebo lepszy tylko ma mniej hp ale tak to w każdym parametrze jest lepszy a to 6 tier).
aha jeżdżę z tzn Pinokiem wolę mieś penetrację i szybkostrzelność większą niż dmg.
Jeżeli do tego masz załogę na 100% to podejrzewam że problemem jest dystans na którym walczysz za blisko frontu, mi osobiscie najbardziej odpowiada daleki dystans, podjazdy pod front z HT kończyły się tak jak piszesz. a Najlepiej upolować jakiegoś samotnego HT. Nadaje się też świetnie do recapowania :) z pięknej odległości można poresetować :) Ja wole właśnie takiego samotnego wilka niż 2 linia tuż za frontem

tormajster #24 Posted 14 November 2012 - 01:55 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 8535 battles
  • 155
Na wikipedii piszą, iż Pantera miała lepszy pancerz niż Tiger, a było tak dlatego, że Pantery robiono z najlepszej stali. Myślicie że dlaczego t-34 paliły sie tak łatwo?. Wydaję mi się, że WG powinno wziąć pod lupę temat pancerza co poniektórych maszyn. Śmieszne jest trochę, że I Pantera robi w grze za snajpera, to po co te 45 ton stali?

qstn84 #25 Posted 14 November 2012 - 02:30 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 10904 battles
  • 162
  • [CKSS] CKSS

View PostPlayboy223, on 14 November 2012 - 01:55 PM, said:

Na wikipedii piszą, iż Pantera miała lepszy pancerz niż Tiger, a było tak dlatego, że Pantery robiono z najlepszej stali. Myślicie że dlaczego t-34 paliły sie tak łatwo?. Wydaję mi się, że WG powinno wziąć pod lupę temat pancerza co poniektórych maszyn. Śmieszne jest trochę, że I Pantera robi w grze za snajpera, to po co te 45 ton stali?
Śmiem twierdzić, że nie do końca - kiedy Niemcy stracili złoża molibdenu do stali dodawano zamiast niego wanadu co powodowało, że pancerz był twardszy ale mniej elastyczny co powodowało, że pomimo braku penetracji załoga była raniona odłamkami. Z tego co kojarzę dzięki temu, w czasie powstania warszawskiego AK zdobyło 2 sztuki Panter i następnie użyto je w walce ( 3 zdobyta była częściowo spalona i nie udało się jej wykorzystać). Z racji tego, że Tygrys był "reprezentacyjnym pojazdem" zmiany w jakości stali dotknęły go później i w mniejszym stopniu (wykorzystując rezerwy molibdenu - w panterze całościowo zastąpiony został wanadem). Pancerz lepszy może w sensie grubości i nachylenia ale nie pod kątem jakości. Co do palenia również się nie zgodzę. Pantera i Tygrys miały silniki benzynowe a T-34 diesla ( z wyjątkiem początkowego okresu produkcji kiedy dieslowskich był deficyt montowano benzynowe silniki MT-17 z czołgów BT-2 - defakto silniki lotnicze :) ) T-34 nie palił się często, Pantera i Tygrys paliły się częściej ale również nie na tyle żeby mówić o problemie ( silnik benzynowy ale stosunkowo mocny pancerz ). Największy problem z palącym się sprzętem mieli Amerykanie - słabo opancerzone benzynowe M4 Sherman - nazywane pieszczotliwie przez Niemców "zapalniczkami" albo "pukaczami" (od odgłosów odbijających się pocisków od Tygrysów).

PS z pod lupę nie wezmą - wszystkie niemieckie są "ciut gorsze" od zwycięskich w 2 wojnie pojazdów produkcji sowieckiej ;)

Edited by qstn84, 14 November 2012 - 02:32 PM.

tormajster #26 Posted 17 November 2012 - 12:32 AM

Junior Sergeant

• Player
  • 8535 battles
  • 155
panterę sprzedałem, nie miałem ochoty męczyć się z nią na stockowym dziale. Słuzyła raczej za free frag niżeli czołg, brytyjskie i ruskie medy na mnie czekają

AdamBB #27 Posted 17 November 2012 - 03:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10840 battles
  • 24
Luuuudzieeee!. Czemu mowicie ze panthera gra sie na dystans? To jest przeciez bezsensu. Po pierwsze jest to zajebiscie uniwersalny czolg. Nie tak jak Panther II czy tam E50 ale i tak. Fakt ma snajperskie dzialo i mozna postrzelac z daleka ale nie tedy droga!. Pancerz ma dobry (Duzo lepszy niz Tygrys I) armata przebija wszystko na 7 tierze. Jesli ktos campi na pantherze to jest bez sensu. Niemieckie medy to czolgi ktore daja mase przyjemnosci z gry ale nie wtedy kiedy sie nimi campi od tego sa tdki. (swoja droga Panther jest tylko odrobine wolniejszy od Typa. A panther II to wymiata go mobilnoscia. ) Ja Panthera gram jak kazdym innym medem z racji tego ze mozna bardzo latwo rozwalic kazdego napotkanego przeciwnika bo ladujesz marne 4 sekundy. Pierwszy strzal w gaski i lecisz po modulach jemu. Campienie to nie jest dobra droga do sukcesu na tym czolgu. Taka moja opinia

jakub_czyli_ja #28 Posted 18 November 2012 - 12:31 AM

First Sergeant

• Player
  • 31252 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-

View PostAdamBB, on 17 November 2012 - 03:08 PM, said:

Campienie to nie jest dobra droga do sukcesu na tym czolgu. Taka moja opinia
Niektórzy natomiast nie nazwaliby sukcesem 824 dpb na tym czołgu.

random_username #29 Posted 19 November 2012 - 05:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 15
Podobnie jak z Pz4 moim zdaniem jeden z bardziej dopieszczonych czołgów w grze.
Duży wybór pomiędzy działami - kup wszystkie, zmieniaj i sprawdzaj czym Ci się dobrze gra.
Polecam 7,5 cm KwK 45 L/100 + ramowanie podczas relead.

Moim zdaniem penetka jest zbyt wysoka jak na tier i meda (działo jest snajperskie i zostaje na 8tier)

jakub_czyli_ja #30 Posted 19 November 2012 - 08:05 AM

First Sergeant

• Player
  • 31252 battles
  • 5,914
  • [-XII-] -XII-

View Postrandom_username, on 19 November 2012 - 05:57 AM, said:

Podobnie jak z Pz4 moim zdaniem jeden z bardziej dopieszczonych czołgów w grze.
Duży wybór pomiędzy działami - kup wszystkie, zmieniaj i sprawdzaj czym Ci się dobrze gra.
Jedynym nowym jest 75mm L/100, reszta była dostępna wcześniej.

Polecam 7,5 cm KwK 45 L/100 + ramowanie podczas relead.
Jak podczas reloadu Pantery jest co ramować, to mam wrażenie oznacza to jakiś problem.

Moim zdaniem penetka jest zbyt wysoka jak na tier i meda (działo jest snajperskie i zostaje na 8tier)
Po co w Panterze II używać 75mm L/100?

McBonY #31 Posted 19 November 2012 - 10:05 AM

Senior Sergeant

• Beta Tester
  • 9281 battles
  • 504

View Postjakub_czyli_ja, on 19 November 2012 - 08:05 AM, said:

Po co w Panterze II używać 75mm L/100?

Po to zeby nabic expa na tracki, wieze i ew 8.8cm jak sie jej nie ma z tygrysow. Cos jak Internet Explorer - uzywasz do sciagniecia normalnej przegladarki ;]

javiki #32 Posted 19 November 2012 - 10:15 AM

First Sergeant

• Player
  • 21073 battles
  • 1,688
  • [KKM] KKM
Długo uzywałem 7,5 L100 ale to był dla mnie cięzki kawałek chleba. Jakoś mi nie szło :( Póżniej poczytałe że jednak sporo ludzi używa 8,8 L56 -i daje radę. Wróciłem do niej -i od razu lepiej. Ilośc DMG zadanego mi skoczya-ale wazniejsze jest że lepiej mi się po prostu gra-z tym ze ja medami słabo gram. Już ją wyelitowałem teraz pozbierać kasiorkę na P2 :) Wszystkiego ok 90 bitew żeby zrobić elitę.

Edited by javiki, 19 November 2012 - 10:16 AM.

me0f #33 Posted 29 November 2012 - 06:45 PM

Private

• Player
  • 13928 battles
  • 3
Zdecydowanie lepiej gra się długą 75. Moja taktyka to trzymać się w drugiej lini przez pierwszą częśc bitwy i tłuc z dystansu. A gdy pojawia się przewaga wjeżdżać do piwerszej lini, ale gdzieś bokiem i dobijać to co jeszcze się rusza. Bardzo skuteczna w takich przypadkach. Najgorzej nadziać się na jakiś ciężki czołg wysokiego tieru dużą ilością HP. Wtedy pozostaje dać tatkycznego dyla, bo pancerz jest dość miękki i nie sprawdza się w takich sytuacjach.

NewToNg #34 Posted 04 December 2012 - 01:41 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5046 battles
  • 143
  • [P_I_P] P_I_P
Chłopaki jak dla mnie Panther to najlepszy czolg jakim do tej pory grałem. Uwielbiam nim grać i ostatnimi czasy gram tylko nim, innymi pojazdami z garażu nawet nie robie bitew dnia bo szkoda czasu na nie, wolę raz więcej zagrać Pantherą.
Moja konfiguracja:
działo: L/100
moduły:
- dosyłacz
- wentlacja
- mokry magazyn
Reszta wiadomo max.

Różne są techniki gry tym medem. Jedni mówią, że czołg nie nadaje się do campienia. Owszem nadaje się jak wylosuje cię do bitwy gdzie jesteś na końcu łańcucha pokarmowego (a zdaża się tak niestety często). Grając z tieramy IX trzeba trochę campić, zdejmować im gąski, uszkadzać moduły, bo w takich wypadkach panthera sprawdza się najlepiej i zostawiać na pastwę drużynie z mocniejszymi argumentami.
Przy wylosowaniu do bitwy gdize jestesmy bardziej u góry niż na dole taktyka zaupełnie się zmienia. Czołg dzięki dużej ilości HP potrafi dużo wybaczyć i dużo przyjąć na twarz. W takiej bitwie fajne jest to, że trzeba dużo kombinować, manewrować i być inteligętniejszym od przeciwnika. Ściągnąć go na siebie dwoma strzałami i szybko objechać z boku albo z tyłu. ten czołg nie bez powodu ma taką nazwę (if you know what I mean :) )

Ostatnia i bardzo wazna rzecz.
Nie zapominajmy, że Panthera to zwierzątko stadne (przynjamniej 2). Znajdzicie sobie kolegę który też ma ten czołg i grajcie w plutonie, grajcie dużo, a już po 100 bitwach stoczonych wspólnie zobaczycie co miałem na myśli.
W takim przypadku kiedy nawet jeśteście we dóch na samym dole listy przy losowaniu bitwy,  uwierzcie, że nawet tier IX nie wyjedzie bez zastanowienia, a jak już wyjedzie to albo wróci, albo bardzo pożałuje. Dwa takie zgrane kotki są piekielnie upierdliwe. Jedna pantera, samopowtarzalny karabin sanjperski, zjada 130-140HP to teraz wyobraźcie sobie to razy dwa. To tak średnio co 2 sekundy spada Ci prawie 150 punktów życia, takie coś nawet najtwardszemu HTekowi się nie spodoba.
Tak po wymaksowaniu panthery i zdolności celowniczego, że częściej trafia krytycznie moja panthera często zabiera ponad 150hp (159). Czołg przepiekny ale trzeba mu poświęcić sporo czasu i na początku wiele wybaczać tak jak on później nam.

Co do celności L/100 poddanej wątpliwości w kilku postach wczewśniej, to nie będę się wypowiadał bo to jest strasznie celne działo.

Do zobaczenia w bitwie, może kiedyś spotkacie Pink Panthers :)

TCzesiek #35 Posted 09 December 2012 - 02:58 PM

Junior Sergeant

• Player
  • 5642 battles
  • 114
Chłopaki jestem na etapie wybieranie perków do załogi, ale myślę już o P2 i chciałbym przeszkolić załogę tak, aby z przesiadką nie było problemów. Na początku wybrałem sobie żarówę dla dowódcy i bia dla reszty załogi a wy co byście jeszcze wybrali dla meda?

Hofiko #36 Posted 09 December 2012 - 03:33 PM

Sergeant

• Player
  • 7458 battles
  • 295
Nie znam się na niemieckich medach, ale dawanie BiA wszystkim oprócz dowódcy jest bezsensu. Perk ten działa tylko wtedy, gdy cała załoga go ma.  :Smile_Default:

BuziekLechii #37 Posted 09 December 2012 - 04:24 PM

First Sergeant

• Player
  • 23407 battles
  • 2,175
  • [PSQD] PSQD

View PostTCzesiek, on 09 December 2012 - 02:58 PM, said:

Chłopaki jestem na etapie wybieranie perków do załogi, ale myślę już o P2 i chciałbym przeszkolić załogę tak, aby z przesiadką nie było problemów. Na początku wybrałem sobie żarówę dla dowódcy i bia dla reszty załogi a wy co byście jeszcze wybrali dla meda?
Ja dałbym, a raczej dałem:
Dowódca - Żarówa, BIA, Zwiad, Wszechstronność
Celowniczy - Strzał z biodra, BIA, Naprawa, Wyznaczony cel
Kierowca - Gładka jazda/Hamowanie sprzęgłem, BIA, Gładka jazda/Hamowanie sprzęgłem, Kontrolowane uderzenie
Radiooperator - Rozeznanie w sytuacji, BIA, Naprawa, Gaszenie pożaru
Ładowniczy - Intuicja, BIA, Zastrzyk adrenaliny, Naprawa

Dlaczego tak? Bo pierwsze wymienione perki/skille uważam za kluczowe dla meda, drugi robi się jeszcze w miarę szybko więc BIA nie jest najgorszą opcją, trzeci oprócz kierowcy to umiejętności niekoniecznie potrzebne ale przydatne, a czwarty to wszystko to co warto mieć ale bez nich da się żyć

Dziobak22 #38 Posted 09 December 2012 - 04:37 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18879 battles
  • 31
  • [C-S] C-S

View PostBuziekLechii, on 09 December 2012 - 04:24 PM, said:

Ja dałbym, a raczej dałem:
Dowódca - Żarówa, BIA, Zwiad, Wszechstronność
Celowniczy - Strzał z biodra, BIA, Naprawa, Wyznaczony cel
Kierowca - Gładka jazda/Hamowanie sprzęgłem, BIA, Gładka jazda/Hamowanie sprzęgłem, Kontrolowane uderzenie
Radiooperator - Rozeznanie w sytuacji, BIA, Naprawa, Gaszenie pożaru
Ładowniczy - Intuicja, BIA, Zastrzyk adrenaliny, Naprawa

Dlaczego tak? Bo pierwsze wymienione perki/skille uważam za kluczowe dla meda, drugi robi się jeszcze w miarę szybko więc BIA nie jest najgorszą opcją, trzeci oprócz kierowcy to umiejętności niekoniecznie potrzebne ale przydatne, a czwarty to wszystko to co warto mieć ale bez nich da się żyć
Bylbym niezmiernie zdziwiony gdyby ktos byl takim masochista i wbijal 4 perki zalodze na tym czyms zwanym czolgiem.
Pantera jest to jeden z najgorszych czolgow jakim gralem

BuziekLechii #39 Posted 09 December 2012 - 05:27 PM

First Sergeant

• Player
  • 23407 battles
  • 2,175
  • [PSQD] PSQD
Ja miałem tam załogę z VK3601h(z 3 pełnymi i 4 30%), a perki podałem nie tylko dla Pathery,a dla całej tej linii. A po za tym bez przesady Patera nie jest znowu najgorsza. Grałem gorszymi ;]

Dziobak22 #40 Posted 09 December 2012 - 05:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18879 battles
  • 31
  • [C-S] C-S

View PostBuziekLechii, on 09 December 2012 - 05:27 PM, said:

Ja miałem tam załogę z VK3601h(z 3 pełnymi i 4 30%), a perki podałem nie tylko dla Pathery,a dla całej tej linii. A po za tym bez przesady Patera nie jest znowu najgorsza. Grałem gorszymi ;]
O miano najgorszego czolgu 7 tieru z pantera moze rywalizowac T25/2 bo cala reszta czolgow jest w miare rowna nawet vk3002 jest lepsza od pantery przynajmniej ja mozna nazwac medem.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users