Jump to content

Panther II

• Please log in to reply
509 replies to this topic

Sevard #1 Posted 26 October 2012 - 11:37 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 17568 battles
  • 1,079
  • [K-P-W] K-P-W
Temat poświęcony czołgowi Panther II (niemiecki średni czołg tieru VIII).

patton456 #2 Posted 13 November 2012 - 09:18 PM

Private

• Player
  • 9780 battles
  • 40
Cześć , może jakiś właściciel tej maszynki wypowie się o niej bo jestem zainteresowany tym drzewkiem , a do wyboru mam między nim ,a Pershingiem.

jakub_czyli_ja #3 Posted 13 November 2012 - 10:51 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37695 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2
Taki Tygrys, tylko lepszy i tier wyżej (nie mylić z KTkiem, one wspólną majątylko nazwę i kilka podzespołów).
Działo z Tygrysa, pancerz z Tygrysa (wpuszczający), silnik i instalacja paliwowa z Tygrysa (czasem płonie), lepsza mobilność i rof bodajże o jakąś sekundę.
Podstawową wadą jest wielkość i praktyczny brak opuszczenia działa.

Sweetgogoing #4 Posted 14 November 2012 - 02:55 AM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Czołg wielozadaniowy, stworzony do wygrywania bitew. Doskonała mobilność pozwala w krótkim czasie znaleźć się tam gdzie jesteś potrzebny.
Możesz z powodzeniem bawić się w snajpera, celność i penetracja na to pozwalają nawet na dziesiątkach, możesz objeżdżać, możesz wspierać z drugiej linii, możesz próbować walki kołowej (ale to już tylko i wyłącznie we w pełni operczonej panterze), inne medy zaś z powodzeniem można ramować (tylko znów, perki plus osłona). Pancerz kadłuba jest jak na meda VIII tieru niezły, lepszy ma tylko Typ. Niestety równoważy to brak mocnej wieżyczki którą jest w stanie przebić od frontu każdy czołg VIII tieru (czasem coś dingnie, ale zbyt wiele na tym nie powinieneś polegać).

Ogólnie bardzo polecam. Jak dla mnie miód i orzeszki, najprzyjemniejsza ósemka jaką do tej pory jeździłem - w moim garażu znalazła sobie miejsce na stałe.

patton456 #5 Posted 14 November 2012 - 11:12 AM

Private

• Player
  • 9780 battles
  • 40
A może wypowie się ktoś kto grał Pantherem 2-gim i Pershingiem ?

GrubaRozkmina_NUG #6 Posted 14 November 2012 - 11:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 23368 battles
  • 314
Obydwa są super ALE myślę, że Pantera 2 to czołg dla bardziej doświadczonych graczy którzy wiedzą jak wykorzystać wady i zalety niemieckich maszyn na swoją korzyść. Dla kogoś z małym doświadczeniem Pers będzie lepszym wyborem bo jest bardziej nastawiony na walkę w średnim oraz bliskim dystansie z wykorzystaniem depresji działa. Pantera 2 jest już bardziej skomplikowana bo trzeba wiedzieć kiedy najbardziej przydamy się teamowi. Trzeba wiedzieć kiedy snajpiąc osiągniemy lepsze wyniki a kiedy lepiej będzie potraktować taranem biednego typa albo t44 :).

Najlepiej będzie jak obejrzysz sobie kilka powtórek z obu pojazdów. Wiadomo, że oglądać czyjąś walkę to nie to samo co samemu poczuć pojazd ale przynajmniej sobie zobaczysz jak się gra, jak sprawuje się działo i czy styl gry danym czołgiem ci mniej więcej pasuje.
http://mwreplays.com/GrubaRozkmina_NUG
Masz tutaj mój profil, zamieściłem tam 3 bitwy z P2, Persa też znajdziesz na tej stronce.

Osobiście bardziej podoba mi się P2 ale zacząłem grać nią w miarę dobrze po jakichś 150 bitwach czyli pod koniec mojej przygody z nią.

jakub_czyli_ja #7 Posted 14 November 2012 - 01:39 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37695 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

View Postpatton456, on 14 November 2012 - 11:12 AM, said:

A może wypowie się ktoś kto grał Pantherem 2-gim i Pershingiem ?
Ze statów wychodzi, że na Panterze 2 grało mi się lepiej.
Na jednym i drugim mam żenujące win ratio, ale Panterą 2 wbijałem więcej damadżu. Jej działo jest po prostu najlepsze z dział medów na 8 tierze.
Czasem niestety brakowało opuszczenia działa, ale było czuć penę, celność i mobilność P2.

Na Pershingu jedyne co czuć to rzeczywiście, wychył działa w dół jest. Poza tą cechą to mi brakuje wszystkiego, albo czegokolwiek z mobilności (55 km/v P2 / 48 Pershinga, P2 16,9, Pershing 15,6 koni na tonę, niby niedużo ale jednak), pancerza (co z tego że zrobię Pershingiem hulldown jak mi się 200 peny wbija przez jarzmo działa), celności (0,34 / 0,37), peny (203 / 180), damadżu (oba mają po 240 średniego, ale jak nie ma peny, to damadż mógłby być), rofa (chociaż niby przeładowanie trwa tylko ułamek sekundy dłużej niż w P2).
Do kompletu porównania brakuje mi jeszcze T-44.

Myślę że nie powinieneś się sugerować 8 tierem tylko tym, co chcesz nim osiągnąć. Jeżeli idziesz do X tieru medów, to porównaj te medy i po prostu je wygrinduj cokolwiek będzie w linii przed nimi.

Sweetgogoing #8 Posted 14 November 2012 - 02:00 PM

Second Lieutenant

• Clan Diplomat
  • 32244 battles
  • 1,133
Znaczy, ogólnie, muszę powiedzieć że Pantera II ponad pozostałe medy wybitnie wybija się jedynie podczas zabawy w snajpera. Jej wszechstronność sprawia że w pozostałych momentach jest już gorsza - na mapach gdzie można hull-downować, z dużymi różnicami w wysokości terenu sprawuje się gorzej niż Pershing, zaś w walce kołowej sprawuje się gorzej niż T-44 (którym grało mi się całkiem przyjemnie, ale to nie jest miarodajnie. Lubię medy i każdym gra mi się przynajmniej dobrze).

Tyle, że jak już napisałem, jest wszechstronna, tzn w każdym z aspektów grania medem przynajmniej dobra. I w związku z tym nadaje się też na każdą planszę czego o T-44 już powiedzieć nie mogę (Pershingiem niestety nie grałem, ale właśnie zaczynam robić tą linię, więc opinia niedługo - trzeba w końcu zacząć wykorzystywać mojego Super P do szkoleń) Z resztą win ratio 62% (jedyny czołg powyżej VII tieru na którym przekraczam 58%) mówi samo za siebie  :Smile_great:

Plus, w przeciwieństwie do T-44 z jego słabszym pancerzem i problematyczną penetracją, Pantera II wciąga Typa nosem. Choćby nie wiem jak się kręcił i kątował to i tak 90% naszych strzałów w jego przednią płytę wejdzie i to bez specjalnego celowania.

KJ5002PL #9 Posted 14 November 2012 - 07:28 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 18256 battles
  • 95
@up
Ja akurat jako użytkownik P2 (+750bitew ale w to wliczona P1 gdy była na T8) za najgorszego przeciwnika z medów T8 uważam Typka.
O ile z Persem i T44 nie mam problemów w walce face2face, to gdy Typek podjedzie na odległość w której opuszczenie działa P2 pokazuje swój urok i musimy zmagać się z wieżą (imao gigantyczny atut Type, jego "okrąglaczek" z 200mm vs "penetruje mnie wszystko" 120mm w P2) zaczyna się problem gdy ogarnięty gracz (Typki były masowo kupowane już dawno temu więc to raczej obeznany w użytkowaniu to pojazd) zaczyna tą wieżą kręcić/robić uniki ;]

GrubaRozkmina_NUG #10 Posted 14 November 2012 - 09:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 23368 battles
  • 314
Jeżeli typ podjeżdża na odległość w której nie można celować w kadłub to znaczy, że jest to odległość na tyle mała, że można strzelać w wizjer dowódcy na wieży typa ze 100% skutecznością więc nie wiem w czym problem tym bardziej, że można traktować taranem. Typ jest groźny tylko gdy przykampi w hulldownie z dużej odległości oraz gdy ukształtowanie terenu pozwala mu pokazać kadłub pod kątem którego nie przebije nic. W innych wypadkach typ to free frag dla P2 a to "penetruje mnie wszystko" to jakaś bzdura bo o dziwo pancerz przedni jest bardzo dobry i w starciach z typem czy t44 staje na wysokości zadania odbijając bardzo ładnie. Ogólnie P2 to jedyny med 8t w którym czuję się panem nad typami. Z daleka przegrają, z bliska przegrają jeszcze bardziej a taran zabiera im tyle hp, że lepiej niech się chowają na wieczność. W t44 chowałem się przed typami i czułem, że w każdym aspekcie poza mobilnością typ jest lepszy w walce i po prostu nie nawiązywałem "uczciwej" walki. W persie już o wiele lepiej bo jest cudowna depresja działa oraz lepsza penetracja i skupienie niż w t44 ale nadal niezbyt komfortowo. Za to P2 dzięki ilości HP, pancerzowi i bezdyskusyjnie najlepszemu działu bije jak chce inne medy.

Pustulka #11 Posted 14 November 2012 - 10:52 PM

Sergeant

• Player
  • 9792 battles
  • 249
@Up
Z doświadczenia wiem, że Typki bardzo rzadko pozwalają się bić w ten wizjer i manewrują na sto sposobów by uniknąć obrażeń.

Ale wystarczy nie stać jak ostatni noob, trochę ruchu i zazwyczaj chwytam typa za bok, tył, sypię mu moduły bo Pantera w przeciwieństwie do poprzedniczki ma coś z meda a jak przeładowuję to macham mu przednią płytą, bo potrafi odbić. Wszystko to połączone z umiejętnym użyciem wstecznego który daje nam te paręnaście metrów niezbędnego dystansu sprawia, że mój znienawidzony wróg Typ59 musi skapitulować. Jak wszyscy już pisali, T-44 i Pershing to worki do bicia dla Pantery.

Uważam, że cała sztuka grania Panterą polega na umiejętnym rozeznaniu się w sytuacji na polu bitwy. Jest bardzo wszechstronna i to my musimy podjąć decyzję czy snajpimy, czy flankujemy, czy kręcimy kółka czy walczymy ramię w ramię z HT(bezlitośnie wykorzystując ich ROF naszymi 203mm penetracji). To wszystko da się zrobić, nawet jeśli w wielu aspektach Pantera jest gorsza od innych medów. Dochodzę do 300 bitew tym czołgiem, zaczynam nim co raz lepiej grać, szkoda tylko, że w moim przypadku sojusznicy bardzo często niweczą wszystkie wysiłki.

Graalon #12 Posted 25 November 2012 - 10:57 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9828 battles
  • 60
  • [_GTW_] _GTW_
Mam pytank jakie moduły zamontować mam dosyłacz wentylację i oto pytanie stabilizator czy lornetkę.Proszę o uzasadnienie swojej wypowiedzi  :Smile_glasses:

jakub_czyli_ja #13 Posted 25 November 2012 - 12:10 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37695 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

View PostGraalon, on 25 November 2012 - 10:57 AM, said:

Mam pytank jakie moduły zamontować mam dosyłacz wentylację i oto pytanie stabilizator czy lornetkę.Proszę o uzasadnienie swojej wypowiedzi  :Smile_glasses:
Który chcesz, bo tak na prawdę to kogokolwiek oprócz ciebie nieszczególnie obchodzi, co wozisz na swoim czołgu, a takich pytań było wiele.

TrueBren #14 Posted 26 November 2012 - 06:33 PM

Private

• Player
  • 14181 battles
  • 46
Pantera II to czołg dobry, choć trudny. Jest typowym niemcem - lubi tracić silnik po strzale w dolną płytę i nie wie, co to hulldown. Do tego artyleria ją lubi, jest duża i "kwadratowa" - jej wieża naprawdę niewiele rykoszetuje w porównaniu do tej z chińczyka czy z ruska. Z bliska zdaje się, że ma dużo mniejsze szanse niż inne medy, ale tu się kończą wady.
Jest cięższa od innych medów, co z prędkością, z którą może lecieć prawie ze skautami (jak się rozpędzi, oczywiście), tworzy istny taran na inne medy. Dlatego napisałem, że zdaje się, że ma małe szanse - wystarczy pętelka taran-działo, żeby wciągnąć dowolnego innego meda VIII nosem. Ma najlepsze działo z medów VIII - celne, penetrację wyższą ma tylko Centurion, dmg na strzał wyższe tylko T-44 ze 122mm, najcelniejsze.
Etapy rozwoju gracza na PII:
1. Kibelek, ale przecież jeszcze nie wymaksowałem, się zobaczy.
2. GÓWNO!!!!1111ONEONE
3. Zaraz, coś w tym czołgu jest, wystarczy, że nie będę musiał opuszczać działa w dół...
4. TEN CZOŁG JEST OP!!!!1111ONEONE

Z załogi polecam:
1. Żarówa, naprawa.
2. Mentor, kamuflaż.
3. Różne, w tym skill na taranowanie i zmniejszające częstość "psucia się" silnika i magazynu amunicyjnego.

AIS1112 #15 Posted 29 November 2012 - 10:43 PM

Private

• Player
  • 6591 battles
  • 42
  • [5BPS] 5BPS
Za to ja z innej beczki....
ładować się w 105 czy acht coma acht L100 ????

dzidek_1 #16 Posted 29 November 2012 - 10:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11454 battles
  • 1,094
88L100 - precyzja skalpela

jakub_czyli_ja #17 Posted 29 November 2012 - 10:54 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 37695 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2

View Postdzidek_1, on 29 November 2012 - 10:52 PM, said:

I uszkodzenia ping ponga.

antek__ #18 Posted 29 November 2012 - 11:16 PM

Corporal

• Player
  • 42574 battles
  • 187

View Postdzidek_1, on 29 November 2012 - 10:52 PM, said:

Ja mam chyba jakąś wybrakowaną panterę bo takiego działa na chwile obecną nie mam, a szkoda...
No ale za to jest 88L71, świetne do snajpienia, jak i do close combat. Moim zdaniem to jedyne słuszne działo do P2, za to 75L100 dedykowane tylko i wyłacznie  do P1.

javiki #19 Posted 10 December 2012 - 09:03 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 26651 battles
  • 1,130
  • [KKM] KKM
Zakupiłem.
1 zdziwienie- nie mogę załozyć lepszego działa (wszystkie odblokowane)
2- 1 jazda - działo 198p 135DMG- i... no tak to zamo co na P1 -ale teraz po angolach łatwiej przełknąć-czyli DMG w okolicy 100. Szybko ale mało.
3-Kolejne gry-do wiezy tylko 15tyś expa-średnio po 700 na gre-to chwila i będzie..... Taaa. Kiedy lądujesz na samym dole -a u góry 10 to ... bez golda nie podchodź. Nic to expx3 + wolny i już-najlepsza lufa.
4- Miałem nadzieje na niższy MM -ale to dopiero początek. Zobaczymy co dalej:)

Graalon #20 Posted 10 December 2012 - 10:05 AM

Lance-corporal

• Player
  • 9828 battles
  • 60
  • [_GTW_] _GTW_
Też go mam jest dobry ale bez rewelacji chociaż jako jedyny z VIII medów przebija typka bez problemów.
Mam jeszcze t-44 wydaje mi się że można coś więcej na nim ugrać.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users